Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421979 times)

0 Members i 17 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4275 on: 2008-09-25, 22:42:32 »
Nie... :buhaha: Vertigo, you've made my day XD :lol: (nie wiedzia³am tego, bo nie jestem szanuj±c± siê fank± Burzuma. To znaczy jestem szanuj±c± siê, ale nie fank± XD)
Shame on U, to znaczy, ¿e nie jeste¶ ani cvlt, ani trv :>

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4276 on: 2008-09-25, 23:25:31 »
Nie... :buhaha: Vertigo, you've made my day XD :lol: (nie wiedzia³am tego, bo nie jestem szanuj±c± siê fank± Burzuma. To znaczy jestem szanuj±c± siê, ale nie fank± XD)
Shame on U, to znaczy, ¿e nie jeste¶ ani cvlt, ani trv :>

To straszne. I co ja teraz zrobiê?  :axe: :lol:

Wziê³am siê wreszcie za tego polecanego przez was mimowolnie Cynika - konkretniej to za Focusa i powiem, ¿e jak na razie bez rewelacji. Niez³e, ko³ysze, delikatnie kopie, ale z butów nie wyrywa ani te¿ siedzenia przy szyi nie urywa. No nic, mo¿e jeszcze siê wgryzê i przekonam, na razie jako¶ tak przelatuje mimo uszu.

 
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4277 on: 2008-09-26, 09:29:34 »
Nie wiedzialem ze Cynic moze przelatywac mimo uszu :P :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4278 on: 2008-09-26, 10:59:57 »
No to ju¿ wiesz :P tak samo mam z Deathem mniej wiêcej - sobie leci, ³adne te³ko, a od czasu do czasu jaki¶ fragment zwróci uwagê, tyle :P rozumiem, ¿e ju¿ szykujesz ma³y linczyk? ^ ^
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4279 on: 2008-09-26, 12:18:57 »
Je¿eli nie lubisz Death to faktycznie mo¿e byæ problem :mrgreen:. Poza tym nie wydaje mi siê ¿eby piosenki Cynica od razu wpada³y w ucho. Czêste zmiany nastroju i tempa, które upakowane s± w relatywnie krótkie utwory powoduj±, ¿e te wydaj± siê byæ chaotyczne i pozornie nie ulegaj± naturalnej progresji tak jak ma to miejsce na albumach Opeth. Si³a ‘Focus’ opiera siê przede wszystkim na tym jak wspó³dzia³aj± ze sob± poszczególne instrumenty. We¼my np. kawa³ek Textures, który sam w sobie jest kwintesencj± muzyki Cynica i którego tytu³ praktycznie j± definiuje (tekstur± nazywa siê te¿ charakterystyczne dla danego materia³u powtarzalne wzory na powierzchni przedmiotów, jak np. s³oje drewna – wystarczy wyraz drewna zast±piæ s³owem d¼wiêku i mo¿emy nazwaæ to co dzieje siê na tym utworze ;]). Poszczególne warstwy brzmienia s± wyra¼nie odgrodzone od kolejnych, ale razem tworz± spójn± ca³o¶æ. Wystarczy, ¿e s³uchaj±c poskleja siê w g³owie poszczególne ‘pow³oki’ i wtedy mo¿na siê delektowaæ. Tak naprawdê je¿eli chodzi o metal bardzo ma³o zespo³ów buduje w ten sposób swoje piosenki, dlatego w³a¶nie Cynic jest taki fajny :wink: (polecam równie¿ reedycjê pierwszej p³yty z 3 piosenkami z dema 'Portal').

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4280 on: 2008-09-26, 13:05:22 »
Je¿eli nie lubisz Death to faktycznie mo¿e byæ problem :mrgreen:

Ale¿ ja nic nie mam do Deathu :) tzn. lubiê, ale bez przesady. Szacun dla Schuldinera za specyficznego growla - czasem nawet rozumiem, co on tam charczy, a to rzadko¶æ w¶ród growlerów XD

A co do Cynika to przecie¿ pisa³am, ¿e dam mu szansê, pierwszy ods³uch by³ do¶æ nieuwa¿ny. Jak pos³ucham na spokojnie, w skupieniu, to siê wgryzê w te s³oje i zobaczymy jak mi zasmakuj±  :mrgreen:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Nelo_Angelo

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • "Death and life taken so easily..."
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4281 on: 2008-09-26, 16:12:00 »
Ja tak czytam i czytam wasze wypowiedzi, a ja sobie zapu¶ci³em teraz: Pull The Plug (Live) z p³yty zremasterowanej: Leprosy :twisted: A Cynic to naprawdê szanuj±ca siê grupa :)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4282 on: 2008-09-26, 19:47:03 »
No to ju¿ wiesz :P tak samo mam z Deathem mniej wiêcej - sobie leci, ³adne te³ko, a od czasu do czasu jaki¶ fragment zwróci uwagê, tyle :P rozumiem, ¿e ju¿ szykujesz ma³y linczyk? ^ ^

Uojezusmaria! Zaczne Cie spamowac linkami z youtube'a az Ci sie spodoba :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4283 on: 2008-09-28, 09:56:46 »
Masala - niestety taka dynamiczna elektronika to nie moja muzyczna kraina, ale te wszystkie folkowe wstawki bardzo przyjemne.
Wyslano: 2008-09-27, 07:54:10

