Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421905 times)

0 Members i 10 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1890 on: 2007-01-20, 03:15:33 »
Odkry³em stronkê z bootlegami Acid Mothers Temple, wszystkie s± dostêpne zarówno w wersjach mp3 jak i flak :P do tego na ka¿dej podstronie mo¿na pos³uchaæ fragmentów utworów :mrgreen:
Polecam szczególnie bootleg z 2004 roku - nagrania dokonano prosto z miksera, tak wiêc jako¶æ jest doskona³a, a koncertowa wersja "Pink Lady Lemonade" jest jedn± z najpiêkniejszych rzeczy jakich kiedykolwiek s³ucha³em. Co¶ niesamowitego.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1891 on: 2007-01-20, 10:47:38 »
I ten Master of Disguise w wersji gangsta-rap. :lol:

takiego rapu to moge s³uchac miszczowski  :mrgreen:
: Styczeñ 20, 2007, 10:44:23
Polecam szczególnie bootleg z 2004 roku - nagrania dokonano prosto z miksera, tak wiêc jako¶æ jest doskona³a, a koncertowa wersja "Pink Lady Lemonade" jest jedn± z najpiêkniejszych rzeczy jakich kiedykolwiek s³ucha³em. Co¶ niesamowitego.

"Pink Lady Lemonade" gdzie¶ ju¿ widzia³em na jakim¶ teledysku :) mia¿d¿y  :mrgreen: a bootlegi z chêci± zobacze co panowie tam wyprawiaj± ;)

a w g³o¶nikach:
Pink Freud - Sorry Music Polska

Buczyslawa

  • Posts: 272
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • Polskie Forum Alice In Chains
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1892 on: 2007-01-22, 12:13:59 »
Nadrabiam zaleg³o¶ci: intensywnie od pi±tku zapoznajê siê z Sigur Rós, Godspeed You! Black Emperor; Emerson, Lake & Palmer, Patoos oraz ...Sydem Barrettem :P Dawno nie mia³am tak mi³ego weekendu ^^

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1893 on: 2007-01-22, 17:14:53 »
Nadrabiam zaleg³o¶ci: intensywnie od pi±tku zapoznajê siê z Sigur Rós, Godspeed You! Black Emperor; Emerson, Lake & Palmer, Patoos oraz ...Sydem Barrettem :P Dawno nie mia³am tak mi³ego weekendu ^^

A nie Paatos?
[under construction]

Buczyslawa

  • Posts: 272
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • Polskie Forum Alice In Chains
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1894 on: 2007-01-22, 20:17:39 »
Oczywi¶cie, ¿e Paatos. G³upia literówka :roll:

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1895 on: 2007-01-22, 23:19:32 »
No to popraw, kazdy ma opcje edycji swoich postow ;P

A ja mecze Amorphisa (dokladniej utwor "Alone", jedyny z Am Universum, jaki mam <chlyp>) i rozne gotyki... np. Sopor Aeternus & The Ensemble of Shadows - calkiem interesujace... troche chore.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1896 on: 2007-01-22, 23:39:54 »
U mnie lec± polecone, czyli przede wszystkim jestem strasznie ze¶wirowana (ale to takie, ¿e przejdzie i zapomnê) na punkcie Nena Daconte - He perdido los zapatos czyli "zgubi³am buty"?? (hiszpañski pop chyba taki), próbowa³am innych z tej dzia³ki, ale jako¶ mi mniej podchodz±.

