Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421925 times)

0 Members i 13 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7905 on: 2012-12-19, 23:01:27 »
polecam siê zapoznaæ, na próbê ¶wietnie nada siê otwieraj±cy p³ytê Formaldehyde. Ostatnich dwóch minut móg³bym s³uchaæ w kó³ko.
Sza³u nie ma, aczkolwiek ca³kiem przyzwoicie.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7906 on: 2012-12-20, 11:56:50 »
Nowego utworu Alice in Chains - Hollow. Ca³kiem niez³y i nawet ciekawe solo :D

kolejny przypadek naszej niezgodno¶ci w szczegó³ach - o ile ogólnie obaj lubimy AiC ;) Solo owszem ciekawe, ale utwór raczej przeciêtny i to w najlepszym razie: brzmi jak odrzut z ostatniej ¶rednio udanej p³yty. Ponadto obarczony jest jej grzechem g³ównym: podobn± produkcj± wokali, gdzie g³os Cantrella w miksie sta³ siê dominuj±cy a Duvalle gdzie¶ tam jakby bardziej chórki robi³. Szkoda bo proporcje zdecydowanie powinny byæ odwrócone. Poza tym za czasów Staley'a, partie chóralne by³y - mo¿e sporym - ale jednak dodatkiem do jego solowych partii a teraz chóralne jest 99% partii co na d³u¿sz± metê robi siê zwyczajnie mêcz±ce.. Wielka szkoda bo wiem, ¿e w tym sk³adzie s± w stanie zrobiæ co¶ lepszego, np. najlepszy w moim mniemaniu utwór poprzedniej p³yty Acid Bubble w wersji live ma mniej chórków i lepiej wyeksponowane partie Duvalle'a i przewy¿sza wersjê studyjn±. Krótko mówi±c, kto¶ powinien przyhamowaæ ego Cantrella :P
« Last Edit: 2012-12-20, 12:17:50 by :Wreath: »

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7907 on: 2012-12-20, 12:42:31 »

Solo owszem ciekawe, ale utwór raczej przeciêtny i to w najlepszym razie: brzmi jak odrzut z ostatniej ¶rednio udanej p³yty.

Wyjd¼ :p

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7908 on: 2012-12-20, 13:17:01 »

Solo owszem ciekawe, ale utwór raczej przeciêtny i to w najlepszym razie: brzmi jak odrzut z ostatniej ¶rednio udanej p³yty.

Wyjd¼ :p

jak pu¶cisz mi tê p³ytê to prawdopodobnie rzeczywi¶cie wyjdê :P Acid Bubble, A Looking in View i mo¿e jeszcze All Secrets Known, ale z tego tylko pierwszy stoi na równi ze starymi dzie³ami - reszta zupe³nie mnie nie przekonuje..

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7909 on: 2012-12-20, 13:46:50 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7910 on: 2012-12-20, 18:56:04 »
Ja nie "szalejê za" AiC, a raczej "lubiê ich od czasu do czasu pos³uchaæ". Ostatni± p³ytê lubiê, najczê¶ciej s³ucham pojedynczych utworów, ale czasami wracam do ca³o¶ci i te¿ wchodzi mi ca³kiem dobrze. Wokale mi nie przeszkadzaj± tak jak s±, a brzmienie gitar jest super i to g³ównie dla gitarowego grania ich s³ucham. Tak¿e uwa¿am, Tomku, ¿e marudzisz strasznie :P Nowy kawa³ek mi pasuje.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7911 on: 2012-12-20, 19:21:33 »
Rome. Te ostatnie muszê jeszcze ogarn±æ, 3 czy 4, znaczy, tak patrzê i zastanawiam siê, kiedy to wysz³o i co ja robi³am, ¿e nie zauwa¿y³am. S³ucham Masse Mensch Material i stwierdzam, ¿e teraz jest lepszy, ni¿ zaraz po wydaniu. Widaæ niektóre plyty musz± pole¿akowaæ i dojrzeæ ;)

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7912 on: 2012-12-20, 23:52:24 »
Ja nie "szalejê za" AiC, a raczej "lubiê ich od czasu do czasu pos³uchaæ". Ostatni± p³ytê lubiê, najczê¶ciej s³ucham pojedynczych utworów, ale czasami wracam do ca³o¶ci i te¿ wchodzi mi ca³kiem dobrze. Wokale mi nie przeszkadzaj± tak jak s±, a brzmienie gitar jest super i to g³ównie dla gitarowego grania ich s³ucham. Tak¿e uwa¿am, Tomku, ¿e marudzisz strasznie :P Nowy kawa³ek mi pasuje.

marudzenie to nasza cecha narodowa :P No i jest ró¿nica w podej¶ciu u nas: gitarowo AiC s± dla mnie ok, ale jakbym mia³ tylko dlatego ich s³uchaæ to pewnie bym do nich rzadziej wraca³ ni¿ Ty :) Riffy maj± z regu³y pro¶ciutkie, solówki niewyszukane (nawet je¶li najlepsze w ca³ej "czwórce z Seattle") - nie to ¿e co¶ mi siê nie podoba, nawet wrêcz przeciwnie, ale przyznasz, ¿e gitarowo jest ca³a masa ciekawszej muzyki. Za to niesamowity wokal Staley'a, ¶wietne harmonie z Cantrellem no i specyficzny ponury klimat to to co mnie - i 90% innych s³uchaczy - do nich przyci±ga. Duvall mo¿e Staleyem nie jest, ale ca³kiem daje radê a ju¿ na pewno przebija Cantrella w roli lead vocals. Nie oszukujmy siê, to wokale sprawi³y, ¿e o AiC us³ysza³ ¶wiat wiêc os³abianie tego aspektu to podcinanie ga³êzi na której siê siedzi. A ¿eby jeszcze pomarudziæ to nowym kawa³kom te¿ ewidentnie brak klimatu z ma³ymi wymienionymi ju¿ wyj±tkami - jaki¶ taki niby rock ¶rodka zaczyna siê z tego robiæ a wiêc dalsze odbieranie elementów wyj±tkowych ze swojego brzmienia. Mnie jako fana to jednak boli :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7913 on: 2012-12-21, 07:27:39 »
A jak Wam wchodzi nowy Soundgarden?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7914 on: 2012-12-21, 11:45:15 »
A jak Wam wchodzi nowy Soundgarden?


eh.. co¶ czujê, ¿e zostanê naczelnym marud± forum :P Otó¿... nie wchodzi i zawodzi, tak z perspektywy fana :) Nawet nie to, ¿e jako¶ ¼le i tragicznie.. tylko zupe³nie nijako i bez polotu. Po przes³uchaniu p³yty nic z niej w g³owie nie zostaje. W pewnym sensie przypomina mi to Death Magnetic - tam te¿ panowie starali siê po latach wróciæ do klasycznego brzmienia, ale jako¶ bez przekonania to zrobili. Natomiast tam przynajmniej kilka fragmentów siê broni³o a tu jako¶ nie mam motywacji aby s³uchaæ dalej.. Kto¶ ma podobnie?

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7915 on: 2012-12-21, 13:00:50 »
Kto¶ ma podobnie?

Owszem, tez uwazam, ze zostaniesz naczelnym maruda :P :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7916 on: 2012-12-21, 13:10:30 »
Zdziadzia³e¶ i tyle ;)

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7917 on: 2012-12-21, 17:17:00 »
Kto¶ ma podobnie?

Owszem, tez uwazam, ze zostaniesz naczelnym maruda :P :P

this calls for a new avatar!

Zdziadzia³e¶ i tyle ;)

albo ja albo panowie z Soundgarden..


..albo obie opcje na raz

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7918 on: 2012-12-21, 20:56:44 »
Kto¶ ma podobnie?

Owszem, tez uwazam, ze zostaniesz naczelnym maruda :P :P

this calls for a new avatar!

Rozwaliles system! :D
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7919 on: 2012-12-21, 21:04:46 »
Dziwne by bylo zeby panowie z Soundgarden nie zdziadzieli ;) zreszta to samo tyczy sie tez wspomniana Alicje. Pytanie tylko czy zdzadzieli godnie czy lepiej dla nich zeby se odpuscili zmartwychwstanie. Wg. Mnie zarowno AiC jak i Soungarden powrot sie udal. Wiadomo, moge narzekac ze to juz nie to co kiedys, nie ta energia, nie ten powiew swiezosci czy co tam jeszcze. Prawda jest jednak to, ze ostatnie albumy jednych i drugich sa po prostu dobre. Takie powroty to ja lubie. Niestety nie wszystkim sie to udaje.

A wracajac do sedna watku, dzisiaj mam dzien z Hammock - Departure Songs. Prawie dwie godziny wspanialej klimatycznej podrozy do innego swiata. Polecam!
« Last Edit: 2012-12-21, 21:14:35 by bts »