Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422023 times)

0 Members i 14 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Mihas

  • Posts: 85
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • last.fm
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2130 on: 2007-03-16, 22:24:57 »
Heh, parê w±tków wy¿ej by³o to ju¿ przedstawione, ale jednak muszê to powiedzieæ. "Mellom Skogkledde Aaser" kopie ty³ek i nie tylko :twisted: a poza tym to stare Hellveto i Saltus, który nareszcie nagrywa now± p³ytê....    

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2131 on: 2007-03-16, 23:15:05 »
S³ysza³ kto¶ o zespole Inverness? Z mesi±c temu s³ysza³em w radiu, Trójce bodaj¿e, dosyc pó¼no wieczorem. Nie dos³ysza³em tylko dok³adnie nazwy, równie dobrze to mog³abyc p³yta, utwór...
Czy chodzi Ci o Inersis?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2132 on: 2007-03-16, 23:40:00 »
S³ysza³ kto¶ o zespole Inverness? Z mesi±c temu s³ysza³em w radiu, Trójce bodaj¿e, dosyc pó¼no wieczorem. Nie dos³ysza³em tylko dok³adnie nazwy, równie dobrze to mog³abyc p³yta, utwór...
Czy chodzi Ci o Inersis?

 A tak, to to. Dziêki Ci, Jacku. W sumie nie przekrêci³em tak bardzo, skoro uda³o Ci siê skojarzyc... :P

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2133 on: 2007-03-17, 01:06:49 »
Kasandra, naprawdê ³adna ta Nadja :D dziêki za linka:)

Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2134 on: 2007-03-17, 13:39:49 »
S³ysza³ kto¶ o zespole Inverness? Z mesi±c temu s³ysza³em w radiu, Trójce bodaj¿e, dosyc pó¼no wieczorem. Nie dos³ysza³em tylko dok³adnie nazwy, równie dobrze to mog³abyc p³yta, utwór...
Czy chodzi Ci o Inersis?
A tak, to to. Dziêki Ci, Jacku. W sumie nie przekrêci³em tak bardzo, skoro uda³o Ci siê skojarzyc... :P
Cieszê siê, ¿e mog³em pomóc. Pisali¶my ju¿ o nich w kilku miejscach na forum, m.in. tu. Od siebie dodam, ¿e nagrali ¶wietne demo "Unappeasable".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2135 on: 2007-03-17, 22:52:03 »
Przypomnia³em sobie o KN¯ :mrgreen: nawet nie pamiêtam kiedy ostatnio s³ucha³em pierwszych dwóch p³yt, wiêc ogarnê³a mnie jaka¶ taka nostalgia... :mrgreen: Tak fajnie mi siê kojarzy...

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2136 on: 2007-03-18, 00:18:56 »
Korda - Fimbulvinter - jak pisa³ ju¿ Soja, genialne!


Heh, parê w±tków wy¿ej by³o to ju¿ przedstawione, ale jednak muszê to powiedzieæ. "Mellom Skogkledde Aaser" kopie ty³ek i nie tylko :twisted: a poza tym to stare Hellveto i Saltus, który nareszcie nagrywa now± p³ytê....    

Deicide i Temnozor. Niez³e!

Czasami mam wra¿enie, ¿e nie odkry³em nawet 1% z wszystkich ciekawych zespo³ów  :?

Behemoth - Demigod

Dawno nie s³ucha³em i dopiero przypomnia³em sobie jak ta p³yta niemi³osiernie kopie dupê. :twisted:

Przypomnia³em sobie o KN¯ :mrgreen: nawet nie pamiêtam kiedy ostatnio s³ucha³em pierwszych dwóch p³yt, wiêc ogarnê³a mnie jaka¶ taka nostalgia... :mrgreen: Tak fajnie mi siê kojarzy...

