Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421890 times)

0 Members i 11 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #3855 on: 2008-05-31, 22:05:19 »
Tote¿ nawet nie wspomnia³am o legionie powermetalowców z Blind Guardianem na czele, którzy tworz± ca³e koncept albumy o ¦ródziemiu i okolicach, pole ostrza³u mojej kpiny zawê¿aj±c do tych, którzy ma³o oryginalnie zer¿nêli wszystkie co mroczniejsze nazwy w³asne Tolkienowego pomys³u (majndziu, nie szczêdzi³am nawet moich ukochanych Epheli  8)), ¿eby mieæ poczucie bycia trv nazywaj±c siê Groza czy Ciemno¶æ :immortal: :roll:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #3856 on: 2008-05-31, 22:39:32 »
Fields of the Nephilim klasyka, a moze nie ?


sadze ze FOTN nie trzeba nikomu polecac :)


Mordor - The Earth

[offtop] zaraz, policzmy... :-k Amon Amarth, Burzum, Ephel Duath, Gorgoroth, Witchking, teraz jeszcze ten Mordor... co zosta³o, sprawd¼my - Sauron, Morgoth/Melkor, Balrog, Uruk-hai, Minas Morgul (w zasadzie Artrosis nagra³ kawa³ek o tym tytule, ale uznajmy, ¿e to siê nie liczy), Ered Lithui, Moria...ca³kiem sporo jeszcze. Tolkien-metalowi wró¿ê zatem ¶wietlan± przysz³o¶æ  8) :lol: [/offtop]

Do listy dodalbym jeszcze Camela, ktory na plycie 'Mirage' nagral utwor 'Nimrodel/The Procession/The White Rider'. Zdecydowanie najpiekniejsza ilustracja muzyczna do prozy Tolkiena, szczegolnie jesli sie wezmie pod uwage, ze calosc byla holdem dla Tolkiena, ktory zmarl pol roku przed ukazaniem sie tego alumu...

Summoning nagrali album o tytule Minas Morgul. Zreszt± oni maj± bardzo du¿o nawi±zañ do ¶wiata Tolkiena. W zasadzie ca³a ich muzyka do niego nawi±zuje.

Cala przerazliwie nudna muzyka, zapomniales dodac :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

paatos

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3857 on: 2008-05-31, 22:47:49 »
Kettel, Walknut, Sigur Rós.

Melancholijnie

Lizard

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3858 on: 2008-05-31, 23:37:58 »
Ayreon - Human Equation
na pewno znany tutaj album, a dla mnie to nowosc, i sie zakochalem :)

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #3859 on: 2008-06-01, 13:55:23 »
Summoning nagrali album o tytule Minas Morgul. Zreszt± oni maj± bardzo du¿o nawi±zañ do ¶wiata Tolkiena. W zasadzie ca³a ich muzyka do niego nawi±zuje.
Cala przerazliwie nudna muzyka, zapomniales dodac :P

Nie zgadzam siê. ;)
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Lizard

  • Guest
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #3860 on: 2008-06-01, 13:58:10 »
Summoning nagrali album o tytule Minas Morgul. Zreszt± oni maj± bardzo du¿o nawi±zañ do ¶wiata Tolkiena. W zasadzie ca³a ich muzyka do niego nawi±zuje.
Cala przerazliwie nudna muzyka, zapomniales dodac :P

Nie zgadzam siê. ;)

A ja sie zgadzam. Myslalem wlasnie ze bylo cos takiego, tylko sobie nie moglem przypomniec nazwy zespolu. Ale jak juz padla, to wspomnienia wrocily natychmiast. Nuuuda!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3861 on: 2008-06-01, 14:01:35 »
Dante - niemiecki prog metal. Trochê jestem ju¿ tym nurtem zmêczony, ale "The Inner Circle" ca³kiem ciekawie wypada na tle innych tego typu produkcji.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #3862 on: 2008-06-01, 14:26:50 »
Zale¿y do czego siê s³ucha takiej muzyki. Mi siê zawsze fajnie gra³o przy Summoning w ró¿ne rpg, g³ównie Neverwinter Nights po sieci. Jak sobie leci w tle taki atmosferyczny black to dzia³a na wyobra¼niê - przynajmniej moj±, pozwala³a mi siê bardziej wczuæ w klimat gry. :mrgreen: Ksi±¿ki fantasy te¿ siê lepiej czyta jak co¶ takiego sobie w tle szumi. Podobnie jest chocia¿by z Dargaard - wspania³a muzyka pod sesjê rpg, niekoniecznie nadaj±ca siê do s³uchania ot tak, dlatego rozumiem Wasze opinie, naigrywania siê i powody, dla których tak piszecie, ale siê z nimi nie zgodzê. ;)
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #3863 on: 2008-06-01, 14:53:49 »
Dargaard jest ¶wietny :) jak i Arcana, Desideri Marginis (je¶li dobrze pamiêtam) i inne ethereal zrzyny w wiêkszym lub mniejszym stopniu z Dead Can Dance ;)
Hmm co by tu poleciæ.. jest gor±co, cz³owiek chcia³by troszkê siê och³odziæ..

Tim Hecker - Harmony in Ultraviolet
szumiasty ambient, bardzo ch³odna, koj±ca i przestrzenna muzyka zabieraj±ca s³uchacza na mro¼ne pustynie (ale nie takie blackowe :P) ¶nie¿no-szklanych d¼wiêków, tajemniczych melodii ukrytych za delikatn± zas³on± bia³ego szumu, ca³y Hecker :]

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3864 on: 2008-06-01, 20:14:19 »
Co¶ mi mówi nazwa "The Inner Circle", ale jak sprawdzi³em, to jaki¶ jamajski zespó³ reggae. A jak mówi mój kumpel "kto s³ucha reggae, ten rucha kolegê" :D

Ayreon móg³by byæ fajny, gdyby nagrywa³ bardziej zró¿nicowane albumy, a nie wszystkie na jedno kopyto.

Taki rok chyba, ¿e moje ulubione zespo³y nagrywaj± s³abe utwory
To polub inne zespo³y ;)

To poleæ mi co¶ ;)
« Last Edit: 2008-06-01, 20:47:11 by Blek »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3865 on: 2008-06-02, 00:19:09 »
Taki rok chyba, ¿e moje ulubione zespo³y nagrywaj± s³abe utwory
To polub inne zespo³y ;)

To poleæ mi co¶ ;)
O, to tu jeszcze kto¶ nie wie, ¿e ja siê nie znam :P
Moonspell nowy jest fajny, poza tym wiêcej nowo¶ci nie pamiêtam, chyba same jakie¶ staro¶ci lec± u mnie... znaczy z d¼wiêków zdatnych do s³uchania to my¶lê, ¿e Sidewaytown jest ca³kiem niez³y (o, a klip do Beautiful Accident wyrywa serce). Tam na majspejsowej stronie jest napisane, ¿e to alternative / indie / shoegaze, wiêc pewnie to prawda. Bo jak dla mnie to jest "prze¶liczne", ale ka¿dy wie, ¿e nie ma takiego gatunku muzyki ;P Spróbuj, najwy¿ej Ci siê nie spodoba ;)

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3866 on: 2008-06-03, 10:30:54 »
Ja te¿ siê nie znam, a je¿eli ty siê nie znasz i ja siê nie znam, a ty mi co¶ polecisz, to mi jako te¿ nieznaj±cemu siê powinno siê podobaæ to, co poleca nieznaj±ca siê. (czasem uwielbiam mój tok my¶lenia)

Moonspell kiedy¶ s³ucha³em, ale raczej pojedyncze utwory - w pamiêci zosta³ mi tytu³ 'Opium' - tamten kole¶ nawet nie¼le ¶piewa³. A ten Sidewaytown te¿ sprawdzê w najbli¿szym czasie.

Lizard

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3867 on: 2008-06-03, 10:34:57 »
dziwny ten nowy Moonspell, ma potencjal na cos ciekawego, ale pierwszym wrazeniem bylo ze to taka bezsensowna rabanka :/
generalnie od czasu darkness and hope jakos tak srednio mi podchodzi. Wyjatkiem jest tutaj "Antidote", ktory bardzo mnie zachwycil, natomiast pozostale, to ... takie co najwyzej poprawne granie, bez polotu

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3868 on: 2008-06-03, 18:09:43 »
dziwny ten nowy Moonspell, ma potencjal na cos ciekawego, ale pierwszym wrazeniem bylo ze to taka bezsensowna rabanka :/
£e tam pierwsze wra¿enie. U mnie te¿ pierwsze wra¿enie by³o podobne, ale pos³ucha³am wiêcej razy i okaza³o siê, ¿e nie do¶æ, ¿e wcale nie taka bezsensowna ta r±banka ;) to jeszcze ca³kiem przyjemnie siê tego s³ucha. Kwestia gustu pewnie ;)

Snufkin_

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #3869 on: 2008-06-03, 18:36:36 »
Altan Urag - Made In Mongolia
tytu³ p³yty mówi sam za siebie :P
super folkowo-rockowe granie ;p

 

lofty-success