Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421958 times)

0 Members i 11 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2070 on: 2007-03-09, 10:26:36 »
A sobie odkurzy³em i od rana zasuwa u mnie Reise, Reise Rammstein'a. :mrgreen:
[under construction]

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2071 on: 2007-03-09, 11:25:05 »
Reise, Reise Rammstein'a

 :vom:
Imo Rammstein jest tragiczny :/


Striborg - Embittered Darkness/Isle Des Mortes
selfbanned

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2072 on: 2007-03-09, 12:16:59 »
Mêczê sobie w³a¶nie nowy Within Temptation. (... )No i do tego maj± piêkn± wokalistkê, która potrafi za¶piewaæ niesamowicie zmys³owo, a¿ ciarki przechodz±.

No co do piêkno¶ci wokalistki siê nie wypowiem ;) (aczkolwiek nie bardzo w moim gu¶cie), g³os jej te¿ mi siê za bardzo nie podoba - je¶li chodzi o takie oko³o mainstreamowe zespo³y to ju¿ wolê zdecydowanie Tarjê z czasów Wishmastera (czyli tak± mega operow± :]) czy laskê z Lacuny Coil. Klip z tego co go widzia³am raz jest w miarê niez³y.

A ja rado¶nie - King Crimson - Lizard g³ównie, mam w najbli¿szym planie In the Court of the Crimson King oraz w trochê dalszym Red. Lizard jest niemo¿liwie ¶wietny, próbowa³am wzi±æ siê za teksty, ale na razie mnie przerastaj± :] Poza tym inna muzyka któr± mam na CD, a¿ mi siê zaczê³o têskniæ za post-rockiem.
wszystko, co sko¶ne.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2073 on: 2007-03-09, 12:49:15 »
:vom:
Imo Rammstein jest tragiczny :/

Eee tam takie sobie radosne pocinanie, w sam raz na obudzenie siê jak siê okazuje. A teraz grzeje sobie ostatni Machine Head.
[under construction]

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2074 on: 2007-03-09, 13:50:44 »
:vom:
Imo Rammstein jest tragiczny :/

Eee tam takie sobie radosne pocinanie, w sam raz na obudzenie siê jak siê okazuje.

Dla mnie to brzmi jak techno na gitarach. A na budzenie pewnie dobre, jak masz daleko, ¿eby wy³±czyæ i trzeba szybko dobiec ;P

Naeblis - Sketches Of Reality - melodyjny, klimatyczny black (dziêki za polecenie eBAT ;])
« Last Edit: 2007-03-09, 13:53:31 by Nilfheim »
selfbanned

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2075 on: 2007-03-09, 14:54:20 »
Wiadomo co kto lubi. Ale moim zdaniem techno na gitarach to na przyk³ad Pain. Których najnowszego dzie³ka obecnie s³ucham. Przy nich Rammstein to brutal death metal jest. Ale jak mówi³em jeden lubi to drugi tamto. ;)
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2076 on: 2007-03-09, 15:57:40 »
ostatnio:
Tortoise - TNT
Red Sparowes - At The Soundless Dawn
Triosk - The Headlight Serenade
Fennesz - Endless Summer
Sufjan Stevens - Illinoise
Godspeed You Black Emperor! - f#a#oo
Ulver - Blood Inside

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2077 on: 2007-03-09, 20:15:00 »
Quote
A ja rado¶nie -  King Crimson - Lizard g³ównie, mam w najbli¿szym planie In the Court of the Crimson King  oraz w trochê dalszym  Red.

"In The Court of The Crimson King" i "Red" jeszcze nie s³ucha³a¶? Polecam! Szczególnie tê pierwsz±. Jak dla mnie po prostu cudo i mistrzostwo. A najlepsze jest to, ¿e p³yta zosta³a nagrana prawie 40 lat temu, a brzmi ci±gle ¶wie¿o i nowocze¶nie.

¯eby nie by³o offtopu - u mnie God is an Astronaut.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2078 on: 2007-03-09, 20:20:51 »
Quote
A ja rado¶nie -  King Crimson - Lizard g³ównie, mam w najbli¿szym planie In the Court of the Crimson King  oraz w trochê dalszym  Red.

"In The Court of The Crimson King" i "Red" jeszcze nie s³ucha³a¶? Polecam! Szczególnie tê pierwsz±. Jak dla mnie po prostu cudo i mistrzostwo. A najlepsze jest to, ¿e p³yta zosta³a nagrana prawie 40 lat temu, a brzmi ci±gle ¶wie¿o i nowocze¶nie.

