Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421990 times)

0 Members i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2445 on: 2007-05-12, 16:44:01 »
A ja katowa³am jaki¶ czas Bonobo - praktycznie to, co jest czyli Dial M for Monkey,Animal Magic i Days To Come , a teraz s³ucham sobie Antimatter - A dream for the Blind i Planetary Confinement. Za du¿o lighcików - ¿±dam czego¶ mocniejszego... ale nie wiem czego...

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2446 on: 2007-05-12, 17:23:43 »
Tenhi - Maaäet
Dziêki dobroci Sola. Piêkne, arcysmaczne, fantastyczne!

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2447 on: 2007-05-12, 18:04:37 »
Triosk - Moment Returns, mistrzowie sceny nu-jazz, du¿o klikaj±cej elektroniki, ton±cej w cudnych ambientowych plamach i wszystko tu spaja jazz, raz w bardziej klasycznej formie, a raz w zdecydowanie uwspó³cze¶nionej i eksperymentalnej.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2448 on: 2007-05-12, 19:59:41 »
Tenhi - Maaäet

A jaka ¶liczna jest ksi±¿eczka ;) Prawdê mówi±c, chyba mój najcenniejszy nabytek jak dot±d (a to dawno w sumie ju¿ by³o).

U mnie dzi¶ literka "B", czyli Lao Che :mrgreen: "Gus³a", chyba bêdê trochê do tego jeszcze dorastaæ, aczkolwiek i tak pewnie szybciej ni¿ do "Powstania..." (bo mi rok zajê³o). A na "B" to Bathyscaphe (mo¿e ma kto¶ "Road Movie"?) i Bell Orchestere, czyli moi faworyci ju¿ od dawna.
wszystko, co sko¶ne.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2449 on: 2007-05-12, 20:32:25 »
Quote
"Gus³a"

A ja mam tylko 'Powstanie Warszawskie' i jest ¶wietne.

Quote
Bathyscaphe

Mam album '-1034' i jako¶ mnie to nie zachwyci³o jak na razie.

Quote
Bell Orchestere

Co¶ chyba mam, ale jeszcze nie s³ucha³em zbyt dok³adnie.

Ostatnio przes³ucha³em sobie 'All of A Sudden i Miss Everyone' czyli najnowszy album Explosions in The Sky. Przyznam, ¿e o ile do tej pory albumy tego zespo³u do mnie ¶rednio trafia³y, to ten najnowszy jest ¶wietny. Najbardziej podoba mi siê na razie utwór 'It's Natural To Be Afraid' - szczególnie w okolicach 7 minuty :) Jest chyba lepszy, ni¿ 'Hello Scotland' Ef, którego te¿ czêsto ostatnio s³ucham.
Próbujê siê te¿ przekonaæ do zespo³u 65daysofstatic za spraw± nowego albumu - 'The Destruction of Small Ideas'. Poprzednich p³yt s³ucha³em, ale jako¶ nie mogê siê do tego zespo³u na razie przekonaæ. Tak samo jak do Pelicana np. Ciê¿ko jak na razie wchodzi mi ten ostrzejszy post-rock :)

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2450 on: 2007-05-13, 01:11:52 »
Current 93 - All the pretty little horses,  niektóre utwory tak przytula¶ne, ¿e a¿ mi³o, a jednocze¶nie bardzo oryginalnie i ciekawie..
Tim Hecker - Harmony in Ultraviolet, ch³odna pejza¿ysta bogata w szum muzyka..
Celtic Cross - Hicksville, psytrance ;) takie shponglowate, nie takie techniawkowe jak siê spodziewa³em i ogólnie przyjemne.
Naked City - Absinthe i jeszcze jaka¶ inna, hmm zespó³ grindjazzowy :] bardzo eksperymentalnie..
Panda Bear - Person Pitch, jak na to mówi± - freak-folk, taka hippiczna muzyka, psychodelicznie i ha³asowato czasem..

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2451 on: 2007-05-13, 06:39:25 »
Zaczynam robić moje Top5 (względnie Top10) zespołów postrockowych. Wymagane posiadanie co najmniej trzech albumów. Jak na razie lista kandydatów:
Mogwai, Magyar Posse*, GY!BE, Mono, Explosions in the Sky, Sigur Rós, Grails, 2 by Bukowski

Będę uzupełniał, bo czas najwyższy przekopać się dogłębnie przez swój muzyczny skarbiec. Tak swoją drogą, to chyba niedługo będę się pławił w muzyce jak Sknerus McKwacz w pieniądzach. Niestety obawiam się, że Niedźwieckiego i tak nie prześcignę ;)

*) Ostatnio zdobyłem nagrodzony teledysk do "Whirlpool of Terror and Tension" :)
« Last Edit: 2007-05-13, 06:45:08 by minder »
True Pagan Winter Crew

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2452 on: 2007-05-13, 12:06:37 »
 Dziêki Deluminathorowi mêcze Ulver z p³ytkami Kveldssanger i Perdition City.
¦wietne, ¶wietne, ¶wietne!