Assailant - kolejny z wielu progresywno heavy thrashowych bandów. Tak swoj± drog±, Szwecja wydaje siê niewyczerpanym rezerwuarem formacji rockowych o bardzo ró¿nych odcieniach.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4284 on: 2008-09-28, 11:45:32 »
Ja ostatnio po dluzszej przerwie powrocilem do Bathory i szczegolnie mêcze Twilight of the Gods.Niesamowity album,bardzo epicki,czasami moze nawet z przesadna podniosloscia,ale to jednak dla mnie dzielo epokowe.A takie utwory jak tytulowy albo chociazby "Through Blood by Thunder" to poprostu rewelacja.I sluchajac tej muzyki tylko szkoda ze juz Quorthona nie ma na tym swiecie,bo to wielki artysta byl.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4285 on: 2008-09-28, 11:47:21 »
Ja ostatnio po dluzszej przerwie powrocilem do Bathory i szczegolnie mêcze Twilight of the Gods.Niesamowity album,bardzo epicki,czasami moze nawet z przesadna podniosloscia,ale to jednak dla mnie dzielo epokowe.I sluchajac tej muzyki tylko szkoda ze juz Quorthona nie ma na tym swiecie,bo to wielki artysta byl.
Mój ulubiony Bathory. Album utrzymany w niesamowicie podnios³ym tonie, ale je¶li robi siê to umiejêtnie (dok³adnie tak jak robi³ to Quorthon) to wychodzi co¶ ¶wietnego!
selfbanned

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4286 on: 2008-09-28, 12:08:35 »
Ja ostatnio po dluzszej przerwie powrocilem do Bathory i szczegolnie mêcze Twilight of the Gods.Niesamowity album,bardzo epicki,czasami moze nawet z przesadna podniosloscia,ale to jednak dla mnie dzielo epokowe.I sluchajac tej muzyki tylko szkoda ze juz Quorthona nie ma na tym swiecie,bo to wielki artysta byl.
Mój ulubiony Bathory. Album utrzymany w niesamowicie podnios³ym tonie, ale je¶li robi siê to umiejêtnie (dok³adnie tak jak robi³ to Quorthon) to wychodzi co¶ ¶wietnego!
Dokladnie.Nie ma ty zadnej wiochy,zadnego kiczu(co niestety zdarza sie wiekszosci zespolow probujacych grac w podnioslym tonie),jest za to genialny album.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4287 on: 2008-09-30, 21:47:43 »
Dzi¶ w Empiku zakupi³em now± (!  :shock: ) p³ytê Esbjorn Svensson Trio. Zwie siê ona Leucocyte i jako jedna z niewielu p³yt jazzowych ju¿ po pierwszym w³o¿eniu do wie¿y sprawi³a, ¿e przesta³em kontrolowaæ rozchylanie ¿uchwy. P³yta zosta³a nagrana przed ¶mierci± Esbjorna Evenssona (14.06.2008), co wywar³o na mnie przepotê¿ne wra¿enie (mam uczucie obcowania z czym¶ ponadrzeczywistym, jakby Esbjorn nagra³ te ¶cie¿ki ca³kiem niedawno, s± tak transcendentalne, wy³aniaj± siê jak z otch³ani, no nie wiem jak to opisaæ :) ). Nale¿y zwróciæ szczególn± uwagê na rozbudowanie kompozycji. S± wrêcz momentami ambientowe, by zaraz siê zapêtlaæ, narastaæ i uderzaæ (2 kawa³ek - Earth. 18 minut czystego geniuszu). S³uchacz czuje siê jak tytu³owy leukocyt (konkretniej jaki¶ limfocyt T, bo ma siê wra¿enie pêdu w naczyniach krwiono¶nych :) ), by zaraz przej¶æ do utworu pt. "Jazz", który jest ogromn± odskoczni± od onirycznego klimatu albumu; E.S.T. grali takie utwory na 1 p³ycie, mi³y akcent :). Ostatnia tetralogia jest pewnego rodzaju po¿egnaniem. Polecam nawet tym, którzy na d¼wiêk s³owa Jazz reaguj± desperack± ucieczk±. 

aibrean :  literówka siê wkrad³a w nazwê E.S.T., poprawi³am
« Last Edit: 2008-09-30, 22:00:14 by aibrean »
No way in from the outside, no way out from within.

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4288 on: 2008-10-01, 20:39:15 »
Nic mrocznego, takie indie, wstyd siê przyznaæ, bo The Parlotones. Najbardziej kawa³ka Rock.Paper.Scissors. Chocia¿ ostatnio kupi³em Kings of Leon, wstyd siê przyznaæ, takie indie, i te¿, o zgrozo!, s³ucham. Lubiê takie indie. Czujê siê gorszy i wybrakowany.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4289 on: 2008-10-01, 21:51:39 »
Nic mrocznego, takie indie, wstyd siê przyznaæ, bo The Parlotones. Najbardziej kawa³ka Rock.Paper.Scissors. Chocia¿ ostatnio kupi³em Kings of Leon, wstyd siê przyznaæ, takie indie, i te¿, o zgrozo!, s³ucham. Lubiê takie indie. Czujê siê gorszy i wybrakowany.

Wstyd, jeste¶ gorszy i wybrakowany. Podobnie jak czê¶æ ludzi tego forum (ze mn± w szczególno¶ci, ja tam pewnie bardziej z³a i wybrakowana od Ciebie jestem, o zgrozo!). Pasujesz tutaj! ;>
wszystko, co sko¶ne.

 

lofty-success