Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421911 times)

0 Members i 17 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2745 on: 2007-07-08, 16:33:42 »
Tenhi "Vare" - piêknie zareklamowane: niepokoj±ca, nieprzewidywalna i po prostu piêkna muzyka - nic dodaæ, nic uj±æ.

Mono "Walking Cloud And Deep Red Sky, Flag Fluttered And The Sun Shined" - równie piêkna muza. Nie znam drugiej takiej formacji z Japonii, która by mnie a¿ tak wci±gnê³a.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2746 on: 2007-07-08, 17:39:09 »
The Birthday Massacre - Nothing And Nowhere, a bardzo mo¿liwe, ¿e zaraz równie¿ album Violet tego¿ samego zespo³u :)

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2747 on: 2007-07-08, 17:45:02 »
Bullet for My Valentine+video :mrgreen:
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2748 on: 2007-07-08, 18:37:41 »
 Hohoho :D Na najbli¿szy czas mam do przes³uchania:

-dyskografiê Primordial
-Sunwheel, Monuments of the Elder faith (jak to powiedzia³ Nilfheim: "aryjskie szatany" :twisted:), podziêkowania wêdruj± do eBata :)
-SBB, Memento z banalnym tryptykiem
-Jethro Tull, Living in the past
-Neurosis, The eye of every storm
-Blackwater Park, Dirt Box
-The funeral orchestra, feeding the abyss

  Hohoho :mrgreen:

 Teraz doszed³ jeszcze Mastodon z Leviathanem. I mo¿e doj¶c co¶ jeszcze, je¶li znajdê co¶ o podobnej tematyce :)
« Last Edit: 2007-07-08, 19:31:22 by Sol »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2749 on: 2007-07-09, 15:14:25 »
Mo¿na to chyba nazwaæ side projectem Katatonii. Nazwê podobno wymy¶li³ Akerfeldt.
link
Vertigo, ¶wietny pomys³, dawno tego nie s³ucha³em. Zaraz wrzucê sobie "Grey Dawn" October Tide.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2750 on: 2007-07-09, 16:51:22 »
Moje weekly top, Negurã Bunget mnie urzek³a, dawno nie s³ucha³em tak dobrej p³yty jak Om, i dalej nie mogê przestaæ jej s³uchaæ. Jak przy Opeth, nawet po dziesiêciu przes³uchaniach z rzêdu, nadal odnajdujê co¶ nowego!
selfbanned

eBAT

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2751 on: 2007-07-10, 00:19:35 »
Ju¿ mi wszystko jedno czego s³ucham  :? :-k

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2752 on: 2007-07-10, 00:21:51 »
Moje weekly top, Negurã Bunget mnie urzek³a, dawno nie s³ucha³em tak dobrej p³yty jak Om, i dalej nie mogê przestaæ jej s³uchaæ. Jak przy Opeth, nawet po dziesiêciu przes³uchaniach z rzêdu, nadal odnajdujê co¶ nowego!
No to mo¿e jeszcze Nilfheim ma³a przystawka do "Om" w postaci fragmentu wystêpu Negury na scenie?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2753 on: 2007-07-12, 17:30:14 »
William Basinski - Melancholia, troszkê po macoszemu przeze mnie traktowany album mistrza, ale to przez t± niezwyk³± historiê jaka mia³a miejsce przy nagrywaniu i jaka mia³a towarzyszyæ przekazowi The Disintegration Loops, a teraz Melancholia w sam raz pasuje do mojego samopoczucia i kiepskiej, wrêcz jesiennej pogody, taka w³a¶nie jest ta p³yta, jesienna raz ciep³a a raz ch³odna, nie jest to taki monument jak w przypadku DL, utwory zdecydowanie krótsze. Basinski jest jeszcze bardziej minimalistyczny ni¿ zwykle, tradycyjnie przy budowie utworów, korzysta z eksperymentów nad starymi ta¶mami magnetycznymi, zapêtla ró¿ne sample (m.in. d¼wiêki pianina), wychodzi z tego charakterystyczne brzmienie, podlane szczypt± pog³osów i delay'ów. Obok wspominanego DL, najlepszy album Williama.   

