Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421991 times)

0 Members i 9 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3570 on: 2008-03-25, 22:51:30 »
Lech Jankowski - Soundtrack do filmu Instytut Benjamenta



Straszny rarytas, ciê¿ko by³o znale¼æ [p³yty ju¿ nigdzie nie ma w sprzeda¿y].
Muzyka jest niesamowita. Nies³ychanie hipnotyczna, po jeden stronie obserwujemy melancholiê, po drugiej za¶ wkrada siê niepokój, niepewno¶æ... W centralnej czê¶ci owego muzycznego obrazu rozci±ga siê wspania³y kunszt artysty, który ³echta zmys³y s³uchacza wysublimowanymi, starannie dobranymi, bardzo oszczêdnymi d¼wiêkami g³ównie strunowych instrumentów [kontrabas (szarpany!), gitara akustyczna, skrzypce], choæ niewiele mniej daje siê us³yszeæ dêtych jak i ró¿niastych perkusjonaliów [o standardowym zestawie perkusyjnym nale¿y zapomnieæ]. Ca³o¶æ przyodziana jest we wszechobecny minimalizm tak wspaniale wspó³graj±cy z obrazem graficznym wykreowanym w filmie przez braci Quay. Tak, obrazem. To najbardziej adekwatne s³owo. O filmie ju¿ kiedy¶ pisa³em w stosownym w±tku, nie bêdê wiêc opisywa³ tu szczegó³ów. Zaznaczê jedynie, ¿e kto¶ odnajduj±cy piêkno w minimalizmie i abstrakcji wyra¿onych przez kunsztowny czarno-bia³y film wrêcz musi nakarmiæ nim swój wzrok.
P³yta jest po prostu przepiêkna...

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3571 on: 2008-03-26, 12:31:15 »
Instytut Benjamenta rewelacyjny jest wiadomo nie od dzi¶ (tu sk³adam podziêkowania deluminathorowi)

The Flashbulb - Soundtrack To A Vacant Life, pan Jordan ca³kowicie nam chyba z³agodnia³, kompozycje oscyluj± nadal w klimatach znanych z  Kirlian Selections jednak brak mi czasem tych zwariowanych, po³amanych idm'owych fragmentów, s± ³amañce, ale jakie¶ takie bez energii, choæ mo¿e siê ¼le wyrazi³em energia jest, ale wiêcej ma ona wspólnego z muzyk± rockow±. Nie wiem mo¿e jeszcze siê nie oswoi³em z muzyk±, w ka¿dym b±d¼ razie póki co poprzedniczka w bezpo¶rednim pojedynku wypada lepiej.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3572 on: 2008-03-26, 20:00:03 »
S³ucha³ ju¿ kto¶ 'Third' Portishead? Ja kilka razy, ale jako¶ niezbyt mnie to usatysfakcjonowa³o. 'Dummy' robi du¿o lepsze wra¿enie, ale mo¿e jeszcze do najnowszej p³yty siê przekonam, jak pos³ucham wiêcej i d³u¿ej.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3573 on: 2008-03-26, 20:05:22 »
Przecie¿ ta p³yta pod koniec kwietnia wychodzi...  :twisted:
...If I call will you come and will you save me?

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3574 on: 2008-03-26, 20:06:44 »
To ca³kiem nied³ugo :P

edit: W koñcu znalaz³em tytu³ i wykonawcê piosenki, która leci w reklamie Fiata Croma. O, w tej! Trzeba bêdzie siê zapoznaæ i sprawdziæ, czy Thievery Corporation nagrali tylko ten kawa³ek z Emilian± Torrini, czy np. ca³y album, albo czy maj± na sk³adzie jak±¶ swoj± niewiastê o ³adnym g³osie.

To zdecydowanie moje klimaty ;)
« Last Edit: 2008-03-26, 20:32:16 by Blek_Rajder »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3575 on: 2008-03-27, 12:15:09 »
Perihellium - polski progmetal.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3576 on: 2008-03-27, 13:06:28 »
Dzi¶ ca³e rano napawa³em swoje uszy d¼wiêkami Grupy Hydraulicznej wykonuj±cej awangardowe po³±czenie dark ambientu, industrialu, grindu, noise'u i world music. Ich debiutancka p³yta Wymiana Instalacji Gazowej mocno poruszy³a mnie ju¿ od 7 rano. Szczególnie czêsto wraca³em do kawa³ka "Rozkuwanie ¦ciany No¶nej", bardzo motoryczny i na swój sposób transowy, okazjonalnie puszcza³em sobie "Demonta¿ Rury Przewodz±cej", który jest bliski ponurym brzmieniom ambientowym, nawi±zuj±cym do muzyki z horrorów (te d¼wiêki zza ¶ciany), pojawiaj±ce siê tu i tam sample z ludzkich g³osów np. "Wojtu¶, gdzie jest k***a klucz czternastka?!" potêgowa³y wra¿enie. Bardzo traumatyczna muzyka....

Co za ranek... no karwia no. :?
[under construction]

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3577 on: 2008-03-27, 13:39:15 »
Dzi¶ ca³e rano napawa³em swoje uszy d¼wiêkami Grupy Hydraulicznej wykonuj±cej awangardowe po³±czenie dark ambientu, industrialu, grindu, noise'u i world music. Ich debiutancka p³yta Wymiana Instalacji Gazowej mocno poruszy³a mnie ju¿ od 7 rano. Szczególnie czêsto wraca³em do kawa³ka "Rozkuwanie ¦ciany No¶nej", bardzo motoryczny i na swój sposób transowy, okazjonalnie puszcza³em sobie "Demonta¿ Rury Przewodz±cej", który jest bliski ponurym brzmieniom ambientowym, nawi±zuj±cym do muzyki z horrorów (te d¼wiêki zza ¶ciany), pojawiaj±ce siê tu i tam sample z ludzkich g³osów np. "Wojtu¶, gdzie jest k***a klucz czternastka?!" potêgowa³y wra¿enie. Bardzo traumatyczna muzyka....

Unas, ³adnie siê do Ciebie u¶miecham... ;)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3578 on: 2008-03-27, 15:09:42 »
Ojej, ale przecie¿ to ¿art by³ tylko. Hydraulicy rozwalali mi blok od siódmej, ale chcia³em to opisaæ w ¿artobliwej formie. Nie ma chyba takiego zespo³u i albumu. ;)
[under construction]

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3579 on: 2008-03-27, 15:21:05 »
Dzi¶ ca³e rano napawa³em swoje uszy d¼wiêkami Grupy Hydraulicznej wykonuj±cej awangardowe po³±czenie dark ambientu, industrialu, grindu, noise'u i world music. Ich debiutancka p³yta Wymiana Instalacji Gazowej mocno poruszy³a mnie ju¿ od 7 rano. Szczególnie czêsto wraca³em do kawa³ka "Rozkuwanie ¦ciany No¶nej", bardzo motoryczny i na swój sposób transowy, okazjonalnie puszcza³em sobie "Demonta¿ Rury Przewodz±cej", który jest bliski ponurym brzmieniom ambientowym, nawi±zuj±cym do muzyki z horrorów (te d¼wiêki zza ¶ciany), pojawiaj±ce siê tu i tam sample z ludzkich g³osów np. "Wojtu¶, gdzie jest k***a klucz czternastka?!" potêgowa³y wra¿enie. Bardzo traumatyczna muzyka....

Hahah ¶wietny opis... i ja znam tê p³ytê  :mrgreen:
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3580 on: 2008-03-27, 17:10:07 »
Dziś całe rano napawałem swoje uszy dźwiękami Grupy Hydraulicznej wykonującej awangardowe połączenie dark ambientu, industrialu, grindu, noise'u i world music. Ich debiutancka płyta Wymiana Instalacji Gazowej mocno poruszyła mnie już od 7 rano. Szczególnie często wracałem do kawałka "Rozkuwanie Ściany Nośnej", bardzo motoryczny i na swój sposób transowy, okazjonalnie puszczałem sobie "Demontaż Rury Przewodzącej", który jest bliski ponurym brzmieniom ambientowym, nawiązującym do muzyki z horrorów (te dźwięki zza ściany), pojawiające się tu i tam sample z ludzkich głosów np. "Wojtuś, gdzie jest k***a klucz czternastka?!" potęgowały wrażenie. Bardzo traumatyczna muzyka....

Hahah świetny opis... i ja znam tę płytę  :mrgreen:
Oni dość dużo mają wydawnictw. Osobiście słuchałem Chcę Dziurę W Ścianie, Nieważne Gdzie, Duuużo Dziur, też około 7 rano albo wtedy gdy wracałem do domu po nieprzespanej nocy i chciałem się zdrzemnąć, to dla relaksu Waląc Głową W Mur. Na problemy z porannym wstawaniem dobre jest też A Mury Runą, Runą, Runą.... W weekendy szczególnie dobrze pobrzmiewa Mama Ma Wiertarkę, Tata Ma Wiertarkę, Mam I Ja!. Gdy osiedlowe śmietniki już pełne, zespół wykonuje split z Brudną Grupą. Wtedy słuchamy Śmieci Mają Struny, a w bonusie Dzieci I Ryby Głosu Nie Mają. Śmieciarka Ma, Hahaha!.
Kapele te nigdy nie wydają EPek - każdy album trwa co najmniej godzinkę - akurat tyle, by słuchacz się nie nudził i przypadkiem nie zasnął.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3581 on: 2008-03-27, 20:43:43 »
Heh, w³a¶nie za to Was uwielbiam! :*
Ale w pojedynku Unas - Drummmer 1:0 dla Unasa  :twisted:
...If I call will you come and will you save me?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3582 on: 2008-03-27, 23:18:02 »
Dziêkujê. :mrgreen:
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3583 on: 2008-03-27, 23:24:09 »
Kapele te nigdy nie wydaj± EPek - ka¿dy album trwa co najmniej godzinkê - akurat tyle, by s³uchacz siê nie nudzi³ i przypadkiem nie zasn±³.

ja my¶la³em, ¿e oni nigdy nie wydaj± p³yt, bo s± tak bardzo true, a ich muzykê mo¿na us³yszeæ tylko dziêki, fatalnej jako¶ci bootlegom :D oczywi¶cie pirackim  :mrgreen:


s³ucham:
No-Man - Together We're Stranger

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3584 on: 2008-03-28, 11:21:03 »
Mistrz gitary basowej Les Claypool w Primus - Antipop!
selfbanned