Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421978 times)

0 Members i 11 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3675 on: 2008-04-27, 09:11:57 »
Aha, sorry, pomyli³o mi siê. My¶la³em, ¿e piszê w dziale: 'Wasze top 5 + co bêdziecie mêczyæ je¿eli dioda wam nie powie, ¿e jeszcze tego nie mêczycie, bo przecie¿ niczego jeszcze nie ma, wiêc nie mo¿ecie tego mêczyæ' ;]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3676 on: 2008-04-27, 10:40:08 »
A tak swoj± drog± - co je¶li kto¶ jest dziennikarzem muzycznym i dostaje od wytwórni materia³y promocyjne? Wtedy mo¿e zrecenzowaæ, mimo ¿e oficjalnie nie by³o premiery? :>
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3677 on: 2008-04-27, 11:20:03 »
Aha, sorry, pomyli³o mi siê. My¶la³em, ¿e piszê w dziale: 'Wasze top 5 + co bêdziecie mêczyæ je¿eli dioda wam nie powie, ¿e jeszcze tego nie mêczycie, bo przecie¿ niczego jeszcze nie ma, wiêc nie mo¿ecie tego mêczyæ' ;]
Ja tylko siê trzymam regulaminu ustalonego przez midnera ;p

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3678 on: 2008-04-27, 12:53:11 »
A tak swoj± drog± - co je¶li kto¶ jest dziennikarzem muzycznym i dostaje od wytwórni materia³y promocyjne? Wtedy mo¿e zrecenzowaæ, mimo ¿e oficjalnie nie by³o premiery? :>
Tak. My¶lê, ¿e taki zapis powinien siê znale¼æ w regulaminie :P

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3679 on: 2008-04-27, 21:39:04 »
W przypadku Manes i Dødheimsgard rzadko siêgam do ich starszych albumów. Mo¿e dlatego, ¿e kojarze je jedynie z ortodoksyjnym blackiem i zawsze wydaje mi siê, ¿e kapele te gra³y wówczas prosto i bez jakiej¶ g³êbszej ambicji.
Kolejny raz muszê zweryfikowaæ swoje zdanie.
S³ucham w³a¶nie Manes - Under Ein Blodraud Maane i, jakkolwiek black to niezaprzeczalny, brzmi bardzo soczy¶cie i niebanalnie.
Uprzedzeniom mówimy stanowcze 'a fe!'.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3680 on: 2008-04-28, 00:30:10 »
Oprócz Ani Ternheim, ostatnio niemo¿liwie mi chodzi po g³odzie The Birthday Massacre :mrgreen: To znaczy, wziê³am siê za t± "now±" od roku p³ytkê Walking with Strangers i dosz³am do wniosku, ¿e miejscami po prostu przypomina przys³odzon± Lacunê Coil (a do tego te¿ mam dziwn±, niewyt³umaczaln± s³abo¶æ pewnie przez tego Najt³isza w dzieciñstwie ^.^").
wszystko, co sko¶ne.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3681 on: 2008-04-28, 20:07:10 »
Lacuna Coil te¿ lubi³em i w zasadzie nadal lubiê pos³uchaæ pojedynczych utworów. Jak np fajny 'Fallen' :)

U mnie ostatnio 1. Koncert fortepianowy Czajkowskiego - co¶ cudnego :) A po ostatniej imprezie trochê te¿ pos³ucha³em Myslovitz ('Dla Ciebie', 'Aleksander' np) A oprócz tego oczywi¶cie moje ukochane "¶piewaj±ce panie" - ostatnio niezmiennie Katie i Ania ;)

Wiem, czego mi siê chce! Wiem! Tiamat - 'Wildhoney' :)
« Last Edit: 2008-04-28, 20:19:33 by Blek_Rajder »

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3682 on: 2008-04-28, 23:08:19 »
Origin - Antithesis - nareszcie nagrali naprawdê ¶wietn± i godn± polecenia p³ytê... tylko nie wiadomo komu j± poleciæ. :P
[under construction]

