Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422039 times)

0 Members i 12 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2160 on: 2007-03-19, 20:13:51 »
Opeth - Deliverance
Ze wzglêdu na nastrój. Potrzebne katharsis...
Nastêpnie pop³ynie wersja audio Lamentations.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2161 on: 2007-03-19, 20:45:45 »
Agoraphobic Nosebleed/Converge - The Poacher Diaries
Bardzo fajny split, jeden z najlepszych materia³ów obu zespo³ów. Ciekawe jest to, ¿e w tym przypadku Converge graj± nieco bardziej po³amanie i agresywniej ni¿ na innych wydawnictwach, co nawet pasuje do drugiej strony splitu w wykonianiu ANb :wink:

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2162 on: 2007-03-19, 20:48:21 »
Machine Head "Burn My Eyes" - p³yta, która pobudza mnie do ¿ycia. Ostatnio potrzebujê takich brzmieñ, idelnie..

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2163 on: 2007-03-20, 11:14:53 »
David Sylvian - Blemish, arcydzie³o!!!

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2164 on: 2007-03-20, 13:35:56 »
Turbo - Kawaleria Szatana :supz:
Ostatnio co¶ mnie wziê³o na p³yty których ostatnio s³ucha³em baaardzo daaawno temu... W kolejce czeka jeszcze "Oddech Wymar³ych ¦wiatów" KATa :mrgreen:
pamiêtam, ¿e "Kawaleriê Szatana" mia³em zgran± na kasetê z winyla i s³ucha³em jej na walkmanie Casio (który zreszt± dosta³em na komuniê :P ) Sztuuuczne oddychanieeeeeeee, serce zaraz stanieeeeeeeeee :twisted:

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2165 on: 2007-03-20, 13:41:08 »
Type O Negative "Dead Again" - pierwszy raz s³ucham .. po paru minutach zajebistych d¼wiêków stwierdzam, i¿ jest ciekawie i tak najwyra¼niej pozostanie.

P.s. dobra ok³adka p³yty :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2166 on: 2007-03-20, 19:50:50 »
Type O Negative "Dead Again" - pierwszy raz s³ucham .. po paru minutach zajebistych d¼wiêków stwierdzam, i¿ jest ciekawie i tak najwyra¼niej pozostanie.
P.s. dobra ok³adka p³yty :)
Nad twórczo¶ci± Type O’Negative od zawsze unosi³ siê duch Black Sabbath i tak jest z ich najnowsz± ods³on± zatytu³owan± przewrotnie "Dead Again". P³yta jest ciê¿ka i mroczna, ale s± oczywi¶cie fragmenty spokojniejsze, ³agodniejsze, ³±cznie z cytatem z twórczo¶ci The Beatles (rozpoznajecie, o jak± kompozycjê chodzi i w którym jest miejscu – zreszt± jest na p³ycie, jak mi siê wydaje, jeszcze kilka innych cytatów muzycznych). Z pewno¶ci± nie dorównuje genialnym "October Rust" i "Bloody Kisses", ale generalnie jest nie¼le (jestem dopiero po pierwszym s³uchaniu i odczuwam pewne wra¿enie monotonii, ale czasami tak za pierwszym razem bywa, szczególnie gdy p³yta jest baaardzo d³uga). Artwork jak zwykle charakterystyczny i oryginalny - tym razem Rasputin, a logo zespo³u i tytu³ napisany cyrylic±. No i stalowy Piotru¶ to znakomity wokalista, jeden z moich najulubieñszych w ¶wiecie rocka. Brak mi tylko na tej najnowszej p³ycie tej jego melorecytacji wykonywanej g³êbok± barw± w stylu In her place one hundred candles burning z "Love You To Death".

