Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422010 times)

0 Members i 9 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8715 on: 2013-11-10, 23:37:27 »
Ostatnio wiele ods³uchañ debiutanckiego albumu maudlin of the Well - My Fruit Psychobells... A Seed Combustible - powoli zaczynam ogarniaæ, ale w porównaniu do Part the Second (jedyny ich, który do tej pory dobrze pozna³em) jest jednak ciê¿ko. Mam nadziejê, ¿e jak przegryzê siê ju¿ przez maudlin, to pó¼niej kolejne podej¶cie do Kayo Dot bêdzie nieco bardziej owocne, bo jak dot±d nie by³em w stanie zatrzymaæ siê przy nich na d³u¿ej, mimo ¿e brzmi± interesuj±co.

Poza tym Aventine Agnes Obel - bardzo przyjemne, bardzo relaksuj±ce.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8716 on: 2013-11-11, 19:01:40 »
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8718 on: 2013-11-12, 21:53:07 »
I przez IoC dosz³am do Combichrista. Koniec ze mn±, mózg mi siê zagotuje. Z rzeczy normalnych to s³ucham jeszcze Sidewaytown - Years in the Wall.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8720 on: 2013-11-14, 00:16:32 »
Wlasnie przetoczyl sie po mnie walec nowej plyty Obscure Sphinx. Genialne. Chyba mam plyte roku.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8721 on: 2013-11-14, 16:38:42 »
Source of Deep Shadows - Source of Doom and Perpetual Night (tytu³ to prawie post-rockowy). Bo gdzie¶ zapodzia³am Fading Emptiness, która by³a du¿o lepsza, ale jak siê nie ma, co siê lubi, to siê p³acze i s³ucha tego, czego siê nie zapodzia³o. Chyba sobie z internetu ¶ci±gnê, bo w sumie podejrzewam, gdzie mam, ale za daleko, ¿eby sobie skoczyæ tak hopsiup, wzi±æ i pos³uchaæ. ](*,)
Jak siê mo¿na domy¶laæ, jest to doom metal (o szczegó³ow± typologiê nie pytajcie :P), mo¿na pos³uchaæ, ale szczerze polecam raczej Fading Emptiness, ¿eby siê nie zniechêcaæ niepotrzebnie ;) (Da³abym linka do majspejsa, ale mi siê rozje¿d¿a, fejsbuka nie maj±, a szkoda, tam te¿ mo¿na siê lansiæ. Z googla, podejrzewam, ka¿dy potrafi korzystaæ, wiêc jak zechce, to znajdzie).

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8722 on: 2013-11-18, 22:41:13 »
Wlasnie przetoczyl sie po mnie walec nowej plyty Obscure Sphinx. Genialne. Chyba mam plyte roku.


przes³ucha³em i ja. Pierwsza p³yta pozostawi³a mnie sceptykiem - ¶wietni muzycy, ale repertuar na jedno kopyto. Tym razem mamy wiêksze zró¿nicowanie dynamiki - ju¿ nie ka¿dy kawa³ek jest zbudowany na bazie crescendo i zapêtlania motywu na d³ugie minuty. Nie jest jednak rewelacyjnie, mam wra¿enie ¿e w tych muzykach drzemie wiêkszy potencja³ ni¿ chc± to pokazaæ.. Przes³ucham na pewno wiêcej razy ni¿ AIR, ale do takiego Affliction Blindead wci±¿ jeszcze daleka droga a - ¿eby nie szukaæ za daleko - utwory zas³yszane na niedawnym koncercie drugiego zespo³u Yonego czyli Licorea wydawa³y mi siê znacznie ciekawsze

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8723 on: 2013-11-23, 21:04:52 »
Wlasnie przetoczyl sie po mnie walec nowej plyty Obscure Sphinx. Genialne. Chyba mam plyte roku.


