Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421939 times)

0 Members i 12 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1980 on: 2007-02-13, 20:06:46 »
Ufomammut - Snailking
¦wietny, hipnotyzuj±cy, zahaczaj±cy o psychodeliê stoner/doom. Dawno nie s³ucha³em tej p³ytki i a¿ mi³o do niej wróciæ  :D

DÃœN - Eros [info]
Jeden z wielu francuskich zespo³ów kontynuuj±cych tradycyjny styl zapocz±tkowany przez Magmê,  'zeuhl'; z tym ¿e w "Eros" to album w wiêkszo¶ci instrumentalny, miejscami trochê bardziej przypominaj±cy Zappê. Polecam

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1981 on: 2007-02-14, 00:00:21 »
Negura Bunget - Om
Nie docenia³em wcze¶niej tego albumu, ale jest w nim co¶ co nie daje mi spokoju. Nie jestem wiernym fanem black metalu i mo¿e dlatego taka pere³ka jak ta mog³a uj¶æ mojej uwadze. P³yta mo¿e nie jest do koñca ³atwa w odbiorze, ale ma niesamowity, niepokoj±cy klimat (przypominaj±cy to co¶ co znajduje siê na ok³adce ;]). Teksty w wymar³ych jêzykach, trackim i dackim pasuj± do tego jak ula³.
'Cierpliwie wibruj±ce dzwoni±ce gitary, hipnotyzuj±ce pasa¿e klawiszy, d³ugie i niepokoj±ce ambientalne kola¿e i oczywi¶cie przetaczaj±ca siê majestatycznie przez to wszystko black-folk metalowa substancja surowych, ale bardzo starannie dobranych d¼wiêków. Z jednej strony z³owieszcza, z drugiej pe³na szacunku, atmosfera mistycznego wspó³obcowania z pradawnym absolutem, wype³zaj±cym powoli z tej mglistej muzycznej konstrukcji i dotykaj±cym swymi mackami rdzenia pierwotnej natury cz³owieka i jego miejsca w gigantycznej machinie wszech¶wiata.'

hmmm... chyba lepiej bym tego nie uj±³ :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1982 on: 2007-02-14, 10:37:24 »
Ostatnio przys³uchuje siê ca³y czas nowej muzie Lisy Gerrard z "The Silver Tree", któr± trochê prezentowa³ ostatnio w Nocy Muzycznych Pejza¿y Piotr Kosiñski. P³yta w Polsce ma mieæ premierê wiosn± br. S³ucha siê tego naprawdê intryguj±co i lubiê takie klimaty, choæ jej opus magnum ca³y czas pozostaje dla mnie Persephone z "Within the Realm of a Dying Sun" Dead Can Dance.
BTW: Lisa Gerrard 25.04.2007 ma wyst±piæ w Teatrze "Roma" w Warszawie.

Doda³em do kalendarza
--Minder
« Last Edit: 2007-02-14, 11:26:27 by minder »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1983 on: 2007-02-14, 11:34:20 »
Negura Bunget - Om
Nie docenia³em wcze¶niej tego albumu, ale jest w nim co¶ co nie daje mi spokoju. Nie jestem wiernym fanem black metalu i mo¿e dlatego taka pere³ka jak ta mog³a uj¶æ mojej uwadze. P³yta mo¿e nie jest do koñca ³atwa w odbiorze, ale ma niesamowity, niepokoj±cy klimat (przypominaj±cy to co¶ co znajduje siê na ok³adce ;]). Teksty w wymar³ych jêzykach, trackim i dackim pasuj± do tego jak ula³.
'Cierpliwie wibruj±ce dzwoni±ce gitary, hipnotyzuj±ce pasa¿e klawiszy, d³ugie i niepokoj±ce ambientalne kola¿e i oczywi¶cie przetaczaj±ca siê majestatycznie przez to wszystko black-folk metalowa substancja surowych, ale bardzo starannie dobranych d¼wiêków. Z jednej strony z³owieszcza, z drugiej pe³na szacunku, atmosfera mistycznego wspó³obcowania z pradawnym absolutem, wype³zaj±cym powoli z tej mglistej muzycznej konstrukcji i dotykaj±cym swymi mackami rdzenia pierwotnej natury cz³owieka i jego miejsca w gigantycznej machinie wszech¶wiata.'

