Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422010 times)

0 Members i 10 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7980 on: 2013-01-17, 17:31:48 »
Ju¿ sample by³y bardzo intryguj±ce, a teraz ca³o¶æ po pierwszym ods³uchu mnie wkrêci³a. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7982 on: 2013-01-17, 19:53:13 »
Kongh - Sole Creation



Bardzo, ale to bardzo dobry album im wyszed³. Niez³y pocz±tek roku. Najpierw Cult Of Luna, teraz Kongh. A¿ strach pomy¶leæ co bêdzie dalej ;)

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7983 on: 2013-01-18, 10:20:33 »
Poleæ jaki¶ utwór, co? ;)

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7984 on: 2013-01-18, 10:30:55 »
Poleæ jaki¶ utwór, co? ;)

Do wczoraj na jutubie byl tylko fragment zapodany niegdys przez wydawce. Najlepiej poszukac calosci po sieci. 4 numery, 45minut naprawde pieknego walca ;)
« Last Edit: 2013-01-18, 10:32:52 by bts »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #7985 on: 2013-01-18, 11:03:17 »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7986 on: 2013-01-18, 15:54:20 »
Wiele osób zachwala³o najnowszy album Enslaved zat. "RIITIIR", wiêc siê wreszcie do niego dobra³em. Czêsto przy okazji pojawia³y siê jakie¶ porównania z le¶nym Opeth i co¶ w tym jest, choæ album równie dobrze mo¿na okre¶liæ jako mocniejsz± Katatoniê. ;)  Jak na pierwsze podej¶cie, mam bardzo pozytywne odczucia. Zobaczymy jak bêdzie, jak albumu jeszcze trochê pos³ucham.
Kurcze, ca³kiem dobrze wchodzi to nowe Enslaved  :shock:
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7987 on: 2013-01-18, 17:26:28 »
Ja te¿ jestem w szoku, bo niby nie moje klimaty, a s³ucha³em ju¿ dwa razy i mam chêæ wróciæ jeszcze, ¶wietnie brzmi ten album i naprawdê bardzo dobrze mi siê go s³ucha.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Last Edit: 2013-01-18, 20:12:06 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7989 on: 2013-01-19, 02:10:28 »
Robiê wykopki i porz±dki, du¿o rzeczy jest podczas tych porz±dków zagro¿onych, wobec czego s³ucham ró¿nych dziwnych albumów, których nie rusza³em od dawna albo nawet nigdy wcze¶niej. Przes³ucha³em w ostatnim czasie:
Anywhere - Anywhere [2012] - Album z Cedrikiem z The Mars Volta na garach i czasami na wokalu, generalnie akustyczne granie. Strasznie powtarzalne i ma³o interesuj±ce, ale mo¿e dam im jeszcze jedn± szansê, choæ raczej siê nie zaprzyja¼nimy.
At the Drive-In - Relationship of Command [2000] - moje drugie podej¶cie do tej kapeli, tym razem o wiele bardziej udane. Uj±³ mnie zupe³nie ten koncertowy klip i ca³ej p³yty s³ucha³o mi siê dobrze, na pewno wrócê.
Mumford & Sons - Sigh No More - Drugie samodzielne podej¶cie, pomijaj±c fragmentaryczne ods³uchy u znajomych. Dwa utwory nawet spoko, do reszty nie wrócê, nuda i na jedno kopyto.
Still Life - Still Life [1971] - By³a mowa o tym albumie na forum z wiadomych przyczyn - bardzo przyjemnie mi siê go s³ucha³o i z pewno¶ci± chêtnie jeszcze po niego siêgnê.
Blackwater Park - Dirt Box - nic specjalnego, wiêcej podej¶æ nie bêdzie, bo niczym siê ta muzyka nie wyró¿nia.
NileAt the Gate of Sethu [2012] - z pewno¶ci± ostatnia próba s³uchania Nile w moim wykonaniu - przykro mi, ale tego rzygania krwi± nie mogê zdzier¿yæ.
October TideGrey Dawn - nie lubiê Katatonii, wiêc nie dziwne, ¿e i to mi nie wesz³o - nudne i monotonne, nie moja bajka.
Spiritual Beggars - Demons [2005] - mam mieszane uczucia - jak ju¿ w³±czê, to dobrze siê s³ucha, ale nie ci±gnie mnie do tej p³yty zupe³nie, wiêc nie wiem czy jest sens j± sobie wmawiaæ. Jeszcze pomy¶lê.
Feersum Ennjin - Feersum Ennjin - taki popowy Tool. Dwa niez³e utwory, reszta ma³o pomys³owa. Da siê s³uchaæ, ale mi szkoda czasu, wiêc przy tych dwóch pozostanê, resztê sobie odpuszczam.
Agalloch - Marrow of the Spirit - zawsze mnie od muzyki Agallocha jako¶ odrzuca³o, a to podej¶cie by³o zaskakuj±co bezbolesne, wobec czego album dostanie jeszcze jedn± szansê w niedalekiej przysz³o¶ci. Spróbujê siê te¿ zmierzyæ ze starszymi.
Giles Corey - Giles Corey [2011] - minimalistyczna, smutna muzyka o samobójczym wrêcz klimacie, od czasu do czasu s³ucha mi siê tego dobrze i nic siê w tej kwestii nie zmienia.
Crib45The Ghosts Among Me - no niestety, epka faktycznie jest wyra¼nie s³absza od ich ¶wietnego d³ugograja.
In Vain - Mantra [2010] - nie rozumiem dlaczego ten zespó³ jest tagowany na la¶cie jako progresywny - bardzo przeciêtny melodic black metal, znudzi³ mnie i kolejnych podej¶æ te¿ ju¿ nie bêdzie.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7990 on: 2013-01-19, 07:34:35 »
Agalloch - Marrow of the Spirit - zawsze mnie od muzyki Agallocha jako¶ odrzuca³o, a to podej¶cie by³o zaskakuj±co bezbolesne, wobec czego album dostanie jeszcze jedn± szansê w niedalekiej przysz³o¶ci. Spróbujê siê te¿ zmierzyæ ze starszymi.

Ze swojej strony polecam "Ashes Against the Grain" i "The Mantle" - znakomite p³yty! :)  Debiutancki "Pale Folklore" mo¿na sobie darowaæ. EP-ki natomiast nigdy na d³u¿ej mnie nie przyci±gnê³y, mo¿e poza t± ostatni± "Faustian Echoes" i chyba dzi¶ do niej znowu siêgnê. Z regu³y s± mniej gitarowe, a bardziej ambientowe, ale w tej materii mo¿e niech siê wypowie kto¶ bardziej obeznany i zaanga¿owany, np. Milad albo bts?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7991 on: 2013-01-19, 10:12:15 »
Dla mnie najlepszym wydawnictwem Agallocha paradoksalnie jest EP The White ;)

A tak poza tym Ashes Againt The Grain z Limbs, Not Unlike The Waves i Falling Snow te¿ bardzo daje radê. Ogólnie ciekawy projekt.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7992 on: 2013-01-19, 12:28:29 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7993 on: 2013-01-19, 13:16:27 »
Mog³o byæ lepsze ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #7994 on: 2013-01-19, 13:20:54 »
Dlatego te¿ nie ¿a³ujê, ¿e w tym przypadku posiadam jedynie edycjê standardow±.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success