Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421902 times)

0 Members i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2055 on: 2007-03-02, 07:47:40 »
Z tego co widzia³em, Hellveto ma imponuj±ce tempo wydawania p³yt :P. L.O.N. sam to wszystko nagrywa?

Z tego co jest napisane na last.fm tak wynika:
Quote
Hellveto is a one-man Symphonic/Orchestral Pagan Metal band from Poland, formed in 1995. L.O.N., the only member of the band, plays all instruments in all albums released by Hellveto to date, which are no less than 18 in just 11 years (3 albums so far in 2006).

np In the Woods... - HEart of the Ages ;]
selfbanned

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2056 on: 2007-03-02, 09:16:27 »
Na myspace jest ju¿ do pos³uchania Aesthetics of Hate Machine Head z p³yty, która ma siê ukazaæ 26 marca czyli "The Blackening"

Znakomity, mia¿d¿±cy numer i ma klimat– IMO tak powinna graæ dzi¶ Metallica, gdyby jeszcze mia³a jaja.
« Last Edit: 2007-03-02, 09:28:28 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2057 on: 2007-03-02, 12:47:40 »
Na myspace jest ju¿ do pos³uchania Aesthetics of Hate Machine Head z p³yty, która ma siê ukazaæ 26 marca czyli "The Blackening"
Znakomity, mia¿d¿±cy numer i ma klimat– IMO tak powinna graæ dzi¶ Metallica, gdyby jeszcze mia³a jaja.
A owszem, p³yta bardzo dobra - mocna, z porz±dnym wykopem i do¶æ pokombinowana ;) w sieci jest od jakiego¶ miesi±ca albo i dwóch :roll:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2058 on: 2007-03-02, 19:16:00 »
Na myspace jest ju¿ do pos³uchania Aesthetics of Hate Machine Head z p³yty, która ma siê ukazaæ 26 marca czyli "The Blackening"
Znakomity, mia¿d¿±cy numer i ma klimat– IMO tak powinna graæ dzi¶ Metallica, gdyby jeszcze mia³a jaja.
A owszem, p³yta bardzo dobra - mocna, z porz±dnym wykopem i do¶æ pokombinowana ;) w sieci jest od jakiego¶ miesi±ca albo i dwóch :roll:
Ale¿ to jest kr±¿ek... normalnie rozsadza mnie. Z t± Metallic± nie przesadzi³em, tak powinni dzi¶ graæ... a akustyk we wstêpie pobrzmiewa nawet leciuchno Battery.

Edit: Machine Head zaprasza!!!
« Last Edit: 2007-03-02, 20:21:02 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2059 on: 2007-03-03, 13:05:38 »
dokonania naszego forumowego kolegi, Pana Wreath... :D
...If I call will you come and will you save me?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2060 on: 2007-03-03, 14:02:32 »
Sepultura - Roorback + Revolusongs EP

Mo¿e to zabrzmi jak jaka¶ przera¿aj±ca herezja, ale dla mnie to jest w³a¶nie najlepszy album Sepultury. To doskona³e po³±czenie hardcorowego feelingu, z mocnymi thrashowymi riffami. Wokalista, który umie i dobrze krzyczec i ¶piewac. Wszystkie kawa³ki zupe³nie do siebie niepodobne. A wszystko to dynamiczne i klimatyczne.

A Machine Head powoli siê po¿ycza. Powiem wam zreszt±, ¿e imponuje mi ich postawa. W momencie gdy metalcore stawa³ siê popularny oni wyskoczyli z thrashow± masakr± w postaci TTAOE, a gdy ta p³yta ze wzglêdu na swoj± nosnosc okaza³a siê wielkim sukcesem, to nagrali jakby na przekór najbardziej pokrêcony i ambitny kr±¿ek w karierze pozwalaj±cy zapomniac o szajsie, który zwa³ siê The Burning Red.
[under construction]

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2061 on: 2007-03-03, 21:02:12 »
Dzi¶ dzieñ s³uchania Moonspella. Ju¿ trzeci album, mo¿e jeszcze kilka przes³ucham. A wszystko to po kilkuletniej separacji z ow± kapel±. Przyczyn± sta³ siê zbli¿aj±cy ich koncert, o którym tutaj nieco napisano, a na który kolega kaza³ mi i¶æ :D [i co ja biedny mam zrobiæ...]. Jeszcze siê lekko waham, ale najprawdopodobniej dam upust oszczêdno¶ciom i stanê siê szczê¶liwym posiadaczem biletu.

