Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422002 times)

0 Members i 18 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8640 on: 2013-10-05, 08:02:21 »


Poch³on±³ mnie w ca³o¶ci ten album, wcze¶niej jako¶ nie mia³em okazji... ...

Podoba mi siê zarówno "jedynka" jak i "dwójka".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8641 on: 2013-10-05, 15:36:20 »
@up

No w³a¶nie za przyczyn± Vertikal II, który stream Wrzuci³e¶ wcze¶niej, zainteresowa³em siê t± kapel±. Jestem zauroczony i chcê wiêcej.. ciekaw jestem jak inne albumy tej formacji.
A tak btw to szkoda, ¿e na II nie wrzucili akustycznego Passing Through

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8642 on: 2013-10-05, 16:35:26 »
@up

No w³a¶nie za przyczyn± Vertikal II, który stream Wrzuci³e¶ wcze¶niej, zainteresowa³em siê t± kapel±. Jestem zauroczony i chcê wiêcej.. ciekaw jestem jak inne albumy tej formacji.
A tak btw to szkoda, ¿e na II nie wrzucili akustycznego Passing Through

Somewhere Along the Highway i Eternal Kingdom to s± genialne albumy. Wcze¶niejsze te¿ lubiê, choæ oceniam odrobinê ni¿ej. Eternal Kingdom ma w ogóle zajebist± genezê:

Quote
Inspiracj± dla tytu³u i ogólnej koncepcji albumu by³o znalezienie przez cz³onków zespo³u pamiêtnika Holgera Nilssona na terenie opuszczonego szpitala dla psychicznie chorych w Umeå. Autor pamiêtnika by³ skazany za zabójstwo ¿ony przez utopienie, nastêpnie zosta³ umieszczony w klinice.[3] Tytu³ jego dziennika w t³umaczeniu angielskim brzmi "Tales from the Eternal Kingdom", za¶ jego tre¶æ wyra¼nie wskazuje na chorobê psychiczn± autora. W pamiêtniku, Nilsson obwinia³ za zabójstwo swojej ¿ony fikcyjn± postaæ Ugína. W dzienniku wykreowa³ ca³kowicie wyimaginowany ¶wiat, w którym ¿y³y uosobione hybrydy ludzi-sów czy te¿ ludzi-drzew, a wszystko to z³o¿y³o siê na fantastyczn± historiê maj±c± wyja¶niæ, dlaczego Nilsson by³ niewinny morderstwa.

Równie¿ ok³adka albumu jest powi±zana z jego koncepcj± opart± na zapiskach dziennika. Johannes Persson mówi o niej: "Pomys³ na ok³adkê zosta³ zaczerpniêty ze starego drzeworytu, i jest zdecydowanie w³a¶ciwy dla podkre¶lenia i wzmocnienia surowo¶ci Eternal Kingdom. Postaæ - sowi król na ¶rodku jest idealnym zobrazowaniem tego, jak ta p³yta bêdzie brzmieæ"[4]

W nawi±zaniu do Eternal Kingdom COL wyda³o równie¿ "audiobooka" Eviga Riket
« Last Edit: 2013-10-05, 16:40:21 by bts »

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8643 on: 2013-10-05, 18:26:03 »
@up
No to ju¿ wiem jak± p³ytkê sobie sprawiê razem z Vertikal, albo nawet dwie:)
PS
Cholera, wersja Redux na amazonie nie podlega darmowej przesy³ce :( ...chyba pozostanie mystic

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8644 on: 2013-10-05, 19:05:50 »
@up
No to ju¿ wiem jak± p³ytkê sobie sprawiê razem z Vertikal, albo nawet dwie:)
PS
Cholera, wersja Redux na amazonie nie podlega darmowej przesy³ce :( ...chyba pozostanie mystic

Eternal Kingdom wersjê cd+dvd polecam gor±co! Jest tam ¶wietnie zagrany koncert!!! No i ³adne wydanie. Wk³adka rozk³ada siê na plakacik.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8645 on: 2013-10-05, 20:59:02 »
Przy okazji w±tku riffowego od¶wie¿y³em:


P³yta jak ma³o która chwyta za bebechy jednocze¶nie proponuj±c nie tylko ³ojenie, ale te¿ najwy¿szej próby warsztat muzyczny.