Poza tym Russian Circles (dziêki dla djdiody :]), przypadkiem Paatos (nawet mi siê spodoba³), ci±gle Bathyscaphe (niemo¿liwie mi siê podoba). I jeszcze du¿o w kolejce. Bosz, sk±d tyle tej muzyki siê bierze ;]
wszystko, co sko¶ne.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1897 on: 2007-01-23, 00:01:27 »
Z kompozycji Paatos polecam szczególnie "Hypnotique", "Tea" i "They Are Beautiful" z debiutu "Timeloss" - przepiêkne, natchnione i crimsonowskie. Trochê ich muzy jest na myspace, ale zaprezentowany tam "Sensor" nie oddaje ducha tej p³yty - ju¿ znacznie lepiej prezentuj± siê tu fragmenty kompozycji z kolejnych kr±¿ków "Kallocain" i "Silence Of Another Kind", ale ogólnie (dla mnie) p³yty te s± s³absza od debiutu.
« Last Edit: 2007-01-23, 00:03:32 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1898 on: 2007-01-23, 00:18:37 »
Znów wróci³a mi chêæ na s³uchanie staroci :mrgreen: tym razem pad³o przede wszystkim na krautrock:
Ash Ra Tempel - Ash Ra Tempel
Amon Düül II - Yeti
Amon Düül II - Tanz Der Lemminge
Guru Guru - UFO
Faust - So Far
Gentle Giant - Three Friends

a ponadto Nektar, Soft Machine i takie tam.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1899 on: 2007-01-23, 23:04:21 »
Coil - The Ape of The Naples, ostatnia p³yta miszczów, chyba najlepsza, niepokoj±ca, pe³na emocji i jak zwykle uciekaj±ca od bana³u, szkoda ¿e John nas opu¶ci³, bo podobno Ulver mia³ w planach kolaboracje z Coilem, a to kiedy spotykaj± sie takie zespo³y to musi wyj¶æ co¶ niezwyk³ego... szkoda

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1900 on: 2007-01-24, 23:18:02 »
Ape of Naples- hmm.. czy najlepsza nie wiem. Coil ma wiele ró¿nego rodzaju dzie³. Wiêkszo¶æ na bardzo wysokim poziomie. Ape of Naples jest chyba najbardziej przystêpna i naj³atwiejsza w odbiorze. Mnie najbardziej krêci chyba "Music to play in the dark"..

A mnie dzi¶ na Karmazynowego Króla wziê³o.. I bêdê go zamêczaæ jaki¶ czas. G³ównie Islands, In The Court of the Crimson King, Lizard i Larks' Tongue in Aspics.  :)

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Luna

  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ~milk addict~
    • [Blackstone] Mroczna Mg³a
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1901 on: 2007-01-25, 16:37:10 »
Nie potrafiê zdecydowac siê na swoje 'top 5' wiêc bedzie 'top 7'... ;p

(kolejno¶c przypadkowa)

1. Opeth
2. Draconian
3. Moonspell
4. Helloween
5. Paradise Lost
6. Catamenia
7. In Flames

Obecnie mêczê Korpiklaani i Cruachan, poza tym robiê sobie ma³y powrót do Moonlight Comedy.
« Last Edit: 2007-01-25, 16:42:09 by Luna »
"Nie ma w przyrodzie namiêtno¶ci równie demonicznej jak ta, która rozpala cz³owieka, gdy ten stoi na skraju otch³ani, zastanawiaj±c siê, czy siê w ni± nie rzuciæ..."

Nile

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1902 on: 2007-01-25, 20:22:53 »
Michael Nyman - The Piano
Windham Hill Various Artists - Windows - Windham Hill 25 Years of Piano

Powiem krótki - 2 mistrzowskie p³yty, które odkry³em w tym miesi±cu  :P

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1903 on: 2007-01-26, 00:33:51 »
Audrey - Visible Forms: taki post-rock czy inne indie ;] Wokalnie udzielaj± siê wszystkie cztery panie, co daje miejscami ciekawe harmonie (nie a¿ takie jak PRR oczywi¶cie, no ale to inna muzyka jest). Ca³kiem ca³kiem jak na razie po paru przes³uchaniach.
wszystko, co sko¶ne.

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1904 on: 2007-01-27, 20:42:38 »
ja ostatnio wa³kujê folki:) oczywi¶cie prym wi±d± skandynawskie typu Vikinga seidur i zdarzaj± siê te¿ japoñce typu Kodo...:P dziwne to...uwa¿a³am to wcze¶niej za wiejski jednakowy tent koñskich kopyt z dodatkiem ³ajna...( jakie¶ 3 lata temu) a teraz mnie zachwyca ta prymitywno¶æ...ah przecie¿ tylko krowa nie zmienia pogl±dów :roll: chocia¿ nad tym tez bym spekulowa³a :mrgreen: