Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421988 times)

0 Members i 16 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4050 on: 2008-07-11, 21:55:06 »
Ciekaw jestem czego innego spodziewaæ siê po kapeli o nazwie "¯ujcie Ich Jêzyki". ;)
[under construction]

roarjakzwierz

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4051 on: 2008-07-11, 21:55:27 »
Myrkgrav - Trollskau, Skrømt Og Kølabrenning :D:D:D::D szaaa³ :D

Trollskau, Skrømt Og Kølabrenning   /deluminathor
« Last Edit: 2008-07-11, 22:01:06 by deluminathor »

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4052 on: 2008-07-11, 21:59:49 »
Myrkgrav - Trollskau, Skrømt Og Kølabrenning :D:D:D::D szaaa³ :D
A to zahacz jeszcze o Fejd, np. album Huldran - powinien siê spodobaæ, choæ wiêcej w nim folku ni¿ metalu [którego w sumie prawie nie ma] :)

roarjakzwierz

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4053 on: 2008-07-11, 22:01:25 »
Fejd znam :) thx za rekomendacje :D
a i jeszcze DOOM:VS znów sie podniecam :P

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4054 on: 2008-07-12, 01:59:16 »
Welle:Erdball, bo
Ich bin nicht von dieser Welt
Ich will zurück auf meinen Stern

i mam nadziejê, ¿e Joachim von Hassel - Pilot der Bundeswehr, jako¶ mi w tym pomo¿e :P
Niez³e disko :hihi:

(tak, ta kula to ostatnio moja ulubiona zabawka)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4055 on: 2008-07-12, 11:40:50 »
Deathcaller - polska muza thrash/death metalowa - fajnie niby graj±, rasowe riffy, niez³e growlowanie, ale jako¶ tak to mnie nie krêci.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4056 on: 2008-07-12, 14:06:16 »
 Naj¶wie¿sze:
 Desolation - Desolation. Smutny jak pizda black metal z lirykami traktuj±cymi ponoæ o Kosmosie. G³ównym urokiem s± partie akustyczne, które przeplataj± siê z tradycyjnym blackowym graniem.
 Empire Auriga - Auriga dying. Ambientalny i industrialny black. Trochê szumów, elektroniczne pitanie i czorna mjuzika. Przytaczaj±c z ich MySpace'a: A distant, unfocused view of the post-apocalyptic wasteland. Hazy misanthropy channelled through futile anguish. blackmetal, early industrial, shoegazer, military fanfare, trance-guitar. I wszystko jasne :P


~k.: Sorry, ale mówi sie "smutny jak ch**". A najlepiej nie bluzgaæ, bo to brzydko i mnie razi (naprawdê; zreszt± nie tylko mnie :P).
 
« Last Edit: 2008-07-12, 14:19:32 by Kasandra »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4057 on: 2008-07-13, 16:19:47 »
Z³apa³em namiastkê fajnego humoru, wiêc zapu¶ci³em sobie ca³y, dawno nie s³uchany album Freddiego Mercury'ego & Montserrat Caballé, przez co mój dobry humor sta³ siê jeszcze lepszy, wiêc teraz leci Mr. Bad Guy Freddiego  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: I jest fajnie :mrgreen:

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4058 on: 2008-07-13, 19:23:09 »
KN¯ - Las Maquinas de la Muerte. Bo kolega mi w nocy ¶piewa³. I bardzo dobrze. Kazimierz S. jak by³ m³odszy, to fajniejsze rzeczy tworzy³. Albo ja marudzê. W kazdym razie LMDLM jest bardzo fajn± p³yt±.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4059 on: 2008-07-13, 19:24:16 »
Ja chyba mam wiêkszy sentyment do "Wystêpu", ale mo¿e dlatego, ¿e to pierwszy koncert rockowy na którym by³em. Trzeba przyznaæ, ¿e mnie ówczesnego 14-latka zwali³ z nóg. :mrgreen:
[under construction]

