Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422050 times)

0 Members i 9 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8085 on: 2013-02-22, 18:03:56 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8086 on: 2013-02-23, 16:42:43 »
Crystal Viper - Fire Be My Gates - dziewczyna jest znacznie lepsza (wokalnie) od tej z Division by Zero.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8087 on: 2013-02-23, 23:42:18 »


Zajebiscie sie w nocy oglada :) PIerwsza plyta wprawdzie cienka, ale druga to esencja muzyki w ogole.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8088 on: 2013-02-24, 08:32:47 »
By³em wczoraj na koncercie Votum, Dianoya i Collos (nasz bia³ostocki go¶æ). Bardzo dobre wra¿enie zrobi³a na mnie Dianoya. Fantastycznie na koncercie zabrzmia³ ich Severance. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8089 on: 2013-02-24, 11:30:26 »
Bardzo dobre wra¿enie zrobi³a na mnie Dianoya. Fantastycznie na koncercie zabrzmia³ ich Severance. :)

W ogole ta ich debiutancka plyta rozwala - szkoda, ze troche odeszli od tamtych klimatow, bo to bylo cos wyjatkowego na naszej scenie.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8090 on: 2013-02-26, 09:46:28 »
Mnie go¶cie z Dianoyi chyba nie lubi±, bo jako jeden z nielicznych, a mo¿e jedyny nie wychwala³em ich ostatniego albumu. Pierwszy mi siê podoba³, ale ¶rednio wypada³ na ¿ywo, a drugi jest zwyczajnie przeciêtny, a chcia³oby siê czego¶ wiêcej.

A co s±dzicie o czym¶ takim? The Aurora Project to chyba co¶ nowego na rynku...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8091 on: 2013-02-26, 19:32:29 »
A co s±dzicie o czym¶ takim? The Aurora Project to chyba co¶ nowego na rynku...

Co¶ mi ¶wita³o, ¿e nazwa lekko nieobca, wiêc poszuka³em i okaza³o siê, ¿e ju¿ ich kiedy¶ trochê s³ucha³em:

The Aurora Project - dla sympatyków metalu progresywnego.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8092 on: 2013-02-27, 01:05:42 »
http://www.youtube.com/watch?v=hhcmlRH1h4w
THE MOANING - BLOOD FROM STONE - znakomity album :) A¿ dziw bierze ¿e w dorobku tylko demo i jeden LP :/
Obecnie p³ytkê mo¿na dostaæ na gigant.pl i to szybko w reedycji na czarnych CD. W³a¶æ. 2 p³yty bo na 1CD jest Blood from Stone i wcze¶niejsze demo jako bonus ;) Tak¿e polecam

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8093 on: 2013-02-27, 10:16:21 »
Bardzo entuzjastyczna recenzja "Harvest Moon" Votum:
Quote from: Onet
Wielkie dzie³a tworz± polscy arty¶ci z szeroko pojêtego krêgu progresywnego rocka. Parê tygodni po arcydziele Riverside, pojawi³o siê kolejne, ich krajanów z Votum.
Karierê Votum ¶ledzê od samego pocz±tku. Zaintrygowali mnie debiutem, podsycili zainteresowanie drug± p³yt±, a trzeci±… Trzeci± potwierdzili moje nie¶mia³e przypuszczenia sprzed kilku lat, ¿e to zespó³ naprawdê znakomity, który staæ na nagrywanie albumów, które zapisz± siê bardzo ³adn± i mocno wyboldowan± czcionk± w anna³ach gatunku.
Mo¿e to, co napiszê jest banalne, przesadnie egzaltowane, ale my¶lê, ¿e jako przede wszystkim fan muzyki mam do tego prawo. Serce siê raduje i na duchu jako¶ milej, kiedy s³ucha siê tego, co stworzyli muzycy Votum. I nie mam na my¶li patetycznie pojmowanego patriotyzmu, bo muzyka granic nie zna, i nie mam w±tpliwo¶ci, ¿e ta z "Harvest Moon" zachwyci wielu melomanów pod ró¿nymi szeroko¶ciami geograficznymi. Chodzi o to, ¿e rado¶æ budzi artysta, który kiedy¶ objawi³ swój potencja³, a potem stopniowo, przemy¶lanie tak znakomicie go rozwin±³. Nie, Votum nie stworzy³ nowej jako¶ci w progresywnym rocku, progmetalu. Zespó³ wyci±gn±³ esencjê tego, co takim graniu jest najpiêkniejsze. Oraz, po raz kolejny, wykaza³ siê wielkim talentem aran¿acyjnym, czyni±c "Harvest Moon" albumem przemi³ym w odbiorze, którego s³ucha siê z rosn±c± ciekawo¶ci±, przejawiaj±c± siê chocia¿by w wychwytywaniu przepysznych smaczków. Votum to wci±¿ zespó³ czerpi±cy z dokonañ Pink Floyd, Dream Theater, Porcupine Tree, Opeth, szczeliny wype³niaj±cy wci±gaj±cymi ilustracyjnymi pierwiastkami elektronicznymi, ¶wietnie ¿ongluj±cy napiêciem utworów. ¦wietne jest mocne punktowanie basu i perkusji w "Vicious Circle", delikatnie jazzuj±cy klawisz w "Cobwebs", obok którego ¿yje sobie potê¿ny metalowy wokal. A to muskaj±ce uszy wyciszenie w "New Made Man"? Mistrzostwo!
"Harvest Moon" to kolejny w dyskografii Votum album koncepcyjny. Historia w tekstach weso³a nie jest, ale jest pouk³adana z g³ow±, bardzo spójna, w której ka¿dy fragment ma swoje uzasadnienie. Za¶ podk³ad muzyczny do niej to cymes. Pod ka¿dym wzglêdem. Je¶li kto¶ lubi siê czepiaæ, szukaæ s³abych punktów, niech szuka. Ja ich nie znajdujê.

