Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422050 times)

0 Members i 9 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8115 on: 2013-03-03, 13:06:58 »
Nell. Krock, wyj±tkowo ;) Strasznie siê wkrêca, chwilami postne, ale bez przesady, s± motywy tak w³a¿±ce w mózg, ¿e potem trudno siê pozbyæ. Np. Cliff Parade. Chocia¿ ja zaczê³am od Beautiful Stranger z tej samej p³yty (Slip Away), który jednak nie ma ¿adnego zapadaj±cego w pamiêæ motywu, ale sam w sobie jest ca³kiem niez³y. I generalnie dziwi mnie, ¿e muzyka na takim poziomie siê nie przebi³a, za to mamy skomasowany atak kpopu. Nie, ¿ebym tego ostatniego nie lubi³a ;) ale przes³ania on resztê dobrej jako¶ci koreañskich produktów.

Cytrus - Basn o ksiezycowej karecie
O, ³adne :) A¿ szkoda, ¿e takie krótkie (co ja wypisujê? :roll:)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8116 on: 2013-03-03, 17:52:38 »
Cytrus - Basn o ksiezycowej karecie

Jak to sie stalo, ze ta muzyka sie nie przebila przed laty - nigdy nie zrozumiem.

Przyczyn jest kilka. Pierwsza - brak wydawcy czyli dok³adnie long playa. Druga - grali w wiêkszo¶ci muzykê instrumentaln±, która mia³a ma³e szanse przebicia w radio, a wtedy rz±dzi³a lista przebojów Nied¼wiedzkiego. Trzecia - stawki estradowe dla muzyków by³y ustalone odgórnie urzêdowo, a muzycy rockowi mieli najni¿sze (dawa³em na forum link do publikacji o weryfikacjach za PRL-u). Czwarta (najmniej istotna) - cze¶æ muzyków za³o¿y³o nowy zespó³ (Korba), z którym zaczê³a graæ bardziej przebojow± muzykê.

Tzn obiektywne przyczyny naturalnie rozumiem, ale wiesz, chcialoby sie, zeby tak dobra muzyka nie ginela gdzies w gaszczu wiekszych, a nierzadko gorszych kapel.

No to jak wspominamy, to mo¿e Bank - Powiedz mi co¶ o sobie (kawa³ek bodaj¿e Marka Biliñskiego, który by³ wtedy parapeciarzem Banku). ¦wietny by³ zespó³. Mia³ znakomitego frontmana, znakomitych instrumentalistów. A co z tego pozosta³o? Proszê - Bielawski totalnie poleg³. Chwilami a¿ ¿al patrzeæ i s³uchaæ. :(

Edit: bardzo nam siê wtedy podoba³ Tak zdarza siê. Ech... to by³y czasy. Ju¿ siê nie wróc±. To moja m³odo¶æ.


Piekne, szczegolnie ten drugi numer! Z tych wszystkich muzykow, to chyba tylko Bilinski jako taka kariere zrobil, chociaz na zgola innej scenie. Ale muzyka swietna, nie znalem wczesniej tego zespolu. Dzieki, Luksor, bede plyty szukac po sklepach :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8117 on: 2013-03-03, 19:08:16 »
Obok debiutanckiego "Jestem panem ¶wiata", Bank w tamtych czasach nagra³ jeszcze jedn± p³ytê "Ci±gle kto¶ mówi co¶", ale wysz³a wtedy tylko na kasecie. Dopiero kilka lat temu album ukaza³ siê na CD. Kilka kawa³ków do popróbowania: Ci±gle kto¶ mówi co¶, Mija czas i nic oraz Nie ma takiego numeru.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8118 on: 2013-03-04, 23:18:28 »
Hipgnosis - Relusion. Pieknie wchodzi w samotne wieczory :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8119 on: 2013-03-05, 11:07:46 »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8120 on: 2013-03-05, 22:21:35 »
Jaka muzyka obecnie para sie byla wokalistka Quidam? Klik. Hmm.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8121 on: 2013-03-05, 22:51:43 »
Jaka muzyka obecnie para sie byla wokalistka Quidam? Klik. Hmm.
Hyh, nie wytrzyma³am do jej partii. Nie, ¿ebym by³a antyreligijna (pozdro dla Callahana ;*), ale po prostu jestem Hitlerem dykcji i nie mogê s³uchaæ ludzi nie wymawiaj±cych "r"*. Sama nie wymawiam**. G³upio mi, idê pokutowaæ za hitlerowanie.

*znaczy nie przeszkadza mi to, dopóki kto¶ taki nie zabiera siê za ¶piewanie/prezentowanie w radiu.
**o dziwo tylko po polsku, w jêzykach obcych jako¶ dziwnym trafem rzadko siê zdarza, i nie chodzi o angielski czy francuski ;)

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8122 on: 2013-03-08, 19:24:23 »

OTEP - Hydra
Seduce & Destroy
i mocny Hag

Dobra zró¿nicowana p³yta.. w koñcu, bo po ostatnich 2ch kiepsko to wygl±da³o.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8123 on: 2013-03-09, 10:04:40 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8124 on: 2013-03-10, 12:34:54 »
Bardzo entuzjastyczna recenzja "Harvest Moon" Votum:
Quote from: Onet
Wielkie dzie³a tworz± polscy arty¶ci z szeroko pojêtego krêgu progresywnego rocka. Parê tygodni po arcydziele Riverside, pojawi³o siê kolejne, ich krajanów z Votum.
Karierê Votum ¶ledzê od samego pocz±tku. Zaintrygowali mnie debiutem, podsycili zainteresowanie drug± p³yt±, a trzeci±… Trzeci± potwierdzili moje nie¶mia³e przypuszczenia sprzed kilku lat, ¿e to zespó³ naprawdê znakomity, który staæ na nagrywanie albumów, które zapisz± siê bardzo ³adn± i mocno wyboldowan± czcionk± w anna³ach gatunku.
Mo¿e to, co napiszê jest banalne, przesadnie egzaltowane, ale my¶lê, ¿e jako przede wszystkim fan muzyki mam do tego prawo. Serce siê raduje i na duchu jako¶ milej, kiedy s³ucha siê tego, co stworzyli muzycy Votum. I nie mam na my¶li patetycznie pojmowanego patriotyzmu, bo muzyka granic nie zna, i nie mam w±tpliwo¶ci, ¿e ta z "Harvest Moon" zachwyci wielu melomanów pod ró¿nymi szeroko¶ciami geograficznymi. Chodzi o to, ¿e rado¶æ budzi artysta, który kiedy¶ objawi³ swój potencja³, a potem stopniowo, przemy¶lanie tak znakomicie go rozwin±³. Nie, Votum nie stworzy³ nowej jako¶ci w progresywnym rocku, progmetalu. Zespó³ wyci±gn±³ esencjê tego, co takim graniu jest najpiêkniejsze. Oraz, po raz kolejny, wykaza³ siê wielkim talentem aran¿acyjnym, czyni±c "Harvest Moon" albumem przemi³ym w odbiorze, którego s³ucha siê z rosn±c± ciekawo¶ci±, przejawiaj±c± siê chocia¿by w wychwytywaniu przepysznych smaczków. Votum to wci±¿ zespó³ czerpi±cy z dokonañ Pink Floyd, Dream Theater, Porcupine Tree, Opeth, szczeliny wype³niaj±cy wci±gaj±cymi ilustracyjnymi pierwiastkami elektronicznymi, ¶wietnie ¿ongluj±cy napiêciem utworów. ¦wietne jest mocne punktowanie basu i perkusji w "Vicious Circle", delikatnie jazzuj±cy klawisz w "Cobwebs", obok którego ¿yje sobie potê¿ny metalowy wokal. A to muskaj±ce uszy wyciszenie w "New Made Man"? Mistrzostwo!
"Harvest Moon" to kolejny w dyskografii Votum album koncepcyjny. Historia w tekstach weso³a nie jest, ale jest pouk³adana z g³ow±, bardzo spójna, w której ka¿dy fragment ma swoje uzasadnienie. Za¶ podk³ad muzyczny do niej to cymes. Pod ka¿dym wzglêdem. Je¶li kto¶ lubi siê czepiaæ, szukaæ s³abych punktów, niech szuka. Ja ich nie znajdujê.

Les³aw Dutkowski / Megafon.pl
ocena: 10/10

I co Wy na to?

Slucham bez przerwy od wczoraj, bo w koncu mi sie udalo zakupic, i musze przyznac, ze z kazdym nacisnieciem guzika PLAY na pilocie coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, ze autor recenzji ma racje. Ta plyta jest doskonala. Nie sadzilem, ze Votum az tak dookresli swoj styl i nagra tak trafiony album. Nie wiem, skad to sie bierze, ale slychac tu, ile wlozono pracy w te plyte i jak duzo uwagi poswiecono szczegolom. Brzmienie tez rozwala, szczegolnie w tych mocniejszych momentach, a jest ich tu dosc sporo. Jak dla mnie poki co chyba najlepsza propozycja tego popieprzonego roku, przewyzszajaca w moim prywatnym rankingu (o matko, az boje sie to napisac) nowy Riverside.

Takze niestety, panowie, ale z tym:


Dobra, poprawna p³yta z ciekawymi momentami.

Dok³adnie. Wyj±³e¶ mi to z ust. ;)

... nie moge sie zgodzic. Poprawne albumy to nagrywa Millenium albo inna Osada Vida i 90% kapel z Lynx Music. Votum jest o cale lata swietlne przed nimi.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8125 on: 2013-03-10, 14:25:51 »
Tamte zespo³y nagrywaj± poprawne, raczej nudne i do¶æ ¶rednie albumy ;)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8126 on: 2013-03-10, 14:38:54 »
Moonspell - Memorial. P³yta dla filozofów sztuki, ¿eby zastanawiali siê, jak mo¿na by³o tak mierny album nagraæ. A dla filozofów ¿ycia pytanie: dlaczego ja tego s³ucham? :?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8127 on: 2013-03-10, 15:06:28 »
Everything Everything - Arc - dopiero zacz±³em, ale chyba jednak siê na jednym przes³uchaniu skoñczy. Fajnie, ¿e hipsterskie, ale wokal doprowadzi mnie do sza³u i rycia blatu pazurami. Próbka z murzynem chodz±cym na rêkach w bonusie.

W ogóle to jest marzec, a ja chcia³bym o¶wiadczyæ, ¿e jak dot±d ¿adna premiera tego roku nie zrobi³a na mnie wra¿enia tak naprawdê. Riverside s³abe, Wilson s³aby, Atoms for Peace jako¶ mi nie wesz³o, ale im jeszcze dam szansê, Andy Winter mnie rozczarowa³, bo brzmi ta p³yta okropnie, jak s³abe demo, Biffy Clyro mnie jako¶ te¿ nie grzeje na tyle, by katowaæ podwójny album, z tego wszystkiego chyba najlepiej wypada Cult of Luna, ale te¿ nie na tyle, bym na klêczkach s³ucha³ tej p³yty.
« Last Edit: 2013-03-10, 15:08:16 by Callahan »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8128 on: 2013-03-10, 16:46:35 »
Tamte zespo³y nagrywaj± poprawne, raczej nudne i do¶æ ¶rednie albumy ;)

Totez dlatego okreslanie nowego Votum jako poprawne uwazam za zbrodnie :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8129 on: 2013-03-10, 18:50:05 »
Czyli nowy album Votum jest niepoprawny? ;)

Przyzwoity, dobry, poprawny, na 3/4.

Ja s³ucham kr±¿ka Entropii, bardzo ciekawe wydawnictwo.