Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421950 times)

0 Members i 16 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2760 on: 2007-07-13, 16:21:09 »
...a poza tym czekam na nowy album Tenhi (z oficjalnej strony mozna ¶ci±gn±æ fragment nowego utworu pt.varpuspaiva) zapowiada siê kolejny ¶wietny album, a musze powiedzieæ, ¿e po piêknym Vare zespó³ jest coraz bli¿ej mojego top 10!
Wiadmo Tenhi to geniusze, a Vare to mistrzostwo ¶wiata.
Ciekaw jestem czy ta opinia jest nadal aktualna?

Troszkê siê zmieni³o, jednak Tenhi nie dotar³o do mojego top 10 :) ale bardzo ich cenie g³ównie za od¶wie¿enie, ju¿ trochê skostnia³ej neo-folkowej formy z terenów Skandynawii, gdzie takim wyznacznikiem tego gatunku sta³ siê Kveldssanger Ulver i tak¿e po czê¶ci twórczo¶æ angielskiej legendy Sol Invictus, czyli raczej mam tu do czynienia z u¿yciem gitar akustycznych, czasem tak¿e instrumentów smyczkowych, pianina fletu, ale wszystkie elementy podane w bardziej minimalistycznej formie. Tenhi pokaza³o ca³kiem inny obraz omawianej stylistyki, szczególnie mam tu na my¶li doskona³y album Vare, gdzie zespó³ siêga po wiele ró¿nych czêsto egzotycznych instrumentów, a tak¿e nie ogranicza siê do neo-folku, ale jak to ju¿ by³o wspominane siêga do m.in. do tradycji muzyki rockowej (wyczuwalny klimat lat 70-tych), utwory s± z regu³y rozbudowane i w warstwie kompozycyjnej jaki instrumentalnej (fantastyczne sola na flecie). No i jak na album neo-folkowy, czasem a¿ kipi energi±  :mrgreen: Maaäet, jest ju¿ bardziej wyciszony i stonowany i czasem wpada w lekk± monotonie, ale to ca³y czas mamy do czynienia z oryginalnym stylem Tenhi. :)

eBAT

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2761 on: 2007-07-13, 16:29:13 »
A ja sobie ogl±dam koncertowe wydawnictwo Green Carnation A Night Under the Dam. Nie¼le wci±ga... :)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2762 on: 2007-07-13, 18:27:04 »
A my sobie sluchamy Shakiry (liceum nam sie przypomina, jak cale mroczne towarzystwo na haslo 'Shakira' mowilo "oooooooch"; wszyscy ja kochali), Moonspella, Devina Townsenda i bollywoodzkiego love-songu. I Virgin Radio leci wieczorami.

arktyczna ma³pa19

  • Ograniczone prawa
  • Posts: 138
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2763 on: 2007-07-14, 11:09:30 »
Nie wiedzia³am gdzie o to zapytaæ wiêc zapytam tutaj:
Co by³o we wczorajszej NMP? Bo jak zwykle zasnê³am i teraz mam kaca, bo przegapi³am mnostwo pieknej i klimatycznej muzyki  :cry:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2764 on: 2007-07-14, 14:29:31 »
 :google:
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2765 on: 2007-07-14, 14:37:39 »
Nie wiedzia³am gdzie o to zapytaæ wiêc zapytam tutaj:
Co by³o we wczorajszej NMP? Bo jak zwykle zasnê³am i teraz mam kaca, bo przegapi³am mnostwo pieknej i klimatycznej muzyki  :cry:
Odpowiedni w±tek jest tu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2766 on: 2007-07-14, 14:43:38 »
Z nowych nieznanych mi rzeczy przesluchae zosta³o:
Banane Metalik - sex, blood and gore'n'roll   - totalne dno
Gardenian  - Soulburner     
Inferno  - Entombed
Manes - How the world came to end
Manes - Svarte Skoger
Pig Destroyer - 38 Counts of Battery
Pyorrhea - The Elevent
Bite your tongue, ignore the splinter.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2767 on: 2007-07-15, 00:04:26 »
Mother Depth - Miscarriages
Dziêki Solowi :)

Je¿eli kto¶ by dysponowa³ innymi albumami tego¿ wykonawcy, ponawiam pro¶bê o udostêpnienie w jakiejkolwiek formie.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2768 on: 2007-07-15, 08:22:57 »
A u mnie powrót do Satyriconu. Now, Diabolical jednak jest bleeeee, powiem jak rasowy rasista: inny, znaczy gorszy! ;P
selfbanned

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2769 on: 2007-07-15, 12:45:06 »
A u mnie powrót do Satyriconu. Now, Diabolical jednak jest bleeeee, powiem jak rasowy rasista: inny, znaczy gorszy! ;P
:shock: Wszak ten album jest cudowny!
Czy¿by znów gusta p³ata³y figle? :wink:

