Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421931 times)

0 Members i 9 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8580 on: 2013-09-12, 18:51:35 »
Hesitation Marks NIN. Jak dla mnie p³yta udana, chocia¿ daleko jej do poziomu The Downward Spiral czy The Fragile. Podoba mi siê natomiast bardziej od The Slip, czyli mo¿na powiedzieæ, ¿e postêp jest.Copy of a, Came Back Haunted, All Time Low, I Would For You naprawdê mnie wkrêci³y, reszta bez fajerwerków, ale solidnie. Tylko Everything wybitnie mi nie wesz³o i w³a¶ciwie za ka¿dym razem przeskakujê ten kawa³ek; taka skaza na ca³kiem udanym albumie. Ostatecznie jednak pozytywy przewa¿aj± i na pewno bêdê do HM z przyjemno¶ci± wraca³.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8582 on: 2013-09-14, 12:09:19 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8583 on: 2013-09-14, 20:35:03 »
Týr - Blood of Heroes - czyli singiel zapowiadaj±cy nowy album, Valkyrja. Chyba nie jestem zainteresowany, po wys³uchaniu tego utworu.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8584 on: 2013-09-14, 20:59:28 »


Entropia - Vesper

¦wietny album!!!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8585 on: 2013-09-15, 08:47:03 »
Lubisz jeden z moich ulubionych depressivów? :P

Jak nie komentujê, to oznacza, ¿e tylko s³ucham, ale nie mam wyrobionego zdania. ;)  Klimat EP-ki urzekaj±cy, ale w ostatnich latach moim naj depressivem jest "Marrow of the Spirit" Agalloch.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8586 on: 2013-09-16, 08:00:13 »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8587 on: 2013-09-16, 11:41:58 »


Uwielbiam!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8588 on: 2013-09-16, 19:15:25 »
Agalloch miecie!

A ja do koñca tygodnia napiszê recenzjê nowego albumu Tidesów i tak go sobie w³a¶nie s³ucham :)

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8589 on: 2013-09-17, 09:44:50 »
Jordan Reyne - How the Dead Live

Z okazji jutrzejszego koncertu w Poznaniu. Oj bêdzie klimatycznie!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8590 on: 2013-09-17, 10:34:11 »
Spoko, ;) w razie czego - je¶li chcesz dobre depresyjne klimaty to zapoznaj siê z tym wydawnictwem koniecznie, ewentualnie nowy album z tego roku (na którym udziela siê Tim Yatras z tego, co wrzuci³e¶). :) Oczywi¶cie je¶li siê nie spodoba - proszê nie biæ. :P

Nie no gdzie tam biæ... za co? ;)  Po pierwszym razie niezbyt mnie zakrêci³o, ale przecie¿ nie wszystko musi siê wszystkim podobaæ. ;)  Ju¿ bardziej (powierzchownie) podesz³o mi to:
Aquilus - "Arbor"


A tak btw. nied³ugo minie 9 miesiêcy bie¿±cego roku i jak dla mnie jest nie¼le. Zrobi³o siê ju¿ niez³e zestawienie p³yt, które lubiê bardzo i z pewno¶ci± bêdê do nich wraca³ - alfabetycznie:
- The Black Heart Rebellion - Har Nevo
- Butterfly Trajectory - Astray (EP)
- Cult of Luna - Vertikal
- Disperse - Living Mirror
- Dream Theater – Dream Theater
- Haken – The Mountain
- Karnivool – Asymmetry
- Leprous - Coal
- Our Ceasing Voice – That Day Last November
- Riverside - Shrine of New Generation Slaves
- Ulver – Messe I.X-VI.X
- Votum - Harvest Moon
- Steven Wilson - The Raven that Refused to Sing (and other stories)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8591 on: 2013-09-17, 16:07:19 »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8592 on: 2013-09-17, 17:09:35 »
Piêkna recka nowego albumu Haken:
Quote from: mlwz
Najnowszym, trzecim dzie³em zatytu³owanym „The Mountain” brytyjska formacja Haken ugruntowa³a we mnie przekonanie, ¿e jest jednym z najbardziej rozwojowych oraz pomys³owych zespo³ów w artrockowym tyglu, który bynajmniej nie stoi w miejscu. Tarmoszeni ogromn± si³± potencji twórczej cz³onkowie zespo³u wraz z pojawieniem siê ka¿dego nowego kr±¿ka daj± upust swej muzycznej wyobra¼ni i wykazuj± siê niespotykanym wirtuozerskim kunsztem.

Album  „The Mountain” potwierdza tylko postawione wcze¶niej tezy. To bardzo emocjonalna, pe³na uniesieñ, wielowarstwowa muzyka. Przyklejono do Haken progmetalow± etykietê. Wydaje mi siê, ¿e to zbyt p³ytkie i banalne stwierdzenie. Brzmienie Haken nie sprowadza siê tylko do matematycznych niuansów rytmicznych i niemi³osiernego ³ojenia w gitary. Jest to pe³na ciep³a, klimatu i koloru muzyka. Wprawdzie linie melodyczne poszczególnych kompozycji podkre¶lane s± gêstymi i mocnymi, niemal metalowymi akcentami, ale nadaj± one utworom smak i niepowtarzalny charakter.

