Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422067 times)

0 Members i 15 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4125 on: 2008-08-09, 11:55:51 »
Od rana t³ukê Queen :D Najpierw by³o "A Kind Of Magic", potem "At The Beep", teraz "Jazz". Co¶ piêknego  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

paatos

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4126 on: 2008-08-09, 14:43:59 »
Ale i tak najlepszym zespo³em na ¶wiecie jest The Birthday Massacre!

¯E COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Nelo_Angelo

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • "Death and life taken so easily..."
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4127 on: 2008-08-09, 22:07:59 »
Obecnie s³ucham piosenki Symbolic z p³yty zremasterowanej: DEATH - Symbolic (2008) - rewelacja! :)


« Last Edit: 2008-08-09, 22:11:52 by Nelo_Angelo »

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4128 on: 2008-08-09, 23:31:39 »
Odpali³em sobie dzi¶ Electric Six z ich legendarnego ju¿ Fire i poczu³em parcie na s³uchanie prostych piosenek, a potem dosz³o do tego Faith No More i wróci³em do czasów jarania siê zakrêconym i elektryzuj±cym rockiem. Ju¿ zapomnia³em jakie to jest smaczne i ¿e dobrej piosence wystarczy dobra melodia i niez³y wokalista. To jak powtórne o¶wiecenie.

S³ucha³em sobie "Everything's Ruined" i "Dance Commander" w sporych ilo¶ciach. :mrgreen:
[under construction]

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4129 on: 2008-08-10, 12:18:59 »
Obecnie s³ucham piosenki Symbolic z p³yty zremasterowanej: DEATH - Symbolic (2008) - rewelacja! :)




Do mnie ta plyta dotrze pod koniec miesiaca, takze juz sie nie moge doczekac :) W sensie 'Symbolic' znam na pamiec, bo swego czasu chyba z pol roku nie wychodzila z kasetowca, ale wreszcie bedzie mozna tych bonusow posluchac :)

A w chwili obecnej:
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4130 on: 2008-08-10, 12:26:01 »
Wczoraj mia³em drugie podej¶cie do Moonspella - przes³ucha³em "Irreligious". I muszê z przykro¶ci± stwierdziæ, ¿e to nie dla mnie. Ta muzyka jest plastikowa i wyprana z klimatu. Nie przemawia do mnie w ogóle. Temat Moonseplla jest dla mnie ju¿ zamkniêty.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4131 on: 2008-08-10, 12:34:04 »
:shock: pierwszy raz widzê co¶ takiego:
Ta muzyka jest plastikowa i wyprana z klimatu.
w odniesieniu do Moonspella. Wygrywasz bezê.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4132 on: 2008-08-10, 16:16:25 »


Triakel - [2000] - Vintervisor
Có¿ rzec - pyszny ortodoksyjny szwedzki folk z boskim g³osem Emmy Härdelin :wink:

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #4133 on: 2008-08-11, 12:46:18 »


Ostatnio gdzies sie na nich napatoczylem i dosc przyjemnie graja - poki co jedna plytka na koncie. Za cholere nie wiem do czego to przyrownac, gdzies tam troche Dreamow slychac, momentami troche Riverside'owskich klimatow, a czasem bardziej heavymetalowe brzmienia. Ogolnie przyjemna rzecz, aczkolwiek plyty jeszcze nie slyszalem, jeno to co na ICH MYSPACE.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Nelo_Angelo

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • "Death and life taken so easily..."
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4134 on: 2008-08-11, 20:37:53 »
A ja teraz s³ucham czego¶ romantycznego: Elegy p³ytê: Supremacy (1994) :) Nie ma, jak stary, poczciwy Progressive Power Metal xD dawno nie s³ucha³em :)


Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4135 on: 2008-08-11, 21:16:07 »
zapoznajê sie z repertuarem tegorocznego Brutal Assault. Bêdzie czego pos³uchaæ!
No way in from the outside, no way out from within.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4136 on: 2008-08-11, 22:22:58 »
Od mo¿e 2 dni na okr±g³o s³ucham p³yty zespo³u Under Byen o trudnej nazwie ;) Det er mig der holder træerne sammen. Last mi poleci³ bodaj¿e, ¿e ponoæ takie Audreykowe i faktycznie niby miejscami tak, ale jako¶ inn± atmosferê w tym wyczuwam. I jest alternatywne, bo maj± saksofon XD
wszystko, co sko¶ne.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4137 on: 2008-08-12, 16:04:04 »
Przes³uchujê ten wilczy trybut (My Own Wolf: A New Approach - dziêki, Whody :)) i mina mi rzednie, bo to faktycznie nic specjalnego  :? W wiêkszo¶ci przypadków (jest kilka chwalebnych wyj±tków) czujê siê jakbym s³ucha³a oryginalnego Ulvera w nowych aran¿acjach - fajnie siê tego s³ucha i ³adne to, ale Ameryki ¿aden z wykonawców nie odkry³, po prostu troszkê popodkrêcali oryginalne utwory (gdzieniegdzie nawet zachowali oryginalne loopy :roll:) i nazwali to coverem :roll: zero w³asnej inwencji, ¶wie¿ego spojrzenia, oryginalno¶ci. Mo¿e marudzê, ale jak dla mnie idea³em coveru jest to, co zrobi³o APC na Emotive - gdzie utwór rozpoznawa³o siê w zasadzie tylko po tytule i gdzie pomys³y aran¿acyjne miejscami zwala³y z nóg. Nie mówi±c ju¿ o tym, ¿e nie znaj±c orygina³ów Emotive s³ucha siê  jak pozosta³ych p³yt APC, tak wyra¼ne jest ich muzyczne piêtno. W przypadku Mojego W³asnego Wilka coverzy¶ci w wiêkszo¶ci nie zostawili nawet odcisków palców...
Ogó³em jest to bardzo nierówne dzie³o, niektóre kawa³ki s± naprawdê godne uwagi, z kolei na niektóre nale¿a³oby spu¶ciæ zas³onê lito¶ciwego milczenia. Ca³o¶c jest jednak nie tak pysiu, jak siê spodziewa³am :(
« Last Edit: 2008-08-12, 16:14:18 by aibrean »
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Nelo_Angelo

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • "Death and life taken so easily..."
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4138 on: 2008-08-13, 07:28:10 »
U mnie teraz leci: Daylight Dies - Dismantling Devotion ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4139 on: 2008-08-13, 22:08:23 »
A mnie wziê³o na polskie granie.


Armia "Duch" z 1997 roku - za najwa¿niejsze ich albumy co prawda uwa¿a siê "Legendê" i "Triodante" (imho trochê przekombinowany), ale "Ducha" ceniê najwy¿ej. ¦wietne kompozycje i za spraw± uczestnictwa Popcorna Kwaso¿³opowego materia³ jest bardziej energetycznie metalowy. Pocz±tek albumu mo¿e nie powala, ale im dalej, tym bardziej wci±ga.


Human "Earth" z 1993 roku - jedyna ich p³yta, bardzo funk metalowa, ale o kilka d³ugo¶ci lepsza od produkcji Extreme, do których ich wtedy porównywano. Najbardziej zaskakuj±ce wtedy by³o to, ¿e liderem, frontmanem i parapeciarzem formacji by³ Kostek Joriadis, kojarzony do tamtego momentu z Papa Dance. W³a¶ciwie od pierwszych taktów "Earth" nie ma w±tpliwo¶ci, ¿e obcuje siê ze znakomit± p³yt±. ¦wietnie ch³opaki zagrali (Maciek G³adysz urós³ w tym okresie do rangi najlepszego obok Grzegorza Skawiñskiego polskiego rockowego wirtuoza gitary) i mo¿na odnie¶æ wra¿enie, ¿e wiele kompozycji to zespo³owa improwizacja. Szkoda, ¿e ca³a historia formacji to tylko ten jeden jedyny album. Ch³opaki potem porozchodzili siê do ró¿nych formacji, m.in. Edyty Bartosiewicz, Perfectu i Kasi Kowalskiej.


