Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421943 times)

0 Members i 20 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3060 on: 2007-09-11, 14:29:15 »
Neun Welten - Vergessene Pfade...
Znalaz³em co¶ nieco¶ na myspace. Ciekaw jestem deluminathor, na ile jest to reprezentatywne?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3061 on: 2007-09-11, 15:41:25 »
Owszem, dość reprezentatywne [abstrahując od obrzydliwej wręcz jakości, jaką 'raczy' nas myspace, którego tak btw. nie cierpię :wink: - za ten straszny bitrate próbek oraz za layout. Wrzucanie wszystkiego na jedną stronę powinno być karalne. :evil: A szkoda, bo bazę mają całkiem bogatą...], jednak opublikowany tam fragment Nebelland nie zawiera owego pięknego motywu skrzypiec :marzenie: :D
Ze strony oficjalnej można ściągnąć dwa utwory w znacznie lepszej jakości :)

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3062 on: 2007-09-12, 13:05:36 »
Ze strony oficjalnej mo¿na ¶ci±gn±æ dwa utwory w znacznie lepszej jako¶ci :)
Utwór z ostatniej p³yty jest ca³kiem niez³y. Mam nadziejê, ¿e nie ¶piewaj± zbyt czêsto po niemiecku   :P ;]
« Last Edit: 2007-09-12, 13:07:18 by vertigo »

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3063 on: 2007-09-13, 02:25:28 »
Kratong - The Bees Of Psychic Province
Bardzo ciekawy i zaskakujący album. Jego początek cechuje neofolk - pierwsze dźwięki to gitara akustyczna, zaraz po nich możemy usłyszeć instrumenty smyczkowe i wokal. Melodie brzmią dość melancholijnie... Jednak owo neofolkowe wrażenie poszerza się i ginie im głębiej wgryzamy się w płytę :) Już w 4. utworze [jest ich 9] słychać delikatne 'smaczki' wytworzone elektronicznie. Kolejny utwór stanowi niejako granicę kończącą folkową część - brzmi całkowicie odmiennie od dotychczasowych, serwując słuchaczowi dawkę dark ambientu, darkwave'u i elektroniki. I te style pozostają przewodnimi aż do końca. Na szczególną uwagę zasługuje przedostatni utwór trwający 21 i pół minuty, bardzo minimalistyczny, wyciszający. Sporadyczne dźwięki go 'wypełniające' brzmią bardzo industrialnie; jednym z pierwszych moich skojarzeń podczas słuchania tego utworu było Teachings In Silence Ulvera, choć lepszym porównaniem byłby album The Umbersun Elend. Ścieżka ostatnia, jakkolwiek bonusowa, również wymaga uwypuklenia ze względu na kontrast jaki tworzy z opisaną powyżej poprzedniczką. Rytm jest tutaj bardzo wyrazisty, dość szybki, zaś reszta dźwięków mroczna i nieco niepokojąca.
Najbardziej zaskoczył mnie fakt połączenia gatunków, które pozornie zupełnie nie mają nic ze soba wspólnego. Co ciekawe, brzmi ono niesamowicie i jest trudne w interpretacji oraz przyswojeniu albumu. Dlatego też do pełnego jego poznania potrzebuję jeszcze kilku przesłuchań.
Bardzo polecam wszystkim otwartym na ciekawe połączenia i nie gardzącym brzmieniami elektronicznymi :)

Na koniec ciekawostka:
Zespół jest pochodzenia rosyjskiego, został stworzony jako projekt niejakiego Jhonny'ego - gitarzysty neofolkowej formacji Romowe Rikoito [niestety nie miałem okazji ich usłyszeć jeszcze]. Za wydanie płyty odpowiada zaś polska wytwórnia Wrotycz Records, dla której album ten był pierwszym przez nią wydanym :).
« Last Edit: 2007-09-13, 02:31:53 by deluminathor »

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3064 on: 2007-09-13, 14:17:53 »
Uda³o mi siê dorwaæ bootleg z warszawskiego koncertu ISIS i Boris w ca³kiem dobrej jako¶ci. Tak wiêc s³ucham i wspominam sobie ten wspania³y i niezapomniany koncert :mrgreen:

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3065 on: 2007-09-14, 20:04:06 »
In Gowan Ring - Hazel Steps Through a Weathered Home
Bardzo spokojna, melancholijna, a jednocze¶nie zmys³owa muzyka oparta g³ównie o gitary akustyczne i ciep³y mêski wokal. Jest te¿ nieco pianina. Polecam, acz uprzedzam, i¿ smutne to takie i ³zy potrafi wycisn±æ... Wy¶mienite na d³ugie jesienne wieczory, które ju¿ tu¿ tu¿.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3066 on: 2007-09-15, 11:57:08 »
Guns n' Roses - wszystko :D
Dla mnie najlepsza rockowa kapela wszechczasów! ;]
« Last Edit: 2007-09-15, 11:59:41 by Nilfheim »
selfbanned

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3067 on: 2007-09-17, 12:58:47 »
Dzisiaj mêczê:
Pelican - Pink Mammoth EP
i za moment:
Ulver - Shadows od the Sun 8) [wreszcie]

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3068 on: 2007-09-17, 13:53:48 »
Du¿a zmiana na moim "Top 3" last.ef_emowym:
1. Tenhi
2. Ulver
3. Opeth


Co wiêcej, my¶lê ¿e hierarchia ta jest zgodna z moim aktualnym gustem muzycznym :)
Tak poza tym ostatnio zupe³nie nie mam ochoty na wszelaki metal czy rock, ani jazz ani elektronikê, za¶ namiêtnie poznajê i delektujê siê folkiem skandynawskim [i nie tylko] :D Garmarna, Hedningarna, Triakel, In Gowan Ring, Fejd [choæ tutaj nieco zbyt zahaczaj± o metal], Hagalaz' Runedance [tutaj, z tego co wyczyta³em, udziela³ siê nawet sam Garm!]... Pyszno¶ci :D

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3069 on: 2007-09-17, 16:52:50 »
Ulver - Shadows od the Sun 8) [wreszcie]
A ja czekam do premiery ;] S³ucham dopiero z orygina³u  8)

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3070 on: 2007-09-17, 18:30:02 »
Ulver - Shadows od the Sun 8) [wreszcie]
A ja czekam do premiery ;] S³ucham dopiero z orygina³u  8)
Ja niestety wolê wiedzieæ w co bym zainwestowa³ :> p³ytka dobra, aczkolwiek raczej jej nie kupiê (chyba ¿e po jakim¶ czasie doznam jakiego¶ wielkiego ol¶nienia)

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3071 on: 2007-09-17, 20:34:37 »
Ulver - Shadows od the Sun 8) [wreszcie]
A ja czekam do premiery ;] S³ucham dopiero z orygina³u  8)
Ja niestety wolê wiedzieæ w co bym zainwestowa³ :> p³ytka dobra, aczkolwiek raczej jej nie kupiê (chyba ¿e po jakim¶ czasie doznam jakiego¶ wielkiego ol¶nienia)
Bucket... :D (<= wielki u¶miech odno¶nie Ulvera). PM, plz *.*

edit:
eee yy ju¿ nie trzeba XD
« Last Edit: 2007-09-17, 20:45:35 by Kekkai »

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3072 on: 2007-09-17, 23:19:26 »
Ul... eee znaczy zgadnijcie co? :lol:

Bardzo ambientowy i w sumie jednowymiarowy kr±¿ek, ale jako¶ ciê¿ko uznaæ to za jego wadê. Jest chory jak wszystko co wilcy sp³odzili i na pewno po rozbuchanej "Krwi" nikt siê tego nie spodziewa³.
[under construction]

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3073 on: 2007-09-18, 15:06:15 »
p³ytka dobra, aczkolwiek raczej jej nie kupiê (chyba ¿e po jakim¶ czasie doznam jakiego¶ wielkiego ol¶nienia)
Chyba w przypadku tej kapeli najnieodpowiedniejsze jest ocenianie ich dzie³ po pierwszym wra¿eniu :P Dlatego 'wielkiego ol¶nienia' bym siê na Twoim miejscu spodziewa³ wcze¶niej czy pó¼niej :]

Ja równie¿ poczekam do premiery. Zreszt± ostatnio nie mam nastroju na elektronikê itp.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3074 on: 2007-09-19, 15:19:13 »
Jesieñ za oknem, wiêc najlepiej wchodz± ró¿ne zadumane i melancholijne rzeczy: "Shadows of the Sun" Ulver, "Vare" Tenhi, "October Rust" Type 0'Negative, "Marionetki" Czes³awa Niemena, "Songs of Moors and Misty Fields" Empyrium, "The Mantle" Agalloch itp. No i Opeth oczywi¶cie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success