Author Topic: In Cauda Venenum  (Read 25464 times)

0 Members i 10 Gości przegląda ten wątek.

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #30 on: 2019-05-22, 17:55:40 »

No i ciekaw jestem czy to, że tytuły podane jako pierwsze są po szwedzku znaczy, że teksty były najpierw pomyślane po szwedzku. Ach, tyle pytań. :lol:

'Allting Tar Slut' brzmi co najmniej intrygujaco :D
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

ambush1

• Mourner
  • *
  • 3
« Reply #31 on: 2019-05-22, 20:12:44 »
Może wkrótce jakaś zajawka płyty i będziemy mniej więcej wiedzieli w jakim kierunku poszli. ;) :)
I czar pryśnie ;)

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #32 on: 2019-05-23, 08:26:01 »

Tak się zastanawiam, czy pojawiająca się na tym drugim obrazku postać Szatana może coś sugerować odnośnie zawartości muzycznej albumu? :-k
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

• http://funnykrisrecenzje.p.ht/
« Reply #33 on: 2019-05-28, 15:15:17 »
Jeśli to coś w stylu PC to jestem za. A jeśli coś w stylu płyt sprzed Heritage to chyba czas kupić szampana  :twisted:
Death is only the personification of the unknown. That unknown is waiting for us.

Callahan

• Rocket Man
« Reply #34 on: 2019-05-29, 09:15:04 »
A jeśli coś w stylu płyt sprzed Heritage to chyba czas kupić szampana  :twisted:

Najśmieszniej by było, jakby nagrali coś w starym stylu i okazało się, że jest totalnie do kitu :P

Voice

• Global Moderathor
  • *
« Reply #35 on: 2019-05-29, 14:18:21 »
Hahahahah, good one ;)
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Voice

• Global Moderathor
  • *
« Reply #36 on: 2019-06-03, 13:43:29 »
Jesli zespol supportujacy moze byc jakimkolwiek wskaznikiem, w jakim kierunku Opeth na nowej plycie podazy, to raczej nie ma sie co specjalnej wolty stylistycznej spoziewac - w trase zabieraja panowie mlody zespol The Vintage Caravan. Juz po nazwie widac, ze bedzie retro ;)
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #37 on: 2019-06-03, 17:08:07 »
Pewnie tak będzie. Gdy wielkie zespoły jak King Crimson, Queen, Genesis czy Yes na przełomie lat 70. i 80. zmieniły stylistykę, to już nie wróciły do grania muzyki z pierwszego okresu swojej kariery. Sądzę, że i w przypadku Opeth będzie nie inaczej. Chciałbym się mylić i doczekać metalowej płyty nawiązującej do starego stylu. :)
Seven milestones...
The message of the wind

Callahan

• Rocket Man
« Reply #38 on: 2019-06-03, 21:22:49 »
Pewnie tak będzie. Gdy wielkie zespoły jak King Crimson, Queen, Genesis czy Yes na przełomie lat 70. i 80. zmieniły stylistykę, to już nie wróciły do grania muzyki z pierwszego okresu swojej kariery.

No w przypadku King Crimson i zmianie stylu na kolorowej trylogii była potem kolejna zmiana stylu na coś jeszcze innego  :mrgreen:

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #39 on: 2019-06-04, 06:34:03 »
Liczmy więc na to, że Opeth także będzie miał ten trzeci okres i będzie to coś naprawdę wyjątkowego. :)
Seven milestones...
The message of the wind

Voice

• Global Moderathor
  • *
« Reply #40 on: 2019-06-04, 14:01:01 »
Gdyby zaczeli grac takie rzeczy jak Mike ze Stefkiem na Storm Corrosion, ja bym sie nie obrazil :)
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #41 on: 2019-06-04, 16:43:22 »
A ja wolałbym, by było to coś w stylu Stockholm. :)
Seven milestones...
The message of the wind

Funnykris

« Reply #42 on: 2019-06-04, 19:25:57 »
Gdyby zaczeli grac takie rzeczy jak Mike ze Stefkiem na Storm Corrosion, ja bym sie nie obrazil :)
Ale to już koło Opeth by nawet nie leżało  :)  Zresztą... płyta Opeth bez perkusji i z elementami ambientu? Brzmi to raczej mało prawdopodobnie. Myślę że będzie powtórka z PC bo jak Sorcerres to raczej słabo. Moim zdaniem to był najsłabszy album Opeth. Połowa płyty brzmi jak odrzuty z PC.
Death is only the personification of the unknown. That unknown is waiting for us.

Callahan

• Rocket Man
« Reply #43 on: 2019-06-05, 09:02:52 »
Ale to już koło Opeth by nawet nie leżało  :)  Zresztą... płyta Opeth bez perkusji i z elementami ambientu? Brzmi to raczej mało prawdopodobnie. Myślę że będzie powtórka z PC bo jak Sorceress to raczej słabo. Moim zdaniem to był najsłabszy album Opeth. Połowa płyty brzmi jak odrzuty z PC.

Kurczę, może i rzadko wracam do Storm Corrosion, ale wcale bym się nie obraził za drugi krążek w tym stylu. Ale u Opeth to się tego stylu nie spodziewam, posnęliby na scenie grając coś takiego.
Skoro już tak gdybamy - Sorceress szło trochę bardziej we współczesne brzmienie (albo przynajmniej bardziej lata 80 niż 70...) więc spodziewałbym się czegoś odrobinę mniej vintage niż PC, ale mam nadzieję, że kompozycyjnie to będzie przynajmniej taki poziom jak na PC (które też uważam za najlepsze z trzech ostatnich).
Już sam fakt, że są dwie wersje językowe, świadczy o tym, że coś Majkel próbuje kombinować - szkoda by było jednak gdyby się okazało, że tylko do tego się to kombinowanie ogranicza (a innych pomysłów brak).
Nie zdziwiłbym się też wcale, gdyby płyta nadal trzymała się w miarę stylistyki z ostatnich krążków, ale gdzieś tam okazjonalnie zawierała nieco cięższe fragmenty i może nawet jakiś fragmencik z growlem na zasadzie bardziej puszczenia oka do fanów niż faktycznego powrotu do death metalowego grania.

Funnykris

« Reply #44 on: 2019-06-14, 19:53:58 »
Ja to bym chciał jednak Morningrise v2  8) Mam wrażenie, że płyty w latach 90 może i brzmiały gorzej ale jakieś to wszystko było szczere. Oj chciałoby się powrotu starego Opeth...

lofty-success