Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422018 times)

0 Members i 14 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2280 on: 2007-04-09, 22:16:08 »
A ja s³ucham sobie Gazpacho - "Night" i jestem do¶æ zachwycona ;) Rozwali³a mnie definicja na la¶cie: The Norwegian band Gazpacho has been described by one critic as being "classical post ambient nocturnal atmospheric neo-progressive folk world rock" :mrgreen: Z powy¿szych na pewno atmosferyczne, progresywne i trochê folkowe miejscami, reszty siê mo¿e te¿ mo¿na doszukaæ.
wszystko, co sko¶ne.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2281 on: 2007-04-10, 15:44:10 »
Fennesz - Plus Forty Seven Degrees 56' 37" Minus Sixteen Degrees 51' 08", o ile trzeba powiedzieæ, ¿e Fennesz zawsze opowiada³ siê za eksperymentalizmem, to jednak kiedy¶ by³ mniej sympatyczny ni¿ obecnie i bli¿ej mu by³o do noise'u ni¿ ambientu i pulsuj±cej elektroniki... co jednak ³±czy oba okresy to minimalistyczna forma wypowiedzi. Na Plus Forty Seven Degrees 56' 37" Minus Sixteen Degrees 51' 08" mniej beztroskiego (a w zasadzie nie ma go w ogóle), ciep³ego klimatu znanego z Endless Summer i Venice , du¿o zimna, szumów i chmur, za których gdzie¶ tam wygl±daj± malutkie promyczki melodii, du¿o glitch'owych zgrzytów i trzasków, które próbuj± z trudem przerodziæ siê w rytm. Na szczê¶cie Austryjak nie jest a¿ tak radykalny jak choæby Merzbow (choæ takie 016 ± 2.20 nie¼le bije po g³owie  :mrgreen:) bli¿ej mu do 9 Modules + Yoshihiro Hanno, a na upartego mo¿na przytoczyæ przyk³ad Silence Teaches You How to Sing Ulver (tu szczególnie chodzi o te glitch'owe fragmenty). Podsumowuj±c dobry album, ale Fennesz sta³ siê odkrywczy i oryginalny dopiero przy okazji genialnego Endless Summer.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2282 on: 2007-04-10, 18:37:32 »
Zna kto¶ grupê Brejn Dedd? Bardzo stary i baaaardzo dziwny projekt Dana Swano. Przes³ucha³em p³ytkê 98 roku Born Ugly i zdecydowanie utwierdzi³em siê w przekonaniu, ¿e Dan to ¶wir ;]

Aha, setlista:

1.   Born Ugly   04:19   
2.   Is This Ugly ?   00:30   
3.   Mizter Ugly   03:27   
4.   U.G.L.Y.   00:14   
5.   Ugly Brain   03:39   
6.   Ugly Rap   00:14   
7.   Ugly Cop   00:49   
8.   Ugly Coffin   00:21   
9.   Ugly Gay   00:08   
10.   Ugly Jazz   00:22   
11.   Ugly Hitler   03:05   
12.   Ugly Gummignu   00:31   
13.   Ugly Sportfreak   00:40   
14.   Ugly Defence   03:27   
15.   Ugly Scanner Rip-Off   00:14   
16.   Born Ugly (Discoversion)   03:27   
Total playing time   25:27

ps Ugly Hitler rz±dzi i dzieli! ;P
selfbanned

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2283 on: 2007-04-10, 20:50:14 »
Quote from: Nilfheim
Zna kto¶ grupê Brejn Dedd? Bardzo stary i baaaardzo dziwny projekt Dana Swano. Przes³ucha³em p³ytkê 98 roku Born Ugly i zdecydowanie utwierdzi³em siê w przekonaniu, ¿e Dan to ¶wir ;]
S³ysza³em i muszê powiedzieæ, ¿e by³em zaskoczony, ¿e On i Co¶ Takiego.. :P Bardzo hm.. Zabawne ? :D
U mnie M83 - Dead Cities, Red Seas & Lost Ghosts , nowy God Is an Astronaut - Far from Refuge, John Zorn - Naked City, trochê Pelican'a, Triosk'a i Merzbow'a..

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2284 on: 2007-04-10, 21:06:23 »
O! I jaki ten nowy God is An Astronaut?
Mo¿e masz jakiego¶ linka?  :twisted: Bo ja muszê czekaæ w kolejkach w mule

Quote
M83 - Dead Cities, Red Seas & Lost Ghosts

I jak siê podoba? Bo mnie ca³e M83 jako¶ nie le¿y.

U mnie przed chwil±EPka God is An Astronaut - ]'A Moment of Stillness', kilka utworków Pure Reason Revolution, a teraz kilka ulubionych utworów Opeth :)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2285 on: 2007-04-10, 22:00:55 »
Vhernen - S.y.b.e.r.i.a.
 Ambientowy black metal, taki trochê doomowy nastrój. Wrêcz pogrzebowy. Trudno mi to opisac, dlatego samemu pos³uchajcie.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2286 on: 2007-04-10, 22:38:47 »
Triosk

i jak siê podoba... dla mnie to mistrzowie ¶wiata, pomys³owo¶æ, eksperymentalizm, klimat :D a¿ mnie w ¿o³±dku skrêca na my¶l, ¿e nie mog³em byæ na ich krakowskim koncercie, có¿ si³y wy¿sze :mrgreen: a podobno by³o fantastycznie.  Tutaj mo¿na zobaczyæ fragmenty koncertu z Wroc³awia i wywiad z zespo³em.

