Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421882 times)

0 Members i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4605 on: 2008-12-22, 12:19:53 »
Ogladam se kiedys 'Mam talent' i wyjszla na scene panna w indyjskich ciuchach i zaczela tanczyc do zajebistej muzyki... Weszlo mi to w mozg i od tego czasu poszukiwalem - az w koncu wczoraj znalazlem!

Zespol zwie sie Solace i polecam go wszystkim milosnikom Dead Can Dance. Od wczoraj slucham tego non-stop i jest naprawde dobrze! A pytacie skad slucham? Otoz znalazlem stronke z hi-quality odsluchem chyba calej dyskografii - nic tylko sluchac! A milosnikom Dead Can Dance polecam chocby pierwszy numer z plyty 'ShaWaza' - jakby nie brak wokalu Lisy to lekko mogloby sie to znalezc na jakims 'Aionie' albo innym 'The Serpent's Egg'...

PS:Jakby co to numer z tanca z Mam talent to 'Cybele' z plyty 'Vadalna' :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4606 on: 2008-12-22, 13:01:41 »
The Tiger Lillies - Bad Blood and Blasphemy. Wprowadzam siê w ¶wi±teczny nastrój :P (A przy okazji widzê, ¿e mama ma niemi³osiernie du¿o muzyki ode mnie :))

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4607 on: 2008-12-22, 14:56:24 »
Nosowska - Osiecka
Czyli Nosowska ¶piewaj±ca teksty Osieckiej. Bardzo ³adne, ciep³e aran¿acje. Bez s³odzenia, lukrowania. Na razie bardzo mi siê podoba.  :D
Bardzo przyjemnie siê tego s³ucha. Nosowska ¶wietnie za¶piewa³a na tle lekko jazzuj±cych podk³adów. Ogólnie, ogromne brawa za ca³o¶æ, poza jednym zgrzytem jakim dla mnie jest aran¿acja Uciekaj moje serce - oczekiwa³bym czego¶ bardziej subtelnego (szczególnie gdy zna siê serial telewizyjny), a tu kawa³ek zrobiono na mod³ê siemranej tancbudy.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4608 on: 2008-12-22, 15:01:21 »
Dla mnie w³a¶nie ten kawa³ek nabra³ charakteru dziêki takiej aran¿acji. Wersja ¶piewana przez Krajewskiego by³a tak przesmêdzona, tak rozlaz³a i tak wys³odzona, ¿e mimo g³osu, który bardzo dobrze mi siê kojarzy, nie lubi³em tej piosenki. Teraz moje zdanie na jej temat zupe³nie siê zmienia, tak¿e lepiej podchodzê do tekstu.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4609 on: 2008-12-22, 15:17:28 »
Poniewa¿ p³ytka jest taka spokojnie jazzuj±ca, oczekiwa³bym czego¶ bardziej w tym stylu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4610 on: 2008-12-22, 15:27:01 »
Brrr, jak ja nie cierpiê Rugockiego.
Taka interpretacja jako¶ do mnie nie przemawia. Ma na to ogromny wp³yw to, ¿e nie trawiê w/w wokalisty, a tutaj w ogóle robi on chyba wszystko, tylko nie ¶piewa i idzie mu koszmarnie. Ale ten podk³ad jest niemrawy, taki niezdecydowany, dla mnie taki zdecydowany charakter, jaki zaprezentowa³a Nosowska z UniSexBluesBand pasuje najbardziej.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4611 on: 2008-12-22, 15:31:18 »
Marduk - Dark Endless
Mieli potencja³ (to ich pierwszy album, nie licz±c dema. rok '92). I gdzie¶ siê po tej p³ycie zgubi³...
selfbanned

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4612 on: 2008-12-22, 15:52:02 »
no nie opowiadaj, Rom 5:12 jest genialne.
No way in from the outside, no way out from within.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4613 on: 2008-12-22, 16:30:04 »
Tymañski Yass Ensemble - Free Tibet
Jak jazz w wolnych chwilach to w³a¶nie taki. :)
[under construction]

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4614 on: 2008-12-22, 20:52:34 »
Marduk - Dark Endless
Mieli potencja³ (to ich pierwszy album, nie licz±c dema. rok '92). I gdzie¶ siê po tej p³ycie zgubi³...
eeee,Marduk daje rade.Oprocz wymienionego przez Milada "Rom 5:12" to taki "Nightwing" albo "Plague angel" daja rade :immortal:
A ja ostatnio zasluchuje sie w Summoning - Dol Guldur.Ten klimat,nie mam pytan...

Snufkin

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4615 on: 2008-12-22, 22:25:36 »
NEATH hmmm piosenki z myspace takie sobie ale nowa p³yta chyba godna polecenia... nic oryginalnego itp ... troche Akercocke, troszke jakiegos doom`u, deathu, opethu, sprawd¼cie!

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4616 on: 2008-12-22, 22:57:39 »
Vanity - polski zespó³ z Siedlec z naprawdê m³odzieñczym sk³adem (17-19 lat), a tworz±cy co¶ z pogranicza schizofrenicznego death metalu, prog rocka plus nieco symfo blacku wymieszanego z mas± ciekawych wtrêtów (m.in. swing, trip-hop). ¦wietnie wyprodukowane demo, które jako¶ciowo robi wielkie wra¿enie (a jeszcze wiêksze jak siê spojrzy na wiek muzyków). Technicznie nienaganne, okazyjnie zbyt popisowe ale naprawdê udane. Zapu¶æcie sobie "House of Flies" na dzieñ dobry.

Skojarzenia: Septic Flesh, Arcturus, Division By Zero, Moonspell, Anekdoten, Disillusion, Shining, Vesania no i Opeth rzecz jasna.
[under construction]

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4617 on: 2008-12-23, 00:02:50 »
Zdolne bestie, ¶wietnie powyginane maj± te utworki. Szkoda, ¿e tak ma³o.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4618 on: 2008-12-23, 00:39:23 »

O, popow± papkê to ja chêtnie ;P (choæ jak nie ma bitu aka beatu to mnie a¿ tak nie krêci). Mogê? :)


Nie ma beatu, piosenki s± tak pogodne, ¿e mogliby puszczaæ je w Teleranku, refren miejscami ze 4-5 razy siê powtarza i Masvidal ¶piewa ludzkim g³osem. Mimo wszystko podoba mi siê bardziej ni¿ ostatni album. S³ychaæ, ¿e to Cynic i nawet w popowej czê¶ci s± miniaturowe solówki! :> Generalnie dochodzê do wniosku, ¿e nowa p³yta to ca³kiem logiczna kontynuacja tego co pojawi³o siê na Portal, tyle ¿e w wypadku nieoficjalnego wydawnictwa zespó³ gra³ swoje i w przeciwieñstwie do Traced in Air, nie chcia³ za wszelk± cenê nawi±zywaæ do Focus. Kto wie, mo¿e nowa p³yta brzmia³aby lepiej, gdyby mia³a mniej wspólnego z metalem.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4619 on: 2008-12-23, 01:01:04 »
No niestety, ale m³odzie¿ zdolna na wyrasta. :)
[under construction]

 

lofty-success