Perfect "Perfect" - formacja w 1981 roku zarejestrowa³a w trakcie dwóch sesji nagraniowych 13 kawa³ków: Lokomotywa z og³oszenia, Chcemy byæ sob±, Obracam w palcach z³oty pieni±dz, Bla bla bla, Niewiele Ci mogê daæ, Ba¿ancie ¿ycie, Ale wko³o jest weso³o, Nie igraj ze mn± wtedy kiedy gram, Nie p³acz Ewka, Czytanka dla Janka, Nasza muzyka wzbudza strach, Wieczorny przegl±d moich my¶li oraz Co¶ dzieje siê w mej biednej g³owie, z czego 9 pierwszych kawa³ków znalaz³o siê na debiutanckim longplayu, do dnia dzisiejszego nie maj±cego reedycji kompaktowej. Wszystkie kawa³ki ukaza³y siê praktycznie na ró¿nych CD sk³adankach, wiêc uda³o mi siê to pozbieraæ i zrobiæ sobie p³ytê. Jak wiadomo zespó³ na pocz±tku lat 80. sta³ siê wielk± rockow± gwiazd± w Polsce, ale by³ tak¿e bardzo kojarzony z takim rockowym nurtem antykomunistycznych (Ho³dys by³ np. bardzo powa¿any przez punkowe kapele). W tekstach jest zakamuflowanych wiele antysystemowych tre¶ci, np.: wchodzê bezbronnie rozebrany, do klatki w której tygrys ¶pi, na ¶cianach jarz± siê ekrany i widzê o czym bestia ¶ni, oto mój krzyk i strach przed ¶mierci±, przecina b³ysk tygrysich k³ów, obracam w palcach z³oty pieni±dz, kopniakiem budz±c go ze snu. W tamtych czasach rejestracja studyjna nie by³a tak kryszta³owa jak dzisiaj, no i Markowski czasem ¶piewa³ niewyra¼nie, wiêc czêsto trudno by³o zrozumieæ ca³y tekst. Np. w refrenie Ale w ko³o jest weso³o, jest fraza, któr± zrozumieli¶my (ja i moi kumple): elektronik prawie w chlewie, co odbierali¶my jako aluzjê do twórcy komputera K202 in¿. Jacka Karpiñskiego, a teraz, gdy teksty mo¿na odnale¼æ w sieci, ta fraza brzmi: elektronik kradnie w Tewie. Wracaj±c do samej muzyki, debiut to prawdziwie same evergreeny Perfectu. Po latach s³yszê w tych nagraniach masê subtelnego i nienachalnego policjantowania (The Police). Znakomicie zagra³ Ryszard Sygitowicz, jeden z najlepszym w tamtym czasie polskich gitarzystów rockowych, dziêki czemu jest piêkne rasowe rockowe granie. Po odej¶ciu Sygitowicza, do zespo³u trafi³ Andrzej Urny graj±cy mniej wirtuozowsko, a bardziej blues rockowo, co s³ychaæ na kolejnej p³ycie formacji "UNU" i zdecydowanie mniej mi on pasuje do stylu formacji - imho album ten jest nierówny, bo obok dorównuj±cych debiutowi Autobiografii czy Id¼ precz, jest du¿o takiej powiedzia³bym mia³kiej i nijakiej muzyki, ale kto¶ mo¿e mieæ w tej materii odmienne zdanie. Generalnie debiutu Perfectu po latach s³ucha mi siê znakomicie i my¶lê, ¿e ich muza nie zestarza³a siê, podobnie jak dwie wy¿ej wymienione przeze mnie p³yty.


aibrean: Ale wko³o jest weso³o ;)

Edit: faktycznie. :)
« Last Edit: 2008-08-14, 06:55:44 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind