Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422024 times)

0 Members i 15 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4020 on: 2008-07-03, 20:54:17 »
Ale dlaczego? Przecie¿ mimo 'Earth Intruders' i tak 'All is Full of Love' ;)

(sorry za ma³y offtop)

aha i - ö ;]

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4021 on: 2008-07-03, 20:58:54 »
Ale dlaczego? Przecie¿ mimo 'Earth Intruders' i tak 'All is Full of Love' ;)



All, around you is full of love... ale nie ma tego kogos, tego "you" :-( to chyba dlatemu :-(

no dobra, jeszcze Tori Amos... Siren
« Last Edit: 2008-07-03, 21:01:28 by Jasmin »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4022 on: 2008-07-03, 22:35:00 »
A u mnie Nosowska. Na razie tylko Je¶li wiesz co chcê powiedzieæ...; tak po wczoraj mnie wziê³o, bo sobie film obejrza³am, gdzie na koñcu by³ ten utwór. Ale z czasem pewnie ca³y Puk.Puk poleci. Swoj± drog±, to ona fajnie ¶piewa. Bardzo fajnie.

Tak vögle to coraz bardziej wci±ga mnie Eternal Kingdom Cult of Luna. I ok³adka ju¿ mi mniej przeszkadza, bo po¶wiêci³am trochê czasu i dowiedzia³am siê, o co w³a¶ciwie chodzi i co za bydlê jest na niej. Chocia¿ i tak Salvation >>> Eternal Kingdom (i ma u mnie oddzielny o³tarzyk ;P)

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4023 on: 2008-07-03, 22:51:46 »
Ale ogólnie to Salvation > The Beyond = Somewhere Along The Highway > Cult of Luna >> Eternal Kingdom :] (to oczywiście mój prywatny ranking =D)

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4024 on: 2008-07-04, 00:40:43 »
Z powodu potwora, który zmusza mnie do ogl±dania ckwliwych filmów o banalnych problemach mi³osnych amerykañskiej m³odzie¿y ¿yj±cej pod koniec lat 60. XX wieku, s³ucham obowi±zuj±cej wtedy muzyki + inne Bille Medleye... Normalnie Dirty Dancing rz±dzi ;P

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4025 on: 2008-07-04, 01:01:27 »
 W³a¶nie s³ucham Eternal Kingdom Cult of Luna i bardzo mi siê podoba. Tytu³owy kawa³ek oraz Ghost Trail bardzo przyjemne. W sumie najs³abszym punktem jest dla mnie wokal, ale nie mogê powiedzieæ, ¿eby nie pasowa³ do muzyki.
 Wczoraj od¶wie¿y³em sobie Hammerheart Bathory. Nie czaruje jak kiedy¶, ale to kawa³ ¶wietnej muzyki.

 A kilka dni wcze¶niej próbowa³em po raz pi±ty lub szósty raz ugry¼æ Moonspell (za ka¿dym razem z innej strony). Tym razem s³ucha³em Wolfheart. I mam dosyæ Moonspella, nie mam ju¿ ochoty siê z tym zapoznawaæ. Jak Alma Mater ma byæ wg kilku recenzji szczególnym utworem dla polskich fanów, to ja dziêkujê serdecznie D: Jak to jest p³yta w wliczym i wampirycznym klimacie, to ja dziêkujê D: (hmm, chocia¿ co¶ z wycia by³o, tyle ¿e niekoniecznie wilczego :P).
 Co do Night eternal, którego równie¿ próbowa³em w ostatnim czasie, to jest to s³uchalne, ale nie oferuje czego¶, czego ja bym szuka³. Takie tam melodyjne ciemne granie.
 Oczywi¶cie to tylko moja opinia. Tak czy siak, po recenzjach oczekiwa³em zawsze czego¶ dobrego, podchodzi³em do ka¿dego albumu z pozytywnym nastawieniem i nigdy te oczekiwania siê nie spe³ni³y.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4026 on: 2008-07-04, 15:53:29 »
A u mnie Nosowska. Na razie tylko Je¶li wiesz co chcê powiedzieæ...; tak po wczoraj mnie wziê³o, bo sobie film obejrza³am, gdzie na koñcu by³ ten utwór.
Gry uliczne? :D
A piosenkê po¿yczê, jak przyjadê :D
...If I call will you come and will you save me?

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4027 on: 2008-07-04, 15:59:54 »
W tym momencie w zasadzie s³ucham i ogl±dam rewelacyjny koncert Jaga Jazzist zagrany w 2005 roku w Amsterdamie tu mo¿na go zobaczyæ za darmo

paatos

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4028 on: 2008-07-05, 13:44:39 »
Kettel - wszystko
Tysh rewelacyjne.

roarjakzwierz

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4029 on: 2008-07-05, 16:37:08 »
Birch Book - uwielbiam kolesia

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4030 on: 2008-07-05, 17:32:14 »
 Tak swoj± drog±, to jedna uwaga na temat ostatniego Týra. Na minus zdecydowanie wypadaj± teksty, przynajmniej je¶li chodzi o wk³ad zespo³u w ich tworzenie. Na dziewiêæ utworów (Hail to the Hammer nie liczê) dwa maj± tekst Heriego, kolejne dwa tekst Heriego i "dodatki" od pisarzy. Ale... to w sumie lepiej, bo gdyby mia³o byæ wiêcej takich kwiatków jak "They sailed across the ocean, and it fills me with emotion"... D: To ja wolê ju¿ ja¿d¿enie przez ¿alowe pola ;)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4031 on: 2008-07-05, 18:21:53 »
Jako, ¿e mi ¼le, jestem w¶ciek³a i takie tam, to poprawiam sobie humor Nanowarem. Zajebista parodia gej metalu :rotfl: (Chocia¿ je¶li to jest parodia, to zaczynam mieæ w±tpliwo¶ci, czy Rhapsody gra na powa¿nie :>)

mo¿e ja powinnam to daæ jednak do Humoru albo do Linków chocia¿...?

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4032 on: 2008-07-06, 13:41:26 »
Kettel - wszystko

muszê sobie nowego Kettel'a od¶wie¿yæ i sprawdziæ czy dalej chwyta tak samo jak za pierwszym ods³uchem

u mnie:
Mokira - FFT POP, pisa³em kiedy¶ o nim tutaj, co prawda z omawian± w temacie stylistyk± mia³ on niewiele wspólnego (zreszt± przeczytajcie co on tam w ogóle robi :P). W ka¿dym b±d¼ razie FFT POP to inna twarz szweda, bardziej melancholijna ambientowa rozmarzona, ale w charakterystycznym dla wytwórni Raster Noton cyfrowo-glitchowym brzmieniu, posiekane i posklejane fragmenty przemieniaj± siê w piêkne melodie, gdzie¶ blisko tu do Tima Heckera, klimatem zahacza o Endless Summer Fennesza, czasem odezwie siê te¿ echo Aokiego Takamasy, a lekko porozrywana struktura mo¿e kojarzyæ siê z ta¶mowymi eksperymentami Williama Basinskiego. P³yta w sam raz na upalne popo³udnia.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #4033 on: 2008-07-06, 16:50:46 »
Dzi¶ dwa albumy:


Ihsahn - [2008] - angL
Swego czasu wspomina³ o tym VoiceOfCommonSense i do dzi¶ reklamuje w sygnaturze :] P³yta bardzo dobra, zdecydowanie warta polecenia. Klimat i sposób gry jak najbardziej Ihsahnowy. Je¿eli komu¶ podoba³o siê The Adversary, spodoba siê równie¿ angL. Wielbiciele Emperora równie¿ nie powinni byæ zawiedzeni. I tak naj³atwiej okresliæ tê muzykê - jako kontynuacjê wspomnianeego albumu i kapeli. Z p³yty wyró¿nia siê [nie pozytywnie/negatywnie - po prostu brzmi wyra¼nie inaczej] utwór 'Unhealer', który to fakt podkre¶la³ VoiceOfCommonSense. Otó¿ w tym kawa³ku ¶piewa Mikael Åkerfeldt [mo¿e niektórzy znaj± kolesia :mrgreen:]. Odmienno¶æ tej piosenki ka¿e twierdziæ, ¿e Mike macza³ w niej swe ³apki g³êbiej - brzmi toto niczym wyjête z jakiego¶ Ghost Reveries.




Vulture Industries - [2007] - The Dystopia Journals
Pachn±cy powiew awangardy! Wprawdzie to pierwszy ich album niebêd±cy demem, lecz obfituje w ciekawe pomys³y i zaskakuj±ce brzmienia. Ca³o¶æ brzmi nieco 'teatralnie', niekiedy równie¿ pojawiaj± siê instrumenty smyczkowe, czasem elektronika, za¶ g³os wokalisty do z³udzenia przypomina Garma! By zas³oniæ lekko tê ró¿owo¶æ muszê mimo wszystko stwierdziæ, ¿e momentami album imho zahacza o chaos/nudê. Choæ mo¿e to tylko kwestia osobistego odbioru i gustu. Albo konieczno¶ci g³êbszego wgryzienia :)

lastefem zespo³u
oficjalna strona
« Last Edit: 2008-07-06, 17:04:02 by deluminathor »

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4034 on: 2008-07-07, 09:34:46 »
Wziê³o mnie na patataje, czyli Dio, Lost Horizon, Saxon. A s³ucham tego, bo Dio mówi: We Rock! A kto Dija nie szanuje...

 

lofty-success