Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422048 times)

0 Members i 19 Goci przeglda ten wtek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4545 on: 2008-12-10, 06:03:08 »
Billy Cobham - Quadrant 4 - ¶wietny jazz rockowy numer - podobne klimaty mo¿na znale¼æ w The Mahavishnu Orchestra (w której by³ bêbniarzem) oraz na pierwszych p³ytach SBB. Na deser: Snoopy's Search / Red Baron i Searching for the Right Door / Spectrum.
« Last Edit: 2008-12-10, 06:58:07 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4546 on: 2008-12-10, 11:05:16 »
The Tiger Lillies - The Sea, absurdalna, wyolbrzymiona? tak, brzmi± d¼wiêki tworzone przez The Tiger Lillies. Awangardowa muzyka cyrkowa, po³±czona z groteskow± melancholi± oraz stylistyk± neo-kabaret. Trzech ekscentryków, z których pierwszy pos³uguje siê blu¼nierczym falsetem ;), a ostatni zwany "Joycem perkusji" (cytuj±c last.fm :P), gra na dzieciêcym zestawie perkusyjnym. 

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4547 on: 2008-12-10, 20:31:09 »
Votum - 'Time Must Have To Stop' - taki typowy ¶redniak, jak dla mnie. Zdarza im siê fajnie zagraæ (trochê w stylu Riverside), czasem ostrzej, czasem l¿ej i ogólnie muzyka jako tako jest do¶æ ciekawa, ale do¶æ mocno irytuje mnie wokal. Sam w³a¶ciwie nie wiem, co mi w nim tak nie pasuje, ale w niektórych momentach kojarzy mi siê z Iron Maiden, a tam wokalu nie potrafi³em znie¶æ niemal¿e.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4548 on: 2008-12-10, 20:57:07 »
Votum - 'Time Must Have To Stop' - taki typowy ¶redniak, jak dla mnie. Zdarza im siê fajnie zagraæ (trochê w stylu Riverside), czasem ostrzej, czasem l¿ej i ogólnie muzyka jako tako jest do¶æ ciekawa, ale do¶æ mocno irytuje mnie wokal. Sam w³a¶ciwie nie wiem, co mi w nim tak nie pasuje, ale w niektórych momentach kojarzy mi siê z Iron Maiden, a tam wokalu nie potrafi³em znie¶æ niemal¿e.
O, zgadzam siê... mnie nie le¿y  :?
...If I call will you come and will you save me?

paatos

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4549 on: 2008-12-10, 22:20:23 »
The Knife - Silent Shout
Clark - Turning Dragon
Hecq - Nightfalls
Ø - Oleva

czyli dyskotekowo i ambientowo :)

PePe

  • Posts: 65
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • life for sound
    • Feed me...
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4550 on: 2008-12-10, 23:08:36 »

Never - Mind Regress - zajebista techniczno-death-metalowa ekipa, IMHO drugi po Scepticu najlepszy zespol w Polsce grajacy taka muze...

Poprawi³em URL obrazka, bo prowadzi³ do ulotnego cache'a   /deluminathor

S³ucha³e¶ Cruentus? Te¿ polskie, te¿ mocne, te¿ dobre - polecam ;) Papka dla odwa¿nych.

Dzi¶ s³ucham lunatic soul i dla mnie ta muzyka to raczej forma ambientopochodna. Ot, takie pitu pitu do puszczenia, ¿eby sobie plumka³o w tle. Dobre, ale ¿eby tak samemu nad tym siedzieæ i siê krêciæ to raczej nie ja...
Isis dzi¶ zmieli³em, trochê dream theater, orchid i co¶ tam jeszcze... byleby siê tylko tarzaæ pomiêdzy stylami ;)
Why can we not be sober?
http://www.lastfm.pl/user/PePeush

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4551 on: 2008-12-10, 23:25:45 »
Muzyczne miêso mielone...
Hmmm... W tym temacie poza pisaniem, czego w³a¶nie s³uchamy, uzasadniamy te¿, co nam siê w tym podoba... ;)
Znaczy siê Lunatic Soul Pan uzasadni³, ale reszty nie :P
(dlatego tak ma³o tu piszê, bo wci±¿ s³ucham tego samego, no i nie chce mi siê uzasadniaæ :P)
...If I call will you come and will you save me?

PePe

  • Posts: 65
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • life for sound
    • Feed me...
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4552 on: 2008-12-10, 23:30:26 »
No to uzasadniam:
g³ówne za³o¿enie takie, ¿e lubiê skakaæ pomiêdzy konwencjami i z doomu w doom raczej nie skaczê ;)
Isis - bo sludge jest moim odkryciem tego roku nr 2 (zgadnijcie, co ma nr 1 :P); nie przemawia³o to do mnie, a teraz zaje***cie mnie relaksuje :]
Dream Theater - bo kolorowe d¼wiêki czasem te¿ s± w pytê, nie samym szatanem cz³owiek ¿yje ;)
Orchid - bo mnie wziê³o, no :P
Why can we not be sober?
http://www.lastfm.pl/user/PePeush

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4553 on: 2008-12-10, 23:59:27 »
nowego P.O.D. ostatnio...ujdzie chyba nawet...ale nale¿a³oby zacz±æ siê ws³uchiwaæ wreszcie w Black Dahlia Murder, bo koncert ju¿ tu¿, tu¿...
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4554 on: 2008-12-11, 11:02:54 »
Strona 300 jest moja! :mrgreen:



Queens of the Stone Age - [2002] - Songs for the Deaf

Nie wiem co to w sobie ma, ale pierwszy raz s³ucha³em tego wiele lat temu, a do dzi¶ mi siê hipnotyzuj±co podoba :)
Pyszny energiczny rock, nieco mroczny, a zarazem cyniczny :)
No i genialny teledysk do jednego z utworów :marzenie:

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4555 on: 2008-12-11, 16:27:37 »
Z QUOTSA wolê 'Rated R'.

