Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422071 times)

0 Members i 17 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2670 on: 2007-06-08, 21:08:49 »
Skalpel - Skalpel, wybitny album bez dwóch zdañ
Skalpel faktycznie wart zawarcia bli¿szej znajomo¶ci – ledwo ich namierzy³em na myspace.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2671 on: 2007-06-08, 22:05:13 »
Skalpel - Skalpel, wybitny album bez dwóch zdañ
Skalpel faktycznie wart zawarcia bli¿szej znajomo¶ci – ledwo ich namierzy³em na myspace.

no pewnie, ¿e warto, zespó³ niedoceniany w Polsce, a to jeden z naszych najlepszych towarów eksportowych, ju¿ przynale¿no¶æ do tak s³ynnej wytwórni jak Ninja Tune o czym¶ ¶wiadczy, a przecie¿ nale¿y wspomnieæ, ¿e ich debiutancki mini-album, zosta³ wyprzedany w Wielkiej Brytanii w dniu premiery. Ostatnio na last.fm znalaz³em tak± informacjê "New Musical Express, po wej¶ciu Polski do Unii Europejskiej uzna³ Skalpel za jedyny oryginalny zespó³ z wszystkich 10 nowych pañstw cz³onkowskich. Reszta krajów mia³a do zaoferowania jedynie kopie zachodnich wzorów." Co by nie mówiæ o sukcesach Skalpel to przecie¿ tu chodzi o muzykê, a ona broni siê sama.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2672 on: 2007-06-08, 23:46:20 »
The Project Hate - The Innocence of The Three-Faced Saviour - websingiel zespo³u zapowiadaj±cy now± p³ytê, zapowiadaj±c± siê doskonale. Troszkê inaczej zorientowana produkcja i od razu s³ychaæ postêp.
[under construction]

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2673 on: 2007-06-10, 15:15:53 »
Mêczê Manesa - Under Ein Bloodraud Maane, Vilosophe, [View] i najnowsz±... Zakocha³±m sie w nich. Do tego DodheimsgardDredg Leitmotif z 2001 roku. Na Myspace PRR jest dostêpny utwór "Victorious Cupid" - bezcenny, te¿ mêczê :) Do tego utwór "Pinky" na pocieszenie zszarganych nerwów. A teraz Oldfield leci :) Voyager :)

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2674 on: 2007-06-10, 16:37:51 »
Za chwilê sobie przes³ucham 'Doomsday Machine' Arch Enemy zwracaj±c uwagê na gitarê. Muszê zobaczyæ, jak gra ten Akesson.
Niestety z³y wybór, bo Akesson by³ tylko gitarzyst± na zastêpstwo i z tego co wiem zatrudnili go dopiero po wydaniu DM. Zreszt± tylko na jaki¶ rok, m³odszy Amott ju¿ wróci³

A mnie dzi¶ nasz³o na starocie i s³ucha³em Zeppelinów, Hawkwind i Funkadelic :mrgreen:

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2675 on: 2007-06-10, 19:56:41 »
Hmm, trudno, specjalnie sprawdza³em na angielskiej wikipedii, w jakich latach on tam gra³ i w miarê pokrywa³o siê z wydaniem 'Doomsday Machine'. Nie jest to z³y album, ale sza³u te¿ nie robi. (ju¿ chyba wolê 'Damage Done' Dark Tranquillity)

U mnie teraz 'New Faith' Slayera z 'God hates us all', rzadko s³ucham czego¶ tak ostrego, ale jeden utwór mogê przes³uchaæ ;) A za chwilê albo we¼mie mnie na ca³± tê p³ytê, albo w³±czê co¶ relaksuj±cego. Np Bonobo - 'Dial M For Monkeys'... :)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2676 on: 2007-06-11, 22:50:11 »
 Nile - In the Beginning
 Gdyby tylko lepsza produkcja i brzmienie, by³by to ich najlepszy album. Ale i tak jest najlepszy pod wzglêdem samych kompozycji... Du¿o mniej szaleñczy od nastêpnych p³yt i s± "czyste" wokale (¶piew to nie jest, ale có¿...). No i przewspania³y klimat!


   P.S.

Op³aca siê...?

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2677 on: 2007-06-12, 00:19:08 »
Skalpel, 3 albumy
¦wietne, dziêki Whodo! :D

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2678 on: 2007-06-12, 17:14:42 »
Mnie mlodsze rodzenstwo meczylo Slipknotem, Tenacious D, Virgin Snatch i czyms jeszcze... Ja dla odmiany mlodsze rodzenstwo meczylam cudowna tworczoscia zespolu (czy moze skladu, bo to byl hiphop ;)) Koli. A znajomy, dla calkowitej odmiany wlaczyl mi Catamenie i rozplynal sie w zachwycie, po czym przeszedl do analizowania tekstow Kata, nad ktorymi tez sie rozplynal. Na szczescie wlaczanie muzyki darowal sobie [i mi]. (Lubie wakacje, szkoda, ze juz sie skonczyly.)
A teraz Budyn mnie meczy jakimis punkowymi wynalazkami (np. Po Prostu, Joanna Makabresku), skadinad calkiem niezlymi.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2679 on: 2007-06-12, 21:46:40 »
A ja jestem w takim nastroju jak w czerwcu zesz³ego roku, nie wiem czemu mnie tak nachodzi - w ka¿dym razie strasznie mnie nosi (ale to siê nadaje do której¶ z ksi±g, dowolnej) i s³ucham sobie jakiego¶ górskiego grania. I chcê jeszcze, bo tam z tego co mam trudno co¶ wydobyæ bardziej warto¶ciowego... A Dom o zielonych progach nagra³ now± p³ytkê :mrgreen: Trzeba by skombinowaæ, mo¿e siê co¶ znajdzie ciekawego do nauczenia.

I star± p³ytê Czy¿ykiewicza z wierszami Josifa Brodskiego. I Blood Inside, nadal. I dzi¶ sobie pu¶ci³am Nirvankê i przypomnia³y mi siê beztroskie lata dzieciñstwa :P
wszystko, co sko¶ne.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2680 on: 2007-06-13, 20:12:06 »
Skalpel, 3 albumy
¦wietne, dziêki Whodo! :D

nie ma sprawy  :mrgreen: jeszcze Ci muszê Triosk dostarczyæ, ale to ju¿ po sesji :D

aktualnie:
New Model Army - Carnival
a wcze¶niej:
Moja Adrenalina - Nietoleruje - Bije


Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2681 on: 2007-06-13, 23:32:10 »
 Gojira, From Mars to Sirius. Jestem bardzo ciekawy, co to bêdzie. Zapowiada siê bardzo dobrze, fajny nastój.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2682 on: 2007-06-14, 10:10:38 »
Wlaczylam sobie RF & Lili De La Mora "Eleven Continents". Wlasciwie fajne, chociaz za pierwszym razem tak dobrze nie brzmialo (no, ale nie brzmialo tez tak, zebym juz wcale nie chciala sluchac ;)). Ladne, takie swieze, polprzezroczyste, zielono-niebieskie, z zoltymi refleksami.

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2683 on: 2007-06-14, 13:21:35 »
Ja ostatnio odkry³em trochê z wytwórni Rune Grammofon, i tak u mnie Arve Henriksen, Supersilent i Kammerflimmer Kollektief :] Bardzo ³adne, trochê krzywe "ambient   electronic   electronica   experimental   german   jazz   nu-jazz   post-rock"   :P

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2684 on: 2007-06-15, 18:13:41 »
Peccatum - Lost In Reverie
Zd±¿y³êm zapomnieæ jakie to piêkne...

 

lofty-success