Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421907 times)

0 Members i 14 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4590 on: 2008-12-18, 00:02:18 »


Jesse Sykes & The Sweet Hereafter - "Like Love Lust and The Open Halls of The Soul"
Piêkna, trochê mniej stonowana ni¿ poprzednie, ale bardziej klimatyczna, p³yta pani, która znana jest ze ¶piewania w Sunn O))). Ta jej charakterystyczna chrypka i akcent nadaj± temu albumowi mistyczny wymiar, a muzyka odbiega od standardowego pojêcia muzyki Country, wystarczy pos³uchaæ jednego z lepszych kawa³ków na tej p³ycie - Staton Grey
No way in from the outside, no way out from within.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4591 on: 2008-12-18, 00:16:17 »
S³ucham ostatnich 5 p³yt Enslaved i trzeba przyznaæ, ¿e ka¿da jest na swój sposób dzie³em. :)
[under construction]

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4592 on: 2008-12-18, 00:57:50 »
Najpierw zakocha³am siê w panach co tam graj±, a potem dopiero w muzyce: Cynic - "Traced in Air" :serduszka:. Jak Focus mi siê nie wkrêci³, tak to po prostu nie puszcza :mrgreen: (i mówcie sobie co chcecie :P)
Gdyby zagrali tylko stare kawa³ki na koncercie, to pewnie Focus lecia³by teraz w kó³ko :P. Je¿eli wolisz spokojniejsze oblicze Cynica, to polecam ich nieoficjaln± p³ytê Portal, z dodatkowym damskim wokalem i mieszank± bardzo dobrych piosenek z utworami przypominaj±cymi nieco popow± papkê.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4593 on: 2008-12-18, 21:21:41 »

W oczekiwaniu na "For Lies I Sire" s³ucham "Songs of Darkness, Words of Light" My Dying Bride – my¶lê, ¿e obok "Turn Loose the Swans" i "The Angel and the Dark River" to ich najlepsza rzecz.
Wyslano: 2008-12-18, 08:07:45


Najpierw zakocha³am siê w panach co tam graj±, a potem dopiero w muzyce: Cynic - "Traced in Air" :serduszka:. Jak Focus mi siê nie wkrêci³, tak to po prostu nie puszcza :mrgreen: (i mówcie sobie co chcecie :P)
Gdyby zagrali tylko stare kawa³ki na koncercie, to pewnie Focus lecia³by teraz w kó³ko :P. Je¿eli wolisz spokojniejsze oblicze Cynica, to polecam ich nieoficjaln± p³ytê Portal, z dodatkowym damskim wokalem i mieszank± bardzo dobrych piosenek z utworami przypominaj±cymi nieco popow± papkê.
Ja tak¿e ws³uchuje siê w ten album od jakiego¶ czasu i mia³em zamiar napisaæ kilka s³ów od siebie, ale w miêdzyczasie trafi³em na ciekaw± reckê, która w³a¶ciwie oddaje prawie w pe³ni moje odczucia, wiêc nie bêdê siê wysila³:
Quote from: rockarea.eu
Z pewno¶ci± Traced In Air jest p³yt± inn±, o wiele ³atwiej wpadaj±c± w ucho, bardziej wypolerowan± w studio. Brzmi g³êbiej, potê¿niej i jeszcze mocniej zaskakuje zmienno¶ci± nastrojów. Nie brak na niej nawi±zañ do stylistyki znanej nam z debiutu gdzie gêstwina gitarowych d¼wiêków fascynowa³a nas swoj± przestrzenn± g³êbi± na przemian z kaskadami szybkich, technicznych zagrywek. Jednak Cynic pod±¿yli bardziej w kierunku rocka progresywnego oddalaj±c siê jednocze¶nie do¶æ daleko od konwencji death metal. Mocno ograniczono rolê growlingu. Tymon Kruidenier wykonuje zaledwie krótkie kwestie. Na pierwszy plan wysuwa siê ¶piew Paula Masvidala przepuszczony przez efekty wokalowe. Nie s³yszymy tu te¿ tak wyrazistych odwo³añ do jazzu jakie pojawia³y siê choæby w Textures czy elementów nawi±zuj±cych wprost do klimatów wywodz±cych siê z muzyki latynoamerykañskiej...
No mo¿e jeszcze do tego etapu nie doszed³em:
Quote from: rockarea.eu
Nowy album uwodzi swoim nieziemskim piêknem ju¿ przy pierwszym ods³uchu uprowadzaj±c wyobra¼niê w odleg³e rejony nierzeczywisto¶ci. To co¶ jak ¶nienie na jawie...
ale kto wie?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4594 on: 2008-12-19, 17:46:43 »
Szomorú vasárnap. Po wêgiersku brzmi najlepiej :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4595 on: 2008-12-19, 20:13:46 »
Szomorú vasárnap. Po wêgiersku brzmi najlepiej :)
W takim razie koniecznie musisz obejrzeæ (je¿eli oczywi¶cie nie widzia³a¶) "Gloomy Sunday" - ¶wietny film, tutaj jedna z koñcowych scen.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4596 on: 2008-12-19, 20:21:45 »
W takim razie koniecznie musisz obejrzeæ (je¿eli oczywi¶cie nie widzia³a¶) "Gloomy Sunday"
W³a¶nie bardzo chcê, ale nie mogê znale¼æ w normalnym jêzyku (znaczy: z napisami w ludzkim jêzyku). Nawet kupiæ chcia³am i te¿ nie ma :( (A w³a¶nie w tej scenie jest za¶piewana po wêgiersku, bo na ¶cie¿ce d¼wiêkowej jest po niemiecku :?)

