Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422075 times)

0 Members i 10 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3285 on: 2007-12-30, 22:35:32 »
Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra - Black Cat, White Cat!
selfbanned

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3286 on: 2007-12-31, 00:29:03 »
Rollins Band i Franek Kimono na wyluzowanie siê. :P
[under construction]

paatos

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3287 on: 2007-12-31, 01:04:46 »
Negurã Bunget i Drudkh (Estrangement). Znam na pamiêæ, ale to sam relax.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3288 on: 2008-01-03, 18:05:38 »
W mojej kolekcji odnalaz³em ostatnio p³ytê "Wild Wonderful Purgatory" grupy Karma to Burn. Niez³y kawa³ek instrumentalnego metalu. Stylistycznie co¶ mi przypomina, ale nie potrafiê na razie wypowiedzieæ. Wyczuwam lekki aromat Toola i Pelicana.
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3289 on: 2008-01-03, 20:25:12 »
Przecież to stołner jak się patrzy :P I raczej rock niż metal ;) Kawał dobrego grania.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3290 on: 2008-01-03, 21:34:18 »
Odkry³am takie co¶, co siê nazywa Life's Decay i mnie wci±gnê³o, zw³aszcza utwór "Gloria". To nic, ¿e za tydzieñ ju¿ mi siê nie bêdzie chcia³o tego s³uchaæ; dzi¶ twierdzê, ¿e to cudo.
Do tego znalaz³am w koñcu pewn± p³ytê z fajn± ok³adk±. (Chocia¿ gdyby nie pewne dziwne okoliczno¶ci, to pewnie nie zwróci³abym na ni± uwagi.) Muzyka ³adna; ¿a³ujê, ¿e nie przygarnê³am albumu za pierwszym razem, jak nañ trafi³am. Konkretnie: Emiliana Torrini - Love in the Time of Science
:]

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3291 on: 2008-01-03, 22:48:34 »
Mi³o¶ników krystalicznych, syntetycznych, odhumanizowanych (lecz mimo wszystko melodyjnych) brzmieñ b³±kaj±cych siê  gdzie¶ w okolicach technicznego brutal death metalu z nutk± progresji (niech was to nie odstrasza!) pragnê zachêciæ do obcowania z muzyk± Kanadyjskiej grupy Neuraxis, autora wspania³ego albumu "Trilateral Progression". Ostatnio nie mogê siê uwolniæ od tego albumu. Wspania³e kompozycje, gra garnków, a przede wszystkim wirtuozeria gitar!
Szczerze polecam wszystkim!
No way in from the outside, no way out from within.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3292 on: 2008-01-04, 16:05:47 »
S³ucham sobie (na badziewnych s³uchawkach, ja chcem g³o¶nikiiiii...) soundtracku do filmu Les Chevaliers du Ciel. Nic dziwnego, skomponowany przez Chrisa Cornera :mrgreen: Oprócz niego ¶piewa tam jeszcze chyba Sue Denim jak zwykle, a nie wiem czy nie jakie¶ jeszcze inne panie. Jeden kawa³ek natomiast ("The Crawl") kolega z Placebo (no trudno go nie rozpoznaæ).

Na razie mi siê ca³kiem podoba, ale trudno mi powiedzieæ co¶ dok³adniejszego. Parê kawa³ków ma fajnego powera, w te spokojniejsze siê nie ws³ucha³am do koñca.
wszystko, co sko¶ne.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3293 on: 2008-01-04, 16:52:56 »
od jakiego¶ czasu przegryzam siê przez parê ciekawych pozycji muzyki dawnej od kole¿anki z ko³a OE, jak na razie w uszy zapad³y mi:

Qntal, jaki¶ bestof w³asnej kole¿ankowej roboty, utwory pochodz± g³ównie z p³yty Qntal II - bardzo ciekawe po³±czenie ¶redniowiecznych melodii i szkolonego mezzosopranu wokalistki z lekko gotyckaw± i transow± miejscami elektronik±. Teksty po ³acinie i chyba ¶rednioniemiecku, ale siê nie znam. Smakowite i wieszczê tej znajomo¶ci ci±g dalszy:)

John Fleagle, World's Bliss. Medieval Songs of Love and Death - to ju¿ czyste i wierne aran¿acje ¶redniowiecznych utworów, oceniaj±c po melodyce jako¶ XIV-XVw., czyli mniam po prostu. Wokal i instrumentarium tradycyjne do bólu, no i ¶piewa facet m.in. w ¶rednioangielskim :serducho:

Jan Garbarek, Officium - artysty przedstawiaæ nie muszê, zdziwi³ mnie natomiast pomys³ po³±czenia chora³u gregoriañskiego z saksofonem. Efekt jest co najmniej ciekawy, a jak siê wgryzê dok³adniej, pewnie oka¿e siê powalaj±cy.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3294 on: 2008-01-04, 18:02:28 »
Qntal, jaki¶ bestof w³asnej kole¿ankowej roboty, utwory pochodz± g³ównie z p³yty Qntal II - bardzo ciekawe po³±czenie ¶redniowiecznych melodii i szkolonego mezzosopranu wokalistki z lekko gotyckaw± i transow± miejscami elektronik±. Teksty po ³acinie i chyba ¶rednioniemiecku, ale siê nie znam. Smakowite i wieszczê tej znajomo¶ci ci±g dalszy:)
Qntal jest boski. Zw³aszcza III: Tristan und Isolde (a zw³aszcza Maravillosos). Z tych klimatów jest jeszcze Helium Vola (i tez made in Germany), ale mnie tak nie wci±gn±³, jak Qntal (czytaj: po prostu jest gorszy).

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3295 on: 2008-01-04, 18:05:21 »
Na pohybel elitom!  :twisted:

Ja tam od niedzieli mêczê Ayo i Amy Winehouse  :>
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3296 on: 2008-01-04, 18:13:21 »
Ja tam od niedzieli mêczê Ayo i Amy Winehouse  :>
:chomik: (znaczy: ja te¿ chcê)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3297 on: 2008-01-04, 18:44:02 »
Qntal, jakiś bestof własnej koleżankowej roboty, utwory pochodzą głównie z płyty Qntal II - bardzo ciekawe połączenie średniowiecznych melodii i szkolonego mezzosopranu wokalistki z lekko gotyckawą i transową miejscami elektroniką. Teksty po łacinie i chyba średnioniemiecku, ale się nie znam. Smakowite i wieszczę tej znajomości ciąg dalszy:)
Qntal jest boski. Zwłaszcza III: Tristan und Isolde (a zwłaszcza Maravillosos). Z tych klimatów jest jeszcze Helium Vola (i tez made in Germany), ale mnie tak nie wciągnął, jak Qntal (czytaj: po prostu jest gorszy).
Qntal II rządzi. 'Palestinated' wgniata w fotel \m/
wzięło mnie na Opeth  :mrgreen:

k: Palestinalied. Popraw tagi :P
soja:  :-O lol, mam zły tag, a sam się zawsze czepiam. niemniej jednak cokolwiek ten tytuł oznacza utwór wgniata w fotel \m/
« Last Edit: 2008-01-04, 19:08:10 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3298 on: 2008-01-04, 19:52:12 »
A ja sobie s³ucham kapelki, w której gra mój znajomy...

Kamienne Ogrody - "In My World"

Fragment recenzji p³yty z "Teraz Rock"
Quote
Mam nadziejê, ¿e In My World pozwoli temu warto¶ciowemu zespo³owi zaistnieæ w koñcu na szersz± skalê. Album zawiera kilka premierowych kompozycji a tak¿e utwory z ich pierwszego d³ugograj±cego materia³u Kamienne Ogrody, zarejestrowane ponownie, wy³±cznie w wersjach anglojêzycznych.
Kamienne Ogrody od pierwszych nagrañ ujmowa³y werw± wykonawcz±, klimatem kompozycji i znakomitymi melodiami. Teraz do tych zalet dochodzi stylowe, postgrunge’owe brzmienie nadaj±ce ca³o¶ci wiêksz± spójno¶æ i naturalno¶æ. Dodatkowym atutem jest swoboda, z jak± pos³uguje siê angielszczyzn± wokalista grupy Zbyszek Wyrzykowski (w Polsce nie jest to niestety rzecz oczywista).

Tu próbka: http://www.youtube.com/watch?v=KgOXicfK_yk&feature=related
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

paatos

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3299 on: 2008-01-04, 20:52:02 »
William Basinski, The Disintegration Loops

.__.