Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422041 times)

0 Members i 10 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3405 on: 2008-02-08, 14:56:29 »
The Coffinshakers - The Coffinshakers, album który znalaz³ siê na 3 trzecim miejscu w moim top 2007, hmm w sumie trudno mi okre¶liæ rodzaj muzyki, to tak jakby Edgar Allan Poe postanowi³ za³o¿yæ zespó³ graj±cy country, zaprosi³by do niego Nicka Cave'a, a muzykom Spiritual Front, kaza³by od³o¿yæ powa¿ne tematy i powiedzia³by "ch³opaki raz siê ¿yje, trzeba trochê poszaleæ"  (czy co¶ w tym rodzaju)  :mrgreen: do tego trzeba dodaæ szczyptê starego rock'n'roll, ¶wietne horroystyczno-jajcarskie teksty (jak to brzmi  :mrgreen:) i trochê gotyckiej atmosfery i mam mniej wiêcej jaki¶ obraz tego co graj± The Coffinshakers. W ka¿dym razie polecam, tutaj ma³a próbka -> http://www.myspace.com/coffinshakers 

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3406 on: 2008-02-08, 15:49:32 »
Aluk Todolo - Descension

Quote
Co siê dzieje, kiedy kolesie graj±cy "na co dzieñ" black metal postanawiaj± zacz±æ graæ psychodelicznego rocka? Odpowiedzi± jest francuski Aluk Todolo. Ich debiutancki album jest niesamowicie ha³a¶liwy i chaotyczny, zw³aszcza gdy s³ucha siê go za pierwszym razem. Jednak po chwili odnajduje siê w nim dziwny hipnotyczny magnetyzm, który sprawia ¿e nie chce siê przestawaæ s³uchaæ. Wszytko utrzymane jest w niesamitym mroku i ogólnej okultystycznej atmosferze. Krótko mówi±c, Burzum na grzybach, ewentualnie na kwasie. Plus trochê surowego industrialu, aby klimat dogê¶ciæ.
Przes³ucha³em. Niesamowita i chora muzyka. :shock: Do powy¿szego opisu dodam, ¿e momentami pojawiaj± siê elementy noise'u, a ostatnie sekundy albumu zahaczaj± o drone doom. Ca³o¶æ jest straszliwie industrialna. G³êboko wgryza siê w umys³. S³owem - pyyyyyyszne :marzenie:

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3407 on: 2008-02-08, 17:55:51 »
Boris - Smile.

No i kolejne dziwad³o w wykonaniu Japsów. :D
[under construction]

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3408 on: 2008-02-08, 18:38:49 »
Aluk Todolo - Descension


Dobre to! :D Nie pamiêtam, kiedy ostatnio trafi³am na tak chor± i transow± muzykê, klimat ma ¶wietny. Paatosie, sk±de¶ to cudo wytrzasn±³, je¶li mo¿na spytaæ?
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

paatos

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3409 on: 2008-02-08, 19:52:53 »
To chyba zas³uga rateyourmusic.com - recenzji na tym¿e serwisie.
EDIT: No i dodatkowo rekomendacja znajomego ;P  :mrgreen:
« Last Edit: 2008-02-08, 19:55:02 by paatos »

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3410 on: 2008-02-08, 21:26:17 »
 Windmills by the Ocean. Post-metal. Klimaty podobno zbli¿one do Australasii Pelicana. Ok³adka bardzo intryguj±ca :)


 Bardzo mi³e :) Pozytywna energia z tego p³ynie, yeah :D
« Last Edit: 2008-02-08, 22:01:06 by Sol »

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3411 on: 2008-02-08, 21:51:59 »
Miasma & the Carousel of Headless Horses - ciekawy zespól, chocia¿ trochê ciê¿ko to sklasyfikowaæ. Groteskowa atmosfera, pomys³ na granie jest nieco zbli¿ony do tego co prezentuje Diabolical Masquerade (z tym, ¿e nie jest to black/death). Parê momentów kojarzy mi siê z Comusem, sporo jest jazzowatych wstawek, ca³o¶æ p³yty jest instrumentalna i brzmi jak ¶cie¿ka d¼wiêkowa do opowiadañ E.A. Poe, takich jak Masque of the Red Death albo Hop-Frog 8)
W oczekiwaniu na "Watershed"... no s± tam fragmenty, które powalaj± mnie. ¯e te¿ przegapi³em to wcze¶niej. Vertigo, dziêki! :)
Nie ma za co ;]. Swoj± drog± im d³u¿ej s³ucham tej p³yty tym bardziej wci±ga, chocia¿ na pocz±tku podoba³y mi siê mo¿e ze 2 utwory. Uwielbiam te banalne melodyjki przeradzaj±ce siê w skoczno-mhroczne motywy. :twisted: Wyziewy... to w³a¶ciwie taki side project Guapo, tyle ¿e du¿o bardziej urozmaicony.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3412 on: 2008-02-08, 22:07:42 »
MayheM - wszystko jak leci. \m/ Szatan, black metal i progresja! \m/
selfbanned

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3413 on: 2008-02-08, 22:42:20 »
Maudlin of the Well, pierwszy projekt kolesi z Kayo Dot, oczywi¶cie znasz? :>
No pewnie, owszem, nie :P Ale nied³ugo poznam ;)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3414 on: 2008-02-09, 19:45:24 »
Japoñsk± muzyk± mnie mêcz±. Np. j-hip-hopem (ale fajny jest, czujê, ¿e siê rozwijam muzycznie)

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3415 on: 2008-02-09, 21:54:51 »
Aaa tylko nie Teriyaki Boyz -Tokyo Drift! Ten utwór powinien byæ o po³owê krótszy! Juk ju¿ Hip-Hop to chocia¿ Dragon Ash ^^'

Ja sobie pos³ucha³am Aluk Toldo i uwa¿am za nie¼le pokrêcone, ale nie do s³uchania na co-dzieñ.
Bohren & der Club of Gore - Sunset mission ochmniamciu. Cudo specjalnie dla mnie na piêkne noce :) Dziêki Sol :)

Miasma & the Carousel of Headless Horses - Perils te¿ trochê pos³ucha³am - ma swoje dobre i s³absze strony. Nie przyswoi³am tego jeszcze do koñca.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3416 on: 2008-02-09, 22:44:34 »
Bohren & der Club of Gore - Sunset mission ochmniamciu. Cudo specjalnie dla mnie na piêkne noce :) Dziêki Sol :)
Pozosta³e albumy równie ¶wietne. Ach, ten z³owieszczy saksofon  :serducho:

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3417 on: 2008-02-10, 00:33:51 »
 The revenge project - The dawn of nothingness
 Pogrzeba³em troszkê na Metal Archives i znalaz³em takie ciekawe co¶ :) Na tej¿e stronie jest to opisane jako Extreme/Technical Black/Death Metal with Progressive/Atmospheric Influences :mrgreen: Bardzo melodyjna muzyka, dosyæ ciê¿ka i technicznia, ale s± te¿ momenty wyciszeñ. Wokalnie growling oraz czysty ¶piew. Udany debiut :) We mnie pojawi³y siê skojarzenia z Opeth :)
 W ka¿dym razie mój zjebany gust podpowiada mi, ¿e to bardzo dobry album.
« Last Edit: 2008-02-10, 00:38:35 by Sol »

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3418 on: 2008-02-10, 00:43:56 »
The revenge project - The dawn of nothingness
 Pogrzeba³em troszkê na Metal Archives i znalaz³em takie ciekawe co¶ :) Na tej¿e stronie jest to opisane jako Extreme/Technical Black/Death Metal with Progressive/Atmospheric Influences :mrgreen: Bardzo melodyjna muzyka, dosyæ ciê¿ka i technicznia, ale s± te¿ momenty wyciszeñ. Wokalnie growling oraz czysty ¶piew. Udany debiut :) We mnie pojawi³y siê skojarzenia z Opeth :)
 W ka¿dym razie mój zjebany gust podpowiada mi, ¿e to bardzo dobry album.

To, co s³ysza³am jest dobre, ale Opeth w tym ma³o.
(S³oñc nie wyra¿aj siê)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3419 on: 2008-02-10, 02:02:24 »
Windmills by the Ocean. Post-metal. Klimaty podobno zbli¿one do Australasii Pelicana. Ok³adka bardzo intryguj±ca :)
 Bardzo mi³e :) Pozytywna energia z tego p³ynie, yeah :D
Próbowa³em tego s³uchaæ jaki¶ rok temu i by³em niezwykle wnerwiony nonszalanck± (i przez to cholernie nierówn±) gr± perkusisty. Fuj :P
True Pagan Winter Crew