Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421895 times)

0 Members i 11 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8280 on: 2013-05-14, 23:52:56 »
The Black Heart Rebellion - Har Nevo - wiêkszego wra¿enia na mnie nie zrobi³o, ale zupe³nie z³e nie by³o, wiêc jeszcze wrócê jak mi przyjdzie ochota na takie mroczne klimaty. Ja teraz zbyt energicznych i pozytywnych rzeczy s³ucham, by mi to wesz³o.
Phoenix - Bankrupt! - takie indie-rockowe granie, nie zainteresowa³o mnie zupe³nie niczym, drugiego razu nie bêdzie.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8281 on: 2013-05-15, 13:38:31 »
Ja z kolei pod wp³ywem tych wielu wrzut na tym forum na temat Disperse (chyba g³ównie Twoja zas³uga, co Jacku? ;) ) postanowi³em pos³uchaæ ich najnowszej p³yty i.. jestem trochê w kropce tak póki co. Ogólnie pasjami nie znoszê takiego typu progrocka gdzie wszyscy muzycy jednocze¶nie staraj± siê graæ niekoñcz±ce siê solo na wysokich obrotach, st±d wcze¶niejsze dokonania ch³opaków ma³o mnie porusza³y. Nowy album nosi wci±¿ znamiona tego typu grania, ale wychodzi te¿ czêsto poza te ramy. S³ychaæ bardzo mocne inspiracje Cynic, momentami równie¿ Meshuggah (co ju¿ by³o) ale te¿ jazzem i ambientem a miejscami te¿ chill-outem. I to w³a¶nie te ostatnie sprawiaj±, ¿e nie jestem w stanie przej¶æ zupe³nie obojêtnie ko³o tego nagrania - np. bridge w Enigma of Abode (chyba najlepszym kawa³ku na p³ycie), jackowe Message from Atlantis czy Choices Over Me. Z drugiej jednak strony stosunkowo du¿o jest te¿ grania jak dla mnie trochê bezp³ciowego i przep³ywaj±cego bez wiêkszych emocji, przekombinowanych riffów i koszmarnych bezkszta³tnych solówek (don't get me wrong, ch³opak gra zajebi¶cie, ale umiejêtno¶ci to jedno a do czego je wykorzystujesz - drugie). Co gorsza te lepsze i gorsze momenty s± ze sob± nierozerwalnie wymieszane jak groch z kapust± i trzeba to kupowaæ w ca³o¶ci a nie czê¶ciach, co utrudnia zadanie jednoznacznej oceny. Na pewno dam temu jeszcze szansê, mo¿e siê przekonam do tych mniej trafiaj±cych do mnie na razie fragmentów.. Natomiast na pewno muszê powiedzieæ ¿e jest to unikatowe i nietypowe zjawisko na naszej scenie muzycznej

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8282 on: 2013-05-15, 14:32:20 »
Natomiast na pewno muszê powiedzieæ ¿e jest to unikatowe i nietypowe zjawisko na naszej scenie muzycznej

¦wietnie to uj±³e¶. W³a¶nie o to mi chodzi³o. Zespó³ m³ody wiekowo, a ju¿ gra unikatowo i nietypowo jak na Polskê. To dopiero pocz±tek (debiutu nie biorê pod uwagê, bo to w³a¶ciwie dwa ró¿ne zespo³y), wiêc pierwszy krok jest imponuj±cy. Przyjêcie poza granicami kraju znacznie lepsze ni¿ u nas. Zobaczymy co bêdzie dalej. Co do inspiracji dorzuci³bym jeszcze np. Animals as Leaders i Tosina Abasi - mo¿e nawet najbardziej czytelne i istotne w podej¶ciu do materii muzycznej.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Last Edit: 2013-05-17, 15:45:17 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8284 on: 2013-05-17, 23:01:04 »

- Sonheillon "Evilheart"


Zajebiste! Dzieki wielkie, wlasnie czegos takiego potrzebowalem na ten wieczor :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8285 on: 2013-05-17, 23:43:08 »
- AMORPHIS - Hopeless Days
Dziêki za przypomnienie, mia³am tego pos³uchaæ... ale smutne, kurczê, tak leci mimo uszu, w ogóle nie wiadomo, co siê dzieje. I wokale dalej do mnie nie trafiaj±, no z tym panem przy mikrofonie Amorphis wybitnie mi nie pasuje. Chocia¿ mniejsza z nim, tutaj muzycznie jako¶ s³abo, tak bez polotu, takie pitu-pitu... :?
W³±czê sobie jakiego¶ starego, o!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8287 on: 2013-05-18, 12:36:38 »


Absolutnie zajebisty album, dzieki Luksor jeszcze raz za namiary! Posluchajcie sobie 'Another Time' -  piekne solo!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8288 on: 2013-05-18, 14:40:02 »


Absolutnie zajebisty album, dzieki Luksor jeszcze raz za namiary! Posluchajcie sobie 'Another Time' -  piekne solo!

