Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421986 times)

0 Members i 17 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Nile

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1860 on: 2006-12-30, 22:30:32 »
A ja sobie ods³uchujê post-rockowe p³ytki (God is an Astronaut, Mogwai) na przemian z folk/black metalem (Wyrd, Lunar Aurora) i mam zaje*i¶cie ¶wietny humor  :mrgreen: :mrgreen: :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1861 on: 2006-12-30, 22:49:05 »
Cztery kawa³ki Dark Suns znalaz³em na myspace.com i ich muza wydaje siê byæ podobna do Pain of Salvation.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1862 on: 2006-12-30, 23:41:33 »
poza jednym zapodali tu kiepskie utwory (z czego jeden to tylko bonus do pierwszej p³yty), nie znam Pain of Salvation wiêc nie wypowiem siê :) Jacek: check pm
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1863 on: 2006-12-31, 11:16:56 »
Dawno, dawno temu odgrzeba³am Dark Suns w moich last.fm-owych rekomendacjach. Przes³ucha³am, ca³kiem przyjemnie mi siê s³ucha³o, ale jak dot±d nie wraca³am. Znam wiele lepszych bandów, którym warto po¶wiêciæ uwagê ;)

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1864 on: 2007-01-01, 14:10:22 »
S³ucha³am sobie Dark Suns w wakacje - jako¶ tak z braku laku nagra³am p³ytkê na wyjazd, ale takie to nijakie trochê i siê znudzi³o. Tzn, mówiê o "Existence" bo z reszt± jako¶ nie mia³am ochoty siê zapoznaæ ;)  No dobra, trzeci kawa³ek z p³ytki daje fajnego kopa (The euphoric sense) ale to jedyne do czego czasem wracam.

Chodzi mi po g³owie ci±gle "In Aurelia" PRR, nie mogê siê odczepiæ od tego kawa³ka. W sumie, my¶la³am, ¿e mi siê szybko znudzi, a tutaj nadal mnie krêci ta muzyczka :] Wziê³am siê za Loreenê tak¿e ostatnio po entuzjastycznych recenzjach, ale to siê jeszcze ws³uchiwaæ bêdê, na razie ca³kiem nie¼le.
wszystko, co sko¶ne.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1865 on: 2007-01-06, 19:03:29 »
Nie mogê odkleiæ siê od nowej Aghory. Ta p³ytka jednak kopie ty³ek, wystarczy tylko odpowiednio podkrêciæ regulator. Po paru godzinnym s³uchaniu s±siadom te¿ siê pewnie spodoba³a :twisted:

edit: no proszê, mój jubileuszowy 666 wpis. Teraz bêdê móg³ siê porozumiewaæ tylko poprzez edycjê waszych postów  :snakeman:

Unas: Tylko spróbuj wbijac siê w moje. :mrgreen:
« Last Edit: 2007-01-06, 20:25:35 by Unas »

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1866 on: 2007-01-09, 16:54:49 »
Wedard - Einsamer Winterweg - świetny depresyjny black z ubiegłego roku, surowe brzmienie, świetne wokale i miażdżąca perka, polecam fanom gatunku
Forest Silence - Philosophy of Winter - genialny atmosferyczny black, też z ubiegłego roku, polecam fanom Drudkh, KLIMAT KLIMAT KLIMAT
Moevot - w końcu tknąłem LLN, a jeszcze parę zespołów czeka na dysku na przesłuchanie. ci co nie znają: dark ambient, mroczny aż do bólu, muzyka dla chorych umysłowo (dlatego mi się podoba ;)) [size=0] ciężko złapać w sieci, więc jak ktoś ma ochotę użyczę linków :)[/size]
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1867 on: 2007-01-10, 10:27:05 »
Ulver - Perdition City
The Beatles - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
Otomo Yoshihide's New Jazz Ensemble - The Spitz (london 31-03-2005)
The Twilight Singers - A Stitch In Time [ep]
Ihsahn - Homecoming - genialny i najlepszy utwór, na s³abym albumie Ihsahn'a
Jesu - Conqueror - Broadrick rozwa³kowa³ mnie tym albumem, nowy rok zapowiada sie znakomicie

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1868 on: 2007-01-10, 18:04:54 »
Na nowy album Aghory, ‘Formless’ trzeba by³o czekaæ 7 lat. W koñcu siê do niego dorwa³em i muszê powiedzieæ, ¿e jest ca³kiem przyjemny, chocia¿ po pierwszym przes³uchaniu mia³em raczej mieszane uczucia.
Nie mogê odkleiæ siê od nowej Aghory. Ta p³ytka jednak kopie ty³ek, wystarczy tylko odpowiednio podkrêciæ regulator. Po paru godzinnym s³uchaniu s±siadom te¿ siê pewnie spodoba³a :twisted:
Zgadzam siê – kopie ty³ek i ¶wietnie siê jej s³ucha. W stosunku do swojej o siedem lat starszej poprzedniczki, zawiera materia³ du¿o bardziej zdyscyplinowany i dlatego pocz±tkowo trudno prze³kn±æ brak tych wszystkich nieszablonowych aran¿acji, szalonych workshopowych solówek, po³amanych rytmów i kombinowania.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Nile

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1869 on: 2007-01-11, 18:28:15 »
Explosion in the Sky - The earth is not a cold place
pozytywnie...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1870 on: 2007-01-12, 20:31:30 »
Songs: Ohia i inne projekty Jasona Moliny - geniusz w czystej formie.
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1871 on: 2007-01-12, 22:51:54 »
mêczê jeszcze francuski bm i mam do polecenia band o nazwie Amesoeurs. grupa wyda³a w 06 roku epkê, trzy utwory, zaledwie 16 minut, ale za to jakie - okre¶laj± swój styl jako indie/post-rock/black metal :) i na dodatek s± jeszcze kobiece wokale. kto nie sprawdzi³ niech sprawdzi
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1872 on: 2007-01-12, 23:15:23 »
Tzadik Records - Book of Angels volumes 1 to 6

Cudowne nagromadzenie muzyki klezmerskiej. Co¶ magicznego, sze¶ciu wykonawców z Tzadik w tym Masada String Trio i Cracow Klezmer Band wykonuj± anielsk± muzykê. Oniemia³em.
[under construction]

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1873 on: 2007-01-14, 17:13:34 »
Zgadzam siê – kopie ty³ek i ¶wietnie siê jej s³ucha. W stosunku do swojej o siedem lat starszej poprzedniczki, zawiera materia³ du¿o bardziej zdyscyplinowany i dlatego pocz±tkowo trudno prze³kn±æ brak tych wszystkich nieszablonowych aran¿acji, szalonych workshopowych solówek, po³amanych rytmów i kombinowania.
Na tej stronie mo¿na pos³uchaæ ca³kiem obszernych fragmentów z ka¿dej piosenki znajduj±cej siê p³ycie.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1874 on: 2007-01-14, 19:25:42 »
Bêd±c w Warszawie zgra³em sobie z komputera jakie¶ stare empetrójki których kiedy¶ s³ucha³em, i w ramach tego mêczê takie szatañskie zespo³y jak Hate Eternal, Immolation i Vital Remains. I dziwie siê, ¿e kiedy¶ mog³em tego s³uchaæ :? Oczywi¶cie lista jest wiêksza, ale te trzy grupy akurat najbardziej mi siê podoba³y :P blastblastblastblastblastblastblastblast! nuuudyyy

Tzadik Records - Book of Angels volumes 1 to 6
John Zorn i w ogóle ca³y Tzadik masowo produkuj± niezliczone ilo¶ci dobrej muzyki, niestety czasem s³abo dostêpnej i [bardzo] drogiej :P ale np. Masady (nie myliæ z Masada String Trio, która jest ju¿ bez Zorna) lub znanego Naked City naprawdê warto pos³uchaæ!

 

lofty-success