Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422068 times)

0 Members i 15 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Nelo_Angelo

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • "Death and life taken so easily..."
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4110 on: 2008-07-30, 10:01:55 »
Dzisiaj z rana: Novembers Doom - The Novella Reservoir Ostatni± p³ytê maj± wypasion±! :twisted:



absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4111 on: 2008-07-30, 14:32:12 »
ostatnio bardzo spodoba³y mi siê Karpaty Magiczne z ich "Ethnocore 2" :) taki pokrêcony folk.
poza tym nie opuszcza mnie te¿ nowy Venetian Snares "Detrimentalist" i ch³odno-koj±cy "Norberg" Tima Heckera.

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4112 on: 2008-07-31, 19:57:42 »
A ja dzisiaj s³ucha³em "A Night At The Opera" Queen w 5.1 :D Powiem krótko. Cudowne. Po tym, co dzi¶ us³ysza³em po prostu muszê mieæ mo¿liwo¶æ ods³uchania tego w domu. Kino domowe z DTS zaczyna byæ coraz bardziej powa¿nym priorytetem. :> :)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4113 on: 2008-07-31, 20:23:56 »
Beck - Modern Guilt. Beck nadal trzyma dobry poziom. Na nowym albumie serwuje, mieszankê przebojowych piosenek ³±cz±cych ducha rocka z lat 60 i 80, ze wspó³czesnymi brzmieniami i nienachaln± elektronik±.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4114 on: 2008-07-31, 21:27:23 »

Circusfolk z Helsinek - co tu napisaæ... kolejna próba spojrzenia na rock progresywny z trochê innej perspektywy.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Nelo_Angelo

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • "Death and life taken so easily..."
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4115 on: 2008-08-01, 10:59:03 »
Dream Theater - Six Degrees Of  Inner Turbulence 1 piosenkê: Misunderstood :)





Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4116 on: 2008-08-02, 17:18:55 »
Sobie w³±czy³am Negurã Bunget - Om, bo przypomnia³o mi siê, ¿e to fajne.
Poza tym £unofobia - Czarne s³oñce, odkrycie dokonane dziêki last.fm. Ca³o¶æ taka w miarê, trzeba wypiæ trochê, ¿eby siê bardziej podoba³o, ale najbardziej gotycki utwór (Ona) wchodzi i bez tego. (Aha, to siê wszystko cyrylic± pisze, ale pomy¶la³am ¿e raz zachowam siê jak cz³owiek i napiszê tak, ¿eby ka¿dy móg³ przeczytaæ)

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4117 on: 2008-08-02, 19:02:15 »
(Aha, to siê wszystko cyrylic± pisze, ale pomy¶la³am ¿e raz zachowam siê jak cz³owiek i napiszê tak, ¿eby ka¿dy móg³ przeczytaæ)
Najlepiej pisz obie wersje, bo upraszczanie oryginalnych [bez podawania ich natywnego wygl±du/brzmienia] to skandal :wink:

Lech Jankowski - [1995] - Institute Benjamenta [soundtrack]
Pyszna mieszanka kontrabasu, wiolonczeli, skrzypiec, gitary akustycznej i melancholii. Idealna ilustracja filmu, który swoj± nietuzinkowo¶ci± i artyzmem siêga wysoko ponad chmury.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4118 on: 2008-08-02, 20:34:51 »
(Aha, to siê wszystko cyrylic± pisze, ale pomy¶la³am ¿e raz zachowam siê jak cz³owiek i napiszê tak, ¿eby ka¿dy móg³ przeczytaæ)
Najlepiej pisz obie wersje, bo upraszczanie oryginalnych [bez podawania ich natywnego wygl±du/brzmienia] to skandal :wink:
Nie chce mi siê. Ale zrobiê Ci promocjê:
Лунофобия, Чёрное солнце, Она
(sk±din±d Rosjanie u siebie pisz± Майкл Джексон na przyk³ad i wszystko jest w porz±dku...)

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #4119 on: 2008-08-03, 17:51:02 »
Dzi¶ zapraszam do dwóch albumów Stille Opprør - projektu sp³odzonego przez gitarzystê, którego korzenie siêgaj± formacji In The Woods.... Oto:

  • Prosjekt 2 13 z roku 2001.

    P³yta zdominowana jest przez subtelne d¼wiêki strun gitary akustycznej. Ka¿da nuta przepe³niona jest zapachem skandynawii, nostalgicznej melancholii... choæ momentami muzyka nie¶mia³o dotyka odleg³ych zak±tków. I tak pojawiaj± siê w tle afrykañsko pobrzmiewaj±ce bêbny czy jazzuj±cy kobiecy wokal. Ten ostatni stanowi osobliwy element p³yty. Otwiera on album, ci±gn±c siê i chwytaj±c s³uchacza za serce [spragnione skandynawii...], i zamyka - tym razem w³a¶nie niesfornie jazzuj±c.
    Nasuwaj± mi siê dwa porównania tej muzyki. Te bardziej nostalgiczne elementy, szczególnie te z kobiecym g³osem, brzmi± podobnie do Skumring - [2005] - De Glemte Tider. Etniczne za¶ fragmenty przywodz± mi na my¶l Atman - [1995] - Soundreams.

  • S.o2 z roku 2008.