Z cyklu "nadrabiam 2008 rok" - 'Með suð í eyrum við spilum endalaust' Sigur Rós. Dlaczego oni mi to robi±? S³yszy siê pierwsze d¼wiêki ('Gobbledigook') i ma siê ochotê r±bn±æ p³yt±/komputerem o ¶cianê. Takie sobie pitu pitu, jest nam weso³o i mamy go³e dupy na ok³adce. W nastêpnych utworach wcale nie jest lepiej i naprawdê niewiele mnie dzieli³o od wy³±czenia p³yty. Ale dobrze, ¿e tego nie zrobi³em, bo s± trzy dobre utwory chocia¿ trochê podobne do starego, dobrego Sigur Rós. Te trzy utwory zas³uguj±ce na uwagê to 'Festival' (nr 5), najlepszy - 'Ára bátur' (kojarzy mi siê z 'Viðrar vel til loftárása' z nie¶miertelnego 'Ágætis byrjun') (nr 7) i ostatni na p³ycie, pierwszy utwór Sigur Rós po angielsku - 'All alright' - ³adne, minimalistyczne klawisze i sam g³os Jóna.

Co nie zmienia faktu, ¿e postaw± i kierunkiem rozwoju Sigur Rós jestem baaaardzo rozczarowany (bardziej chyba, ni¿ kierunkiem rozwoju Opeth)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4556 on: 2008-12-11, 17:00:30 »
Kawa³ek formacji Vinc Project zat. My story - jak to napisali w necie, melodyjny dark metal - przyjemnie siê tego nawet s³ucha.

Edit #1: tu jest wiêcej ich muzy - eeee.... no przyjemnie siê tego s³ucha. :) Z tym dark metalem zdrowo przesadzili, bo jego tu w³a¶ciwie nie ma. Ogólnie jest pejza¿y¶cie, balladzi¶cie, melancholijnie, mo¿e odrobinê agallochowo. Bardzo fajna muza. Ujê³a mnie tak zupe³nie nieprzewidzianie - ciekawe jak po kolejnych przes³uchaniach...

Edit #2: doczyta³em, ten dark metal, to zwi±zany jest z Ever Since czyli macierzystym zespo³em Vincenta Zermattena, a "My Story..." to jego projekt solowy.
« Last Edit: 2008-12-11, 17:33:17 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4557 on: 2008-12-11, 19:48:09 »
Queens of the Stone Age - [2002] - Songs for the Deaf

Nie wiem co to w sobie ma, ale pierwszy raz s³ucha³em tego wiele lat temu, a do dzi¶ mi siê hipnotyzuj±co podoba :)
Pyszny energiczny rock, nieco mroczny, a zarazem cyniczny :)
No i genialny teledysk do jednego z utworów :marzenie:
Podpisujê siê pod ka¿dym s³owem, ³±cznie z tymi o teledysku.
Co jak co, ale w³asne brzmienie, to oni maj±... ;)

A ja od kilku dni w kó³ko s³ucham i nie mogê przestaæ siê zachwycaæ albumem The Art Of Navigating By The Stars zespo³u Sieges Even. Zawsze mi siê podoba³, zawsze lubi³em, teraz po prostu siê od niego nie odklejam. Wszystko mi siê podoba - ca³a muzyka, naprawdê ¶wietny wokal o niema³ej skali i cudownie jasnej barwie, pó³minutowy wstêp z rozbrajaj±cym ¶miechem dziecka, sta³y motyw z pierwszego utworu pojawiaj±cy siê w ci±gu p³yty kilkakrotnie... Jestem zachwycony.  :D

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4558 on: 2008-12-12, 07:35:13 »
Katzenjammer Kabarett - Once Eliot Turned Ugly in His Lover's Bed z albumu Grand Guignol & Varietes. Utwór nie jest rewelacyjny, ale i tak chcê ca³y album :<

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4559 on: 2008-12-12, 21:11:03 »
Piotr Czajkowski, Dziadek do orzechów - ¶liczne to, odpowiednio do kanwy literackiej ba¶niowe i urokliwe, i a¿ przez skórê czuæ atmosferê mieszczañskiego salonu epoki wiktoriañskiej. Przy tym bardzo dzia³a na wyobra¼niê, zw³aszcza, gdy siê tak jak ja ¿y³o t± bajk± i ilustracjami Szancera w g³êbokim dzieciñstwie. ¦wi±tecznie a¿ mi siê od tego zrobi³o :D.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love