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2754 on: 2007-07-13, 10:31:14 »
Od czasu  do czasu odbywam sentymentalne wycieczki w rejony muzy z dawniejszych czasów i efekt tych podró¿y bywa czasami zaskakuj±co ró¿ny. Ostatnio odkurzy³em "Don't Look Back" amerykañskiej formacji Boston. I przyznajê, ¿e ich muzyka dla mnie po latach zupe³nie wyblak³a – s± tam niez³e fragmenty (pewne rozwi±zania harmoniczno-brzmieniowe), ale jako ca³o¶æ wypada dosyæ banalnie. Natomiast ca³y czas bardzo podoba mi siê ok³adka albumu:


A obecnie mêczê "Kauan", "Vare" oraz "Maaaet" Tenhi. Szczególnie ten drugi mocno mnie krêci, ale debiut te¿ jest niez³y. Natomiast do "Maaaet" tak w ca³o¶ci nie mogê siê przekonaæ, ale mo¿e jak jeszcze pos³ucham, to te¿ ca³kowicie wsi±knê... :mrgreen:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2755 on: 2007-07-13, 11:50:47 »
A obecnie mêczê "Kauan", "Vare" oraz "Maaaet" Tenhi. Szczególnie ten drugi mocno mnie krêci, ale debiut te¿ jest niez³y. Natomiast do "Maaaet" tak w ca³o¶ci nie mogê siê przekonaæ, ale mo¿e jak jeszcze pos³ucham, to te¿ ca³kowicie wsi±knê... :mrgreen:
Kauan, z tego co wiem, to nie debiut. Istnieje ich kaseta demo z 1997r. pt. "Kertomuksia" [mam po¿yczone], która to zaowocowa³a podpisaniem kontraktu z wytwórni±. Ju¿ to nagranie brzmi bardzo nietuzinkowo i interesuj±co.

Ciekawi mnie Twoja opinia nt. "Maaaet", bo ja zaczyna³em przygodê od tego albumu i mnie od razu zachwyci³ :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2756 on: 2007-07-13, 12:19:35 »
Wg tego co wyczyta³em na Wikipedii, "Kertomuksia" traktowana jest jako pozycja demo. Tak btw. ca³kiem zgrabnie scharakteryzowali muzê Tenhi:
Tenhi jest fiñskim zespo³em graj±cy muzykê darkfolk. Nazwa zespo³u w jêzyku starofiñskim oznacza m±drego starca lub jasnowidza. Muzyka grana przez zespó³ jest mroczna i minimalistyczna. Podczas gdy sekcja rytmiczna gra raczej w rockowym stylu, wokal i sekcja melodyczna s± pod du¿ym wp³ywem muzyki folkowej. Zespó³ u¿ywa wielu instrumentów niespotykanych w muzyce rockowej, takich jak drumla, didgeridoo czy udu. Teksty utworów pisane s± w jêzyku fiñskim.

Drummmer , jak siê ju¿ trochê os³ucham, na pewno skrobnê co¶ na forum. Natomiast z tego co pamiêtam, najbardziej rzeczowo o nich pisa³ na forum Whodo - Whodo, móg³by¶ "opracowaæ" jak±¶ kompleksow± ocenê ich muzy?
 
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2757 on: 2007-07-13, 13:22:51 »
Co do Tenhi, ja te¿ zacz±³em od "Maaaet" i  podobnie jak drummmer jestem zachwycony ich muzyk±.
Bardziej od ich ostatniego albumu podobaj± mi siê ich pierwsze nagrania: "Kertomuksia",  "Hallavedet", "Kauan".  :)
Przy okazji  dziêki dla drummmera za udostêpnienie mi tych nagrañ.  :)
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2758 on: 2007-07-13, 14:34:06 »
Drummmer , jak siê ju¿ trochê os³ucham, na pewno skrobnê co¶ na forum. Natomiast z tego co pamiêtam, najbardziej rzeczowo o nich pisa³ na forum Whodo - Whodo, móg³by¶ "opracowaæ" jak±¶ kompleksow± ocenê ich muzy?
Znalaz³em:
...a poza tym czekam na nowy album Tenhi (z oficjalnej strony mozna ¶ci±gn±æ fragment nowego utworu pt.varpuspaiva) zapowiada siê kolejny ¶wietny album, a musze powiedzieæ, ¿e po piêknym Vare zespó³ jest coraz bli¿ej mojego top 10!
Wiadmo Tenhi to geniusze, a Vare to mistrzostwo ¶wiata.
Ciekaw jestem czy ta opinia jest nadal aktualna? No i jak inni forumowicze oceniaj± twórczo¶æ Tenhi?
« Last Edit: 2007-07-13, 14:36:26 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2759 on: 2007-07-13, 14:42:24 »
 Ja dziêki uprzejmo¶ci Deluminathora powoli zapoznajê siê z dyskografi± tego¿ zespo³u. S³ysza³em jednak wecze¶niej w³a¶nie  Maaäet i chocia¿ ta p³yta nie zachwyci³a mnie niewiadomo jak, to s³uchanie jej to prawdziwa przyjemno¶c. Zw³aszcza, je¶li mamy ochotê na co¶ cichszego. Zreszt± polecam zapoznac siê z Tenhi chocby z czystej ciekawo¶ci gatunku i klimatu, jaki zespó³ wyczarowuje ;)

 

lofty-success