Author Topic: In Cauda Venenum  (Read 137521 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
In Cauda Venenum
« on: 2018-07-11, 23:11:48 »
Mysle, ze mozna powoli zaczynac zbieranie informacji na temat nowego albumu ;)

Frycek wlasnie wygadal w najnowszym wywiadzie, ze zespol ma nadzieje na wydanie nowego albumu w pierwszym kwartale 2019, a dzielo ma byc bardziej zlozone i energetyczne.

Zobaczymy :)
« Last Edit: 2019-05-22, 12:06:05 by Voice »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs


Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Nowy album
« Reply #2 on: 2018-07-13, 20:20:37 »
Igzakli :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #3 on: 2018-07-16, 08:29:11 »
Hmm... to by by³o 2,5 roku odstêpu od poprzedniej p³yty. Z Czarodziejk± uwinêli siê niemal równo w dwa lata. Oby tym razem bardziej siê przy³o¿yli, ale naprawdê trudno mi uwierzyæ, ¿e to bêdzie co¶ wiêcej ni¿ rzemie¶lnicze ciosanie dalszego retro-rocka z przypadkowych riffów.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowy album
« Reply #4 on: 2018-07-16, 16:42:16 »
...naprawdê trudno mi uwierzyæ, ¿e to bêdzie co¶ wiêcej ni¿ rzemie¶lnicze ciosanie dalszego retro-rocka z przypadkowych riffów.
Mi tak¿e. :-k [-( Obym siê myli³. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #5 on: 2018-07-16, 18:17:28 »
Swoj± drog± to, ¿e naprawdê nie ma o czym gadaæ coraz bardziej je¶li chodzi o Opeth pokazuje tez liczba postów w kolejnych w±tkach nowych p³yt:
Watershed - 1577
Heitage - 1252
Pale Communion - 806
Sorceress - 283

(tak, wiem, ¿e to g³ównie dlatego, ¿e poza mo¿e 5 userami to ju¿ pies z kulaw± nog± tu nie zagl±da ;) )

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Nowy album
« Reply #6 on: 2018-07-16, 21:15:15 »

(tak, wiem, ¿e to g³ównie dlatego, ¿e poza mo¿e 5 userami to ju¿ pies z kulaw± nog± tu nie zagl±da ;) )

Igzakli ;)

Ale fakt, umowmy sie szczerze, ze nawet nam, obroncom ostatniego bastionu Opeth w polskim internecie, opadly emocje zwiazane z kolejnymi albumami zespolu.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Nowy album
« Reply #7 on: 2018-07-17, 12:43:09 »
..obroncom ostatniego bastionu Opeth...
Nie ma ju¿ Opeth :mrgreen: Teraz jest tylko zmêczony Mike i weso³a gromadka, zosta³ tylko w±s w±s w±s ;) Dawno powinni, o przepraszam, powinien przestaæ u¿ywaæ nazwy Opeth...

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #8 on: 2018-07-17, 14:41:19 »
Fakt, ¿e móg³by zrobiæ jak Wilson - przed wydaniem Heritage zacz±æ dzia³aæ pod nazwiskiem solo i tylko sobie dobraæ odpowiedni± gromadkê, coraz rzadziej dorzucaj±c do setu stare numery Opeth. Ale raz, ¿e ma za trudno brzmi±ce nazwisko, dwa ¿e nie jest w stanie wydusiæ z siebie na tyle zró¿nicowanego materia³u ¿eby to poci±gn±æ, a trzy ¿e fani by go zjedli za porzucenie Opeth. Wiêc siê mêczy biedaczek. To co robi teraz, to pój¶cie na ³atwiznê, ale czy naprawdê mo¿na go za to obwiniaæ?

Zreszt± zobaczymy co poka¿e na nowej p³ycie, mo¿e bêdzie jako¶ inaczej...

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Nowy album
« Reply #9 on: 2018-07-18, 10:10:29 »
Tak, wszyscy wiemy w czym rzecz, ale no po prostu strasznie smutno z tego powodu bo kiedy¶ "Opeth" co¶ znaczy³o.. teraz to odcinanie kuponów. Gdyby nie marka i marketing to 'to' nie mia³oby prawa siê przebiæ, a ju¿ na pewno nie by³oby tak wysoko ocenianie przez 'ekspertów' ;) Takie pitu pitu - zwyk³e, przeciêtne nie wnosz±ce zupe³nie nic.

Co do oczekiwañ to po PC i Sorceress ju¿ brak mi wiary.. pewnie przes³ucham, mo¿e co¶ nawet wpadnie w ucho, ale ile mamy takich kapel?