PS Zabieram siê poma³u do nowego DT...
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8646 on: 2013-10-06, 06:54:15 »
W innym z w±tku wspominamy wczesne nagrania Kat. Ca³a masa muzyki z tamtych czasów posz³a w zapomnienie. Czê¶æ z tych rzeczy zosta³o zarejestrowane, jak choæby Chandra formacji Art Rock lub Zaczyna siê Deef. A przecie¿ by³a ca³a masa zespo³ów, które posz³y w zapomnienie. Kto dzi¶ pamiêta np. Jaguar? Albo szczeciñski Vang Rock, z którym dawno temu grali¶my koncert? Dawne czasy, dzi¶ ju¿ w³a¶ciwie jakby ich nie by³o. ;)



Edit: i jeszcze to Pie¶ñ o bohaterze Dzieci Kapitana Klossa - to by³ hicior! Albo Buty Po Prostu. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8647 on: 2013-10-06, 12:51:59 »
Jacku je¶li chcesz, to w wolnej chwili mogê Ci przygotowaæ listê naprawdê udanych, post-rockowych albumów z ostatniej dekady, które z pewno¶ci± Ciê oczaruj± :)

A chêtnie, bo nie sposób wszystkiego znaæ. Jedna tylko pro¶ba by tych albumów nie by³o wiêcej jak 15, max 20. ;) Mo¿esz wrzuciæ do tego w±tku, bo mo¿e inni chêtnie skorzystaj±. :)

Jacku! Twoja odpowied¼ mi umknê³a, ale skoro jest zainteresowanie, to postaram siê zrobiæ jaki¶ ma³y, przekrojowy artyku³ na temat ok. piêtnastu moich ulubionych p³ytach kr±¿±cych wokó³ post-rocka, ewentualnie post-metalu. Po wstêpnym przegl±dzie wyjdzie na to, ¿e bêd± datowane na 2005+ :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8648 on: 2013-10-06, 15:49:42 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8649 on: 2013-10-06, 18:19:57 »
My¶lê, ¿e czê¶æ mo¿esz kojarzyæ, bo np. takie Our Ceasing Voice, o którym wspomnê znasz z pewno¶ci± ;)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8650 on: 2013-10-08, 01:49:53 »
Ale ja siê pytam co to ma byæ? :| Bo obok Touchstones to, to nawet nie le¿a³o .. Callahan, co Ty na to?

S³ucham nowego Subsignal ju¿ chyba pi±ty raz i muszê przyznaæ ¿e powoli zaczynam siê przekonywaæ. Hmm, mo¿e wyra¿ê siê ja¶niej: po pierwszym razie mia³em ochotê wyskoczyæ przez okno, teraz stwierdzam, ¿e s± niez³e fragmenty, tylko pocz±tkowo ich nie zauwa¿y³em. Nadal uwa¿am, ¿e dwie poprzednie p³yty by³y zdecydowanie lepsze, poza tym nie rozumiem o co chodzi z tymi wokalami (dlaczego a¿ tyle chórków i dlaczego Arno nagle siê upar³ ¶piewaæ tyle ni¿szych partii, gdzie¿ jest ten polot i te przeszywaj±ce, trudne partie z czasów Art of Navigating...?), ale ogólnie chyba nie obra¿ê siê na nich tak zupe³nie za ten album.
Czy tylko mi siê wydaje, ¿e A Blueprint of a Winter móg³by z powodzeniem robiæ za piosenkê do jakiego¶ filmu Disneya? :P
A jak Tobie wchodzi, Ambush?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8651 on: 2013-10-08, 06:56:21 »
Ja natomiast na okr±g³o s³ucham nowego Dream Theater. Bardzo mi siê podoba ich najnowszy album i dobrze mi z nim. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8652 on: 2013-10-08, 09:45:46 »
Ale ja siê pytam co to ma byæ? :| Bo obok Touchstones to, to nawet nie le¿a³o .. Callahan, co Ty na to?