Mi³o mi. :)  Polub wiêc ich profil na fejsie. Przy okazji wrzucam w takim razie jeszcze trochê innych "wynalazków" ;) - mo¿e komu¶ podpasuj±:
- Norden "Glory in Flames"
- Diavolopera "Preludium"
- Nocturn Inferi "Fire And Water"
- Dysphoria - Living Dead Plague
- Kohorta
- Maheena "Unspeakable Territories"
- Pesante - Evermore
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8289 on: 2013-05-19, 03:05:05 »


Absolutnie zajebisty album, dzieki Luksor jeszcze raz za namiary! Posluchajcie sobie 'Another Time' -  piekne solo!

Mi³o mi. :)  Polub wiêc ich profil na fejsie.

A co to jest fejs? ;P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8290 on: 2013-05-19, 03:12:28 »
Nie wszyscy na tym ¶wiecie maj± ju¿ za³o¿on± swoj± teczkê u Zuckerberga ;)
Ja ju¿ mam, ¿a³ujê, ale co siê sta³o, to siê nie odstanie, tak to bywa :P


A w temacie: ³adna pogoda sprowokowa³a mnie, by siêgn±æ po dredg w nieco wiêkszych ilo¶ciach i co¶ mnie podkusi³o, ¿eby daæ jeszcze jedn± szansê ich ostatniej p³ycie, Chuckles and Mr. Squeezy. To by³ b³±d.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8291 on: 2013-05-19, 21:51:00 »
Nie wszyscy na tym ¶wiecie maj± ju¿ za³o¿on± swoj± teczkê u Zuckerberga ;)
Ja ju¿ mam, ¿a³ujê, ale co siê sta³o, to siê nie odstanie, tak to bywa :P

Infiltracja w ró¿nej formie istnia³a od niepamiêtnych czasów, ale dziêki takiemu fejsowi m.in. mo¿na tak¿e natrafiæ na takie pere³ki:
Quote from: Micha³
Hah. Niektóre historie maj± swój nieoczekiwany koniec. Cztery lata temu na jednym z forów muzycznych pojawi³o siê niewinne z pozoru pytanie: jaki utwór zaczyna³ niezapomnian± SONDÊ? Banalny post szybko okaza³ siê wyzwaniem na miarê poszukiwania ¶w. Graala. Okaza³o siê, ze na ró¿nych forach pytano o to od roku 2000 (!), zapiski na ok³adce p³yty w archiwum TV na Woronicza sugerowa³y, ¿e jest to kola¿ piêciu numerów, w tym tak egzotycznych, jak Stockhausen, Otto Luening i Vladimir Ussachevsky stworzony przez ówczesn± pracownicê TVP - Teresê Bancer. Nikt nie by³ jednak w stanie dotrzeæ do orygina³u w stereo. W toku poszukiwañ sugerowano Michela Legranda i ¶rodowisko francuskich eksperymentatorów. Tymczasem, rzeczywisto¶æ okaza³a siê bardziej banalna. Jak odkry³ wreszcie - po 13 latach (!) jeden z poszukiwaczy, temat sondy skomponowa³ Mike Vickers, tytu³ utworu to Visitation a pochodzi z kolekcji p³yt The Standard MUSIC LIBRARY, p³yta Dramatic/Moog, utwór nr 3. Przypuszczalnie pan Vickers tworz±c swoj± stockow± kolekcjê nawet nie wiedzia³, ¿e ca³e pokolenie polskich nerdów z epoki preinternetowej zosta³o wychowane na jego jednominutowej wstawce.
- Mike Vickers - Visitation
Kurek i Kamiñski swoj± drog± prowadzili niesamowity program.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8292 on: 2013-05-19, 22:07:21 »
 Ale gdzie tam Stockhausena mo¿na s³yszeæ, to ja nie wiem... :P

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8293 on: 2013-05-20, 00:22:03 »
Ostatnio poza domem g³ównie Amorphis: Am Universum i Far From the Sun. Poza tym tak na wyrywki Mani Deum - Music for Your Local Church... or Your Local Brothel. Trochê mi siê kojarzy z Ordo Rosarius Equilibrio, ale takie trochê... no do ORE ma siê jak krem orzechowo-czekoladowy z Lidla do Nutelli - niby podobne, ale jednak ORE/Nutella lepsze ;) No i na moje angielski trochê kuleje, zw³aszcza je¶li chodzi o artykulacjê. Ale pomin±wszy to, jest ca³kiem przyjemne w s³uchaniu. Wci±gaj±ce wrêcz momentami. Jak kto¶ lubi oko³oneofolkowe zamulanie, to polecam.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8294 on: 2013-05-20, 17:06:09 »
W³a¶nie w³±czy³em Leprous - Coal - wysz³o dzisiaj. Pocz±tek ¶wietny, znakomicie siê zapowiada :D