Machine Head "Burn My Eyes"
Turbo - Kawaleria Szatana
¦wietne p³yty! =D>
« Last Edit: 2007-03-20, 19:56:13 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2167 on: 2007-03-20, 21:55:06 »
Czy kto¶ pamiêta jeszcze Szwedów z Gardenian?? Po dobrych 6,7 latach dokopa³em siê do moich zbiorów z archiwalnymi MP3 i okazuje siê, ¿e nie jest to wcale takie z³e (mam na my¶li p³yty Soulburner i Sindustries). Szkoda, ¿e s³uch po nich zagin±³, wszak ta ostatnia ukaza³a siê równo w roku 2000. Kto wie jakby to siê potoczy³o, gdyby Nuclear Blast traktowa³a ich na równi z In Flames czy Soilwork , je¶li chodzi o promocjê i wszelkie zabiegi marketingowe....??
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2168 on: 2007-03-20, 22:34:28 »
¶ci± Type O’Negative od zawsze unosi³ siê duch Black Sabbath i tak jest z ich najnowsz± ods³on± zatytu³owan± przewrotnie "Dead Again". P³yta jest ciê¿ka i mroczna, ale s± oczywi¶cie fragmenty spokojniejsze, ³agodniejsze, ³±cznie z cytatem z twórczo¶ci The Beatles (rozpoznajecie, o jak± kompozycjê chodzi i w którym jest miejscu – zreszt± jest na p³ycie, jak mi siê wydaje, jeszcze kilka innych cytatów muzycznych). Z pewno¶ci± nie dorównuje genialnym "October Rust" i "Bloody Kisses", ale generalnie jest nie¼le (jestem dopiero po pierwszym s³uchaniu i odczuwam pewne wra¿enie monotonii, ale czasami tak za pierwszym razem bywa, szczególnie gdy p³yta jest baaardzo d³uga). Artwork jak zwykle charakterystyczny i oryginalny - tym razem Rasputin, a logo zespo³u i tytu³ napisany cyrylic±. No i stalowy Piotru¶ to znakomity wokalista, jeden z moich najulubieñszych w ¶wiecie rocka. Brak mi tylko na tej najnowszej p³ycie tej jego melorecytacji wykonywanej g³êbok± barw± w stylu In her place one hundred candles burning z "Love You To Death".

Ws³uchujê siê w ni± powoli i na razie mi siê podoba tylko wokal miejscami nieco dziwaczny. Jakby Peter przypomnia³ sobie, ¿e kiedy¶ pocina³ w Carnivore. Na razie mam za sob± tylko 2 utwory, które z pewno¶ci± nie s± reprezentatywne, ale brzmi to ca³kiem fajnie. Nad wszystkim unosz± siê oczywi¶cie Sabbs.
[under construction]

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2169 on: 2007-03-21, 12:56:29 »
ale generalnie jest nie¼le (jestem dopiero po pierwszym s³uchaniu i odczuwam pewne wra¿enie monotonii, ale czasami tak za pierwszym razem bywa, szczególnie gdy p³yta jest baaardzo d³uga).
Ok. 70minut. Pierwszy raz albo poci±ga, albo nudzi. Powoli ws³uchuje siê w t± p³ytê, za ka¿dym razem odnajdujê nowe d¼wiêki. P³yta pokazuje na jakim poziomie jest Type O Negative, potwierdzaj± swój styl i brzmienie. Nie dorównuje "Bloody Kisses". Zespó³ chyba nie mia³ zamiaru tworzenia p³yty przebijaj±cej ich najlepsze dzie³o. P³yta jest dobra. Pocz±tek "Tripping A Blind Man" jest ¶wietny, porywaj±cy utwór. Mo¿naby wymieniaæ sporo takich momentów...

