Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421908 times)

0 Members i 14 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1965 on: 2007-02-08, 14:09:25 »
mówiê o demówce, która siê 'portal' zwie.
Gwoli ¶cis³o¶ci: Cynic nigdy nie wyda³ dema Portal. Portal to zespó³ powsta³y po rozpadzie Cynic - Focus wyszed³ w 1993 roku, natomiast demo zespo³u Portal powsta³o w roku 1995, gdy Cynic ju¿ nie istnia³ ;) Jakkolwiek materia³ jest wart uwagi.

buckethead, je¶li masz (po¿yczon±) reedycjê Focusa (ja mam remastered 2004), to 3 spo¶ród utworów bonusowych pochodz± w³a¶nie z dema zespo³u Portal.
« Last Edit: 2007-02-08, 14:19:35 by djdioda »

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1966 on: 2007-02-08, 14:22:08 »
no. gwoli ¶cis³o¶ci masz racjê :) moja pomy³ka. no ale, 3/5 Portalu to ludzie z Cynic ;)
no ale fakt. demówka jest wielka [przynajmniej dla mnie]
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1967 on: 2007-02-08, 16:48:44 »
buckethead, je¶li masz (po¿yczon±) reedycjê Focusa (ja mam remastered 2004), to 3 spo¶ród utworów bonusowych pochodz± w³a¶nie z dema zespo³u Portal.
Tak tak, mam w³a¶nie ten remaster, i to wcale nie po¿yczony! :P :mrgreen:

A sam Portal jest ok, chocia¿ ich materia³ nie powala a¿ tak jak "Focus". Z Cynico-podobnych brzmieñ polecam "Unquestionable Presence" Atheist

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1968 on: 2007-02-08, 17:16:54 »
A sam Portal jest ok, chocia¿ ich materia³ nie powala a¿ tak jak "Focus". Z Cynico-podobnych brzmieñ polecam "Unquestionable Presence" Atheist

znamy, znamy. co wiêcej - znamy i lubimy :)
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1969 on: 2007-02-09, 12:34:29 »
Aktualnie: Kampfar - Kvass. Genialny black, polecam wszystkim fanom gatunku (a jako, ¿e Soja uczy siê do matury, wiec chyba jedyn± osob±, która siê tym zainteresuje jest Nile, je¶li jeszcze tego nie zna ;P) cholerne progresywne post rocki ;P
selfbanned

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1970 on: 2007-02-09, 12:51:32 »
S³ucha³em Kampfar jak siê krêci³em w blackowo/folkowo/vikingowych klimatach (nie ¿ebym ju¿ w ogóle nie s³ucha³, ale po prostu czas na odkrycie czego¶ nowego :mrgreen:). Najczê¶ciej s³ucha³em Fra Underverdenen z dorobku tej kapeli i szczerze mówi±c to musia³em mieæ szczególny nastrój na ich muzykê. Innymi s³owy, nie zawsze mi siê podoba³a. Nilfheim polecam Ci dwie francuskie kapele: Belenos i Aes Dana, o ile jeszcze nie znasz. Obie s± podobne do Kampfar, z tym ¿e podlane celtyckim sosem (Aes Dana trochê bardziej ni¿ Belenos).
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1971 on: 2007-02-09, 13:08:35 »
Nine Horses - Money For All, nowe epka  :P David Sylvian nadal w wysokiej formie, trzy nowe utwory, plus remiksy kawa³ków ze 'Snow Borne Sorrow', rozpoczyna siê od tytu³owej piosenki, lekko psychodeliczny elektroniczny podk³ad, souluj±ce wokale Sylviana i Stiny Nordenstam, wspaniale wspó³graj± ze sob±, jest dobrze, a pó¼niej jest coraz lepiej fantastyczny 'Get The Hell Out' z pe³nym napiêcia refrenem, doskona³y remiks 'The Banality Of Evil' boards'owym kosmicznym t³em i jest jeszcze piêkny 'Birds Sing For Their Lives', naprawdê dobry album, polecam :)   

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1972 on: 2007-02-09, 14:46:18 »
Nilfheim: z Kampfar najbardziej mi siê chyba podoba³o Mellom Skogkledde Aaser, ale ju¿ nie pamiêtam :) a nie chce mi siê ruszaæ metalu, bo po pierwszym utworze powiem sobie 'no to tydzieñ przerwy' :) jedn± z ostatnich rzeczy któr± na kompie s³ucha³em z klimatycznego blacka by³ ukraiñski Khors, album: Cold i Hromovlad - Vladca Lesov, Skalnych Stien, te¼ s³owiañskie "rytmy" :) jeszcze Krodê i Kladovest ( 2xUkraina) sobie dorzuæ je¶li nie znasz, i to tyle <polecam>
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1973 on: 2007-02-09, 20:16:47 »
cholerne progresywne post rocki ;P
E tam, ostatnio s³ysza³am jedn± mocarn± p³ytê blackow±: Anael - On Wings Of Mercury \m/

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1974 on: 2007-02-09, 20:49:10 »
 Z viking metalu mogê zarzucic tytu³em, chocia¿ pewnie i tak znacie :P. Myrkgrav, dotychczas tylko demo nagrali (nagra³ nawet :P). Fra Fjellheimen Kaller to siê bodaj¿e nazywa³o.
 Thurisaz z viking/folk metalu. Bardziej folk jak dla mnie :mrgreen:. Albo taki wiejski disco polo metal :P. Nie zabijcie mnie :P.
 I na koniec co¶, czego NA PEWNO nie znacie xD. Enslaved... xP

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1975 on: 2007-02-09, 20:50:36 »
Ostatnio:

Blackfield - II (przyzwoicie, aczkolwiek bardziej podchodzi³ mi debiut...)
Threshold- Dead Reckoning (Nowy album najlepszego obecnie prog-heavy metalowego bandu ze starego kontynentu jest doprawdy znakomity, choæ mia³em obawy, ¿e po podpisaniu dealu z Nuclear Blast mo¿e byæ nieciekawie. P³yta jest w prostej linii kontynuacj± "Subsurface", zaskakuje niesamowicie chwytliwymi momentami i jako¶ nie przeszkadza mi, ¿e jest ciut bardziej "heavy" ani¿eli "prog", w porównaniu do wcze¶niejszych prób Angoli. Naprawdê POLECAM !!)
« Last Edit: 2007-02-09, 20:56:37 by benighted »
True Pagan Winter Crew

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1976 on: 2007-02-09, 21:07:22 »
 Threshhold s³ysza³em Titan. Nie by³o z³e, ale wkurza³y mnie chórki i momentami wokalista. Chocia¿ jego "wysokie partie" s± i tak lepsze ni¿ w wielu heavy/power metalowych zespo³ach, to nie jest to co¶, co najbardziej lubiê :P.

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1977 on: 2007-02-09, 21:15:08 »
Threshhold s³ysza³em Titan
Titan?? Nie bardzo rozumiem. Mo¿esz rozwin±æ my¶l? Co¶ mi siê zdaje, ¿e nie mówimy o tym samym zespole...
True Pagan Winter Crew

Nile

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1978 on: 2007-02-11, 16:32:36 »
Katatonia - Black Sessions
Forest Silence - Philosophy of Winter
Wyrd - Tuonela

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1979 on: 2007-02-11, 16:56:29 »
Chroma Key - Dead Air for Radios. Zespó³ Kevina Moore, by³ego klawiszowca DT. Przyjemne.