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2770 on: 2007-07-15, 13:09:31 »
Na pocz±tku wydawa³o mi siê, ¿e nie jest z³y, ale wtedy dawno nie s³ucha³em starego Satyriconu. Przes³uchuj±c wcze¶niejsze albumy, i porównuj±c do Now zauwa¿a straszn± przepa¶æ w klimacie. Now nie jest z³± p³yt± sam± w sobie, ale zdecydowanie najgorsz± w dorobku Wongravena.
selfbanned

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2771 on: 2007-07-15, 13:29:18 »
Nie wiem, ja nie mogê s³uchac dwóch pierwszych p³yt Satyricon, to one s± zupe³nie nie do przejedzenia. A o tym, ¿e Now, Diabolical ma swoje drugie demoniczne dno u¶wiadomi³em sobie wracaj±c kiedy¶ nocnym autobusem kompletnie wciêty z jakiej¶ posiadówki. Ta w³a¶nie p³yta lecia³a mi wówczas w s³uchawkach i okaza³o siê, ¿e za tym surowym gitarowo-perkusyjnym fundamentem jest mnóstwo niesamowitych d¼wiêków, które podkrêca³y wraz z alkoholem schizow± atmosferê tej podró¿y.  :)
[under construction]

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2772 on: 2007-07-15, 13:46:34 »
Po odpowiedniej dawce alkoholu praktycznie ka¿da muzyka jest do zniesienia, a dobra robi siê ¶wietna ;]
selfbanned

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2773 on: 2007-07-15, 14:23:33 »
William Basinski - El Camino Real, najnowsze dziecko jednego z najwa¿niejszych obecnie twórców, z pod znaku awangardy, ambientu i eksperymentalnej elektroniki. William ca³y czas tworzy muzykê w obrêbie eksperymentów nad magnetycznymi ta¶mami. Czasem jest to forma bardziej minimalistyczna (Garden of Brokenness i Melancholia), a czasem bardziej rozbudowana (The Disintegration Loops). Ostatnio Basinski wkroczy³, w ¶wiat bardziej czysto wyprodukowanego  d¼wiêku (Variations For Tape And Piano), brak tu charakterystycznych za³amañ, urywañ, czy charakterystycznej dla DL dezintegracji ta¶my, poza tym na poprzedniku g³ównym konstruktorem muzyki by³o pianino. El Camino Real powraca w soniczn± krainê The Disintegration Loops, ale tym razem to tylko, albo (bior±c pod uwagê jego wysoki poziom) a¿ jeden utwór, trwaj±cy 50 minut. Jak to w przypadku Basinskiego, stworzy³ on po raz kolejny, dzie³o niezwyk³e, emocjonalne, uduchowione, ta muzyka gdzie¶ p³ynie, przywo³uje wspomnienia, jest piêkna. Polecam.

arktyczna ma³pa19

  • Ograniczone prawa
  • Posts: 138
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #2774 on: 2007-07-15, 15:34:30 »
Od kilku dni mêczê na zmianê:

Smashing Pumpkins
Cinematic Orchestra
Dinosaur Jr
Elliott Smith

To pierwsze czyli Smashing Pumpkins to wed³ug mnie arcydzie³o. To jest moje kolejne muzyczne zauroczenie, p³yta powali³a na kolana nie tylko mnie ale i wszystkich krytyków tj dziennikarzy z radiowej Trójki. Polecam!

Cinematic Orchestra - ca³kowicie odmienny gatunek muzyczny od tych jakie s³ucha³am do tej pory. Ciêzko mi na razie cokolwiek powiedziec o tej p³ycie bo przes³ucha³am j± dopiero kilka razy a to za ma³o aby wyrobic sobie na jej temat jak±s opiniê.

Dinosaur Jr - moje najnowsze odkrycie. Ojcowie chrzestni  ponurego, brudnego gitarowego grunge'u.  Zespó³ jest teraz na fali i narobi³ sporo zamieszania na rynku muzycznym swoim nowym kr±¿kiem "Beyond"

Elliot Smith - p³yta From The Basement On The Hill. Z tym Elliottem Smithem jest taka historia ze przeczyta³am jego biografie w starym numerze Machiny i tak bardzo mnie poruszy³a ze postanowi³am kupic wszystkie jego p³yty. Ale okaza³o siê ze kupienie w Polsce p³yt Elliotta niemal graniczy z cudem wiêc poprosi³am o pomoc Jacka Hawryluka - miastrza w wyszukiwaniu p³yt. Oczywi¶cie mi je po krótkim czasie znalaz³ i tak oto mam: From A Basement On The Hill.
P³yta pe³na ciep³a, mi³o¶ci i spokoju. Co¶ co szczególnie przydaje sie po kilku miesi±cach s³uchania ostrego rocka i hardcore'u.