przes³ucha³em i ja. Pierwsza p³yta pozostawi³a mnie sceptykiem - ¶wietni muzycy, ale repertuar na jedno kopyto. Tym razem mamy wiêksze zró¿nicowanie dynamiki - ju¿ nie ka¿dy kawa³ek jest zbudowany na bazie crescendo i zapêtlania motywu na d³ugie minuty. Nie jest jednak rewelacyjnie, mam wra¿enie ¿e w tych muzykach drzemie wiêkszy potencja³ ni¿ chc± to pokazaæ.. Przes³ucham na pewno wiêcej razy ni¿ AIR, ale do takiego Affliction Blindead wci±¿ jeszcze daleka droga a - ¿eby nie szukaæ za daleko - utwory zas³yszane na niedawnym koncercie drugiego zespo³u Yonego czyli Licorea wydawa³y mi siê znacznie ciekawsze

Dzisiaj przes³ucha³em Void Mother i nie powiem, ¿e jestem rozczarowany. Nie jestem, bo w sumie niczego siê nie spodziewa³em. Ani mnie ten zespó³ grzeje, ani ziêbi; zw³aszcza koncertowo, gdzie do¶æ pretensjonalny wizerunek przeplata siê z flakami z olejem i epatowaniu über niskimi czêstotliwo¶ciami 8-strunowych gitar. Tej muzyce o wiele lepiej by zrobi³o wywalenie wokali. Do "polisz inglisz" Mariusza Dudy siê przyzwyczai³em, ale ten akcent Zosi jest tutaj nie za bardzo do zniesienia. Jakby to by³o po polsku by³by wielki plus, bo czego¶ takiego jeszcze nie s³ysza³em. Mam zastrze¿enia te¿ do produkcji - jest strasznie p³aska. A¿ siê prosi, ¿eby na takim albumie daæ upust analogowej aparaturze, rozgrzaæ lampy do czerwono¶ci, waln±æ ¶cianê d¼wiêku, wywaliæ kompresjê z cyfrowych efektów i postawiæ na naturalno¶æ, a tu niestety, otrzymujemy brzmienie thrashowych kucmetali. Kompozycje s± nudne, z wyj±tkiem kilku momentów, do których bardzo mi³o mi siê wraca, ale to takie wisienki w jednoimiennym, nierozró¿nialnym tyglu d¼wiêków.
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8724 on: 2013-11-24, 08:49:33 »
Dobiegaj±cy koñca tydzieñ spêdzi³em na kursie w Chorzowie Batory. Okolica dworca kolejowego i UDT ogromnie przygnêbiaj±ca, idealnie nadaj±ca siê do krêcenia "Sól ziemi czarnej" itp. Ale nie o tym chcia³em. Tydzieñ praktycznie bez internetu i telewizji, wiêc po zajêciach by³o czytanie ksi±¿ki przygodowej (znaleziony w udtowskim regale z ksi±¿kami "Powrót Czarnego" ;) czyli dalsze przygody Czarnego i Jaksy znanych z "Przy³bic i kapturów"). W poszukiwaniu czego¶ do s³uchania w miêdzyczasie, na komórce znalaz³em "...Like Clockwork" QotSA i przyznajê, ¿e bardzo dobrze mi siê tego albumu s³ucha³o - fragmentem, który najbardziej zagra³ mi na sercu jest The Vampyre of Time and Memory. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8725 on: 2013-11-24, 11:19:40 »
Wlasnie przetoczyl sie po mnie walec nowej plyty Obscure Sphinx. Genialne. Chyba mam plyte roku.


przes³ucha³em i ja. Pierwsza p³yta pozostawi³a mnie sceptykiem - ¶wietni muzycy, ale repertuar na jedno kopyto. Tym razem mamy wiêksze zró¿nicowanie dynamiki - ju¿ nie ka¿dy kawa³ek jest zbudowany na bazie crescendo i zapêtlania motywu na d³ugie minuty. Nie jest jednak rewelacyjnie, mam wra¿enie ¿e w tych muzykach drzemie wiêkszy potencja³ ni¿ chc± to pokazaæ.. Przes³ucham na pewno wiêcej razy ni¿ AIR, ale do takiego Affliction Blindead wci±¿ jeszcze daleka droga a - ¿eby nie szukaæ za daleko - utwory zas³yszane na niedawnym koncercie drugiego zespo³u Yonego czyli Licorea wydawa³y mi siê znacznie ciekawsze

