Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422024 times)

0 Members i 15 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2475 on: 2007-05-14, 16:31:07 »
 Nie zbutujcie mnie, ale Sideshow Symphonies mi siê podoba... I wokal fajnyyy! :P

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2476 on: 2007-05-14, 16:39:00 »
Nie nie nie! Ja Ci mówiê, ¿e odwrotnie, bo sprzeda³o siê wiêcej egzemplarzy "Sham Mirrors"!
No w³a¶nie! A poza tym Sham Mirrors dosta³o 5 gwiazdek w Teraz Rocku!  :lol:
A w³a¶nie, ¿e Maskarada lepsza! Mam wam pokazaæ fragmenty z recenzji pani XYZ z pisma ALE?! Pani XYZ siê zna, bo to najlepszy krytyk muzyczny jest! :P
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2477 on: 2007-05-14, 16:40:46 »
 O Ty niedobry, jak tak mo¿esz kpic!? :mrgreen:

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2478 on: 2007-05-14, 16:41:30 »
Ja nie kpiê, ja wyra¿am swoj± opinie! :P
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2479 on: 2007-05-14, 16:44:16 »
 ...i tak jeste¶ niedobry :P ;)

 

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2480 on: 2007-05-14, 16:47:56 »
Nie zbutujcie mnie, ale Sideshow Symphonies mi siê podoba... I wokal fajnyyy! :P
Tocomówiszniejestprawda,wcaleCisieniepodobabojestgorszyityle,niebyluznanyjakoalbumrokuprzezmetalhammera

Oczywi¶cie w tamtym po¶cie trochê przesadzi³em, w sumie to Vortex te¿ nie ¶piewa ¼le i wolê "SS" ni¿ jak±kolwiek p³ytê Dimmu z jego udzia³em (lub nawet bez :P ). Co jednak nie zmienia faktu, ¿e je¶li chodzi o wokal to moim faworytem jest mój Bóg Kristofer Garm Rygg aka Trickster G. :mrgreen: przy pierwszych przes³uchaniach "SS" nowy wokal jako¶ strasznie mnie irytowa³ :-k
Tak czy inaczej to tylko moje zdanie i nikomu siê nie chce narzucaæ


a w ogóle to pos³uchajcie "Flood" Borisa
:P

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2481 on: 2007-05-14, 16:54:54 »
 Tak, to Vortex ¶piewa? Jako¶ tak podobne mi siê wydawa³o :mrgreen:

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2482 on: 2007-05-14, 17:39:34 »
No widzisz, na SS - co za skrót! - jest parê naprawdê fajny kawa³ków na przyk³ad "Deamonpainter" czy "Evacuation Code Deciphered", ale p³yta jednak nie dorasta do poprzednich dwóch. Z drugiej strony na ¿ywo Simen jest 100x lepszy, to co zrobi³ na DVD "Shipwrecked..." naprawdê zabija.
[under construction]

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2483 on: 2007-05-14, 18:17:29 »
Z drugiej strony na ¿ywo Simen jest 100x lepszy, to co zrobi³ na DVD "Shipwrecked..." naprawdê zabija.
Chyba miêdzy innymi dlatego Garm ju¿ u nich nie wyje :P Pewnie jest cholernym indywidualist± i stara siê wszystko robiæ w idealny sposób. A ¿e na ogó³ granie na ¿ywo [technicznie, d¼wiêkowo i jako¶ciowo] wypada blado przy dobrze nagranych p³ytach, to woli siê zamkn±æ w studiu i robiæ to co robi najlepiej :P

dobra, dzi¶ jest jaki¶ dzieñ offtopów. Ja ju¿ nic nie mówie  :-&

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2484 on: 2007-05-14, 19:40:30 »
mój Bóg Kristofer Garm Rygg aka Trickster G. :mrgreen:
O taaak  :prayer: Kiedy¶ muszê mu o³tarzyk zbudowaæ.

S³ucham Nasum, bo dobre na wkur...zenie jest ;] I nawet mi siê nie chce pisaæ w ksiêdze skarg i za¿aleñ ;)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2485 on: 2007-05-14, 20:26:22 »
Z drugiej strony na ¿ywo Simen jest 100x lepszy, to co zrobi³ na DVD "Shipwrecked..." naprawdê zabija.
Chyba miêdzy innymi dlatego Garm ju¿ u nich nie wyje :P Pewnie jest cholernym indywidualist± i stara siê wszystko robiæ w idealny sposób. A ¿e na ogó³ granie na ¿ywo [technicznie, d¼wiêkowo i jako¶ciowo] wypada blado przy dobrze nagranych p³ytach, to woli siê zamkn±æ w studiu i robiæ to co robi najlepiej :P

