Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421898 times)

0 Members i 10 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2640 on: 2007-06-03, 14:11:03 »
Tenochtitlan
Mictlantecuhtli
Yaoyotl
The Chasm
Raxa - tego nie znam, więc nie ręczę za poziom
Manik Thorns - jw.
« Last Edit: 2007-06-03, 14:12:46 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2641 on: 2007-06-03, 14:13:26 »
U mnie ostatnio na okr±g³o nowy Dream Theater, od wczoraj równie¿ 'Up' Petera Gabriela. To dopiero pierwsza p³yta by³ego wokalisty Genesis, jak± poznajê. Podoba mi siê, chocia¿ jak na razie bez jakiego¶ wielkiego sza³u.

A na empetrójkê wrzucê sobie jeszcze 'Horses in the Sky' Silver Mt. Zion - mo¿e siê w koñcu przekonam.

Aha - przez czas, jaki nie by³o mnie na forum - próba #4 przekonania siê do 'Scarsick' Pain of Salvation spe³z³a na niczym, próba #3 przekonania siê do ca³o¶ci 'Fear of A Blank Planet' Porcupine Tree równie¿ spe³z³a na niczym.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2642 on: 2007-06-03, 14:35:12 »
A u mnie próba #1000 przekonania siê do Ulvera odnosi powoli skutek :shock:
wszystko, co sko¶ne.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2643 on: 2007-06-03, 14:47:21 »
Tenochtitlan
Mictlantecuhtli
Yaoyotl
The Chasm
Raxa - tego nie znam, wiêc nie rêczê za poziom
Manik Thorns - jw.


 Serdeczne dziêki, Soja :)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2644 on: 2007-06-03, 15:34:25 »
A u mnie próba #1000 przekonania siê do Ulvera odnosi powoli skutek :shock:
O, to dobrze, cieszymy sie razem z Toba ^^

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2645 on: 2007-06-03, 17:14:10 »
próba #4 przekonania siê do 'Scarsick' Pain of Salvation spe³z³a na niczym
Te¿ niedawno próbowa³em i... jakkolwiek poprzednie albumy zespo³u uwa¿am za rewelacyjne i przepiêkne, tak Scarsick jest po prostu... beznadziejny. To ju¿ w ogóle nie ta kapela, a szkoda... :/

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2646 on: 2007-06-03, 17:21:11 »
Merzbow - Metamorphism
Jeden z 198741987219825-ciu albumów noiseowego japoñczyka :mrgreen: poza zastanawiam siê kiedy wreszcie siê dobiore do "Merzboxa", który zawiera JEDYNE 50 CD :P

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2647 on: 2007-06-03, 17:30:14 »
Wróci³em do ostatnich 3 p³yt Satyricon. Kocham surowo¶æ w muzyce i mam nastrój na takie obrane z melodyjnego sznytu granie.

Rebel Extravaganza jest niesamowita, bo powsta³a w momencie gdy wszyscy my¶leli, ¿e panowie zag³êbi± siê w symfoniczn± ¶cie¿kê. A tu chaotyczny atak sprasowanych gitar i morderczej perkusji, pora¿aj±co-odra¿aj±ca p³yta, a¿ czuæ w niej ten podskórny jad.

Volcano mia³a byc chyba esencj± poprzedniej p³yty, wiêc jest jeszcze bardziej surowa i nieprzystêpna. Jak lawa, na zewn±trz twarda i zmursza³a, a wewn±trz pe³na ognia. Chocia¿ niedoskona³a, ale za takie numery jak Black Lava wystawi³bym im pomnik. To tak¿e pocz±tek romansu z rockn'rollem.

Now, Diabolical to kra¿ek o dwóch twarzach. Panowie przewarto¶ciowali ca³± swoj± muzykê, obieraj±c j± z blackowego zagêszczania i blastów, a stawiaj±c na ch³ód i prostotê aran¿acji. Pierwsz± twarz± s± w³a¶nie te ponure rockowe riffy i oszczêdna perkusja, a druga niesamowite pok³ady schizofrenicznych d¼wiêków wype³niaj±cych tê ogromn± przestrzeñ. O sile tej p³yty przekona³em siê w nocnej podró¿y autobusem.

W poszukiwaniach Satyricon dobrn±³ w moim uznaniu do miejsca gdzie jest Killing Joke. Co¶ jest w tej ich muzyce i skrywanej s³abo demoniczno¶ci.
[under construction]

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2648 on: 2007-06-03, 18:27:18 »
Quote from: drummmer
Quote from: Blek_Rajder
próba #4 przekonania siê do 'Scarsick' Pain of Salvation spe³z³a na niczym
Te¿ niedawno próbowa³em i... jakkolwiek poprzednie albumy zespo³u uwa¿am za rewelacyjne i przepiêkne, tak Scarsick jest po prostu... beznadziejny. To ju¿ w ogóle nie ta kapela, a szkoda... :/

Ja z PoS uwielbiam 'Remedy Lane', bardzo lubiê te¿ 'The Perfect Element I' reszta jest taka do¶æ dobra, ale mnie nie zachwyca wcale. A 'Scarsick'... có¿, to tylko 'Scarsick', teoretycznie 'The Perfect Element II', ale moim zdaniem nie dorasta do piêt jedynce (a w³a¶ciwie nawet wszystkim pozosta³ym albumom PoS). Na 'The Perfect Element I' by³o m.in. ¶wietne 'Ashes', na 'Scarsick' nie ma nic dobrego. O ile jeszcze 'Spitfall', czy tytu³owy utwór zniosê (a w³a¶ciwie pierwsze trzy), to dalej p³yta jest ju¿ dla mnie nies³uchalna.

Trochê pokrêci³em chyba tê swoj± wypowied¼, ale co tam ;)

Jak ju¿ siê tak rozpisa³em to napiszê wam, ¿e "dziêki" 'Beside You In Time' (dvd Nine Inch Nails) baaaardzo mocno zniechêci³em siê do s³uchania tego zespo³u. Nie wiedzia³em, ¿e przez jakiekolwiek dvd mogê siê tak do jakiejkolwiek muzyki, któr± przecie¿ do¶æ nawet lubi³em zniechêciæ

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2649 on: 2007-06-03, 18:46:23 »
Aphex Twin - Richard D. James Album, wiadomo Aphex jak to Aphex ma swój charakterystyczny styl, cudne melodie, du¿o motorycznej idm'owej elektroniki, jeden z najlepszych albumów mistrza :)

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2650 on: 2007-06-03, 18:56:17 »
Jak ju¿ siê tak rozpisa³em to napiszê wam, ¿e "dziêki" 'Beside You In Time' (dvd Nine Inch Nails) baaaardzo mocno zniechêci³em siê do s³uchania tego zespo³u. Nie wiedzia³em, ¿e przez jakiekolwiek dvd mogê siê tak do jakiejkolwiek muzyki, któr± przecie¿ do¶æ nawet lubi³em zniechêciæ
W sumie szkoda, bo niektóre NIN s± naprawdê dobre (np. "The Fragile"). Z drugiej strony odk±d Reznor skoñczy³ æpaæ robi same cha³y :P , dwie ostatnie p³yty s± po prostu tragiczne.. A za takie kawa³ki jak "The Perfect Drug" wystawi³bym mu pomnik, jak to Unas zwyk³ pisaæ :mrgreen:

Aphex Twin - Richard D. James Album, wiadomo Aphex jak to Aphex ma swój charakterystyczny styl, cudne melodie, du¿o motorycznej idm'owej elektroniki, jeden z najlepszych albumów mistrza :)
OOOoo, cudowny album, jeden z moich ulubionych (o ile nie najulubieñszy :mrgreen: ).. Otwieraj±cy kawa³ek jest po prostu mistrzowski, kawa³ dobrego idmu acz w wersji spokojniejszej i relaksuj±cej :mrgreen:



A ja wróci³em do Earth, tym razem w ods³uch poszed³ limitowany live "Live Hex; In A Large City On The North American Continent". ¦wieeeeeeetneeeee =D>

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2651 on: 2007-06-03, 19:48:27 »
Quote
niektóre NIN s± naprawdê dobre (np. "The Fragile")

No wiem, znam do¶æ dobrze 'The Fragile', 'The Downward Spiral' i 'Broken' - wg mnie ich najlepsze p³yty, ale trochê mi siê ju¿ przejad³y, a po tym koncercie po prostu ca³kowicie odechcia³o mi siê ich s³uchaæ. A i tak 'Hurt' przeciêtnie mu na tym koncercie wysz³o ;/

Tak dziêki temu, ¿e napisa³em o 'Scarsick' przypomnia³em sobie o Pain of Salvation i o tym, ¿e 'The Perfect Element I' znam ¶rednio, a nie dobrze, wiêc aby lepiej ten album poznaæ spêdzê z nim uroczy wieczór ;)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2652 on: 2007-06-03, 21:54:07 »
 Tenochtitlan - Teokalli, Mictlantecuhtli - Pillars of Silence i za chwilê Meshuggah - Nothing.
 
 Pierwsza p³ytka, Tenochtitlan, bardziej folkowata - du¿o piszcza³ek, fletów i ró¿nych takich. Mictlantecuhtli, to jak Soja okre¶li³ "brzmi jak Immortal, tylko nie ma tak banalnych kompozycji jak te norwegian arctic monkeys" :mrgreen: Ja doda³bym tylko, ¿e jest bardziej melodyjna i thrahowata :P

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2653 on: 2007-06-03, 22:21:44 »
oprócz Misiuga męczę to samo, co Sol.
Taka przerwa w słuchaniu Senmuth'a. Mój nowy ulubiony nieblackowy band wydał 27 full-length'ów ( w ciągu trzech lat działalności! ), wszystkie są zamieszczone w necie, więc następne tygodnie stoją pod znakiem drastycznego rozdarcia mojego overallu na laście. Póki co, płytki się ściągają :)
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

eBAT

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2654 on: 2007-06-03, 22:26:58 »
Merzbow - Metamorphism
Jeden z 198741987219825-ciu albumów noiseowego japoñczyka :mrgreen: poza zastanawiam siê kiedy wreszcie siê dobiore do "Merzboxa", który zawiera JEDYNE 50 CD :P

Eee. Czapki z g³ów  :shock: :? o_O
IMO trzeba siê z tym zapoznaæ :>
« Last Edit: 2007-06-03, 22:38:06 by eBAT »

 

lofty-success