Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421931 times)

0 Members i 9 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2535 on: 2007-05-18, 14:14:59 »
Je¿eli chodzi o Marillion, to s³ysza³em trochê tej ich nowej muzy w ró¿nych audycjach, ale zupe³nie do mnie nie trafia. Po znakomitym "Marbles" (szczególnie na ³opatki rozk³ada specjalna edycja dwup³ytowa z niesamowitym Ocean Cloud) ta nowa p³yta wydaje mi siê jaka¶ taka bezp³ciowa, bezosobowa i pozbawiona emocji. Z regu³y (choæ nie zawsze – vide najnowszy Symphony X) w tym w±tku staram siê pisaæ o muzyce, która mnie w jaki¶ sposób zainteresowa³a, poruszy³a, zaabsorbowa³a... Poza tym nie jestem jakim¶ nadzwyczajnym entuzjast± twórczo¶ci Marillion, bo poza "Misplaced Childhood", "Fugazi" i "Marbles", nigdy nie potrafili zainteresowaæ mnie na d³u¿ej. Nie chcia³bym wiêc by kto¶ zasugerowa³ siê moj± opini± i odpu¶ci³ muzê, która byæ mo¿e go powali.

BTW: jak ju¿ pisa³em wcze¶niej w innym w±tku, Arktyczna na tym Forum piszemy o muzyce bez ogl±dania siê na innych i oczekiwania na jak±kolwiek reakcjê - pewnie, ¿e cholernie mi³o jak jest jaki¶ odzew, szczególnie pozytywny, ale przecie¿ nie o to chodzi - te nasze posty s± podpowiedzi±, ¿e gdzie¶ tam co¶ jest ciekawego i w innym w±tku pisali¶my, ¿e z tego powodu niektórzy maj± ju¿ pozapychane "twardziele".  :mrgreen:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2536 on: 2007-05-18, 18:25:11 »
Quote
a przecież jest to album promowany zarówno przez Kaczkowskiego, Kosiaka i ogólnie jest o nim bardzo głosno.
po raz kolejny, co ma piernik do wiatraka?
btw: Marillion jest beznadziejny

the more słucham nowego behemotha the bardziej mi się podoba! W sumie nie mogę wybrać, który utwór jest najlepszy, każdy jest świetny, nie mogę się doczekać wizyty w empiku w lipcu \m/
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

eBAT

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2537 on: 2007-05-18, 19:17:51 »
Pelican - Australasia Non stop, w szkole, w PKSie, na podwórku, w domu  :mrgreen:

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2538 on: 2007-05-18, 19:58:56 »
 Somwhere else mam, takie ¶rednie. Bardziej wolê dokonania Marillion z Fishem. Ciekawsze.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2539 on: 2007-05-18, 20:23:39 »
Quote
przecie¿ tu wszyscy s± mocno trv (w zasadzie teraz to mocno thrhv:P)

Nie wszyscy :P

Quote
Jesli ktos chce zebym napisa³a recenzjê tego albumu to prosze powiedzieæ.

Ja raczej my¶la³em, ¿e kto¶ piszê recenzje, bo SAM CHCE je pisaæ. A nie na zasadzie "jak chcecie to mogê napisaæ".

Nowego Marillion jeszcze nie s³ucha³em, ale po wielu bardzo niepozytywnych recenzjach jako¶ mi siê to odk³ada i odk³ada... 'Marbles' by³o ¶wietne, choæ za Marillionem nie przepadam (po prostu do mnie nie trafia, z wyj±tkiem paru albumów - wspomniane ju¿ 'Marbles', 'Brave' i 'Afraid of Sunnlight' - przyznajê, ¿e nie s³ucha³em wszystkich, ale jako¶ mnie nie ci±gnie. A wczesny Marillion z Fishem kompletnie mi siê nie podoba, taki to ja nie jestem trve.)

