Author Topic: Sorceress  (Read 92867 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #210 on: 2016-09-28, 15:51:49 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Sorceress
« Reply #211 on: 2016-09-28, 15:58:08 »
A moj egzemplarz dzisiaj wyszedl z Mystica :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Sorceress
« Reply #212 on: 2016-09-28, 19:28:25 »


Czepiam siê, ale recenzja tragiczna. Nic z niej nie wynika, "jest dobrze i fajnie, bo jest dobrze i fajnie". Mam wra¿enie, ¿e Pan Recenzent przed napisaniem wys³ucha³ p³yty tylko raz, albo wrêcz napisa³ reckê w trakcie ods³uchu nr 1.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #213 on: 2016-09-28, 20:08:33 »
Czepiam siê, ale recenzja tragiczna. Nic z niej nie wynika, "jest dobrze i fajnie, bo jest dobrze i fajnie". Mam wra¿enie, ¿e Pan Recenzent przed napisaniem wys³ucha³ p³yty tylko raz, albo wrêcz napisa³ reckê w trakcie ods³uchu nr 1.
Hieronim, Ty czyta³e¶ tê recenzjê? Imho napisana jest stosunkowo rzetelnie. Opisana zawarto¶æ prezentuje p³ytê tak± jak± ona jest. Tylko jak na Teraz Rock ocena wyj±tkowo wysoka. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Sorceress
« Reply #214 on: 2016-09-28, 22:13:52 »
Czepiam siê, ale recenzja tragiczna. Nic z niej nie wynika, "jest dobrze i fajnie, bo jest dobrze i fajnie". Mam wra¿enie, ¿e Pan Recenzent przed napisaniem wys³ucha³ p³yty tylko raz, albo wrêcz napisa³ reckê w trakcie ods³uchu nr 1.
Hieronim, Ty czyta³e¶ tê recenzjê? Imho napisana jest stosunkowo rzetelnie. Opisana zawarto¶æ prezentuje p³ytê tak± jak± ona jest. Tylko jak na Teraz Rock ocena wyj±tkowo wysoka. ;)

Czyta³em i moje zdanie jest takie, ¿e napisana jest do¶æ kiepsko, wytartymi formu³kami i bez wyrazu. Co do rzetelno¶ci odniesienia tekst-muzyka, to nie wypowiem siê, bo z ods³uchem twardo czekam, wzmianki o znanych mi kawa³kach faktycznie wydaj± siê do¶æ adekwatne (mówiê "Will O The Wisp", my¶lê "Jethro Tull"  :P). Ogólnie uprzedza³em, ¿e siê czepiam, bo lubiê czasem siê poczepiaæ TR, a ostatnio rzadko mam okazjê.  :wink:
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #215 on: 2016-09-28, 23:29:18 »
Muszê przyznaæ, ¿e pisaniem w TR ró¿nie bywa, a najbardziej porywaj±ca dla mnie je¿eli idzie Opeth by³y recki MAYH i Morningrise (autorstwa Natalii Æwik). :)

