Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421907 times)

0 Members i 14 Goci przeglda ten wtek.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #9195 on: 2014-10-02, 09:27:26 »
Islandia, pañstwo o niewielkim zaludnieniu (3 osoby/km²), a ma takich wspania³ych artystów jak Björk, Sigur Rós czy Sólstafir. Album tych ostatnich od kilku dni wa³kujê prawie na okr±g³o. :)

Ju¿ mi siê zd±¿y³ znudziæ nieco ;) Ale owszem, p³yta dobra. Planujê wybraæ siê na koncert w Poznaniu niebawem.

Ja od trzech dni wa³kujê EVERGREY - Hymns For The Broken. Oj dobry album nagrali! Na pocz±tku kompletnie mi nie wesz³o. Ale ka¿dy kolejny ods³uch odkrywa nowe d¼wiêki i melodie. Naprawdê niez³a robota.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #9196 on: 2014-10-02, 14:09:29 »
Ju¿ mi siê zd±¿y³ znudziæ nieco ;) Ale owszem, p³yta dobra.

Najgorszy jest ten chroniczny brak czasu. :(  Do "Ótta" przymierza³em siê od d³u¿szego czasu i jak wreszcie kilka razy uda³o mi siê pos³uchaæ, to zaczê³o mi to pomalutku zaskakiwaæ. ;)  Obecnie uwielbiam z tego albumu Lágnætti i Ótta oraz Ótta (Elevator Mix) - rewelacja!!! :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #9197 on: 2014-10-03, 07:14:38 »

streaming najnowszego Decapitated
Bardzo dobrze s³ucha siê tej nowej p³yty Decapitated. Polski death metal w tym roku na ¶wiatowym poziomie i z najwy¿szej pó³ki. Na pocz±tku roku Behemoth, pó¼niej Vader, a teraz Decapitated. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #9198 on: 2014-10-03, 17:55:14 »
Mnie te¿ nowy Decapitated wchodzi bardzo dobrze. ¦wietna muzyka, prosto i konkretnie. :) W ogóle ostatnio nasz³o mnie na polski death metal. Przes³ucha³em ca³± dyskografiê Vadera i Decapitated i to jeszcze nie koniec. :)

A co do "Blood Mantra", to muszê powiedzieæ, ¿e Mystic spisa³ siê na medal. ;) P³yta by³a u mnie ju¿ trzy dni przed premier±. :)

kulfon

  • Posts: 26
  • Karma: +0/-1
  • Gender: Male
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê - RECENZJE
« Reply #9199 on: 2014-10-03, 21:51:04 »
Wyszukajka nic nie znalaz³a wiêc zaproponujê,  Persona Grata premierowa p³yta https://www.youtube.com/watch?v=PPT14jcBVU8


Brygada z Bratys³awy proponuje s³uchaczom niezwykle urozmaicon±, têtni±c± ¿yciem mieszankê progresywnego grania. Znajdziemy tu elementy zarówno rockowe jak i metalowe, utrzymane oczywi¶cie w charakterystycznej, progresywnej stylistyce. „Reaching Places High Above”, pierwszy album tej uzdolnionej grupy stanowi niezwykle obfit± dawkê wysublimowanych, przemy¶lanych i co istotne trafionych pomys³ów. Kompozycje s± mocno zró¿nicowane, a przy tym energetyczne i ciekawe. Zawieraj± masê ³amanych rytmów, instrumentalnych smaczków, ¿r±cych riffów, interesuj±cych rozwi±zañ itd. Wartym uwagi jest fakt, ¿e mimo nagromadzenia wielu elementów, p³yta jest jak najbardziej przyswajalna, przystêpna w odbiorze. Wszystko jest naturalne, niewymuszone i tym samym idealnie wyporcjowane. Oprócz tego album posiada przyjemn± magiczn±, wrêcz ba¶niow± atmosferê, co dodatkowo sprzyja jego poznaniu. Ca³o¶æ urozmaicaj± hammondowe brzmienia, ¿eñsko – mêskie wokale, nierzadka obecno¶æ fletu poprzecznego, kontrolowane „dysonanse”, psychodeliczne wtr±cenia. Pojawiaj± siê tak¿e liczne akcenty ró¿nych gatunków muzycznych, co najlepiej oddaj± instrumentalne kompozycje (Istanbul, Orient Express, Venice). Tam przewijaj± siê w±tki orientalne, a nawet barokowe. Naprawdê jest czego pos³uchaæ – cz³owiek nudy nie u¶wiadczy.