Quote
Bardziej wolê

Jako¶ dziwnie to brzmi ;p

edit: Mia³em siê wypowiedzieæ o The Decemberist, jak ju¿ trochê uwa¿niej ich pos³ucham. Powiem tylko tyle: pierwsze wra¿enie by³o lepsze, ni¿ kolejne.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2540 on: 2007-05-18, 20:35:37 »


Quote
Bardziej wolê

Jako¶ dziwnie to brzmi ;p

 Ja WCALE nie pi³em :P Za lepsze nagrania Marillion uwa¿am te, którym g³osu udziela³ Fish podczas nagrywania :P Lepiej? ;) Albo pro¶ciej: Marillion nagrywa³o lepsze albumy z udzia³em Fisha... :D

Toolica

  • Posts: 86
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ekhem.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2541 on: 2007-05-18, 21:11:23 »
Pelican - Australasia Non stop, w szkole, w PKSie, na podwórku, w domu  :mrgreen:

¶wietna p³yta :D

a ja od d³u¿szego czasu queens of the stone age- wszystkie albumy. jakos trudno sie oderwaæ.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2542 on: 2007-05-18, 21:33:39 »
Za lepsze nagrania Marillion uwa¿am te, którym g³osu udziela³ Fish podczas nagrywania :P Lepiej? ;) Albo pro¶ciej: Marillion nagrywa³o lepsze albumy z udzia³em Fisha... :D
Ja tak samo :mrgreen: g³ównie "Script.." i "Fugazi", ew. ¶wietny koncert "The Thieving Magpie". "Misplaced Childhood" ju¿ jest jaki¶ taki zbyt podnios³y :P

Pelican - Australasia Non stop, w szkole, w PKSie, na podwórku, w domu  :mrgreen:
¶wietna p³yta :D
Popieram :mrgreen:

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2543 on: 2007-05-18, 22:41:34 »
 Na The Apostasy najklimatyczniejszy (a przynajmniej mi przywodz±cy na my¶l klimat wcze¶niejszego Behemotha, jakiego ja znam) jest utwór Libertherme

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2544 on: 2007-05-18, 23:00:57 »
Pelican - Australasia Non stop, w szkole, w PKSie, na podwórku, w domu  :mrgreen:
¶wietna p³yta :D
Popieram :mrgreen:
Co jaki¶ czas czytam jak zachwalacie Pelicana, wiêc zajrza³em wreszcie na myspace i s³yszê, ¿e bêdê siê musia³ dobraæ do "Australasia".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2545 on: 2007-05-18, 23:01:13 »
Na The Apostasy najklimatyczniejszy (a przynajmniej mi przywodzący na myśl klimat wcześniejszego Behemotha, jakiego ja znam) jest utwór Libertherme
zgadzam się! przy czym ten "wcześniejszy" behemoth to znowu nie tak dawny. cała płyta ma świetny klimat [jak ja wczoraj mogłem pisać, że nie ma? :) ]. Szczególnie właśnie Libertherme [ach ten wyciszenie :)] oraz At the Left Hand ov God i Be Without Fear. Świetne kompozycje, widocznie potrzebowałem paru przesłuchań by je docenić
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2546 on: 2007-05-18, 23:03:16 »
 Tak, wcze¶niejszy, ale nie "korzenie" ;) S³ucham w³a¶nie Thelemy.6, i takie mi siê nasuwaj± skojarzenia z Libertherme

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2547 on: 2007-05-18, 23:15:12 »
Ozzy Osbourne - Black Rain - w³a¶nie odpalam... nie bêdê ocenia³, bo ja w przypadku Ozza nie potrafiê byæ obiektywny, kocham tego kolesia... :)
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2548 on: 2007-05-18, 23:17:19 »
Tak, wcze¶niejszy, ale nie "korzenie" ;) S³ucham w³a¶nie Thelemy.6, i takie mi siê nasuwaj± skojarzenia z Libertherme
mi pocz±tek Christgrinding Avenue przypomina tamtego Behemotha, drugi utwór to praktycznie kontynuacja Demigoda, Inner Sanctum jak ju¿ pisa³em brzmi jak Nevermore, poza tym jest ¶wie¿o :)
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2549 on: 2007-05-18, 23:18:51 »
 Tak¿e s³ucham Black Rain Ozzy'ego, gdy¿ CA£A p³ytka jest do pos³uchania na Onecie, i to za darmochê! :mrgreen: Korzystac trzeba :D

 a i tak ¶ci±gam ca³± :P
« Last Edit: 2007-05-18, 23:20:24 by Sol »