Jak to przyjemnie czytaæ, ¿e ludzie s³uchaj± moich ulubionych grup! ;]
selfbanned

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2137 on: 2007-03-18, 00:21:29 »
Bo my siê tu na forum dobrze rozumiemy i gusta mamy w miarê podobne. :)

A u mnie Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli.
[under construction]

Nile

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2138 on: 2007-03-18, 00:33:50 »
Agalloch - Pale Folklore. Klimacik  8)

Niektóre momenty na tej p³ycie kojarz± mi siê z gr± Tomb Raider I  :mrgreen:

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2139 on: 2007-03-18, 00:34:40 »
 Dying Fetus - War of Attrition,
 Mocne :P.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2140 on: 2007-03-18, 00:52:48 »
Dying Fetus - War of Attrition,
 Mocne :P.
Jako¶ nie przemawia do mnie ich nowa p³yta :? ostatnio mam wra¿enie, ¿e strasznie siê powtarzaj± mimo ci±g³ych zmian w sk³adzie zespo³u :P Polecam "Purification Through Violence" i "Destroy the Opposition": ch³opaki graj± tam z takim lekkim grindcorowym polotem :mrgreen: ale oczywi¶cie to jest tylko moje zdanie..
Agalloch - Pale Folklore. Klimacik  8)
Niektóre momenty na tej p³ycie kojarz± mi siê z gr± Tomb Raider I  :mrgreen:
Hahah, mi z kolei masa momentów kojarzy z trzecim aktem Diablo II :P tak czy inaczej bardzo fajna p³ytka.

A Kordê ju¿ po¿yczy³em z bloga Nilea :P :mrgreen: czeka na swoj± kolej

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2141 on: 2007-03-18, 01:01:13 »
 Nie wiem, ja nie mia³em styczno¶ci z wcze¶niejsz± twórczo¶ci±. A teraz tylko kilka kawa³ków zd±¿y³em... Tych dówch p³ytek nie znalaz³em, jeszcze jutro sprawdzê.
 Ma kto¶ mo¿e Carnal Diafgrama? Co polecicie z goregrindu, grindcoru i brutal goregrindu? :P
Chcia³bym w koñcu gatunek poznac... :mrgreen:

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2142 on: 2007-03-18, 01:13:37 »
Pozna³em Merzbow'a. Znaczy siê da³em mu drug± szansê. Ten cz³owiek jest genialny.  :shock: To jest dla mnie nowy poziom w muzyce. Merzbow - 1930 Chcê wiêcej chaosu/ha³asu..

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2143 on: 2007-03-18, 02:06:01 »
Pozna³em Merzbow'a. Znaczy siê da³em mu drug± szansê. Ten cz³owiek jest genialny.  :shock: To jest dla mnie nowy poziom w muzyce. Merzbow - 1930 Chcê wiêcej chaosu/ha³asu..
Powiem szczerze, ¿e na tego typu muzyce siê nie znam (jak na razie Merzbow mi wystarczy raz na jaki¶ czas) ale mogê Ci poleciæ bardzo ciekaw± seriê sk³adaków "An Anthology of Noise & Electronic Music" wytwórni Sub Rosa (do tej pory wysz³y chyba 4 czê¶ci). S± tam nagrania od wczesnej klasycznej 'awangardy' (m.in. John Cage) do pó¼niejszych nagrañ np. Merzbow, Sonic Youth, Einstürzende Neubauten, a nawet Laibach :wink:

Co polecicie z goregrindu, grindcoru i brutal goregrindu? :P
Chcia³bym w koñcu gatunek poznac... :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na pocz±tek? moje typy:
Wczesny grindcore: pierwsze dwa albumy Napalm Death, pierwszy Terrorizer, pierwszy Brutal Truth, wczesny Extreme Noise Terror... Dalej proponujê Nasum (je¶li siê spodoba to mo¿e byæ te¿ Rotten Sound i Leng T'che), Agathocles, Assück, ew. Anal Cunt.
Z goregrindem a¿ tak du¿o wspólnego nie mam, ale na pewno mo¿esz pos³uchaæ pierwszego Carcass (ale koniecznie pierwszego, poniewa¿ pó¼niejsze albumy nie maj± z nim nic wspólnego, chocia¿ ten zapocz±tkowa³ ca³y gatunek), Repulsion (i ich jedyny album, "Horrified"), oczywi¶cie Regurgitate, Haemorrhage, nasze rodzime Dead Infection, Mortician.
A je¶li chcesz co¶ nietypowego i oryginalnego, koniecznie siêgnij po Antigamê, Discordance Axis, Pig Destroyer, Agoraphobic Nosebleed i Nyia.
To taka streszczona wersja mojej "recepty" :P jakby co mogê poleciæ wiêcej

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2144 on: 2007-03-18, 10:46:14 »
A Kordê ju¿ po¿yczy³em z bloga Nilea :P :mrgreen: czeka na swoj± kolej
Nie Kordê, tylko Krodê, a tak naprawdê jak patrzê na ich logo to widzê napis Krowa :mrgreen:

 

lofty-success