Przy okazji trochê muzy z bonusowego dysku:
- The Ward
- Spring MCMLXXIV
- The Drapery Falls (Live)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Sorceress
« Reply #216 on: 2016-09-29, 12:58:09 »
No có¿ Na nowym albumie opesie kontynuuj± brzmienie zapocz±tkowane na Heritage. Niekoniecznie mi siê to podoba. Pojedynczy album jako uk³on w stronê staro¿ytnych zespo³ów jestem w stanie przetrawiæ. Ale jak z tego siê robi prawo serii, to pozostaje ju¿ tylko mieæ nadziejê, ¿e znów im siê odwidzi i pójd± w jak±¶ now± stronê. Niemniej album jest bardzo ciekawy, dobrze brzmi i na pewno zainteresuje mojego tatê, zagorza³ego progrockowca lubuj±cego siê w d¼wiêkach Wishbone Ash, Yes itd.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #217 on: 2016-09-29, 17:12:00 »
I tu zapewne jest przyczyna, ¿e jako staremu pierdzielowi wchodzi mi zarówno stara jak nowa ods³ona Opeth, choæ nie ukrywam, ¿e znacznie bli¿sza i dro¿sza jest mi muza Opeth ze z³otego okresu czyli czasy gdy grali progresywny death czêsto z elementami doom i black metalu. Nowy okres imho zapocz±tkowany zosta³ ju¿ na "Ghost Reveries", która jest mieszank± po³±czenia starego z nowym. Generalnie "Ghost Reveries" i "Watershed" to takie albumy okresu przej¶ciowego, w repertuarze których znika ju¿ ten niesamowity i niepowtarzalny klimat, jak to piêknie ujê³a w 1999 roku w recenzji "My Arms Your Hearse" Natalia Æwik: "specyficzny, opethowy duch spokoju i tajemnicy", " niepowtarzalno¶æ i jakie¶ nieokre¶lone piêkno" i "muzyka Opeth jest jak czarodziejska mapa, za pomoc± której mo¿na wêdrowaæ niezliczone kilometry przez krainê emocji". :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Sorceress
« Reply #218 on: 2016-09-30, 16:03:58 »
Mhm, niezliczone kilometry przez las i skrajne emocje.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Sorceress
« Reply #219 on: 2016-10-01, 10:59:06 »
Tytu³em tych wszystkich recenzji ohh ahh, tego siê nie da czytaæ. Odnoszê wra¿enie, ¿e gdyby Mikael wyda³ totalnego gniota to te¿ by recenzja by³a 9/10. Opeth niestety skoñczy³ siê ju¿ tak naprawdê na "Ghost Reveries". Dla mnie nigdy nie by³ tp tylko i wy³±cznie 'boski' Mike. Lopez, Lindgren czy nawet Wiberg... Mo¿na mówiæ, ¿e Mike to geniusz, ale to nie wystarczy - jak widaæ. Sorceress, zdania nie zmieniam, lubiê i s³ucham, ale do Chrysalis, pó¼niej wy³±czam/odpalam na nowo od pocz±tku :) Wielka szkoda, ¿e Akerfeldt nadal nagrywa pod szyldem Opeth, przynajmniej imho.
« Last Edit: 2016-10-01, 11:00:58 by ambush1 »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Sorceress
« Reply #220 on: 2016-10-01, 13:11:41 »
Jestem po peirwszych paru odsluchach i poki co ciarki wywolala u mnie jedynie 'Persephone' - to jest taki Opeth, jakiego chce sie sluchac. Czuc tam te magie z okolic 'Morningrise'. Pytanie niestety brzmi - i co z tego, skoro to tylko dwuminutowe intro?

Gdzies tam niezle wypada 'Will of the Wisp' i 'Chrysalis', ale potem, jak juz zauwazyliscie, robi sie chaotycznie i jakos tak bez pomyslu. Moze jeszcze 'Era' sie broni. Ogolnie to odczuwam tu zdecydowanie wiecej patentow z 'Heritage' niz na 'PC', a to w moim odczuciu bynajmniej nie dziala na korzysc tego albumu. Znowu pelno kwadratowych, nikomu niepotrzebnych riffow, i znowu jakis taki chaos kompozycyjny.

Gdybym mial ustalic kolejnosc plyt Retropeth, to:

1.'PC'
.
.
.
666. 'Heritage'/'Sorceress'

Obym to wszystko za jakies 15-20 przesluchan odszczekal ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #221 on: 2016-10-01, 13:20:01 »
Trochê pewnie odszczekasz, ale pewnie nie za wiele. ;) Co do pierwszej Persefony, to widzê, ¿e jest nas ju¿ dwóch. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Sorceress
« Reply #222 on: 2016-10-01, 17:04:12 »
Ja za ka¿dym razem jak w³±czam Persephone, mam ochotê do¶piewywaæ dalej pocz±tek motywu z Nothing Else Matters Mety. Naprawdê nikomu wiêcej siê jedno z drugim nie skojarzy³o do tej pory?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #223 on: 2016-10-01, 17:31:05 »
Nie. Mi kojarzy³o siê i kojarzy z czym¶ innym. ;) Porównajcie zreszt± sami ;): Opeth vs. Camel. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #224 on: 2016-10-01, 22:53:47 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind