Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421996 times)

0 Members i 9 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3255 on: 2007-12-16, 14:50:15 »
U mnie w s³uchawkach ostatnimi dniami Fenneszowe Endless Summer - idealne t³o pod odp³yniêcie w daydream, strasznie introwertyczna i dziwna muzyka, przeplatana dla chwili oddechu Laibachem i Garmarn± (z tego miejsca uk³on dla ¼ród³a tych pyszno¶ci  :)).

A na ¶wiêta planujê jako mi³y zamiennik kolêd wypaliæ sobie splita Shadows of the Sun, spokojniejsze fragmenty Blood Inside i parê utworów Maudlin of The Well - ja bêdê mieæ frajdê, a rodzina i tak nie zauwa¿y :mrgreen:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3256 on: 2007-12-16, 14:51:56 »
odpal sobie "christmas" ulvera ;]
No way in from the outside, no way out from within.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3257 on: 2007-12-16, 14:54:19 »
odpal sobie "christmas" ulvera ;]

No przecie¿ to oczywizm taki, ¿e nie uzna³am za celowe u¶ci¶laæ który utwór mam na my¶li :P
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3258 on: 2007-12-18, 10:11:29 »
Saltillo - piêkne skrzypce i mi³y klimat, poza pojawiaj±cymi siê "rapowanymi" wstawkami.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3259 on: 2007-12-18, 10:50:02 »
Cristian Vogel - The Never Engine, najnowszy album Vogela, który stara siê nadal nas przekonaæ, ¿e elektronika to nie jest mi³y, ciep³y gatunek muzyczny, ale zimny i odhumanizowany. Du¿o brudu, industrialnego mechanizmu, w te ciê¿kie, czasem wrêcz taneczne bity, wkradaj± siê lekkie klikania i trzaski, ale wydaje siê ¿e to jedyne ciep³e akcenty.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3260 on: 2007-12-18, 21:29:01 »
Ihsahn, Pineapple Thief,  czasem Massive Attack. Swoj± drog± przyjemnie siê s³ucha Garma w Homecoming na The Adversary Ihsahna :)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3261 on: 2007-12-18, 22:01:51 »
Od wczoraj w kolko Rufus Wainwright - Instant Pleasure. Bo to taka zyciowa piosenka... :>

paatos

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3262 on: 2007-12-18, 22:07:06 »
A u mnie depresyjnie:
Silencer, Nae'blis, Make a change... Kill yourself, Blut aus Nord, Drudkh, Krohm, Negurã Bunget i inni  8)

Ja chcê ku*wa ¶nieg! :[
« Last Edit: 2007-12-18, 22:25:49 by paatos »

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3263 on: 2007-12-18, 22:30:35 »
U mnie te¿ smuty: Nightly Gale, Katatonia, Nae'blis <-to akurat przez ciebie eBat ;P ...

Ja mam ¶nieg, a nie chcê :/
« Last Edit: 2007-12-18, 22:45:27 by Nilfheim »
selfbanned

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3264 on: 2007-12-21, 13:32:34 »
Ostatnio wko³o Katatonia - Viva Emptiness i Great Cold Distance

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3265 on: 2007-12-23, 09:52:02 »
Ostatnio zw±tpi³em w to, ¿e pod koniec roku mo¿e siê jeszcze co¶ ciekawego pojawiæ. Ca³e szczê¶cie trafi³em na Blotted Science - The Machinations of Dementia. Kawa³ ¶wietnego grania, który okre¶li³bym mianem 'uporz±dkowanego chaosu' ;]. Takie Meshuggowate zlepki zespolone po³amanymi solówkami. Na myspacie umieszczono jedne z lepszych kawa³ków na p³ycie. Jak dla mnie to jeden z nielicznych wywodz±cych siê z math metalu projektów, który jest przyswajalny i na dodatek mi³y dla ucha.
W nat³oku wiadomo¶ci przegapi³em to przedtem. Bardzo fajnie graj±. Jako inspiracjê dorzuci³bym mo¿e jeszcze Planet X, szczególnie ten ostatni kr±¿ek "Quantum" ma takie fusion jazzowe harmonie i brzmienia.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3266 on: 2007-12-23, 10:49:54 »
W ramach buntowniczego nastroju wobec "bosz, czego ty s³uchasz, zmieñ to" pu¶ci³am sobie The Birthday Massacre - Violet. Spoko oko. Miód i cukierki.
« Last Edit: 2007-12-23, 11:25:53 by veila »
wszystko, co sko¶ne.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3267 on: 2007-12-23, 15:06:31 »
W ramach buntowniczego nastroju wobec "bosz, czego ty s³uchasz, zmieñ to" pu¶ci³am sobie The Birthday Massacre - Violet. Spoko oko. Miód i cukierki.

No w koñcu, ¶miem zauwa¿yæ :P smacznego! :)

Zamiast kolêd jako t³a d¼wiêkowego pod sprz±tanie czy pomoc w kuchni za¿ywam Czajkowskiego :mrgreen: i poma³u zaczynam pods³uchiwaæ niezgorsz± dawkê muzyki dawnej po¿yczonej od kole¿anki z kó³ka OE, gdy siê zapoznam, nie omieszkam poleciæ/odradziæ.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3268 on: 2007-12-24, 01:08:43 »
Nest - "Woodsmoke" oraz "Trail of the Unwary"
Niestety nie polecam. Przecierpia³em te dwa albumy licz±c na jak±s pozytywn± odmianê, ale nie doczeka³em siê - muzyka nudna jak flaki z olejem, ka¿dy utwór niemal identyczny, zapêtlone kilka nut wysoko brzmi±cego instrumentu na pierwszym planie, w tle jaki¶ delikatny flet i szum wody. Cz³owiek s³ucha i staje siê ro¶link±. Zbrodni± jest fakt, ¿e na li¶cie podobnych wykonawców na last.fm na drugim miejscu jest Tenhi.

Aha, s± 4 kapele o nazwie Nest. To co opisa³em to finnish neofolk / ambient band. Darmowe utwory wisz±ce na last.fm pochodz± za¶ z p³yty "Nest EP", która jednak jest wytworem innego artysty o tej samej nazwie, opisanego jako post classical soundtrack music - niestety[?] jeszcze nie s³ucha³em. Zapowiada siê jednak ciekawiej - jest to projekt dwóch pianistów.

Do tego pierwszego Nesta nawet nie chce mi siê wracaæ, kolejne przes³uchanie raczej nic nie da - nudaaa... Mo¿e ewentualnie kiedy¶, ale na razie mam lepsze folki do delektowania siê :)

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3269 on: 2007-12-24, 13:43:21 »
Ja mam inne zdanie :D. Mnie siê nowy Nest podoba, nawet bardzo! Nie porównuj tego do Tenhi, bo to inna para kaloszy :p. Co prawda muszê przyznaæ, ¿e ten projekt muzyczny przyci±gn±³ mnie g³ównie tym, ¿e ten kole¶ gra tu na Kantelach (tak, to ten wysoko brzmi±cy instrument), które uwielbiam i w ¿adnym sklepie muzycznym nie mogê dostaæ (bo mam ambitny plan nauki gry na tym instrumencie ;p). Dlatego Nest, Loituma  i inne szwedzko/fiñskie wytwory wchodz± mi bez popity. Del odradza, ja polecam ;]
Poza tym katujê soundtrack z "The Fountain", ulvery od Williama Blake'a do cieni s³oñca i czasami Sunn O))).
No way in from the outside, no way out from within.

 

lofty-success