Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421905 times)

0 Members i 11 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3555 on: 2008-03-20, 22:05:38 »
Jak przez d³u¿szy czas przegl±da³em forum bez logowania, to widzia³em dyskusjê o 'Gospel' Lao Che. Od razu mówiê, ¿e album bardzo mi siê podoba, odpowiada mi ta lekka (w porównaniu do 'Guse³' i 'Powstania Warszawskiego') tematyka, nie mam nic przeciwko takiemu graniu. Najmniej podoba mi siê chyba utwór 'Bóg zap³aæ', reszta jest ok.

I nie marud¼cie :P

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3556 on: 2008-03-20, 23:19:09 »
Znów jestem oczarowany g³osem Jenny Wilhelms z Gjallarhorn, fiñsko/szwedzkiego zespo³u folkowo/world musicowego. Polecam wszystkim p³yty "Sjofn" i "Rimfaxe". Wyobra¼cie sobie, ¿e chodzicie szczytami  górskimi o ¶wicie, pokrytymi gêst± mg³±. Czujecie jej ch³odny, wilgotny dotyk , s³yszycie szum strumienia i ¶piew ptaków. Fenomen na miarê Tenhi !
No way in from the outside, no way out from within.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3557 on: 2008-03-20, 23:38:45 »
Z Obuha to przede wszystkim Karpaty Magiczne warto obczaiæ jeszcze. Whodo ju¿ tu o nich pisa³, chyba nawet niejednokrotnie.

Projekt Karpaty Magiczne s± z moich stron, mêska czê¶æ duetu jest le¶nikiem u mnie w mie¶cie ;) zreszt± pan ten odpowiedzialny jest za jedn± z najwa¿niejszych polskich p³yt ethno-folkowych wspominany przez deluminathor Atman - Soundreams.

mêcze:
Dalek - Abandoned Language

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3558 on: 2008-03-21, 01:23:19 »
Znów jestem oczarowany g³osem Jenny Wilhelms z Gjallarhorn, fiñsko/szwedzkiego zespo³u folkowo/world musicowego. Polecam wszystkim p³yty "Sjofn" i "Rimfaxe". Wyobra¼cie sobie, ¿e chodzicie szczytami  górskimi o ¶wicie, pokrytymi gêst± mg³±. Czujecie jej ch³odny, wilgotny dotyk , s³yszycie szum strumienia i ¶piew ptaków. Fenomen na miarê Tenhi !
Gjallarhorn pyszny, ale bierz siê Pan za Garmarnê, Ranarim i, je¶li chcesz te¿ skosztowaæ ortodoksyjnego folku brzmi±cego niczym zakopiañskie melodie na skrzypcach przeniesione na grunt [i klimat!] Szwecji, to równie¿ za Triakel :wink:

PS Ale z porównaniem do Tenhi nieco przesadzi³e¶. Gjallarhorny i Garmarny s± niam niam, ale tenhicznej g³êbii jednak nie maj± a¿ tak g³êbokiej :P
Choæ oczywi¶cie co cz³owiek to gust :)

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3559 on: 2008-03-21, 10:58:19 »
Znów jestem oczarowany g³osem Jenny Wilhelms z Gjallarhorn, fiñsko/szwedzkiego zespo³u folkowo/world musicowego. Polecam wszystkim p³yty "Sjofn" i "Rimfaxe". Wyobra¼cie sobie, ¿e chodzicie szczytami  górskimi o ¶wicie, pokrytymi gêst± mg³±. Czujecie jej ch³odny, wilgotny dotyk , s³yszycie szum strumienia i ¶piew ptaków. Fenomen na miarê Tenhi !
Gjallarhorn pyszny, ale bierz siê Pan za Garmarnê, Ranarim i, je¶li chcesz te¿ skosztowaæ ortodoksyjnego folku brzmi±cego niczym zakopiañskie melodie na skrzypcach przeniesione na grunt [i klimat!] Szwecji, to równie¿ za Triakel :wink:

PS Ale z porównaniem do Tenhi nieco przesadzi³e¶. Gjallarhorny i Garmarny s± niam niam, ale tenhicznej g³êbii jednak nie maj± a¿ tak g³êbokiej :P
Choæ oczywi¶cie co cz³owiek to gust :)

Ja w³a¶nie w tych kapelach co wymieni³e¶ nie mog³em znale¼æ tego klimatu jaki drzemie w Gjallarhorn! Do Tenhi nie porównujê, ale mówiê, ¿e to dla mnie fenomen;takie samo ol¶nienie jakiego dozna³em s³uchaj±c Kauan.
No way in from the outside, no way out from within.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3560 on: 2008-03-21, 14:36:42 »
Ja w³a¶nie w tych kapelach co wymieni³e¶ nie mog³em znale¼æ tego klimatu jaki drzemie w Gjallarhorn! Do Tenhi nie porównujê, ale mówiê, ¿e to dla mnie fenomen;takie samo ol¶nienie jakiego dozna³em s³uchaj±c Kauan.
Wobec tego pozostaje ¿yczyæ mi³ego s³uchania :D Mi w Gjallarhornie minimalnie doskwiera zbyt du¿a ilo¶æ didgeridoo [na jednym z albumów instrument ten s³ychaæ przez ca³± p³ytê...], ale poza tym jest pysznie :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3561 on: 2008-03-21, 22:57:49 »
Herrschaft - industrialny black.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3562 on: 2008-03-22, 00:18:01 »
A ja sobie s³ucham Have a Nice Life - Deathconsciousness. Bardzo dobre. Im wiêcej s³ucham, tym mocniej wci±ga. Tu mo¿na testowaæ :)

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3563 on: 2008-03-22, 00:31:40 »
Sobie s³ucham Space Ballerinas. £adne. Takie trochê mroczne.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3564 on: 2008-03-22, 16:59:35 »
Todesbonden - gotycko-metalowo i folkowo.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3565 on: 2008-03-22, 20:16:11 »
Tutaj interesuj±cy, choæ straaaszliwie stary artyku³ nt. wspomnianej przeze mnie kilka postów wy¿ej wytwórni Obuh Records.

A piszê jeszcze raz, bo nie mogê siê nadziwiæ [wspomnian± zreszt± wy¿ej] formacj± Rongwrong z ich albumem Historia Alfonsa Czahory. P³yta [jest te¿ wcze¶niejsza wersja kasetowa, ale tego rarytasu zdobyæ ju¿ zupe³nie nie sposób...] jest NIESAMOWITA. Muzyka wymykaj±ca siê wszelkim ramom gatunkowym, mo¿e lekko zahaczaj±ca o takie, które formalne swoje istnienie rozpoczê³y dopiero kilka lat po wydaniu albumu. Tutaj opis ca³ego cuda. W zupe³no¶ci zgadzam siê z pochodz±cym z artyku³u stwierdzeniem "Anyway, this would suit some of Bruno Schulz’s darker stories perfectly". To¿ to sam Schulz przebrany w formê muzyczn±! Ca³kowicie wizjonerska i genialna p³yta, ¶miem nawet porównaæ j± do dzie³ Ulvera [mo¿e niekoniecznie klimatem, lecz wirtuozeri±].

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3566 on: 2008-03-22, 20:40:53 »
...nie mogê siê nadziwiæ [wspomnian± zreszt± wy¿ej] formacj± Rongwrong...
To ten Rongwrong czy jaki¶ inny?

Edit: przegl±daj±c ich profil na last.fm natrafi³em na Atum - intryguj±ce.
« Last Edit: 2008-03-22, 20:49:20 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3567 on: 2008-03-22, 21:38:57 »
...nie mogê siê nadziwiæ [wspomnian± zreszt± wy¿ej] formacj± Rongwrong...
To ten Rongwrong czy jaki¶ inny?
Nie nie. Ten, o którym piszê, pochodzi z Polski :) Tutaj s± chyba obydwa Rongwrongi pomieszane. Ale te polsko-wygl±daj±ce tytu³y to w³a¶nie to, o czym pisa³em :)

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3568 on: 2008-03-22, 23:39:27 »
Kurde, jak ja dawno tutaj nie pisa³em. Trafi³em na ca³kiem zacna kapelê, Gnostic, za³o¿on± w 2005 roku miêdzy innymi przez Steve'a Flynn'a z Atheist.
Je¿eli znasz wiêcej kapel tego typu, to mo¿esz tutaj czê¶ciej pisaæ ;]
Znów jestem oczarowany g³osem Jenny Wilhelms z Gjallarhorn, fiñsko/szwedzkiego zespo³u folkowo/world musicowego. Polecam wszystkim p³yty "Sjofn" i "Rimfaxe". Wyobra¼cie sobie, ¿e chodzicie szczytami  górskimi o ¶wicie, pokrytymi gêst± mg³±. Czujecie jej ch³odny, wilgotny dotyk , s³yszycie szum strumienia i ¶piew ptaków. Fenomen na miarê Tenhi !
Przes³ucha³em kiedy¶ Sjofn i nie bardzo przypad³o mi to do gustu. Kawa³ki z ich ostatniego albumu brzmi± ca³kiem solidnie, chocia¿ tego typu po³±czenie folku ze wspó³czesnym brzmieniem nie jest jako¶ specjalnie oryginalne. Co do folku, to ostatnio natkn±³em siê na zespól Espers. Warto przejrzeæ ich myspace ze wzglêdu na Mansfield and Cyclops - ¶wietna piosenka, niestety reszta p³yty totalnie mnie rozczarowa³a.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3569 on: 2008-03-22, 23:43:08 »
S³oñcee E)))
No way in from the outside, no way out from within.