¯eby nie by³o offtopu - u mnie God is an Astronaut.
God Is An Astronaut jeszcze nie s³ucha³e¶? Polecam!  :twisted:
Z wypowiedzi veili nie wynika, ¿e zapuszcza to sobie pierwszy raz ;]

A u mnie: Crippled Black Phoenix - A Love Of Shared Disasters. Sam sk³ad mo¿e pos³u¿yæ za rekomendacjê, bo udzielaj± siê w tym projekcie m. in. panowie z Mogwai, Portishead, Electric Wizard. I muszê przyznaæ, ¿e to post-rock najwy¿szej próby, kandydat do p³yty roku w tym gatunku - bardzo polecam.  :mrgreen:
I jeszcze Antony And The Johnsons - Antony And The Johnsons, bo mi tak jako¶ melancholijnie ;]

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2079 on: 2007-03-09, 20:24:29 »
 Grinderman - Grinderman
 Naj³atwiej powiedziec, ¿e rock, ale dopiero zaczynam to mêczyc, jak skoñczê to mo¿e wiêcej mi siê nasunie epitetów :D.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2080 on: 2007-03-09, 20:35:56 »
Quote
God Is An Astronaut jeszcze nie s³ucha³e¶? Polecam!  :twisted:

A s³ucha³em, s³ucha³em. Uwielbiam "Fragile" i "Suicide by Star" z "All is Violent, All is Bright". W ogóle ca³± p³ytkê uwielbiam.

A je¶li jeste¶my przy post-rocku - Explosions in The SKy udostêpni³o na swojej stronie za darmo do ¶ci±gniêcia album "The Rescue" z 2005 roku (ha! Wiem to z naszego PRR'owego forum!  :twisted:) - http://www.explosionsinthesky.com/albums.html

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2081 on: 2007-03-09, 21:14:49 »
A u mnie: Crippled Black Phoenix - A Love Of Shared Disasters. Sam sk³ad mo¿e pos³u¿yæ za rekomendacjê, bo udzielaj± siê w tym projekcie m. in. panowie z Mogwai, Portishead, Electric Wizard. I muszê przyznaæ, ¿e to post-rock najwy¿szej próby, kandydat do p³yty roku w tym gatunku - bardzo polecam.  :mrgreen:
Oho, ju¿ wiem co po¿yczyæ :mrgreen:

Poza tym ju¿ n-ty raz podchodzê do post-rocka/metalu i powiem szczerze, ¿e powoli zaczyna mi podchodziæ Red Sparowes i Pelican. Co prawda s³ucha³em ich p³yt ju¿ kilka razy i nawet s³ysza³em, ¿e muzyka jest naprawdê niez³a; rzecz w tym, ¿e trochê nu¿± mnie ich kawa³ki :? co prawda bardzo lubiê piosenki z narastaj±cym klimatem prowadz±cym do jakiego¶ takiego "punktu kulminacyjnego", ale w przypadku tych zespó³ów to narastanie trwa pierwsze 3 minuty, potem kulminacja nastêpne 7, itd :P tak czy inaczej wracam do tych p³yt coraz czê¶ciej, wiêc mo¿e nied³ugo bêdê nastêpnym cz³onkiem post-sekty :mrgreen:

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2082 on: 2007-03-09, 21:27:22 »
A u mnie: Crippled Black Phoenix - A Love Of Shared Disasters. Sam sk³ad mo¿e pos³u¿yæ za rekomendacjê, bo udzielaj± siê w tym projekcie m. in. panowie z Mogwai, Portishead, Electric Wizard. I muszê przyznaæ, ¿e to post-rock najwy¿szej próby, kandydat do p³yty roku w tym gatunku - bardzo polecam.  :mrgreen:

Gosiaaaa, jak mo¿esz... ja nie ¶ci±gam muzyki, nie ¶ci±gam muzyki, nie ¶ci±gam muzyki... nie ¶ci±gam?  8-[

Z tym Crimsonem to jest tak ¿e... no có¿. Czeka³am a¿ dorosnê 8)

W temacie: chwila przerwy od p³ytek i dorwane Voices in My Head Riverside'a (czemu siê wcze¶niej nie wziê³am jest dla mnie niewyja¶nion± tajemnic±) i w ramach przypominania fajnych rzeczy - New York Crasnals.
wszystko, co sko¶ne.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2083 on: 2007-03-09, 21:32:08 »
Quote
udzielaj± siê w tym projekcie m. in. panowie z Mogwai, Portishead, Electric Wizard

Must have! ;o

Voices in my Head jest ca³kiem dobre, ale to nie to, co "Out of Myself" czy "Second Life Syndrome". A w tym roku nowy album Riverside - "Rapid Eye Movement" :) Ju¿ nie mogê siê doczekaæ, bo Riverside to jeden z moich ulubionych zespo³ów. I mam nadziejê, ¿e w koñcu pojawiê siê na ich koncercie! (je¶li bêdzie w Toruniu ;p)

No i leci Riverside - OK, to musi brzmieæ ¶wietnie w wersji live na zakoñczenie koncertu :)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2084 on: 2007-03-09, 22:41:56 »
Zapu¶ci³em sobie najnowsze dzie³ko Vital Remains zatytu³owane Icons of Evil i chyba bêdzie trzeba zaprzeczyc opinii, ¿e poprzedni album by³ najlepszym w ich karierze. Tym lepiej dla nich. Gdyby tylko Benton "¶piewa³" trochê wyra¼niej. 8)
[under construction]