A ja mêczê:
Laibach - Volk

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2287 on: 2007-04-10, 23:57:00 »
Z Triosk'a to na razie bardziej mi siê "Headlight Serenade" podoba³o. Bardzo bardzo siê podoba :)
Masa ciekawych pomys³ów, bardzo pejza¿yste i takie hmm.. hipnotyzuj±ce.
M83 to kolejna do¶æ przestrzenna pozycja, na któr± potrzebuje wiêcej czasu  :P Na razie: £adne p³yn±ce melodie  :)
A co do nowego GIaA to siê wgryzam w niego jak w kawa³ek chleba ze ¶mietankowym mase³kiem i miodem, który gdzie¶ mi przez palce przelatuje :p Jeste¶my po kilku pierwszych razach, ale na razie nam ze sobi± bardzo dobrze  8) :twisted: Jutro z akademika uploadnê i podam  :)
« Last Edit: 2007-04-10, 23:59:52 by absent_friend »

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2288 on: 2007-04-11, 00:16:24 »
Anthony & The Johnsons, Yeah Yeah Yeahs, Blonde Redhead i pewnie jeszcze sporo innych. To były owocne święta :mrgreen:
Poza tym prawdopodobnie dokopałem się do prekursorów noise'u - zespołu White Noise (mam album z 1969r.). Jeśli chcecie wiedzieć jak to brzmi, to zmiksujcie sobie płytę "The Piper at the Gates of Dawn" Pink Floyd z gitarowymi dziwnostkami produkowanymi przez Sonic Youth. Chora twórczość - totalna eksperymentalna awangarda.
True Pagan Winter Crew

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2289 on: 2007-04-11, 00:33:10 »
A u mnie raczej blackowo:
Wyrd: "The Ghost Album", "Huldrafolk",
Misteria: "Masquerade Of Shadows" - Podpatrzy³em u Nilfheima na Last.fm :P
Diabolical Masquerade: "Ravendusk In My Heart", "The Phantom Lodge"... i to te¿ podpatrzy³em... znaczy pods³ucha³em... :P
Wedard: "Einsamer Winterweg" - a to nie wiem sk±d mam, ale bardzo fajny black, chyba z niemiec, ale nie jestem pewien...

A po za tym, to co zwykle:
Opeth, Behemoth, Sentenced i Vader... :)
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2290 on: 2007-04-11, 00:41:35 »
Quote from: minder
White Noise

Mia³em to jaki¶ czas temu. :P ¯eby wtedy co¶ takiego stworzyæ to trzeba by³o mieæ co¶ z g³ówk±. Który album ?

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2291 on: 2007-04-11, 01:24:04 »
Hmm, M83 przes³ucha³am sobie kiedy¶ i posz³o do dzia³ki pt. "jak bêdê mia³a czas to do tego wrócê". Czyli nie zachwyci³o, ale te¿ nie odrzuci³o. Jak wrócê to siê wypowiem :P Triosk mam w planie, haha, ju¿ od jakiego¶ czasu (jak zwykle).

Poza tym: uwaga, chyba do mnie dotar³o Lao Che ;]. Jako¶ tak z racji zg³êbiania historii wojennej pu¶ci³am sobie dla przypomnienia, bo nie mia³am styczno¶ci z Powstaniem Warszawskim dobrych parê miesiêcy (wtedy tak nie bardzo mnie przekonywa³o). No i kurde. Niez³e to.

Tatu¶ na ¶wiêta zgra³ mi z kasety Tylko Kobieta Renaty Przemyk, dzieciñstwo mi siê przypomina ;) W³a¶ciwie g³ównie "Zwyczajny Handlarz Klaserami" wywo³uje we mnie jakie¶ dziwne i mroczne skojarzenia, heh... Czekam a¿ mi siê ³askawie po¿ycz± mp3, bo nawet one bêd± mia³y lepsz± jako¶æ ni¿ kaseta sprzed parunastu lat :?
« Last Edit: 2007-04-11, 01:25:51 by veila »
wszystko, co sko¶ne.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2292 on: 2007-04-11, 23:02:57 »
Vhernen - S.y.b.e.r.i.a.
 Ambientowy black metal, taki trochê doomowy nastrój. Wrêcz pogrzebowy. Trudno mi to opisac, dlatego samemu pos³uchajcie.
Bardzo fajne. Podobuje mi siê. :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

eBAT

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2293 on: 2007-04-11, 23:15:20 »


\m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/

krótka recenzja z pewnej stronki:
Quote
Osz k***a, ale zajebista p³ytka! Nienawi¶æ, ch³ód w najczystszej, pierwotnej formie. Na tle tej epki zimowy image Immortala jest po prostu ¶mieszny. Co do muzyki, wiele pisa³ nie bêdê - jest to raczej szybki black metal (ale nie szatañski wyziew) w gêstym ambientowym sosie (sample na MySpace). Tylko ostatni utwór jest w wolniejszych tempach. Niby nic tu odkryczwczego, ale cholernie klimatyczne wydawnictwo. I pomy¶leæ, ¿e takie cudo powsta³o na Wyspach Owczych, gdzie wg Metal Archives s± 4 (s³ownie: cztery) zespo³y metalowe. REWELACJYJNY debiut!!!

;]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2294 on: 2007-04-11, 23:58:19 »
ca³y dzieñ dzi¶ s³ucha³em:

William Basinski - The Disintegration Loops -> trudny, melancholijny album, ale akurat taki dzi¶ mia³em nastrój.

 

lofty-success