Les³aw Dutkowski / Megafon.pl
ocena: 10/10

I co Wy na to?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8094 on: 2013-02-27, 12:51:41 »
Wciaz jeszcze nie slyszalem, wiec ciezko sie ustosunkowac. Moze uda mi sie w weekend kupic.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8095 on: 2013-02-27, 16:33:08 »
Jak my¶licie, Biffy Clyro to zespó³ rzeczywi¶cie na ok³adkê?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8096 on: 2013-02-27, 20:44:37 »

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8097 on: 2013-02-28, 00:46:48 »
Bardzo entuzjastyczna recenzja "Harvest Moon" Votum:
Quote from: Onet
Wielkie dzie³a tworz± polscy arty¶ci z szeroko pojêtego krêgu progresywnego rocka. Parê tygodni po arcydziele Riverside, pojawi³o siê kolejne, ich krajanów z Votum.
Karierê Votum ¶ledzê od samego pocz±tku. Zaintrygowali mnie debiutem, podsycili zainteresowanie drug± p³yt±, a trzeci±… Trzeci± potwierdzili moje nie¶mia³e przypuszczenia sprzed kilku lat, ¿e to zespó³ naprawdê znakomity, który staæ na nagrywanie albumów, które zapisz± siê bardzo ³adn± i mocno wyboldowan± czcionk± w anna³ach gatunku.
Mo¿e to, co napiszê jest banalne, przesadnie egzaltowane, ale my¶lê, ¿e jako przede wszystkim fan muzyki mam do tego prawo. Serce siê raduje i na duchu jako¶ milej, kiedy s³ucha siê tego, co stworzyli muzycy Votum. I nie mam na my¶li patetycznie pojmowanego patriotyzmu, bo muzyka granic nie zna, i nie mam w±tpliwo¶ci, ¿e ta z "Harvest Moon" zachwyci wielu melomanów pod ró¿nymi szeroko¶ciami geograficznymi. Chodzi o to, ¿e rado¶æ budzi artysta, który kiedy¶ objawi³ swój potencja³, a potem stopniowo, przemy¶lanie tak znakomicie go rozwin±³. Nie, Votum nie stworzy³ nowej jako¶ci w progresywnym rocku, progmetalu. Zespó³ wyci±gn±³ esencjê tego, co takim graniu jest najpiêkniejsze. Oraz, po raz kolejny, wykaza³ siê wielkim talentem aran¿acyjnym, czyni±c "Harvest Moon" albumem przemi³ym w odbiorze, którego s³ucha siê z rosn±c± ciekawo¶ci±, przejawiaj±c± siê chocia¿by w wychwytywaniu przepysznych smaczków. Votum to wci±¿ zespó³ czerpi±cy z dokonañ Pink Floyd, Dream Theater, Porcupine Tree, Opeth, szczeliny wype³niaj±cy wci±gaj±cymi ilustracyjnymi pierwiastkami elektronicznymi, ¶wietnie ¿ongluj±cy napiêciem utworów. ¦wietne jest mocne punktowanie basu i perkusji w "Vicious Circle", delikatnie jazzuj±cy klawisz w "Cobwebs", obok którego ¿yje sobie potê¿ny metalowy wokal. A to muskaj±ce uszy wyciszenie w "New Made Man"? Mistrzostwo!
"Harvest Moon" to kolejny w dyskografii Votum album koncepcyjny. Historia w tekstach weso³a nie jest, ale jest pouk³adana z g³ow±, bardzo spójna, w której ka¿dy fragment ma swoje uzasadnienie. Za¶ podk³ad muzyczny do niej to cymes. Pod ka¿dym wzglêdem. Je¶li kto¶ lubi siê czepiaæ, szukaæ s³abych punktów, niech szuka. Ja ich nie znajdujê.

Les³aw Dutkowski / Megafon.pl
ocena: 10/10

I co Wy na to?
Przyznam, ¿e nie s³ysza³em ani jednego, ani drugiego, ale i tak o¶mielê siê stwierdziæ, ¿e razi mnie nadu¿ywanie pojêcia "arcydzie³o"... :P

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8098 on: 2013-02-28, 01:54:18 »
S³ucha³em ich nowej p³yty, nic wcze¶niejszego nie próbowa³em i my¶lê, ¿e to zespó³ w pó³ drogi od Coldplay do Foo Fighters. Dobrze wchodz±, ale drugim uchem szybko wypadaj±. Na ok³adkê? Dlaczego nie, wydaje mi siê, ¿e s± do¶æ popularni. A takie Sounds lilke balloons jest naprawdê chwytliwe (sorry, ¿e nie linkujê, ale nigdzie nie widzê studyjnej wersji do pos³uchania, a ich wokalista na ¿ywo nieco siê dusi i d³awi, co nie jest godne uwagi).

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8099 on: 2013-02-28, 07:18:38 »


Caly dzien dzisiaj walkuje ten album - cholera, niesamowita jest ta muzyka i do tej pory nie udalo mi sie znalezc nic podobnego. Az szkoda, ze nowa Dianoya, choc tez niezla, nie dorasta debiutowi nawet do piet.

Ja tak¿e wa³kuje album od kilku dni i ca³kowicie zgadzam siê z tym co napisa³e¶. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind