Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421998 times)

0 Members i 11 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3540 on: 2008-03-15, 14:46:08 »

Dla przeciwwagi od ciê¿kiego grania (nowa Meshuggah oraz nowy kawa³ek Opeth) co¶ z rejonów ambitnego popu, czyli "Up" Petera Gabriela.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

paatos

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3541 on: 2008-03-16, 17:29:24 »
Warning - Watching from a Distance  :serducho:
+
Paternoster - taki fajny melodyjny progresywny rock z lat 70'  :)
^ TO WCI¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡GA
« Last Edit: 2008-03-16, 21:35:20 by paatos »

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3542 on: 2008-03-16, 21:31:10 »
SoCalled
De best d¿uisz ka³boj ewer.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3543 on: 2008-03-17, 18:29:00 »
Spam, lovely spam... ale ja tego s³ucham:
A takie jakie¶ dziwo (wci±ga, cholera!)

A takie ambitne powa¿ne transsyberyjskie regie: Carbon Based Lifeforms. Rzekomo Swedish acid ambient. Wg mnie ca³kiem przyjemna muzyka, a nawet po¿yteczna (mo¿na daæ starszemu bratu i dostaæ co¶ w zamian ;P). Ze strony mo¿na legalnie ¶ci±gn±æ demo.

Dziêkujê za uwagê i ¿yczê mi³ego wieczoru.
Wyslano: 16 Marzec 2008, 22:07:38
Warning - Watching from a Distance :serducho:
Brzmi jak zmaltretowany My Dying Bride :roll:

paatos

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3544 on: 2008-03-17, 20:49:09 »
 #-o

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3545 on: 2008-03-17, 20:56:27 »
Christ Agony - Unholyunion. Imo jedna z najlepszych plyt w historii metalu. Pomimo, ze jutrzejszy koncert to promocja nowego krazka (Demonology) to mam nadzieje, ze Cezar zagra cos z pierwszej plyty Agonii Krzysia :twisted:
No i zagarli prawie cale Unholyunion. Slucham tego bez przerwy, cala plyta przeleciala dzisiaj z 10 razy :twistedmrgreen:
selfbanned

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3546 on: 2008-03-17, 22:58:55 »
ulver panowie i panie! Ulver!
Miasto zartacenia i svidd neger
No way in from the outside, no way out from within.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3547 on: 2008-03-18, 01:11:13 »
Gogol Bordello - Gypsy Punks: Underdog World Strike --> najbardziej energetyczna i przebojowa muzyka jak± w ¿yciu s³ysza³em. Szalone po³±czenie rocka, punka, cygañskich i ukraiñskich melodii oraz ska. Ma to kopa i te dêciaki. Jak siê schlaæ to tylko przy takiej p³ycie. Le¿ê z wra¿enia. "Start wearing purple... wearing purple... for me now! :D
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3548 on: 2008-03-19, 16:51:19 »

Airbag (mo¿na pobraæ kilka ich kawa³ków) - taka spokojna muza, jakby skrzy¿owanie Porcupine Tree i RPWL. EP "Safetree" - przyjemnie siê s³ucha.
« Last Edit: 2008-03-19, 17:16:48 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3549 on: 2008-03-19, 20:20:30 »


Belphegor - Bondage Goat Zombie
Nie jestem wielbicielem kapel blackmetalowych, które swoim image stwarzaj± wokó³ siebie blu¼nierczo/anty chrze¶cijañsk± otoczkê, lej± na siebie sztuczn± krew pomiêdzy tuzinem nagich pañ przebranych czê¶ciowo za zakonnice. Tutaj jednak mamy wyj±tek. Belphegor od pocz±tku swojej kariery gra³ black po³±czony z deathem (od "The Last Supper" deathu zaczyna³o ubywaæ) z ogromn± porcj± niesamowitych riffów, zabójczo szybk± parti± rytmiczn± i jednym z najlepszych wokali jakie s³ysza³em. Trzeba przyznaæ, ¿e szybko wydali nastêpn± p³ytê, bo po rewelacyjnej Pestapokalypse IV czu³em lekki niedosyt. Do rzeczy. Kawa³ki s± cholernie mocne, wiêcej melodii, ale i ni¿sze strojenie zaowocowa³o wra¿eniem come backu do starych dobrych czasów deathowego ³ojenia. Czuæ siarê, smród spalenizny, krew i inne p³yty ustrojowe, czyli jednym s³owem jest blu¼nierczo. Polecam, polecam po stokroæ.
No way in from the outside, no way out from within.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3550 on: 2008-03-19, 23:45:52 »
Sieben - Ogham Inside the Night. Bardzo ³adna i rozwijaj±ca muzyka, podobno neofolk. (Aha, co¶ m±drego, tak? Sieben to projekt pana nazwiskiem Matt Howden; je¶li to co¶ komu¶ ma mówiæ, to pewnie mówi.)

A z rzeczy ma³o ambitnych, to wpad³o mi w rêce zesz³oroczne wydawnictwo Christian Death, ale jako¶ mi w ca³o¶ci nie wchodzi, zaciê³am siê na jednym utworze i jako¶ nie mam chêci tego zmieniaæ (ale mo¿e kto¶ zechce, nazywa siê - ta ca³o¶æ - American Inquisition, smacznego)

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3551 on: 2008-03-20, 00:36:05 »
U mnie od czasu do czasu Anja Garbarek (a w sumie to od niedawna, paru dni Oo). No w ka¿dym razie ona ;) Na razie bardziej mi podesz³o Balloon Mood. Interesuj±ca muzyka i hm... "koj±cy" taki wokal, mam nadziejê/wra¿enie, ¿e szybko mi siê nie znudzi.

A poza tym to The White Stripes mêczê ;] I nie dbam o szykany. No. Taki to jest przyjemny rock. I podoba mi siê Icky Thump (nowa jaka¶, co co¶).
wszystko, co sko¶ne.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3552 on: 2008-03-20, 18:09:00 »
Od paru dni prze¿ywam fascynacjê dzie³ami z wytwórni Obuh Records. Co¶ niesamowitego - po³±czenie subtelnych elementów folku s³owiañskiego [którego na co dzieñ nie trawiê], psychodeli [jakby prze³o¿yæ mickiewiczowskie Dziady na grunt muzyki], ambientu, drone'u, gêstego jak karpacka zimowa noc mroku, gitar akustycznych, intrumentów brzmi±cych niczym afrykañska muzyka plemienna... Dodaj±c, ¿e cuda te pochodz± z oko³o po³owy ubieg³ej dekady, nie sposób zaprzeczyæ i¿ mamy do czynienia z awangard± i wizjonerstwem.
Dotychczas przes³ucha³em nastêpuj±ce albumy:
Ksiê¿yc - Ksiê¿yc - tak mrocznego klimatu budowanego niemal jedynie ¿eñskimi wokalami chyba nigdy nie s³ysza³em...
Ksiê¿yc - Nów
Ksiê¿yc - Kwadra
Za Siódm± Gór± - Muzyka jakiej ¶wiat nie widzi - dark ambient...
Atman - Soundreams - afryka + wschód + psychodela...
Rongwrong - Historia Alfonsa Czahora - psychodela + chwilami pojawiaj±ce siê odleg³e ¶piewy ludowe + narracja mrocznej opowie¶ci...

Polecam wszystkich wielbicielom awangardy, nietuzinkowo¶ci, siêgania po co¶ absolutnie nieodkrytego, s³owem - Muzyki jakiej ¶wiat nie widzi... :wink:
« Last Edit: 2008-03-20, 19:05:04 by deluminathor »

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3553 on: 2008-03-20, 20:16:16 »
Z Obuha to przede wszystkim Karpaty Magiczne warto obczaić jeszcze. Whodo już tu o nich pisał, chyba nawet niejednokrotnie. Moim obuhowym faworytem jest natomiast formacja Za siódmą górą, chociaż to już inne klimaty niż np. Księżyc (edit: a, nie zauważyłam, też słuchałeś ;D) Przy pierwszym zetknięciu się z tą wytwórnią byłam w szoku, że w Polsce taka mocna scena awangardowa jest ;] A tej muzyki to rzeczywiście świat nie widzi (no, może poza Karpatami), nawet w Polsce są mało popularni - a szkoda...
« Last Edit: 2008-03-20, 20:22:13 by djdioda »

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3554 on: 2008-03-20, 20:25:13 »
Kurde, jak ja dawno tutaj nie pisa³em. Trafi³em na ca³kiem zacna kapelê, Gnostic, za³o¿on± w 2005 roku miêdzy innymi przez Steve'a Flynn'a z Atheist. Oprócz niego zespó³ tworz± te¿ Sonny Carson i Chris Baker, którzy graj± w reaktywowanym Atheist. Zespó³ ma w swoim dorobku dwa dema, ale z tego co, jak na razie, uda³o mi siê wyczytaæ jest w przygotowaniu pe³nometra¿owy album. Na ich myspace mo¿na pos³uchaæ dwóch kawa³ków i muszê przyznaæ, ¿e mi siê bardzo podoba. Inspirowane g³ównie muzyk± Atheist i Cynic. :mrgreen:
« Last Edit: 2008-03-20, 20:31:03 by ozeh »
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

 

lofty-success