PS co do Heritage - ten album jeszcze bym podpisa³ jako Opeth. Jest chaotyczne ok, ale ma to co¶, ten mrok, jakie¶ emocje, co¶ co wyró¿nia siê na tle ca³ej reszty.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Nowy album
« Reply #10 on: 2018-07-18, 13:00:29 »
Ja z kolei jestem zdania, ze 'Heritage' to byl taki nie do konca udany eksperyment, ktory dopiero nabral ksztaltu i szlifu na PC ;) Zdecydowanie bardziej mi sie PC podoba niz jej poprzedniczka.

A z Sorceress to najlepsze intro :) A z Heritage - bonus ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Nowy album
« Reply #11 on: 2018-11-04, 19:00:46 »
Fakt, ¿e móg³by zrobiæ jak Wilson - przed wydaniem Heritage zacz±æ dzia³aæ pod nazwiskiem solo i tylko sobie dobraæ odpowiedni± gromadkê, coraz rzadziej dorzucaj±c do setu stare numery Opeth.
100% racji.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Nowy album
« Reply #12 on: 2018-11-04, 19:04:49 »
Zespó³ Opeth jest w trakcie prac nad nowym albumem, który ma byæ mocniejszy i bardziej z³o¿ony ni¿ poprzednie p³yty szwedzkiej grupy.

Gitarzysta Fredrik Akesson wyjawi³, ¿e Opeth pracuje nad nowym albumem studyjnym, nastêpc± wydanego w 2016 roku „Sorceress”. W wywiadzie dla „Face Culture” Akesson wyjawi³, ¿e nowy album ma byæ mocniejszy i bardziej z³o¿ony ni¿ poprzednie wydawnictwa.
W wywiadzie Fredrik powiedzia³:

Quote


    Jeste¶my na etapie demo. Nagra³em sporo solówek, Mikael Akerfeldt skomponowa³ 12 utworów, mamy wiêc materia³u a¿ nadto. Ale my¶lê, ¿e bêdziemy próbowali ukoñczyæ przynajmniej 15 piosenek.

    W porównaniu do trzech ostatnich p³yt, ten nowy album bêdzie bardziej z³o¿ony, mocniejszy.
 

Fredrik Akesson przyzna³, ¿e jeszcze nie wie, kiedy uka¿e siê nowy album Opeth, ale zespó³ stara siê, by nowa p³yta ukaza³a siê w pierwszym kwartale 2019 roku.

W zesz³ym roku Mikael Akerfeldt przyzna³, ¿e chêtnie zaprzesta³by grania tras z Opeth, a jedynie skupi³ siê na nagrywaniu p³yt:
Quote

    Szczerze? Bardzo bym by³ wtedy szczê¶liwy.

    Wiele lat spêdzi³em w trasie i przesta³o mi zale¿eæ na zwracaniu na siebie uwagi. Atencyjna dziwka we mnie zosta³a zaspokojona i teraz bardziej interesuje mnie tworzenie muzyki w studiu.

    Gdyby uda³o mi siê wy¿yæ z samego tworzenia i nagrywania muzyki, przy minimalnej aktywno¶ci scenicznej, by³bym szczê¶liwy.

    Uwielbiam pracê w studiu, bo mogê tam stworzyæ co¶ z niczego, a to mnie fascynuje, sprawia, ¿e czujê, i¿ jestem w czym¶ dobry.

    Na scenie przez wiêkszo¶æ czasu my¶lê, ¿e jestem do dupy. Potrzebujê wiêc studia, ¿eby poczuæ, ¿e co¶ robiê. Muszê czuæ, ¿e co¶ tworzê, a nie tylko krêcê ty³kiem na scenie i sypiê ¿artami.

Mikael Akerfeldt zdaje sobie jednak sprawê, ¿e w dzisiejszych czasach trudno zrezygnowaæ z koncertowania.

Info z https://www.terazmuzyka.pl/aktualnosci/czytaj/opeth-ujawnia-pierwsze-szczegoly-nowego-albumu.html


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowy album
« Reply #13 on: 2018-11-04, 19:18:37 »
Zespó³ Opeth jest w trakcie prac nad nowym albumem...
Kris, ale to stary news, jeszcze z lipca i by³ do niego odno¶nik kilka postów wy¿ej i na g³ównej. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Nowy album
« Reply #14 on: 2018-11-04, 20:46:59 »
Zespó³ Opeth jest w trakcie prac nad nowym albumem...
Kris, ale to stary news, jeszcze z lipca i by³ do niego odno¶nik kilka postów wy¿ej i na g³ównej. ;)
Nie zauwa¿y³em, ¿e by³ :) Ciekawe co kryje siê pod s³owami "bardziej z³o¿ony, mocniejszy". Mi by wystarczy³o ¿eby znowu grali metal. Growling mo¿e sobie nawet darowaæ