S³ucham nowego Subsignal ju¿ chyba pi±ty raz i muszê przyznaæ ¿e powoli zaczynam siê przekonywaæ. Hmm, mo¿e wyra¿ê siê ja¶niej: po pierwszym razie mia³em ochotê wyskoczyæ przez okno, teraz stwierdzam, ¿e s± niez³e fragmenty, tylko pocz±tkowo ich nie zauwa¿y³em. Nadal uwa¿am, ¿e dwie poprzednie p³yty by³y zdecydowanie lepsze, poza tym nie rozumiem o co chodzi z tymi wokalami (dlaczego a¿ tyle chórków i dlaczego Arno nagle siê upar³ ¶piewaæ tyle ni¿szych partii, gdzie¿ jest ten polot i te przeszywaj±ce, trudne partie z czasów Art of Navigating...?), ale ogólnie chyba nie obra¿ê siê na nich tak zupe³nie za ten album.
Czy tylko mi siê wydaje, ¿e A Blueprint of a Winter móg³by z powodzeniem robiæ za piosenkê do jakiego¶ filmu Disneya? :P
A jak Tobie wchodzi, Ambush?

Otatnio Mia³e¶ pewne problemy z przestawieniem sie na cykl dzienny st±d obawiam siê, ¿e Twoja ocena mo¿e byæ spaczona;).. Disney? Seriously? :P
A tak powa¿nie... szczerze i z premedytacj± czeka³em, a¿ pierwszy siê zapoznasz - ja nie mia³em tyle odwagi;) Hmm ale skoro Twierdzisz, ¿e nie jest tak tragicznie jak siê zapowiada³o to mogê wykonaæ ods³uch:) Jednak mo¿e byæ problem w ocenie wynikaj±cy z mrocznych dzwiêków Cult of Luny, któr± ostatnio pokocha³em taa;)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8653 on: 2013-10-08, 10:08:38 »
Ja natomiast na okr±g³o s³ucham nowego Dream Theater. Bardzo mi siê podoba ich najnowszy album i dobrze mi z nim. :)

Mam tak samo :) Bardzo dobra plyta im wyszla.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8654 on: 2013-10-08, 13:15:06 »
Otatnio Mia³e¶ pewne problemy z przestawieniem sie na cykl dzienny st±d obawiam siê, ¿e Twoja ocena mo¿e byæ spaczona;)
Fakt, ¿e pocz±tkowo s³ucha³em g³ównie przed pój¶ciem spaæ, ale wgra³em sobie ju¿ na iPod i dzisiaj s³ucham ju¿ drugi raz. Spaczona raczej tym, ¿e ja po prostu bardzo lubiê ³adne melodie, a ta p³yta jest strasznie cukierkowa, zdecydowanie przes³odzili. A ja ze wstydem muszê przyznaæ, ¿e i tak wcinam te cukierki coraz rado¶niej :D
Quote
Disney? Seriously? :P
Powa¿nie, pos³uchaj sobie tej piosenki, tam jaka¶ babka ¶piewa w duecie, brzmi jak ze sztampowej sceny wielkiej mi³o¶ci ksiêcia i ksiê¿niczki z typowej Disneyowskiej animacji. Moje skojarzenia pop³ynê³y w stronê Tangled, mo¿e dlatego, ¿e dawno nic takiego nie ogl±da³em i ta by³a ostatni± jak± widzia³em (notabene jak na bajkê o Roszpunce to ¶wietnie siê ogl±da³o i animacja taka ¿e WOW).
Quote
A tak powa¿nie... szczerze i z premedytacj± czeka³em, a¿ pierwszy siê zapoznasz - ja nie mia³em tyle odwagi;) Hmm ale skoro Twierdzisz, ¿e nie jest tak tragicznie jak siê zapowiada³o to mogê wykonaæ ods³uch:)
Ja po pierwszym siê odbi³em i potrzebowa³em paru dni ¿eby siê zebraæ do kolejnego podej¶cia :D Ale dzisiaj ju¿ chodzê i nucê ró¿ne motywy z p³yty, wci±gam siê, coraz bardziej mi siê podoba.
Quote
Jednak mo¿e byæ problem w ocenie wynikaj±cy z mrocznych dzwiêków Cult of Luny, któr± ostatnio pokocha³em taa;)
To faktycznie mo¿e siê wstrzymaj do czasu a¿ Ci siê humor poprawi, bo radosne "la la la la" z Feeding Utopia wymiêka przy s³odziakach z Paraiso :D