Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422042 times)

0 Members i 14 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4530 on: 2008-12-06, 23:12:54 »
S³ucham sobie rewelacyjnego Cult of Luna - Salvation i tak mi siê pomy¶la³o, ¿e utwór 'Crossing Over' stanowi³by genialne t³o dla seksu.
Jakiego¶ wyj±tkowo tantrycznego chyba. Dobry numer, ale jako soundtrack? Pu¶æ sobie parê kawa³ków Hetane czy Roisin Murphy albo "Wildhoney" Tiamatu. To dopiero dzia³a. ;)

Ka¿dy lubi inny rodzaj seksu XD Po przes³uchaniu stwierdzam, ¿e co¶ w tym jest :) Muzyczka do trybu "na spokojnie i powoli" :)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4531 on: 2008-12-06, 23:20:24 »
Zrobi³em sobie wstêp z Bjork Selmasongs i w³±czy³em Pink Floyd - The Wall. Znam t± p³ytê chyba od urodzenia, moja mama s³ucha³a jej kiedy ja jeszcze nie s³ucha³em niczego, albo kiedy nie s³ucha³em 'czego¶' i to z przecudownego winyla. S³ucha³em tej p³yty z milion razy, bardziej lub mniej ¶wiadomie. I znów odkrywam j± na nowo. I znów rozumiem j± na nowo. Znam j± tak dobrze, a wci±¿ zabiera mnie do innego wymiaru. I chyba tylko dziêki niej mogê zrozumieæ staro¿ytnych Greków z ich katharsis. To chyba co¶ w tym stylu.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4532 on: 2008-12-07, 00:13:40 »
Ka¿dy lubi inny rodzaj seksu XD Po przes³uchaniu stwierdzam, ¿e co¶ w tym jest :) Muzyczka do trybu "na spokojnie i powoli" :)
Zdecydowanie. ;) To piêkny utwór, ale nastraja³by mnie raczej do za¶niêcia z kobiet± w ramionach ni¿ do mi³osnych uniesieñ. :)
[under construction]

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4533 on: 2008-12-07, 00:28:17 »
Przed chwil± zakoñczy³o siê pierwsze przes³uchanie 'Insurgentes'. Uwa¿am, ¿e to ca³kiem ciekawa p³ytka, na pewno jeszcze parê razy pobudzi moje bêbenki, bo naprawdê s³ucha siê dobrze (na pewno lepiej od 'Fear of a Blank Planet'. Jak na razie zapamiêta³em pierwszy utwór, w którym Steve ¶piewa jeszcze wy¿szym g³osem, ni¿ zwykle i podoba mi siê to.

A oprócz tego ostatnio standard, czyli nowy God is an Astronaut, a dzisiaj dosz³o jeszcze 'Sometimes' My Bloody Valentine.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4534 on: 2008-12-07, 10:06:06 »
Presto Ballet - solowy projekt Kurdta Vanderhoofa gitarzysty Metal Church, który (i chwa³a mu za to) nie brzmi jak klon formacji macierzystej. Twórczo¶æ Presto Ballet to muzyczna podró¿ do art rocka lat 70.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4535 on: 2008-12-07, 15:35:19 »
John Frusciante - Shadows Collide With People

b. dobry album ;d

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4536 on: 2008-12-07, 16:17:39 »