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3683 on: 2008-04-28, 23:14:57 »
mnie ju¿ nie musisz. poleci³em sobie sam. Piêkna rzecz. Czysta finezja.
No way in from the outside, no way out from within.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3684 on: 2008-04-29, 00:00:01 »
No wiedzia³em, ¿e chocia¿ na Ciebie mogê liczyæ. Podoba mi siê du¿o bardziej ni¿ poprzednia, nie jest tak duszna i niezapamiêtywalna. Jest trochê powietrza, trochê Nile, Cryptopsy czy nawet Azarath siê przebija, ale w³asny styl czuæ na kilometr. Chocia¿ zrzynka w 100% z Behemoth we wstêpie do "Wrath of Vishnu" trochê zniechêca to sam numer jest doskona³y. Po prostu rewelacja.
[under construction]

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3685 on: 2008-04-29, 21:27:23 »
rewelacyjne solówki, kapitalne, karko³omne ale melodyjne, partie basu, krystalicznie czysty sound, perkusja dopracowana do granic - kandydat na deathow± p³ytê roku (bo nowy deicide mnie tak nie zaskoczy³).

do tematu:
Bez wyj±tku - wszystkim forumowiczom polecam TesseracT.
Kapela ta nie wyda³a jeszcze p³yty, na koncie maj± 3 utworowe demo (oko³o 18 minut), wiêc ³atwo siê zapoznaæ z ich brzmieniem i stylem gry, a ten jest nieprzeciêtny, nieprzewidywalny, wci±gaj±cy  i zapadaj±cy w pamiêæ. Co¶ z pogranicza meshuggahowego core'a + melodyjny wokal, progresja, elementy ambientu. Kapitalny klimat, mia¿d¿±ce brzmienie zapraszam:
[scena wyciêta, zdaje siê, ¿e tu tak nie mo¿na]
« Last Edit: 2008-04-29, 22:57:44 by Kasandra »
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3686 on: 2008-04-29, 21:38:14 »
Bez wyj±tku - wszystkim forumowiczom polecam TesseracT.
Milad, mog³e¶ wrzuciæ tak¿e ich profil majspejsowy - mo¿e nie ka¿dy chce od razu ¶ci±gaæ, a w ka¿dym b±d¼ razie pos³uchaæ najpierw bez ¶ci±gania. :wink: A sama muza - intryguj±ca. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3687 on: 2008-04-29, 22:00:09 »
Momentami ³udz±co podobne riffy do Meshuggah i brzmienie te¿ jakby znane - nie wiem czy nie za bardzo, ale tak poza tym to OK. :mrgreen:

A, dopiero teraz doczyta³em, ¿e ju¿ Milad napisa³ o podobieñstwie do Meshuggah. Mea culpa. ;)
« Last Edit: 2008-04-29, 22:03:09 by ozeh »
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3688 on: 2008-04-30, 00:19:15 »
 Shab - Abyssic Imperial. Irañski black :mrgreen: Jestem pozytywnie zaskoczony :)

 Guahaihoque - The Return Of The Ancient Gods. Jeden z nielicznych zespo³ów próbuj±cych po³±czyæ metal z muzyk± Mezoameryki. ¦rednio udanie.
 
 Dolorian - Voidwards. Dark metal. Bardzo wodopowietrzosferyczny, g³êboki, spokojny, nocny, p³yn±cy.

 Poza tym Preludia Chopina oraz Bela Bartok - Divertimento na smyczki i orkiestrê i Muzyka na smyczki, perkusjê i czelestê. Wy¶mienito¶æ :)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3689 on: 2008-04-30, 00:22:31 »
ano Shab jest niezły. ja polecam jeszcze z Iranu 1000 Funerals i Avinar (najlepsze), Emerna (takie, hm, dziwne) i Ekove Efrits (dziwniejsze)
ogólnie irański metal ma ciekawą historię (np. mąż zakazujący członkini zespołu grać metalu i zespół, nie ma rady, musi się rozpaść :) ech )
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?