Machine Head "The More Things Change"  - druga p³yta, która nie pozostaje w tyle i dalej trzyma poziom .. Pozatym ka¿da ich p³yta trzyma fason. No a ju¿ nied³ugo "The Blackening", po 4 latach przerwy.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2170 on: 2007-03-21, 21:29:32 »
Emilie Autumn - Opheliac
Co prawda niezbyt moje dotychczasowe klimaty, jednak¿e ostatnio du¿o eksperymentujê i przyznam, ¿e bardzo ciekawe toto. Damski wokal z nieco elektronicznym t³em instrumentalnym. Do tego szczypta klawesynu... Niebanalne.
A wcze¶niej p³ynê³o Yoko Ono - Yes I'm A Witch - równie¿ niekonwencjonalne jak na mnie i w ogóle dziwne takie: trochê popu, trochê elektroniki, trochê gitar akustycznych...

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2171 on: 2007-03-21, 22:58:07 »
Immolation - World Agony - co prawda ca³a p³yta Shadows in The Light ju¿ wyciek³a, ale i tak w wersji mono, której nie da³o siê s³uchaæ, po za tym czekam na orygina³. I co do licha dzieje siê z t± anonsowan± EPk± Hope and Horror? Ja wielbiê Immolation to jest kwestia oczywista i by³em pewien, ¿e siê nie zawiodê, a ten kawa³ek daje mi na to nadziejê. Jest w nim wszystko czym charakteryzuje siê ten zespó³. Agresja, z³o¿ono¶æ, emocje, ten nieziemski wokal, wspania³e solówki i harmonie i przede wszystkim jeden (zawsze jeden) arcy genialny riff (2:40-3:21). Doskona³e.

djdioda: poza
« Last Edit: 2007-03-22, 00:45:47 by djdioda »
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2172 on: 2007-03-22, 07:01:59 »
Nie mogę się przekonać do albumu Amputechture TMV, no po prostu nie mogę. Cały czas mam wrażenie, że powstał na zasadzie "chodźcie nagramy wszystko bez ładu i składu, a oni to i tak kupią".

Zamiast tego męczę coraz to nowe postrocki. Ostatnio poznałem The Mercury Plan - nie dość że ładnie grają, to jeszcze używają typowo postrockowego instrumentu ...wibrafonu :)

Trochę wcześniej męczyłem 2 By Bukowski - zespół niby z Grecji, ale założę się, że któryś z członków ma polskie korzenie lub przynajmniej znajomych - choćby ze względu na nazwę i tytuł jednego kawałka na pierwszej płycie ("Zagadka"). Nie wiem jak opisać ich muzykę - na pierwszym albumie ambient, na drugim po równo ambientu, postrocka i metalu, trzeci album to w zasadzie metal, ale taki pokręcony - czuć trochę Toola (charakterystyczna rytmika).
« Last Edit: 2007-03-22, 07:06:58 by minder »
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2173 on: 2007-03-22, 08:18:24 »
Nie mogê siê przekonaæ do albumu Amputechture TMV, no po prostu nie mogê. Ca³y czas mam wra¿enie, ¿e powsta³ na zasadzie "chod¼cie nagramy wszystko bez ³adu i sk³adu, a oni to i tak kupi±".
Ciekawe w jakim kierunku pójd± na tej najnowszej, która podobno ma nosiæ niewyszukany tytu³ "The Mars Volta"?
« Last Edit: 2007-03-22, 08:22:44 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2174 on: 2007-03-22, 10:03:31 »
Hehe, no tak - niektóre kapele nagrywają album self-titled jako pierwszy, inne grupy robią to dopiero pod koniec kariery (np. Metallica - po s/t powinni zmienić nazwę, tak się zmienili, Pearl Jam). Teraz czas na TMV :P Jeszcze inne z tytułu ostatniego albumu robią nazwę nowego zespołu, np. Songs: Ohia :arrow: Magnolia Electric Co.

Tak swoją drogą, to Jason Molina stojący za Songs: Ohia i spadkobiercami, robi kawał naprawdę fantastycznej muzyki - polecam!

P.S.
Zainteresowała mnie informacja o projektach pobocznych chłopaków z TMV - ma ktoś więcej danych na ten temat?
« Last Edit: 2007-03-22, 10:09:13 by minder »
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success