    Zmiana stylistyki. Rock. Melancholijny i pe³en uczuæ, bardzo skandynawski, ale rock. Momentami brzmi b³ogo, jak ch³odny norweski poranek sk±pany w promieniach budz±cego siê s³oñca, które spoziera zza pokrytych ¶niegiem szczytów górskich. Jednak chwile te w innych utworach przeradzaj± siê w nostalgiczn± têsknotê i rozwa¿ania. A niekiedy i w zamêt, chaos, próbê ucieczki.
    Do¶wiadczyæ mo¿na momentami d¼wiêków instrumentów dêtych, kobiecy g³os równie¿ i tu po³echce ucho s³uchacza [choæ w bardziej rockowym stylu], zdarzaj± siê te¿ eksperymenty z rozci±gniêt± w czasie, wybrzmiewaj±c± gitar±, z której artysta wyciska ostatnie krople d¼wiêku.
    Trudno mi znale¼æ porównanie. Niektóre momenty przypominaj± Anathemê, ale to jedynie krótkie epizody w ca³okszta³cie albumu. Ot - rock zabarwiony skandynawi± :wink:

Snufkin

  • Guest
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #4120 on: 2008-08-04, 12:17:58 »
Dzi¶ zapraszam do dwóch albumów Stille Opprør - projektu sp³odzonego przez gitarzystê, którego korzenie siêgaj± formacji In The Woods.... Oto:

  • Prosjekt 2 13 z roku 2001.

    P³yta zdominowana jest przez subtelne d¼wiêki strun gitary akustycznej. Ka¿da nuta przepe³niona jest zapachem skandynawii, nostalgicznej melancholii... choæ momentami muzyka nie¶mia³o dotyka odleg³ych zak±tków. I tak pojawiaj± siê w tle afrykañsko pobrzmiewaj±ce bêbny czy jazzuj±cy kobiecy wokal. Ten ostatni stanowi osobliwy element p³yty. Otwiera on album, ci±gn±c siê i chwytaj±c s³uchacza za serce [spragnione skandynawii...], i zamyka - tym razem w³a¶nie niesfornie jazzuj±c.
    Nasuwaj± mi siê dwa porównania tej muzyki. Te bardziej nostalgiczne elementy, szczególnie te z kobiecym g³osem, brzmi± podobnie do Skumring - [2005] - De Glemte Tider. Etniczne za¶ fragmenty przywodz± mi na my¶l Atman - [1995] - Soundreams.

  • S.o2 z roku 2008.


    Zmiana stylistyki. Rock. Melancholijny i pe³en uczuæ, bardzo skandynawski, ale rock. Momentami brzmi b³ogo, jak ch³odny norweski poranek sk±pany w promieniach budz±cego siê s³oñca, które spoziera zza pokrytych ¶niegiem szczytów górskich. Jednak chwile te w innych utworach przeradzaj± siê w nostalgiczn± têsknotê i rozwa¿ania. A niekiedy i w zamêt, chaos, próbê ucieczki.
    Do¶wiadczyæ mo¿na momentami d¼wiêków instrumentów dêtych, kobiecy g³os równie¿ i tu po³echce ucho s³uchacza [choæ w bardziej rockowym stylu], zdarzaj± siê te¿ eksperymenty z rozci±gniêt± w czasie, wybrzmiewaj±c± gitar±, z której artysta wyciska ostatnie krople d¼wiêku.
    Trudno mi znale¼æ porównanie. Niektóre momenty przypominaj± Anathemê, ale to jedynie krótkie epizody w ca³okszta³cie albumu. Ot - rock zabarwiony skandynawi± :wink:
a ja odczuwam ten "zadzior" z In the Woods... nieco grzeczniejszy... przerazi³a mnie za to grzywka tego pana ;o ale muzyka bardzo ciekawa

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4121 on: 2008-08-07, 00:19:28 »
Ja chcem rzec, zgodnie z tym co powiedziane zosta³o ze 3 strony temu, ¿e nowe Made Out of Babies rz±dzi, dzieli, miecie i w ogóle z nóg zwala. :serducho: Julie. I w ogóle. Poprzedni album podoba³ mi siê ju¿ wcze¶niej, a ten po prostu ma w sobie wszystko co na Coward najlepszego :hihi:
Póki co w ka¿dym prawie kawa³ku znajdujê co¶ co mnie wkrêca. Super. A "The Major" czy "Bunny Boots" s± genialne, w ogóle, cholera, wszystkie s± genialne, o.

A jak nie MOoB to s³ucham Audreyek ;) Bo nic nowego na razie ciekawego nie znalaz³am...

Ale i tak najlepszym zespo³em na ¶wiecie jest The Birthday Massacre!

 :immortal:
wszystko, co sko¶ne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4122 on: 2008-08-08, 18:54:43 »
Défilé des âmes - Lust'n' Stone. Taki neofolk made in Greece; na skrzypcach zagra³ im Matt Howden, resztê zrobili sami. I bardzo dobrze wysz³o. Cudo :serducho: Melancholia w ciep³ych kolorach. Dawno mi siê co¶ tak nie podoba³o.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4123 on: 2008-08-08, 20:27:15 »
Ja ostatnio s³ucham samych chilloutów, trip hopów, popów i elektroniki. Flunk ostatnio coraz mniej, bo ju¿ nie¼le ich pozna³em ('Morning Star' zdecydowanie bardziej podoba mi siê ni¿ 'Personal Stereo' - chocia¿ tutaj jest super piosenka 'Heavenly') Ponadto mam dwie p³yty wykonawców, którzy wg last.fm graj± podobnie do Flunk - 'Genetic World' Télépopmusik i 'Push Play' Worm is Green. Na pierwszy rzut ucha, po pierwszych przes³uchaniach zdecydowanie lepsze wra¿enie sprawia na mnie Worm is Green. Mo¿e dlatego, ¿e chyba trochê wiêcej tu zamulaczy ;) Jak nie s³ucham tego, o czym wy¿ej wspomnia³em, to lec± nowe Audreyki (¶wietne! ¶wietne! ¶wietne!)

paatos

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4124 on: 2008-08-09, 00:25:00 »
Drudkh - Autumn Aurora

 

lofty-success