 Z kolei dziêki eBatowi zaczynam Blood Inside, tego¿ samego zespo³u...
« Last Edit: 2007-05-13, 16:03:55 by Sol »

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2453 on: 2007-05-13, 14:07:54 »
Peridion City
Perdition City :)

Tak swoj± drog±, to chyba nied³ugo bêdê siê p³awi³ w muzyce jak Sknerus McKwacz w pieni±dzach.
Ja siê ju¿ w swojej utopi³em :shock:

Nadal Tenhi - Maaäet - wczoraj przes³uchane 4 razy 0_0
Oraz dalsze zg³êbianie: Dødheimsgard - Supervillain Outcast, Elend - A World in Their Screams, Negura Bunget, Empyrium - A Retrospective [obok utworów z poprzednich albumów artysty, zawiera równie¿ kilka nowych nieznanych, a piêknych] i chwilami nieco Behemotha w oczekiwaniu przed nadci±gaj±cym 4. lipca albumem :twisted:

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2454 on: 2007-05-13, 15:57:36 »
Tak swoj± drog±, to chyba nied³ugo bêdê siê p³awi³ w muzyce jak Sknerus McKwacz w pieni±dzach.
Ja siê ju¿ w swojej utopi³em :shock:

Tylko czy to daje szczê¶cie ;)

Ja mam ten problem ¿e mam ochotê pos³uchaæ wiêcej rzeczy ni¿ mam czas i mo¿liwo¶ci... Szkoda, ¿e nie mo¿na jako¶ zakrzywiæ czasoprzestrzeni, ¿eby dla mnie by³a godzina s³uchania, a w rzeczywisto¶ci 5 min ;]

Co do mnie, to dowiadujê siê co to acid jazz i pochodne :) (bosz, pochodne, jutro... oj)
wszystko, co sko¶ne.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2455 on: 2007-05-13, 16:05:00 »

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2456 on: 2007-05-13, 16:28:38 »
Aube - 108, chyba najwa¿niejszy obok Merzbow, przedstawicieli japoñskiej sceny noise, na 108 g³ówn± podstaw± do d¼wiêkowych improwizacji jest dzwon przetwarzany na milion sposobów, w porównaniu z wrêcz rze¼nickimi Dazzle Reflexion i Cardiac Strain, tutaj panuje spokój i wrêcz harmonia, bli¿ej do bardzo minimalistycznego ambientu, bardziej ha³a¶liwe fragmenty pojawiaj± siê w koñcówce 'Ni-Shou' i na pocz±tku 'Bi-Kou', no i tam jeszcze w 'I-Hou', a taki 'Shin-Soku' momentami zbli¿a siê wrêcz do Blemish Davida Sylviana.

Yvat - Cyma, krótka ep, przedsmak du¿ego albumu, zapowiada siê do¶æ smacznie, zespó³ nagrywa dla Cactus Island Recordings, ¶wietnej wytwórni, w której szeregach mo¿emy doszukaæ siê mistrzów klimatycznej idm'owej elektroniki czyli Digitonal. Przede wszystkim co charakterystyczne to wszelkiego rodzaju elektroniczne przeszkadzajki, klikania, mikro bity, Yvat wydaje siê jednak bardziej nie  przyjemny ni¿ Digitonal, z melancholijnej melodyki, potrafi przerodziæ siê trzeszcz±cy glitchowy mechanizm i w takich momentach, przypomina twórczo¶æ naszego CH District. 

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2457 on: 2007-05-13, 18:07:57 »
Chaostar - The Scarlet Queen
Muzyka bardzo zbli¿ona do klimatu tworzonego przez Elend.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2458 on: 2007-05-13, 18:18:55 »
TPN25 - Bracia
Muzyka tworzona przez znakomitego dr. YRY, znanego m.in. ze wspó³pracy z Kazikiem (El Dupa + liczne teledyski Kazika/KN¯) i z Z.F. Skurcz (je¶li kto¶ nie widzia³ ich dzie³ musi natychmiast nadrobiæ zaleg³o¶ci :mrgreen: filmy mo¿na pobraæ z ftp-a [link na oficjalnej stronie]).

zabraaak³o... mi cementu! do lania... fundamentu! szpadel.. z³ama³em! którym rów.. kopa³em! BUDOOOWAAA! BUDOWAAAA!

Polecam teledysk do piosenki "YYY"
Ñ Ñ Ñ Ñ!!!

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2459 on: 2007-05-13, 19:27:02 »
Zaczynam robiæ moje Top5 (wzglêdnie Top10) zespo³ów postrockowych. Wymagane posiadanie co najmniej trzech albumów. Jak na razie lista kandydatów:
Mogwai, Magyar Posse*, GY!BE, Mono, Explosions in the Sky, Sigur Rós, Grails, 2 by Bukowski

A jak jaki¶ zespó³ nie ma 3 p³yt? ;) Bo siê zaczê³am zastanawiaæ i w sumie to jakie¶ Red Sparowes na przyk³ad bym da³a, a oni tylko dwie, chyba ¿e Triad siê te¿ doliczy. Zreszt±, jak tak patrzê, to mog³abym ewentualnie top3 zrobiæ przy tych wymaganiach ;] Czemu wszystkie fajne zespo³y wydaj± po jednej p³ycie?

O, w³a¶nie zauwa¿y³am, ¿e RS maj± jeszcze jak±¶ koncertówkê. Mi³e odkrycie :)
wszystko, co sko¶ne.