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4060 on: 2008-07-13, 20:41:07 »
S³ucham jako ¶piewa i gra Ray Wilson pod ró¿nymi postaciami.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #4061 on: 2008-07-13, 21:28:28 »

kkoagulaa - [2008] - Aurum Nostrum I

Kwiat norweskiej awangardy, proszê Pañstwa. Od pi±tkowego dziewiczego ods³uchania nie potrafiê oderwaæ siê od tego albumu/utworu. Pozornie bardzo rozci±gniêty i chaotyczny szum, ale pozostawia w s³uchaczu haczyk, który wo³a 'wróæ i skosztuj mnie jeszcze!'. Ka¿da kolejna taka wycieczka u¶wiadamia, ¿e ten szum i chaos a¿ kipi od piêknej tre¶ci i bogactwa zawartego w nim geniuszu.
To nie jest co¶, czego mo¿na pos³uchaæ 'przy okazji', co mo¿na spróbowaæ 'czy siê spodoba'. W tê muzykê trzeba wej¶æ, oddaæ jej swoje my¶li, umys³, pozwoliæ jej porwaæ wnêtrze s³uchacza, by mog³o zwiedziæ obszary dot±d nieznane. D³ugo nie mog³em wyklarowaæ obrazu, jaki ten utwór rysuje przed oczyma mojej wyobra¼ni. D³ugo, a¿ przysz³o ol¶nienie, któremu towarzyszy³o poczucie oczywisto¶ci.
Ta muzyka to podró¿ przez morze. Morze, na którym nigdy nie widaæ brzegu, na którym nie spotyka siê statków. Morze, na którym siê jest samemu, niesionym przez wiatr, ¶wiszcz±cy, przemykaj±cy pomiêdzy ma³ymi wyspami. Ka¿da z tych wysp jest niesamowita, nieprzystaj±ca do niczego znanego. A ka¿da ca³kowicie oryginalna, zupe³nie ró¿na od innych.
W wyspach zaklête s± d¼wiêki i uczucia. Ka¿da ma do opowiedzenia w³asn± historiê, dziwn±, piêkn±, smutn±, patetyczn± - ka¿da jest inna. Lecz wiatr wci±¿ wieje i nie pozwala niesionemu s³uchaczowi zostaæ na ¿adnej z nich. On wci±¿ gna, wiêc tym osamotnionym kawa³kom l±du mo¿na siê przyjrzeæ jedynie przez ulotn±, zwiewn± chwilê. I to jest w tym najpiêkniejsze...

Chcia³em znale¼æ co¶, do czego móg³bym porównaæ Aurum Nostrum I. Jak to z awangard± bywa, nie by³o to ³atwe. My¶la³em o Rongwrong - Historia Alfonsa Czahora, jako ¿e w obu spotkamy tajemniczo¶æ, elementy noise'u, nietuzinkowe eksperymenty d¼wiêkowe... Ale jednak to co¶ zupe³nie innego. Przez my¶l przebieg³ równie¿ Manes - wszak kkoagulaa to manesowe dziedzictwo i kilka d¼wiêków daje siê poznaæ. Jednak kkoagulaa to co¶ ca³kowicie innego. Wiêc mo¿e Ulver, skoro mówimy o awangardzie i do tego norweskiej? Có¿, Garm nie powstydzi³by siê takiego albumu... ale to brzmi inaczej!

Dla tych, którzy ceni± eksperymenty muzyczne - pozycja bez w±tpienia obowi±zkowa. Innym mo¿e siê w ogóle nie spodobaæ [ostrzegam :)].
Album/utwór mo¿na bezp³atnie pobraæ w formacie ogg i mp3 na blogu zespo³u. Wiêcej informacji o arty¶cie zgromadzi³em w stosownym w±tku, który na bie¿±co uaktualniam co wa¿niejszymi niusami.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #4062 on: 2008-07-13, 22:19:38 »
Na MySpace mo¿na zobaczyæ ich dwa clipy.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4063 on: 2008-07-14, 04:21:01 »
 077. Primordial - [Spirit the Earth Aflame #03] The Sol Must Sleep :P

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4064 on: 2008-07-14, 11:23:35 »
Kazimierz S. jak by³ m³odszy, to fajniejsze rzeczy tworzy³.
Hoho, zdecydowanie! Zarówno muzycznie, jak i, o dziwo, tekstowo.
selfbanned