Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421927 times)

0 Members i 11 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3690 on: 2008-04-30, 16:06:11 »
Origin - Antithesis - nareszcie nagrali naprawdê ¶wietn± i godn± polecenia p³ytê... tylko nie wiadomo komu j± poleciæ. :P
Pos³ucha³em, bardzo bardzo przyjemne :) Wiêc pos³ucham wiêcej :)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3691 on: 2008-05-01, 14:41:15 »
Coldworld - The Stars Are Dead Now i Melancholie , rewelacyjny depresyjny sujisidalny ambient czernometal, zaraziłem się od paatosa
poza tym każde przesłuchanie Damnation utwierdza mnie w przekonaniu, że to najlepszy album Opeth
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3692 on: 2008-05-01, 16:21:13 »
 In lingua mortua - Bellowing sea - Racked by tempest. Najpro¶ciej mówi±c progresywny black, ale oprócz standardowego instrumentarium pojawia siê m.in. mellotron :D Zespó³ jako inspiracjê wymienia wszystko od norweskiego blacku lat 90', przez progresywny rock lat 70', jazz lat 50', do folku, country, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. Na p³ytce jest taki specyficzny klimat horroru, ale muzyka nie leci ¿adn± tandet±. Konkretne granie, s³ucha siê bardzo mi³o. Na pewno jest dosyæ oryginalnie :)

 
Coldworld - The Stars Are Dead Now i Melancholie , rewelacyjny depresyjny sujisidalny ambient czernometal, zarazi³em siê od paatosa
Mnie równie¿ Paatos poczêstowa³, aczkolwiek na razie przys³ucha³em siê tylko jednemu utworowi :)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3693 on: 2008-05-01, 18:54:13 »
Coldworld - The Stars Are Dead Now i Melancholie , rewelacyjny depresyjny sujisidalny ambient czernometal, zarazi³em siê od paatosa
poza tym ka¿de przes³uchanie Damnation utwierdza mnie w przekonaniu, ¿e to najlepszy album Opeth
No Coldworld jest ¶wietny (s³ucha³em tylko tych kawa³ków, które s± udostepnione na la¶cie). A co do Damnation to wydaje mi siê, ¿e to naj³atwiejszy w odbiorze album Opeth.
selfbanned

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3694 on: 2008-05-01, 18:58:27 »
A co do Damnation to wydaje mi siê, ¿e to naj³atwiejszy w odbiorze album Opeth.

 Zale¿y. Ja po wys³uchaniu go czujê siê zmêczony psychicznie.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3695 on: 2008-05-01, 19:18:08 »
Na majspejsowym profilu Pure Reason Revolution demo Deux Ex Machina - na dobr± sprawê nie obiega od tego co zagrali na "The Dark Third".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3696 on: 2008-05-03, 14:54:13 »
Ja sobie ostatnio ucz±c siê (matko, jak to brzmi :>) s³ucham The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble - taki ca³kiem fajny ambient, nie przeszkadza, nie wci±ga za mocno, jako t³o idealny :]

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3697 on: 2008-05-03, 18:00:15 »
Ne Obliviscaris - The Aurora Veil - australijski progresywny (ale nie bez przesady) metal z elementami blacka, growlem, skrzypcami. To jest tylko demo [pierwsze i jedyne ich wydawnictwo], trzy utwory [¶rednio 10 minut], ale poziom tej muzyki nakazuje ¶ledziæ informacje o zbli¿aj±cych siê full-lengthach
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Snufkin_

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3698 on: 2008-05-03, 18:53:30 »
Ne Obliviscaris - The Aurora Veil - australijski progresywny (ale nie bez przesady) metal z elementami blacka, growlem, skrzypcami. To jest tylko demo [pierwsze i jedyne ich wydawnictwo], trzy utwory [¶rednio 10 minut], ale poziom tej muzyki nakazuje ¶ledziæ informacje o zbli¿aj±cych siê full-lengthach
troche mnie wokale tam wkurzaj± ;p

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3699 on: 2008-05-04, 18:02:16 »
Na majspejsowym profilu Pure Reason Revolution demo Deux Ex Machina - na dobr± sprawê nie obiega od tego co zagrali na "The Dark Third".

Eee, DeuSexMaszinê to grali ju¿ w lipcu przed Porkami :P mogliby ju¿ swoj± drog± wypu¶ciæ tê tak d³ugo zapowiadan± p³ytkê  :?

A u mnie ostatnio Anka Ternheim, jak wpad³a mi w ucho tak wypa¶æ nie chce :P chwilowo tylko Somebody Outside
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3700 on: 2008-05-04, 20:27:55 »
Wiêc widzê, ¿e moja propaganda przynios³a niespodziewanie du¿e sukcesy! ;]

Brawo Ania! ;)

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3701 on: 2008-05-04, 23:25:42 »
Wiêc widzê, ¿e moja propaganda przynios³a niespodziewanie du¿e sukcesy! ;]

Brawo Ania! ;)

A w ogóle to ona wygl±da IDENTYCZNIE miejscami jak moja kole¿anka ;)
wszystko, co sko¶ne.

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3702 on: 2008-05-04, 23:55:48 »
Powróci³ mi nastrój na wszelkiego rodzaju post-rock'i. W³a¶nie sobie s³ucham zespo³u Yndi Halda. Na forum wspomnia³ o tym zespole tylko ThirdEye w li¶cie zespo³ów post-rock'owych, dlatego pozwolê sobie co nieco naskrobaæ dla tych, którzy ich nigdy nie s³uchali. Otó¿ brytyjczycy, rozpoczêli projekt w 2001 roku i trwaj± do dzi¶. Wydali jak dot±d jeden album pt. Enjoy Eternal Bliss (w staronorweskim to w³a¶nie Yndi Halda). Rozwleczone (w pozytywnym tego s³owa znaczeniu) minimalistyczne kompozycje, momentami rozwijaj± siê w ca³kiem dynamiczne granie. Dodatkowym atutem na pewno s± skrzypce, które idealnie wkomponowuj± siê w klimat utworów. Naprawdê przypad³o mi do gustu to granie, szczególnie kawa³ek Dash And Blast. Fanom post-rock'ów i experimental'i szczerze polecam! :mrgreen:

Yndi Halda, theirspace
« Last Edit: 2008-05-05, 00:03:50 by ozeh »
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3703 on: 2008-05-05, 19:11:58 »


Mar de Grises - Draining the Waterheart

Przepyszny doom metal z... Chile :) Nies³ychanie oryginalna muzyka, wiele 'wstrzykniêtych' elementów innych gatunków - mo¿na us³yszeæ nutkê elektroniki, progressive, ambientu, atmospheric cokolwiek, death, ale przede wszystkim dominuje doom. Album jest bardzo bogaty, nie ma chwili, by mo¿na by³o siê nim znu¿yæ, zespó³ wspaniale manewruje miêdzy owymi domieszkami gatunkowymi. Po niema³ej ilo¶ci przes³uchañ wci±¿ czujê, ¿e p³yta ma wiele nieodkrytych zakamarków. :)
Przytoczê jeszcze do¶æ trafny fragment opisu ze sklepu Omnio:
Quote
Gorzki posmak doom metalu, surowo¶æ death metalu i zmys³owo¶æ post-rocka ³±cz± siê razem i zatapiaj± w symfonicznej progresji d¼wiêków.

W najbli¿szym czasie mam zamiar zapoznaæ siê ze starszymi dokonaniami tej nietuzinkowej kapeli.
Polecam!

paatos

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3704 on: 2008-05-05, 19:24:38 »
No no, ok³adka wygl±da przepysznie  :P