Esbjörn Svensson Trio - [2008] - Leucocyte

Wreszcie uda³o mi siê znale¼æ czas i nastrój na zapoznanie siê z t± p³yt±. Pierwsze przes³uchanie, a ju¿ wiem, ¿e to co¶ niezwyk³ego - zarówno z perspektywy jazzu, jak i ogólnego spojrzenia na muzykê. Jakkolwiek podstaw± gatunkow± pozostaje jazz, to wieloktronie muzyka eksploduje w kierunkach eksperymentalnych, niesfornie ucieka od korzeni, staj±c siê czym¶ niezwyk³ym i zaskakuj±cym.
Pokrótce mam podobne odczucia jak swego czasu Milad :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4537 on: 2008-12-08, 09:07:17 »
Votum - Time Must Have a Stop
Wrzuci³em to sobie do empetrójawki i jak je¿d¿ê komunikacj± miejsk± do pracy to sobie tego aktualnie s³ucham. Bardzo przyzwoity, fajny album, a bior±c poprawkê, ¿e to debiut, to naprawdê wypada bardzo dobrze. Je¿eli mia³bym do czego¶ porównaæ, to imho Votum to taki ostrzejszy Riverside. W materia³ach reklamowo-promocyjnych by³a mowa o inspiracjach i podobieñstwach do Opeth... Od biedy pod Opeth mo¿na podci±gn±æ akustyczny wstêp The Hunt Is On i inne spokojne interludia. Je¿eli chodzi natomiast o porównanie do Dream Theater czy Pain of Salvation, to identycznie jak w przypadku Riverside, na si³ê zawsze mo¿na co¶ znale¼æ i naci±gn±æ, podobnie jak z wyszukiwaniem d¼wiêków Opeth czy Porcupine Tree. Generalnie uwa¿am, ¿e i Riverside i Votum to taka polska szko³a metalu progresywnego i szczê¶liwie w ich twórczo¶ci brak bezpo¶rednich i jednoznacznych odniesieñ do muzy zachodnich gwiazd.
« Last Edit: 2008-12-08, 09:09:38 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4538 on: 2008-12-08, 11:11:00 »


Never - Mind Regress - zajebista techniczno-death-metalowa ekipa, IMHO drugi po Scepticu najlepszy zespol w Polsce grajacy taka muze...

Poprawi³em URL obrazka, bo prowadzi³ do ulotnego cache'a   /deluminathor
« Last Edit: 2008-12-08, 11:13:43 by deluminathor »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #4539 on: 2008-12-08, 12:34:59 »


Suffocate For Fuck Sake - [2008] - Blazing Fires And Helicopters On The Frontpage Of The Newspaper. There´s A War Going On And I´m Marching In Heavy Boots

Genialny album ³±cz±cy sludge, post-rock, post-hardcore, post-metal, screamo oraz t³o recytowane w Najpiêkniejszym Jêzyku. To wycieczka przez ¿ycia us³ane ekstremami piêkna, wielkich mocy, spokoju, brutalnych momentów, pejza¿ami têsknoty, namiêtno¶ci i wspomnieñ. Mistrzostwo.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #4540 on: 2008-12-08, 15:23:03 »
Móg³by¶ pisaæ reklamy dla p³yt dla wytwórni, do gazet. No offence. ;) Po prostu takie skojarzenie mnie napad³o.
[under construction]

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #4541 on: 2008-12-08, 15:54:25 »
Jak Del co¶ poleca w taki sposób to muszê tego pos³uchaæ, bo na lansefê mamy prawie zbie¿ne gusta  :faraon:
No way in from the outside, no way out from within.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4542 on: 2008-12-08, 23:45:19 »
Nadrabiam 2008 rok. I przes³ucha³em ju¿ 'Experiments in Violent Light' Flykkiller - zajebiste! Takie trochê portisheadowate, brudny, pokrêcony trip-hop z elektronik±, fajnym, dobrym wokalem Pati Yang (nic nowego). Pierwszy utwór bardzo transowy, wwierca siê w mózg! (flykkiller/never left a bridge before) ¦wietne, muszê wiêcej pos³uchaæ.

¦miejcie siê, ale dopiero teraz przes³ucha³em 'Lunatic Soul' - fajne, ale mam wra¿enie, ¿e jak na taki album (tzn takie smêcenie) to jest trochê za d³ugi (chocia¿ przecie¿ w sumie d³ugi nie jest...).
Wyslano: 2008-12-08, 19:38:27
'Blackwater Park' takiej niszowej kapeli.

'Blackwater Park'!

(ale ja ich dawno nie s³ucha³em :o)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4543 on: 2008-12-09, 16:07:09 »
Ca³y dzieñ lecia³ Ope¶, a teraz Pan.Thy.Monium.
Jak ja kocham muzykê! :D
selfbanned

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4544 on: 2008-12-09, 18:23:35 »
Rukkanor - Deora. Jak siê cz³owiek wczuje, to dzia³a na wyobra¼niê. Rewelacyjne to to nie jest, ale ca³kiem przyjemne. Muzyka o ciep³ych, acz mrocznych kolorach.

 

lofty-success