hmmm... chyba lepiej bym tego nie uj±³ :mrgreen:


Przes³ucha³em ten album u znajomego, ale w stanie niesprzyjaj±cym takim przemy¶leniom ;P Dziêki za przyponienie, trzeba bêdzie lepiej siê zapoznaæ z tym wydawnictwem.
selfbanned

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1984 on: 2007-02-14, 18:25:32 »
Pisz±c o Lisie Gerrard zapomnia³em dodaæ, ¿e z innej audycji Kosiaka s³ucham Ogród Wyobra¼ni – by³a to art-rockowa formacja, która w 1980 roku wygra³a pierwsz± edycjê Festiwalu Muzyki M³odej Generacji w Jarocinie. Ca³kiem nawet nie¼le to brzmi, jak na tak± star± muzê, chocia¿ wokalista nie do koñca przekonuje (momentami wypada dosyæ amatorsko).

Edit: pliki audycji mo¿na pobraæ z oficjalnej strony "Nocy Muzycznych Pejza¿y".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1985 on: 2007-02-15, 10:02:42 »
Director's Cut - Director's Cut kolejny po Skalpelu polski zespó³ zajmuj±cy siê klejeniem sampli ze starych jazzowych p³yt, bardzo dobry mini album czekam na pe³nometra¿ow± p³ytê :)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1986 on: 2007-02-15, 11:09:03 »
A ostatnio bardzo do tylu z muzyka jestem :/ Mecze sobie demowki Nightly Gale w nadziei, ze w marcu bede mogla sobie w koncu kupic "Illusion of Evil" (droga nie jest, ale nawet na to mnie nie stac; nedza). Aha i taka rzecz zauwazylam, to by sie nadawalo do tematu o dziwnych podobienstwach ;) ale moze mi sie tylko wydaje, mianowicie "Epitaph on a Friend" NG [z The Bleeding Art] chwilami przypomina mi motyw z "Dziewczyny o Perlowych Wlosach" (niech ktos jeszcze poslucha, bo moze tylko wydaje mi sie :?)
A poza tym odkurzam (dawno) nie sluchane pliki muzyczne i stwierdzam, ze calkiem ciekawe rzeczy mam na dysku (polowa oczywiscie stoi na polce w formacie CDA a druga polowa bedzie tam stala). Takie Sentenced na przyklad... mrok i depresja, i dziecinstwo sie przypomina ;p O, i Life Toward Twilight mialam posluchac... to  o ile pamietam bylo takie ambientalne nieco, podobno gotyckawe, ale to zalezy od albumu... (D & B w kazdym razie jest tak okropne, ze drugi raz nie bede tego sluchac, w kazdym razie nie teraz, bo chce miec jeszcze cale uszy... ale jesli patrzec na to jak na eksperyment w sztuce muzycznej, to calkiem interesujacy - ile rzeczy teraz mozna nagrac i dac ludziom, jako sztuke. Dac, bo ze strony mozna sciagnac utwory)

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1987 on: 2007-02-15, 20:38:33 »
U mnie od wczoraj lec± same proto-metalowe klasyki, czyli kolejno:

Blue Cheer - Vincebus Eruptum (1968 rok!! chyba pierwszy zespó³ który gra³ tak "mocno")
Black Widow - Sacrifice (tu z kolei ³agodniejsze brzmienie, ale prawdziwie szatañska otoczka)
Black Sabbath - Black Sabbath i Paranoid (a tutaj po³±czenie jednego z drugim :twisted: cholera, to naprawdê jeden z zespo³ów mojego ¿ycia)
Atomic Rooster - Death Walks Behind You (tak na dodatek)

 :mrgreen:

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1988 on: 2007-02-15, 21:37:01 »
A u mnie ostatnio same post-metale, post-hardkory i slad¿e ;]

