Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422001 times)

0 Members i 15 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7830 on: 2012-11-19, 08:05:57 »
Naïve - Luna Militis - zajebiste! :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7831 on: 2012-11-20, 17:31:41 »
Naïve - Luna Militis - zajebiste! :)
Jak nie, jak tak  :cwaniak: Ogólnie jak i poszczególnie ;) "Illuminatis" to jedno z wa¿niejszych wydawnictw tego roku, w moim przypadku tak¿e odkryæ, bo kapela niszowa na chwilê obecn±.. poza tym, zdecydowanie przepadam za francusk± scen± muzyczn± - maj± to co¶. Do¶æ gadania iii-lu-miii-nnnaaa-tisss!! :-({|=

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7832 on: 2012-11-20, 19:16:06 »
A ja wrzucê trochê kija w mrowisko. P³yta jest naprawdê w porz±dku, ale jak dla mnie brakuje jej fantazji. S³uchaj±c jej dziesi±tki raz w ró¿nych warunkach ³apa³em siê na tym, ¿e skupiam siê tylko na poszczególnych kilku fajnych motywach, a ca³a reszta przep³ywa mi jak taka progresywna magma nie maj±ca wielkiego uzasadnienia. Luna Militis jest akurat jednym z chwalebnych wyj±tków, ale ogólnie ca³o¶æ sprawia wra¿enie bycia przepe³nion± d¼wiêkami pozbawionymi puenty.
« Last Edit: 2012-11-20, 21:47:45 by Unas »
[under construction]

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7833 on: 2012-11-20, 20:01:27 »
tata progresywna mama
fixed :P ;)
Sorry, nie mog³am siê powstrzymaæ :lol:

Ja siê wziê³am z Tablo. Nie polecam. Znaczy, zale¿y kto co lubi... :> Ma³o reprezentacyjna próbka, gdyby kto¶ jednak. I ¿eby nie by³o, ¿e ja tylko Koreañczyków s³ucham, to informujê, ¿e Ulvera Blood Inside sobie te¿ odkopa³am ;) (Christmas powinno teraz lecieæ w galeriach handlowych, bo to ju¿ ten czas... :P)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7834 on: 2012-11-22, 00:40:20 »
Nie wiem gdzie to wrzuciæ, niech bêdzie tutaj.

By³em w kinie na Queen - Hungarian Rhapsody: Queen Live in Budapest ’86
Jestem pozamiatany. Na pocz±tku sympatyczny krótki dokument o trasie i p³ycie (A kind of magic), potem koncert, w paru miejscach przerwany wstawkami o cz³onkach zespo³u (to ju¿ mi siê mniej podoba³o, ale w sumie dobry patent by utrzymaæ uwagê widza). Zespó³ w kapitalnej formie, Freddie jak zwykle zjawiskowy, set mocny i bardzo energiczny, publiczno¶æ robi wra¿enie ogromem. Obraz w czê¶ci koncertowej wymuskano naprawdê ³adnie, d¼wiêk - tutaj by³em naprawdê zaskoczony - mia¿d¿y. Mia³em drobne w±tpliwo¶ci, a ostatecznie cieszê siê niesamowicie, ¿e poszed³em na ten koncert do kina, bo bawi³em siê ¶wietnie i chwilami naprawdê czu³em siê prawie, jakbym tam by³. Mo¿e troszkê bym da³ po g³owie komu¶ odpowiedzialnemu za - jak zwykle - za szybki monta¿, wobec czego nie mo¿na sobie by³o popatrzeæ na popisy Maya na gryfie na przyk³ad zbyt wiele, ale to niewielki zarzut. Kapitalne prze¿ycie, polecam ka¿demu, kto darzy Queen sympati± :D

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7835 on: 2012-11-22, 21:26:43 »


Refleks mam s³aby, wiem, ale po koncercie w Progresji tak mi siê wkrêci³o ¿e nie chce siê wynie¶æ z mojej g³owy. Nie jest to oczywi¶cie odkrywczy album ale jest piêkny. A koncert nawiasem mówi±c te¿ by³ ¶wietny.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7836 on: 2012-11-23, 13:52:59 »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7837 on: 2012-11-25, 14:02:26 »

Przedwczorajsze wykopalisko: Source of Deep Shadows - Fading Emptiness. Fajne nawet, tylko... mam dziwne wra¿enie, ¿e utwory powinny byæ trochê d³u¿sze, tak o 2-3 minuty. Znaczy nudy nie ma, ale naprawdê, za wiêcej bym siê nie obrazi³a. Nie znaczy to, ¿e album jest rewelacyjny, ¿e a¿ niedosyt powoduje, bo trochê tu jednak od poprawno¶ci brakuje, ale w porównaniu z poprzednim, to du¿o lepiej. Jak kto¶ lubi doom (zw³aszcza w odmianie ¶mierciopogrzebowej ;)), to polecam.
próbek

@post powy¿ej: Pan wytnie te krzaki ;)

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7838 on: 2012-11-26, 11:20:32 »
A ja wrzucê trochê kija w mrowisko. P³yta jest naprawdê w porz±dku, ale jak dla mnie brakuje jej fantazji. S³uchaj±c jej dziesi±tki raz w ró¿nych warunkach ³apa³em siê na tym, ¿e skupiam siê tylko na poszczególnych kilku fajnych motywach, a ca³a reszta przep³ywa mi jak taka progresywna magma nie maj±ca wielkiego uzasadnienia. Luna Militis jest akurat jednym z chwalebnych wyj±tków, ale ogólnie ca³o¶æ sprawia wra¿enie bycia przepe³nion± d¼wiêkami pozbawionymi puenty.

zgadzam siê z Micha³em. Przes³ucha³em i mój wniosek jest taki, ¿e tr±ci to powa¿nie Katatoni± - miejscami ze znacznie ciekawszymi pomys³ami (przynajmniej w porównaniu z ostatni± p³yt± K) ale te¿ znacznie s³abszym wokalem. Niestety ciekawych pomys³ów na te do¶æ przyd³ugawe kompozycje nie wystarcza. Mo¿e nastêpnym razem efektywniej je wykorzystaj±?

Ja tymczasem katujê ostatnie Muse. Nie jest to mo¿e szczyt ich mo¿liwo¶ci, ale wiele utworów naprawdê daje radê - na czele z dynamicznym Supremacy (ten by³by ¶wietnym utworem promuj±cym film z przygodami Bonda - kto wie, mo¿e nawet takie by³o pierwotne przeznaczenie..? ;) ), eklektycznym Madness i podszytym duchem progresywnym Animals.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7839 on: 2012-11-26, 19:52:24 »
na czele z dynamicznym Supremacy (ten by³by ¶wietnym utworem promuj±cym film z przygodami Bonda - kto wie, mo¿e nawet takie by³o pierwotne przeznaczenie..? ;) )
trafi³e¶ w dziesi±tkê, bo oni bardzo chcieli, ¿eby to by³ kawa³ek do nowego Bonda, ale pad³o na Adele. Ale te smyczki w tle s± tak oczywiste, ¿e w sumie trudno nie skojarzyæ ;)

Mam chyba innych faworytów na tej p³ycie, ale równie¿ uwa¿am, ¿e to dobra robota, nawet je¶li z Origin of Symmetry nie mo¿e siê równaæ :)

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7840 on: 2012-11-26, 22:23:03 »
na czele z dynamicznym Supremacy (ten by³by ¶wietnym utworem promuj±cym film z przygodami Bonda - kto wie, mo¿e nawet takie by³o pierwotne przeznaczenie..? ;) )
trafi³e¶ w dziesi±tkê, bo oni bardzo chcieli, ¿eby to by³ kawa³ek do nowego Bonda, ale pad³o na Adele. Ale te smyczki w tle s± tak oczywiste, ¿e w sumie trudno nie skojarzyæ ;)

Mam chyba innych faworytów na tej p³ycie, ale równie¿ uwa¿am, ¿e to dobra robota, nawet je¶li z Origin of Symmetry nie mo¿e siê równaæ :)

my ju¿ mamy ca³± historiê niezgodno¶ci w kwestiach szczegó³ów ;) a które to Twoi faworyci je¶li to nie tajemnica?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7841 on: 2012-11-26, 22:56:29 »
Pocz±tkowo zaszala³em, bo najbardziej wci±gn±³ mnie Panic Station (i nadal uwa¿am, ¿e jest ¶wietny, tylko trochê ju¿ za du¿o go s³ucha³em), teraz chyba Explorers i o dziwo Survival, który wraz z Preludium ¶wietnie siê na tej p³ycie prezentuje. Po koncercie ³askawszym okiem spojrza³em te¿ na zakoñczenie, które dot±d by³o dla mnie nudne (w sensie obie czê¶ci 2nd Law).

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7842 on: 2012-11-27, 09:58:32 »
Gdyby mi Christmas Ulvera puszczali zamiast Last Christmas, to nawet czê¶ciej bym wychodzi³a w domu w tym czasie :D

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7843 on: 2012-11-27, 10:05:23 »
Pare dni temu wygrzebalem z czelusci plytowych:



Kurna, fajnie sie tego slucha po tych wszystkich latach ;) A zespol chyba sie rozpadl, bo jakos po wydaniu 'Mercury' ucichlo o nich, choc plyta na dobrym poziomie.

Stary, p³yta (jaka p³yta! kaseta!) czasów mojej szczeniackiej m³odo¶ci! Ale¿ nie mog³am siê od tego odkleiæ :) Ale "Swan Princess" by³a lepsza :)
A! i Luksor mi wkrêci³ -  Naïve - Luna Militis. Bardzo dobre, ju¿ my¶la³am, ¿e ten cz³owiek we mnie, który lubi pikanteriê poszed³ spaæ i to w miejscu, gdzie nie jestem w stanie go dobudziæ, ale jednak nie :)

« Last Edit: 2012-11-27, 10:43:02 by Kekkai »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7844 on: 2012-11-27, 20:46:48 »


Ostatnio odkrywam na nowo. Swietny album.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

 

lofty-success