Dzisiaj przes³ucha³em Void Mother i nie powiem, ¿e jestem rozczarowany. Nie jestem, bo w sumie niczego siê nie spodziewa³em. Ani mnie ten zespó³ grzeje, ani ziêbi; zw³aszcza koncertowo, gdzie do¶æ pretensjonalny wizerunek przeplata siê z flakami z olejem i epatowaniu über niskimi czêstotliwo¶ciami 8-strunowych gitar. Tej muzyce o wiele lepiej by zrobi³o wywalenie wokali. Do "polisz inglisz" Mariusza Dudy siê przyzwyczai³em, ale ten akcent Zosi jest tutaj nie za bardzo do zniesienia. Jakby to by³o po polsku by³by wielki plus, bo czego¶ takiego jeszcze nie s³ysza³em. Mam zastrze¿enia te¿ do produkcji - jest strasznie p³aska. A¿ siê prosi, ¿eby na takim albumie daæ upust analogowej aparaturze, rozgrzaæ lampy do czerwono¶ci, waln±æ ¶cianê d¼wiêku, wywaliæ kompresjê z cyfrowych efektów i postawiæ na naturalno¶æ, a tu niestety, otrzymujemy brzmienie thrashowych kucmetali. Kompozycje s± nudne, z wyj±tkiem kilku momentów, do których bardzo mi³o mi siê wraca, ale to takie wisienki w jednoimiennym, nierozró¿nialnym tyglu d¼wiêków.

Wy tak na serio Panowie? O_o
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8726 on: 2013-11-24, 12:11:44 »
No na serio. Polacy lubi± patos, crescenda, post-gatunki, które mimo, ¿e ju¿ swój ogon zjad³y i dobieraj± siê do czê¶ci krzy¿owej krêgos³upa jeszcze jako¶ tam porywaj± garstki niedobitków. Ostatni Tajdsi przekonali mnie o tym, ¿e w tej muzyce ju¿ nie sam± muzyk± mo¿na dotrzeæ do s³uchacza. To co siê liczy teraz to brzmienie (ostatnie Ruskie Kó³ka - muzyka wtórna do bólu, ale brzmienie jakie uda³o im siê wygenerowaæ bije na g³owê wszystkie ostatnie gitarowe albumy, czy te¿ ostatni Sigur Ros, który na dobrych s³uchawkach rozgniata kosteczki s³uchowe), nienaganna oprawa wizualna (dla internetosceptyków - ok³adki p³yt, piêkne wydania winylowe, niesamowite oprawy koncertów; dla homo internetus - teledyski, wszelakie wizualne prezentacje, koncertowe dvd itp), uzywanie ¶rodków rzadko wystêpuj±cych w tego typu muzyce - jakie¶ nietypowe instrumenty, orkiestra- ale bez przegiêcia.
Jak dla mnie ostatni obscure sphinx to patetyczny, p³asko nagrany kucmetal ze s³abymi wokalami, b±d±cy jawn± zrzyn± z innych popularnych zespo³ów (cult of luna, celtic frost, the wounded kings, mo¿na wymieniaæ i wymieniaæ). No bo ile razy w kawa³ku mo¿na u¿ywaæ patentów - A --> F czy C-->E. To tak mocno wy¶wiechtany "monumentalny" motyw, ¿e a¿ uszy p³acz±.
No way in from the outside, no way out from within.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8727 on: 2013-11-24, 13:34:13 »
Ja równie¿ na serio, choæ moja ocena nie jest a¿ tak surowa jak Miladowa ;) Chocia¿ zgodzê siê z nim, ¿e a -> F czy C -> e to rak tocz±cy ca³± t± scenê 'post' (obojêtnie czy rockow± czy metalow±) oraz z tym, ¿e to s± coraz bardziej zjawiska pozamuzyczne ni¿ sama muzyka, która ogon ju¿ zjad³a do poziomu daleko za krzy¿em..

Tak jest i w przypadku OS: nowa p³yta jest i tak lepsza ni¿ poprzednia, ale o rzekomym 'skoku jako¶ciowym' tu nie ma mowy. Generalnie mnie siê podoba gra wszystkich muzyków z osobna tylko ten przepis zgodnie z którym zostali zmieszani mnie nie przekonuje - szczególnie dynamika i aran¿ kawa³ków pozostawiaj± sporo do ¿yczenia, zwyczajnie wieje nud± i przewidywalno¶ci±. Na sze¶æ kawa³ków (inter nie liczê) w miarê podobaj± mi siê dwa a reszta przep³ywa zupe³nie beznamiêtnie.

Ciekaw jestem Twoich wra¿eñ Voice, na razie wypowiedzia³e¶ siê entuzjastycznie ale te¿ bardzo lakonicznie - mo¿e dziêki Tobie dostrzegê tu jakie¶ drugie dno ;)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8728 on: 2013-11-24, 17:06:32 »
Cholera, nie chce zeby to glupio zabrzmialo, ale jakos dziwnie mi sie Wasze dosc negatywne - szczegolnie Milada - opinie czyta. Obaj jestescie z Warszawy i obaj siedzicie w muzyce powiedzmy 'aktywnie', a jedziecie po OS, Waszych ziomkach z podworka, jak sie patrzy. I szczerze mowiac to nie potrafie zrozumiec, czego Wam brakuje w 'Void Mother'.

Obscure Sphinx nagral plyte potezna, zarowno brzmieniowo, jak i kompozycyjnie, pelna zwrotow akcji i nastrojow, idealnie wywazona, momentami piekna, a momentami przerazajaca. Nie rozumiem tez, jak Wam sie ona moze nudzic - ja odczuwam wrecz niedosyt i po kazdym odluchu zastanawiam sie, jak to sie dzieje, ze album trwa godzine, a ja tego w ogole nie odczuwam. Oklepane patenty - hmm, dosc odwazne stwierdzenie, szczegolnie w kontekscie zespolu, ktory wlasciwie juz na pierwszej plycie wytworzyl wlasny, niepodrabialny styl. Nikt tak nie gra. Jasne, pewnie przesluchaliscie w zyciu x razy wiecej plyt post-metalowo-sludge'owych, czy jak to sie tam nazywa, ale ja tez nie jestem w ciemie bity ;) Co do slabych wokali to sie nie wypowiadam, bo jest niedziela, i nie chce mi sie marnowac ostatnich godzin weekendu na wcurva ;)

Nie kumam zatem Waszych przemyslen - jakos mi tak smutno, bo wydaje mi sie, ze muzycy powinni sie wspierac i cieszyc sie z sukcesu kolegow zza plotu, tym bardziej, ze wiecie z wlasnego doswiadczenia, jak ciezko cokolwiek osiagnac na muzycznym poletku w tym kraju.

Jakos tak mi sie przypomniala analogiczna sytuacja z Riverside, ktory na tym forum byl gnojony glownie przez frakcje stoleczna. Moze to tylko zbieg okolicznosci. A moze tak to sie w Stolicy robi.

Czyli jednak glupio zabrzmialo ;)

I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8729 on: 2013-11-24, 22:39:49 »
Cholera, nie chce zeby to glupio zabrzmialo, ale jakos dziwnie mi sie Wasze dosc negatywne - szczegolnie Milada - opinie czyta. Obaj jestescie z Warszawy i obaj siedzicie w muzyce powiedzmy 'aktywnie', a jedziecie po OS, Waszych ziomkach z podworka, jak sie patrzy. I szczerze mowiac to nie potrafie zrozumiec, czego Wam brakuje w 'Void Mother'.

Obscure Sphinx nagral plyte potezna, zarowno brzmieniowo, jak i kompozycyjnie, pelna zwrotow akcji i nastrojow, idealnie wywazona, momentami piekna, a momentami przerazajaca. Nie rozumiem tez, jak Wam sie ona moze nudzic - ja odczuwam wrecz niedosyt i po kazdym odluchu zastanawiam sie, jak to sie dzieje, ze album trwa godzine, a ja tego w ogole nie odczuwam. Oklepane patenty - hmm, dosc odwazne stwierdzenie, szczegolnie w kontekscie zespolu, ktory wlasciwie juz na pierwszej plycie wytworzyl wlasny, niepodrabialny styl. Nikt tak nie gra. Jasne, pewnie przesluchaliscie w zyciu x razy wiecej plyt post-metalowo-sludge'owych, czy jak to sie tam nazywa, ale ja tez nie jestem w ciemie bity ;) Co do slabych wokali to sie nie wypowiadam, bo jest niedziela, i nie chce mi sie marnowac ostatnich godzin weekendu na wcurva ;)

Nie kumam zatem Waszych przemyslen - jakos mi tak smutno, bo wydaje mi sie, ze muzycy powinni sie wspierac i cieszyc sie z sukcesu kolegow zza plotu, tym bardziej, ze wiecie z wlasnego doswiadczenia, jak ciezko cokolwiek osiagnac na muzycznym poletku w tym kraju.

Jakos tak mi sie przypomniala analogiczna sytuacja z Riverside, ktory na tym forum byl gnojony glownie przez frakcje stoleczna. Moze to tylko zbieg okolicznosci. A moze tak to sie w Stolicy robi.

Czyli jednak glupio zabrzmialo ;)


có¿ Voice, nie za bardzo rozumiem dlaczego musia³e¶ to sprowadziæ do ataków ad personam..? id±c Twoim tropem móg³bym stwierdziæ, ¿e 'frakcja podbeskidzka' nie umie sobie poradziæ z krytyk± swojego 'albumu roku'..  :?

Argument z 'ziomkami z podwórka' te¿ ¶rednio trafiony - sugerujesz, ¿e powinienem wychwalaæ tu Norbiego czy Eneja bo pochodzê z tego samego miasta? Ja nie mam problemu z chwaleniem kapel z Polski (blindead, New York Crasnals czy Proghma-C ¿eby wymieniæ kilka), ale warunek jest taki, ¿e musi mi siê spodobaæ ich muzyka - i tyle. Wsparcia OS jako 'lokalnym muzykom' udzieli³em chocia¿by przez to, ¿e p³yty w ogóle przes³ucha³em - gdyby nie byli z Polski z pewno¶ci± bym omin±³ - ale dalej albo zatrybi albo nie. Tobie zatrybi³o a mnie nie - nie widzê tu spisku dziejów czy 'frakcji geograficznych'. Ja nie mam uprzedzeñ, ale te¿ nie faworyzujê nikogo. Pogód¼ siê z tym

Wracaj±c do merytorycznej dyskusji: ja nie zaprzeczam, ¿e zespó³ ma swój styl - generowany g³ównie przez ¶wietn± frontmankê - ale to nie zmienia faktu, ¿e du¿o motywów jest oklepanych, czêsto przez nich samych zreszt±. Powtórzê: maj± niesamowity potencja³ jako muzycy, ale musz± przemy¶leæ formê - a wiem, ¿e ich na to staæ, choæby ze wzglêdu na wspomnian± ju¿ Licoreê albo pierwsze demówki OS. ¯yczê im powodzenia - zreszt± w my¶l tezy Milada o widowiskach audiowizualnych i tak sobie poradz± bo aspekt wizualny koncertów (pretensjonalny czy nie - dla mnie na przyk³ad nie) pewnie popchnie ich naprzód - natomiast nie sprawi to, ¿e bêdê na si³ê s³ucha³ ich czy poleca³ znajomym.. Sorry