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4597 on: 2008-12-19, 22:41:22 »
Lifelover - [2007] - Erotik

Kas poleca³a i trafi³a w mój gust. Niebanalny black z wieloma zwrotami akcji w postaci ³agodniejszych, dziwnych i niepokoj±cych momentów. Bardzo to intryguj±ce i gêsto przeplatane deklamacjami på svenska.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4598 on: 2008-12-20, 00:00:34 »
Najpierw zakocha³am siê w panach co tam graj±, a potem dopiero w muzyce: Cynic - "Traced in Air" :serduszka:. Jak Focus mi siê nie wkrêci³, tak to po prostu nie puszcza :mrgreen: (i mówcie sobie co chcecie :P)
Gdyby zagrali tylko stare kawa³ki na koncercie, to pewnie Focus lecia³by teraz w kó³ko :P. Je¿eli wolisz spokojniejsze oblicze Cynica, to polecam ich nieoficjaln± p³ytê Portal, z dodatkowym damskim wokalem i mieszank± bardzo dobrych piosenek z utworami przypominaj±cymi nieco popow± papkê.

O, popow± papkê to ja chêtnie ;P (choæ jak nie ma bitu aka beatu to mnie a¿ tak nie krêci). Mogê? :)

Powiedzmy tak - przed koncertem s³ucha³am Focusa, zupe³nie bez echa. Na koncercie zaczê³o mi siê podobaæ, dowiedzia³am siê, ¿e graj± g³ównie z nowej p³yty, wziê³am siê za now± i jest super. My¶lê, ¿e do Focusa te¿ kiedy¶ dojrzejê ;)

Te¿ taka sprawa - s³ucha³am tego Cynica bez przerwy, a tam wiadomo - co chwila zmiany tempa, nastroju, motywy siê rzadko powtarzaj± i ogólnie w 30 minut mamy skondensowany materia³, z którego inny zespó³ zrobi³by dwie p³yty. No w³a¶nie. Pewnego razu dla odpoczynku w³±czy³am sobie na randoma (¶mieszna zabawa, po przeczytaniu Nocnego Patrolu zaczê³am tak sobie s³uchaæ :P) i wpada mi Hex Omega. I tak s³ucham: fajny motyw, powtórzony, no ok; potem Majki ¶piewa, no niech bêdzie. Potem znowu ten sam motyw, powtórzony oczywi¶cie, potem znowu to samo Majki ¶piewa. Zaczê³am siê irytowaæ. A potem... potem ZNOWU TEN SAM MOTYW! No ej... Prze³±czy³am.
wszystko, co sko¶ne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4599 on: 2008-12-20, 16:25:09 »
Rano mi siê przypomnia³ zespó³ Basium Camoris. Wpisa³am w google i okaza³o siê, ¿e nie do¶æ, ¿e ¿yj±, to maj± jakie¶ nowe utwory i majspejsa nawet. (Ale nowe ju¿ nie jest takie fajne, jak "U¶piony", którego chyba nic ju¿ nie przebije)

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê
« Reply #4600 on: 2008-12-21, 01:28:54 »


Lengsel - [2006] - The Kiss, The Hope

Nie wiem jak okre¶liæ ten album, zupe³nie nie mam do czego porównaæ. Poprzednia p³yta zespo³u [zatytu³owana Solace, z roku 2000] zdominowana by³a przez black. Ten kr±¿ek natomiast to po³±czenie czego¶ zahaczajacego o awangardê, do¶æ silnie progresywnego, bardzo dynamicznego i energicznego, lekko czerpi±cego z blacku [ale bardzo ma³o], czasem przejawiaj±cego siê post-rockiem, czasem dronem. Bardzo zró¿nicowana muzyka na wysokim poziomie.

EDIT:
Oto co na temat tego albumu twierdzi Wikipedia:
Quote
The album was a major stylistical change on the band's musical direction, as it contains elements of garage rock, hardcore punk, progressive metal, art rock, noise, experimental rock, and even post-punk.

To dowód na to, ¿e to kola¿ tylu gatunków, ¿e trudno okre¶liæ je jednoznacznie...
« Last Edit: 2008-12-21, 01:36:32 by deluminathor »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4601 on: 2008-12-21, 11:14:15 »
Nosowska - Osiecka
Czyli Nosowska ¶piewaj±ca teksty Osieckiej. Bardzo ³adne, ciep³e aran¿acje. Bez s³odzenia, lukrowania. Na razie bardzo mi siê podoba.  :D

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4602 on: 2008-12-21, 17:24:23 »
Pewnie niektórzy mnie zjedz±, ale strasznie mi siê podoba Kids - MGMT. Wczoraj kumpel poprzesy³a³ mi kilka takich elektronicznych pioseneczek i Kids jest tak radosne i sympatyczne, ¿e a¿ mi siê podoba :)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4603 on: 2008-12-21, 18:54:54 »
The Residents - The Bunny Boy, go¶cie s± niesamowici, tyle lat na scenie i nadal w czo³ówce awangardowego grania i do tego wysma¿yli jedn± z najlepszych p³yt AD 2008.

Szponek

  • Posts: 24
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4604 on: 2008-12-21, 20:47:16 »
Corporectomy - Within The Weak And The Wounded EP

Maj± potencja³ :P dobry brutalny death metal :)
Cursed to be walkin in the shadows of death for a lifetime...