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2062 on: 2007-03-04, 23:30:49 »
Ja ostatni tydzien sluchalem album Clouds Tiamat'u :) a dzisiaj lecialo glownie Carcass - Reek of putrefaction <masakra>
Bite your tongue, ignore the splinter.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2063 on: 2007-03-05, 12:18:34 »
£ona - Koniec ¿artów. Dopiero poznajê tê p³ytê, ale podobnie jak Nic dziwnego, wydaje siê byæ albumem wybitnym. Jeden z tak niewielu polskich sk³adów, który potrafi tworzyæ rap nie skupiaj±cy siê jedynie na "ciê¿kim ¿yciu na ulicy", "dilerce", "imprezach" i o "umieszczaniu fallusa w policyjnym anusie".
Polecam!

btw, muszê siê pochwaliæ zesz³ym tygodniem ;P :
« Last Edit: 2007-03-05, 12:27:42 by Nilfheim »
selfbanned

ireth

  • Posts: 12
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2064 on: 2007-03-06, 17:05:39 »
Ska-P. Ska po hiszpañsku, czyli w najpiêkniejszym chyba jêzyku ¶wiata ;) . Co¶ wspania³ego. Nie s³ysza³am bardziej pozytywnej muzyki.

Mis colegas, Cannabis, Villancico, Resistencia, El gato Lopez & Planeta eskoria rz±dz± ;D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2065 on: 2007-03-07, 11:00:07 »
Alex Skolnick, znany z Testament, nagra³ instrumentaln± gitarow± p³ytê w klimatach jazzowych. Jest na niej m.in. przeróbka "Tom Sawyer" Rush, ale zupe³nie nie przypomina orygina³u, w pierwszej chwili trudno dos³uchaæ siê tamtej pamiêtnej melodii.

Edit: ale¿ piêkny jest Last Day in Paradise.
« Last Edit: 2007-03-07, 11:11:30 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2066 on: 2007-03-08, 19:27:31 »
Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli

S³ucham w³a¶nie nowego dzie³ka burgerów z racji na fakt, ¿e podoba³o mi siê poprzednie. I wiecie co? To te¿ mi siê podoba. Mocno ró¿ni siê od DCA. Tam utwory by³y bardziej zró¿nicowane formalnie i trochê d³u¿sze. Trzeba je by³o rozpatrywac jako osobne ¶wiaty. W tym wypadku mamy do czynienia z zamkniêt± ca³o¶ci± i tak nale¿y na to patrzec. Nie ma tu hitów na miarê Progenies of The Great Apocalypse, za to s± utwory krótsze i bardziej progresywne. Klawisze przesta³y siê wreszcie k³ócic z gitarami. P³yta jest na pewno mniej ekstremalna od poprzedniczki, ale mo¿e to i dlatego ¿e zabrak³o tu z uwagi na fabu³ê koncept albumu tego industrialnego posmaku, który zawsze gdzie¶ tam kr±¿y³. Nie liczcie tu na drug± Puritaniê, raczej na nastêpców Allegiance czy Eradication Instincts Defined. No i jest wiêcej Vortexa. :D
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2067 on: 2007-03-08, 22:26:12 »
Mêczê sobie w³a¶nie nowy Within Temptation – choæ ich muza nie jest jako¶ specjalnie artystycznie ambitna ani estetycznie wyrafinowana, to lubiê ich pos³uchaæ. No i do tego maj± piêkn± wokalistkê, która potrafi za¶piewaæ niesamowicie zmys³owo, a¿ ciarki przechodz±. Zrobili tak¿e jeden ¶wietny klip do Mother Earth.
« Last Edit: 2007-03-08, 22:29:29 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2068 on: 2007-03-09, 07:16:42 »
A mnie jako¶ ich wokalistka nie rusza. Ani w sferze wokalnej, ani w sferze wygl±du. W ogóle ich muzyka to dla mnie taki drugi Najt³ysz.

A ja gniotê Opeth i Sigur Rós ;p

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2069 on: 2007-03-09, 09:17:57 »
Ska-P. Ska po hiszpañsku, czyli w najpiêkniejszym chyba jêzyku ¶wiata ;) . Co¶ wspania³ego. Nie s³ysza³am bardziej pozytywnej muzyki.
Nagrali covera Venom Welcome to Hell - cos pieknego :D (i niesamowicie zabawnego skadinad... ;))

Mêczê sobie w³a¶nie nowy Within Temptation (...) Zrobili tak¿e jeden ¶wietny klip do Mother Earth.
WT jakos do mnie nie przemawia. Co prawda maja kilka interesujacych utworow i teledyskow (w tym wspomniany Mother Earth), ale zeby sie wsluchiwac... nie chce mi sie. Ale z Blek_Rajderem sie nie zgodze: WT brzmi o wiele lepiej niz Najtlysz, bo Sharon spiewa - i to pierwsze, co sie rzuca w uszy.
A ja zaraz zamawiam plyte, ktora bede sie meczyc (mam takie przeczucie), ale wypadaloby w koncu kupic cos tegorocznego :P Na razie taguje to, co dostalam/pozyczylam, a w sluchawkach znowu Nightly Gale