P.S. Hypnos 69 je¶li kto¶ nie s³ysza³ dla przypomnienia https://www.youtube.com/watch?v=Ughx81nGasw

« Last Edit: 2014-10-04, 21:36:14 by kulfon »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê - RECENZJE
« Reply #9200 on: 2014-10-04, 08:30:50 »
Mo¿e kto¶ z modów (Voice, Unas, Kas, Minder - zróbcie co¶ z tym) z³±czy ten temat z "czego aktualnie s³uchacie", bo temat "polecamy ciekaw± muzê" zrobi³ siê z czapy i jak widzê takie wpisy jak wy¿ej, nie bior±c pod uwagê o czym siê pisze, to niczym nie ró¿ni siê od czego s³uchacie. Niby "polecamy muzê" mia³a byæ na zasadzie, ¿e wpis tu mia³ mieæ min. 10 pe³nych zdañ w formie recenzji, ale nikt o tym jako¶ nie pamiêta. Do w±tku "czego aktualnie s³uchacie" wrzuci³bym jeszcze "dobre, bo polskie", bo niczym prawie siê nie ró¿ni, a polska muza bardzo czêsto poziomem nie ustêpuje muzie zagranicznej, jak choæby tegoroczne Vader, Decapitated i Behemoth. A do samego Kulfona, by nie czu³ siê ura¿ony tym co napisa³em wy¿ej, oba wy¿ej wymienione zespo³y znam i graj± fajow± muzê. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #9201 on: 2014-10-04, 20:59:43 »
Zrobiam, teraz jak siê nie podoba, to ja idê p³akaæ do k±ta, a Wy piszcie do Mindera na fejsie, ¿eby odkrêci³. A jak siê podoba, to mo¿na mi postawiæ wódkê w Progresji za 3 tygodnie :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #9202 on: 2014-10-05, 00:44:30 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #9203 on: 2014-10-06, 08:19:00 »
Ma³y offtop: Kto¶ poleci jaki¶ materia³ Alcest od którego warta³oby zacz±æ siê "wkrêcaæ" na koncert? Bo nie znam w ogóle  :(
Ja polecam "Les Voyages de l'Âme" - imho najznakomitszy album w ich dorobku. :)
Popieram...
S³ucha³em dzi¶ w drodze do pracy - nadal uwa¿am, ¿e to piêkna p³yta. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #9204 on: 2014-10-07, 07:56:27 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #9205 on: 2014-10-07, 11:04:32 »
Zrobiam, teraz jak siê nie podoba, to ja idê p³akaæ do k±ta...
hehe to posuñ siê trochê i zrób miejscê dla mnie;)
Nie wszystko to czego aktualnie s³ucham jest tym co bym poleca³, a wystarczy³o bardziej restrykcyjnie podchodziæ do zasad w±tku tj. "min. 10 pe³nych zdañ w formie recenzji" o których wspomnia³ Luksor. No ale jak mawia³ poeta "Daremne ¿ale, pró¿ny trud, bezsilne z³orzeczenia" :)

Akualnie s³ucham i polecam :)

Amenra - "Afterlife"
Na smaka - Wear My Crown

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #9206 on: 2014-10-07, 11:31:03 »
Nie wszystko to czego aktualnie s³ucham jest tym co bym poleca³...
U mnie podobnie. Generalnie, jak nie robiê ¿adnego dopisku poza nazw± bandu i tytu³u, oznacza, ¿e s³ucham jedynie i nie mam wyrobionego zdania. Jak robiê dopisek (wiêkszy lub mniejszy), to z jego tre¶ci mo¿na wnioskowaæ czy polecam. ;) Ostatnio wiele dobrego napisa³em o "Ótta" Sólstafir, wiêc wiadomo, ¿e gor±co ten album wszystkim polecam. Czy inni bêd± siê do albumu równie entuzjastycznie odnosiæ jak ja czyli uznaj±, ¿e muza jest ciekawa, to ju¿ zupe³nie inna para kaloszy. ;) Dlatego wkurza³ mnie nag³ówek "ciekawa muzyka" - co to znaczy ciekawa muzyka? Dla jednych album bêdzie ciekawy dla innych nie. We¼my na tapetê "Pale Communion" Opeth, dla jednych jest interesuj±cy, dla innych nie. ;) Z innych nowo¶ci polecam nowy Decapitated - solidny, ¶wietnie brzmi±cy death z progresywnymi elementami. No i czekam na nowy Lunatic Soul, s³uchaj±c-powracaj±c do "jedynki" i "dwójki". :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #9209 on: 2014-10-09, 16:46:04 »
Decapitated - Blindness - znakomity kawa³ek. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success