Z tego co s³ysza³em to podobno Garm to do¶æ wstydliwy go¶æ i ba³ siê ¶piewaæ na ¿ywo  :mrgreen: a poza tym takie rzeczy jakie wyprawia na choæby Blood Inside s± bardzo trudne do za¶piewania live... bez wzglêdu na to jakby ¶piewa³, chcia³bym znale¼æ siê na koncercie Ulver (a mówi³em o tym jak to ¶ni³o mi siê ¿e by³em na koncercie Head Control System a Rygg poza wokalem obs³ugiwa³ te¿ bas  :mrgreen: ), no a w 'arcturusowym' pojedynku zdecydowanie Maskarada choæ tu¿ tu¿ Sham Mirrors, no a Sideshow Symphonies mi siê nie podoba, odej¶cie Garma obni¿y³o nie tylko poziom wokalny (có¿ nie wiem jakby Vortex siê stara³ to i tak Trickster jest najwa¿niejszym muzykiem i wokalist± dla mnie jaki chodzi³ po naszym globie, ot taki mój ma³y fanatyzm  :mrgreen: ), ale i muzyczny, gdzie¶ uciek³a magia z palców Sverda niestety.

a ja aktualnie:
Naervaer - Skiftninger, Norwegowie s± wielcy :D


Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2486 on: 2007-05-14, 20:37:21 »
U mnie teraz 'Restricted R' Queens of The Stone Age. Tak mi siê o nich przypomnia³o po po¶cie Toolicy w "Zapowiedziach p³ytowych 2007". I ¶wietnie siê nadaj± na mój dzisiejszy nastrój :) Takie relaksuj±ce :)

A stworzenie mojego top5 zespo³ów post-rockowych by³oby do¶æ trudne. Tak na poczekaniu wymieni³bym Sigur Rós, God Is An Astronaut... i tu w³a¶ciwie koñcz± siê pomys³y, bo w te ciê¿sze zespo³y, jak 65daysofstatic, Red Sparowes czy Pelican musia³bym siê mocniej wgry¼æ, z Explosions in The Sky uwielbiam najnowszy album, reszta mnie nie zachwyca, Mogwai te¿ znam w³a¶ciwie s³abo... I w³a¶ciwie 65daysofstatic, Red Sparowes, Pelican, Explosions in the Sky s± u mnie na mniej wiêcej równym poziomie. Niby jest tyle tych zespo³ów, ale wybraæ najlepsze 5 ciê¿ko... A poza tym na pewno o jakim¶ istotnym zespole zapomnia³em.
« Last Edit: 2007-05-14, 21:33:57 by Blek_Rajder »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2487 on: 2007-05-14, 20:52:08 »
U mnie ostatnio 5ive Style, a teraz Cinematic Orchestra. Już wiem, że "Man with the Move Camera" jest soundtrackiem do filmu niemego o tym samym tytule i opiera się przede wszystkim na motywach z albumu "Every Day" :P Nie ma to jak samopowtarzalność :P
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2488 on: 2007-05-14, 21:34:49 »
Mistress - Glory Bitches of a Doghead - panowie naprawdê mnie sciêli poprzednim albumem. Wyobra¼cie sobie po³±czenie najlepszych elementów Napalm Death, Entombed, ¶redniego Carcass, starego Black Sabbath, Catheral i Motorhead w jednym. To by³o mistrzostwo. Ale ta p³yta bije j± na g³owê. Du¿o surowsza, du¿o mocniejsza, bardziej sludge ni¿ hard rock, bardziej grind ni¿ death. Mroczna , oldschoolowa i niewiarygodnie autentyczna. Przy tej ca³ej wymublimowanej agresji metalcore czy black/deathowych klonerach tylko w nich tli siê prawdziwa z³osc. No, ale sk±d oni s±? Z Birmingham oczywi¶cie. Ojczyzny Sabbs, Napalmów, ale te¿ Anaal Nathrakh. :twisted:
[under construction]

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2489 on: 2007-05-14, 21:41:43 »
Porcupine Tree - Recordings, niby sk³adaczek, a taki cudnie wywa¿ony, no i Buying New Soul i Cure for Optimism mnie rozpuszczaj±..
Loreena McKennit - Parallel Dreams, jedna ze starszych p³ytek celtyckiej damy, aczkolwiek w niczym nie jest gorsza od nowych albumów, je¶li kto¶ lubi Loreenê to i to mu siê spodoba.
King Crimson - Discipline, chyba nie muszê omawiaæ, istna masakra, ¶wie¿o¶æ i awangarda, Król rz±dzi ;)
Coleen - The Golden Morning Breaks, ¶liczny taki trochê dzwoneczkowy ambient, p³yn±ce odprê¿aj±ce d¼wiêki..
Celtic Cross - Hicksville, psychodela, grzyby i goa  :mrgreen:(http://pl.wikipedia.org/wiki/Goa_trance) wspó³twórc± jest ziomek od Shpongle'a ;)

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."