Breach - Kollapse - polecam szczególnie! Kawa³ek Lost Crew miecie!
16 - Zoloft Smile - hmmm, co by tu napisaæ... nagrali splita z Today Is The Day, dla niektórych powinno to byæ wystarczaj±c± rekomendacj±  :mrgreen:
Impure Wilhelmina - I Can't Believe I Was Born In July - kawa³ wci±gaj±cej muzy, czêsto s³ucham w autobusie do Gdañska ;)
i na deser taki mocniejszy post-rock z hardcore'owymi nalecia³o¶ciami:
Shora - Malval - tu równie¿ znaczek jako¶ci ;]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1989 on: 2007-02-16, 00:12:45 »
Ostatnio zastanawia³em siê jakie jeszcze ciekawe nurty muzyczne mo¿e cz³owiek wymy¶liæ. Przysz³o mi na my¶l po³±czenie jazzu i muzyki symfonicznej (czyli co¶ jak o¿enek wody z ogniem, tudzie¿ wody z oliw±*). Jakbym d³u¿ej poduma³, to doszed³bym na pewno do post-jazzu i tego typu klimatów.
No i sta³o siê. Dzisiaj pozna³em drone jazz/funeral jazz/doom jazz (niepotrzebne skre¶liæ): kapela nazywa siê Bohren & Der Club of Gore. W najbardziej dynamicznych momentach p³yta "Midnight Radio" z 1995 roku brzmi jak spowolniony wstêp do pierwszej p³yty Gordian Knot.
---
*)To da siê zrobiæ - choæby mleko jest o¿enkiem wody, t³uszczów i bia³ka :P
True Pagan Winter Crew

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1990 on: 2007-02-16, 00:24:37 »
Dzisiaj pozna³em drone jazz/funeral jazz/doom jazz (niepotrzebne skre¶liæ)

 :mrgreen: czego to ludzie nie wymy¶l± :P dla mnie  Bohren und Der Club of Gore to mieszanka ambientu i jazzu, niektórzy okre¶laj± t± grupê jako horror jazz, a to z pewno¶ci± spowodowane jest ponurym klimatem, naprawdê ¶wietna muzyka, minder je¶li Ci siê spodoba³o to spróbuj albumu "Sunset mission" to chyba najlepsze co Ci Niemcy upiekli :)



djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1991 on: 2007-02-16, 12:51:28 »
Dzisiaj pozna³em drone jazz/funeral jazz/doom jazz (niepotrzebne skre¶liæ)

 :mrgreen: czego to ludzie nie wymy¶l± :P dla mnie  Bohren und Der Club of Gore to mieszanka ambientu i jazzu, niektórzy okre¶laj± t± grupê jako horror jazz, a to z pewno¶ci± spowodowane jest ponurym klimatem, naprawdê ¶wietna muzyka, minder je¶li Ci siê spodoba³o to spróbuj albumu "Sunset mission" to chyba najlepsze co Ci Niemcy upiekli :)



O tak, potwierdzam, niedawno o tym pisa³am, genialna p³yta  :mrgreen:


: Luty 16, 2007, 07:51:57
Nowy Pelican - City Of Echoes, nareszcie :finga:

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1992 on: 2007-02-16, 16:21:41 »
 Gdzie mo¿na dostac Negurã('ê?) Bunget? By³bym wdziêczny za informacjê. :P

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1993 on: 2007-02-16, 16:25:19 »
Bloc Party - Weekend in the City debiut mnie nie porwa³ o taka zwyk³a p³yta, a tu niespodzianka, dugi album zdecydowanie bardziej dojrza³y, przebojowy, energetyczny, bardzo dobra p³yta :)

Wibutee - Playmachine, Norwegowie to mistrzowie w nu-jazzowej stylistyce, a Wibutee to czo³ówka tej sceny, fantastyczny album du¿o jazzu, du¿o elektroniki, szczególnie tej klikaj±cej, jest i ambient, ¶wietna p³yta polecam :)

Krzysztof Komeda - Komeda 1956-1957, co tu du¿o mówiæ klasyka, bo "jazz fajny jest" :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1994 on: 2007-02-16, 16:28:31 »
Gdzie mo¿na dostac Negurã('ê?) Bunget? By³bym wdziêczny za informacjê. :P
Tu co¶ maj± (NEGURA BUNGET - Maiastru Sfetnic, MC i NEGURA BUNGET - Zirnindu-Sa, MC), ale nigdy u nich nie kupowa³em.
No i jest jeszcze na Allegro: NEGURA BUNGET - OM.
Natomiast na Metalopolis: INARBORAT KOSMOS i N CRUGU BRADULUI.
Wiêcej nie znalaz³em.
« Last Edit: 2007-02-16, 16:35:55 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success