Specyficzn± cech± muzyki Haken, która bardzo uwidacznia siê na nowym albumie, s± perfekcyjne harmonie wokalne. Bol±czk±, z jak± boryka siê wiele nawet bardzo ciekawych formacji rockowych, jest czêsto zbyt s³aby wokal. W Haken wygl±da to zupe³nie inaczej. Wokalista Ross Jennings bawi siê swoim g³osem w przeró¿ny sposób. Stosuje dobrze znane sztuczki, które wesz³y do kanonu muzyki rockowej w latach 70. Prekursorami takiego harmonicznego wokalu w muzyce rockowej byli bez w±tpienia Freddie Mercury z Queen czy David Byron z Uriah Heep. Jednak najpe³niej zespó³ czerpie z wokalnych osi±gniêæ kultowej formacji Gentle Giant. Na albumie „The Mountain” s³ychaæ to dobitnie. To nie ¿aden zarzut, wrêcz przeciwnie. Haken pod wzglêdem koloratury wokalnej to prawdziwy majstersztyk.

A jaka jest ta nowa p³yta? Moim zdaniem to najbardziej dojrza³e dzie³o zespo³u. Kr±¿ek zawiera dziewiêæ programowych kompozycji i dwa dodatkowe utwory. Ca³o¶æ otwiera niebywale klimatyczna miniatura „The Path” bêd±ca wprowadzeniem w nastrój albumu. Przeradza siê ona w „Atlas Stone”. To typowa dla Haken kompozycja pe³na zwrotów akcji, przeciwstawnych sobie klimatów. Tak jest ju¿ do koñca, z t± jednak ró¿nic±, ¿e mniej tu chaosu, a wiêcej m±drego ¿onglowania przeplataj±cymi siê w±tkami. Du¿o na tym albumie jest d¼wiêków fortepianu, co czyni jego brzmienie bardziej szlachetnym. Kompozycja „Because It’s There” jest jednym z g³ównych powodów mojego zachwytu nad mo¿liwo¶ciami wokalnymi Rossa. Znale¼æ mo¿na ta tym kr±¿ku tak¿e kilka d³u¿szych form muzycznych, z których wyró¿niæ mo¿emy dwie – koñcz±ce album: „Pareidolia” i „Somebody”. Trudno mi jednomy¶lnie wskazaæ najlepsz± kompozycjê na tej p³ycie. Jest to niebywale równy materia³, skomponowany i zagrany na najwy¿szym poziomie. S³ucha siê go z olbrzymi± przyjemno¶ci±.

Haken jest zespo³em m±drze czerpi±cym z dorobku swoich poprzedników z lat 70. Mo¿na w ich muzyce odnale¼æ szereg wp³ywów. Ka¿dy indywidualnie us³yszy ró¿norakie odniesienia do King Crimson, Gentle Giant, czy tak¿e m³odszych sta¿em, ale klasycznych ju¿ formacji, takich jak Dream Theater. Kolejnym atutem muzyki Haken s± doskonali instrumentali¶ci. Na „The Mountain” panowie odpu¶cili sobie instrumentaln± ekwilibrystykê na rzecz rozmy¶lnego budowania klimatu, okraszonego tu i ówdzie b³yskotliwymi partiami instrumentalnymi. A oto sk³ad, w jakim zespó³ zagra³ na „The Mountain”: Charles Griffiths gra wirtuozersko na gitarach, perkusista Raymond Hearne oraz basista Thomas MacLean stanowi± ognist± sekcjê rytmiczn±, Richard Henshall kreuje przecudnej urody klimaty na instrumentach klawiszowych, a wspomniany ju¿ wcze¶niej Ross Jennings odprawia czary za mikrofonem.
Nigdy nie kry³em swojej sympatii do muzyki Haken. Zawsze wysoko ceniê sobie muzykê z Wysp Brytyjskich. Wybaczcie mi wiêc moj± s³abo¶æ do nowej propozycji zespo³u. Mo¿e nie jestem obiektywny, ale gdy siêgniecie po ten kr±¿ek, przekonacie siê, ¿e tych kilka s³ów zachwytu znajduje swoje uzasadnienie w muzyce zawartej na „The Mountain”. Polecam ten album z ca³ego serca i wyra¿am g³êbok± nadziejê, ¿e uka¿e siê on równie¿ w wersji winylowej.

A obok Haken przelatujê:
- Sed Non Satiata - Mappō
- Rosetta - The Anaesthete
- Shadowland - Our Last Campaign
- Exlibris - All Guts, No Glory
- Pawe³ Jelionek - deszcze
- Lilith - Noc
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8593 on: 2013-09-18, 00:14:26 »
Zadziwiê Was: Opeth - Watershed. W sumie chwilami brzmi jak Opeth, a z ca³ego albumu najlepiej zapamiêta³am forumowe biadolenie, ¿e to koniec ¶wiata i dno i nie brzmi jak Opeth, bo s³ucha³am tak dawno, ¿e ju¿ zapomnia³am, jak brzmi ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success