Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421920 times)

0 Members i 10 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #4065 on: 2008-07-14, 12:44:00 »
Aurum Nostrum I - mam przy tym utworze klika skojarzeñ. Najgorsze jednak to, ¿e trudno jest mi go oceniæ, w ka¿dym b±d¼ razie nie pozostawia mnie obojêtnym. W moim umy¶le ów twór przebiega gdzie¶ pomiêdzy muzyk± maszyn (maj±c± ¼ród³a w traktacie "Musica Futurista" Marinettiego), a ambientem w pojêciu Briana Eno, czyli stanowi±c± d¼wiêki t³a. Z drugiej strony to przecie¿ g³ówne ¼ród³a wspó³czesnej muzyki awangardowej. Mam wra¿enie, ¿e zapêdzi³em siê za bardzo w przesz³o¶æ, a przecie¿ wspólne mianowniki odnajdziemy i dzisiaj. Po pierwsze Manes, s³ychaæ go tu i to do¶æ czêsto, w fragmentach bardziej "piosenkowych", jednak wygl±da to jakby panowie sobie wrzucili odrzuty z wy¿ej wymienionego bandu pomiêdzy chaotyczne dziwaczne ni to noise'owe ni to glitch'owe brzmienia. Klimat tych czê¶ci wykazuje tak¿e podobieñstwa do narkotycznych tworów Death in Vegas.  Wszelkie g³osy, melodeklamacje itp. kojarz± mi siê z grami komputerowymi, w które lubi czasem pograæ mój brat. Niesk³adno¶æ kompozycyjna mo¿e wskazywaæ na podobieñstwa z Silence Teaches You How to Sing Ulvera, tyle, ¿e Garm i spó³ka potrafili mnie usidliæ ca³o¶ci± i stron± melodyjn±, i niemelodyjn±. A przy tworze kkoagulaa do 5 minuty mêczê siê niemi³osiernie. Brak mi³osierdzia przywo³uje sk±din±d utwór When Loud Weather Buffeted Naoshima Davida Sylviana, któremu (tak sobie przed chwil± doszed³em do wniosku) chyba najbli¿ej do Aurum Nostrum I. Porównuj±c oba zjawiska przewaga stoi po stronie jednak Norwegów (g³ównie zawdziêczaj± oni to, krótszemu utworowi i w miarê czêstym zmianom motywów).
Nasuwa mi siê jeszcze wiele nazw, ale nie chce mi siê o tym pisaæ. Chyba nie rozumiem tego eksperymentu, albo panom Skandynawom skoñczy³y siê pomys³y. Omawiany utwór jawi siê dla mnie jako ciekawostka i chyba bardziej nada³by siê do sztuki performance.
« Last Edit: 2008-07-14, 13:16:22 by Whodo »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4066 on: 2008-07-16, 21:54:20 »
Dorian Opera - dla koneserów neoklasycystycznego metalu. Podobnie jak inny niemiecki band power metalowy, At Vance, graj± adaptacjê z Vivaldiego.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind


Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #4068 on: 2008-07-17, 00:36:04 »
Jesse Sykes & The Sweet Hereafter - wszystko, ale przede wszystkim "Love Lust And The Open Halls (...) " 
G³os tej pani pozna³em na albumie Sunn O))) & Boris - Altar, w utworze "The Sinking Belle (blue sheep) " i bardzo mnie zaintrygowa³ swoj± niecodzienn± barw±. Je¶li komu¶ nieobce s± d¼wiêki Six Organs of Admittance i na s³owo country nie reaguje wymiocinami, a banjo nie kojarzy mu siê tylko z marnymi podróbkami spaghetti westernów z lat 70 to jest to muzyka w sam raz dla niego. Co¶ piêknego, polecam !
No way in from the outside, no way out from within.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4069 on: 2008-07-18, 11:13:41 »
Murcof - Remembranza, jak dla mnie obok Fennesza najwa¿niejszy cz³owiek w nowej elektronice bez dwóch zdañ, przy Rostro umieram z estetycznego zachwytu, zreszt± ca³y album jest wype³niony znakomitymi utworami.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4070 on: 2008-07-19, 23:54:03 »
Made Out of Babies mnie totalnie zniszczy³o. Opad szczêki. Dlaczego nie s³ysza³em o nich wcze¶niej?
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4071 on: 2008-07-20, 00:01:45 »
No w³a¶nie ja te¿ siê o nich dopiero w zwi±zku z nowym albumem dowiedzia³em. The Ruiner mia¿d¿y, jeden z najlepszych albumów tego roku!

u mnie:
Alva Noto - Transrapid - part 1

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4072 on: 2008-07-20, 00:09:21 »
No właśnie ja też się o nich dopiero w związku z nowym albumem dowiedziałem.
I słusznie, bo poprzednie są słabsze ;)

U mnie teraz Arvo Pärt - Tabula Rasa, polecać chyba nikomu nie trzeba, świetna minimalistyczna klasyka ;)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4073 on: 2008-07-20, 00:12:56 »
No w³a¶nie ja te¿ siê o nich dopiero w zwi±zku z nowym albumem dowiedzia³em.
I s³usznie, bo poprzednie s± s³absze ;)

o widzisz dobrze, ¿e mi pozwiedza³a¶  :mrgreen: w ogóle dziêki za rekomendacje :)
a jeszcze do³±czam jeszcze jedn± du¿± pochwa³ê w stronê Made Out of Babies za rewelacyjn± ok³adkê nowej p³yty

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4074 on: 2008-07-20, 00:18:30 »
A mnie te ma³py zupe³nie nie krêc±, ale spoko. Nic nigdy pod wzglêdem stonera nie przebije ok³adki TrawkowegoTronu.
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4075 on: 2008-07-20, 00:24:52 »
ej nie przesadzajmy, to mi ju¿ bardziej siê Witchcult Today ok³adka podoba, choæ te¿ nie jest jaka¶ nadzwyczajna. 

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4076 on: 2008-07-20, 00:53:58 »
Oj tam, jak dla mnie zarówno koncept i wykonanie s± doskona³e. Niez³e ok³adki miewa te¿ High on Fire. Szczególnie ostatni±.
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4077 on: 2008-07-20, 00:58:57 »
Unas musisz mi wybaczyæ, ale czego siê spodziewasz po cz³eku który ma zboczenie na punkcie ok³adek albumów z wytwórni raster-noton   :mrgreen:

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4078 on: 2008-07-20, 01:01:52 »
No tak, rozumiem. Ale spoko, ka¿dy ma swój gust. Dla mnie ok³adka musi mieæ pewn± estetykê i skoñczon± formê, w której ja mogê znale¼æ tre¶æ. A jak nie mogê to mi siê nie podoba. ;)
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4079 on: 2008-07-20, 01:07:00 »
No ja jestem chorym estet±, nic nie daj doskonale trafna tre¶æ art-worku, skoro formalnie nie trafia ona w moje gusta  :wink:

a w temacie:
Of Montreal - Hissing Fauna, Are You The Destroyer?