Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1422035 times)

0 Members i 16 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4665 on: 2009-01-02, 20:19:57 »
Noctiferia - [2008] - Slovenska Morbida

Zapoznajê siê w ramach przygotowañ do koñcowostyczniowego koncertu, podczas którego kapela ta wyst±pi obok Keep of Kalessin i Samael. I trzeba przyznaæ - muzyka perfekcyjnie koncertowa! Energiczna, rytmiczna, polana lekkim elektronicznym sosem. Pierwiastki death i black gêsto przemykaj± tu i ówdzie, bardzo przyjemnie siê s³ucha :)

Snufkin

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4666 on: 2009-01-02, 21:18:41 »
bez rozpisywania sie.. .troszke Opethowo z Joradnii :O


Snufkiny przepraszaj±
« Last Edit: 2009-01-03, 11:07:41 by Snufkin »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4668 on: 2009-01-03, 11:12:53 »
Syrinx - ciekawe d¼wiêki, tu na majspejsie z przewag± akustycznych, ale podobno w wiêkszej ca³o¶ci niepozbawione elementów klasyki rockowej...

Naprawdê przyjemne, szkoda, ¿e tak ma³o... ;) Chyba nawet Last o tym nie s³ysza³, bo nie mog³em znale¼æ. :-k

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4669 on: 2009-01-03, 15:15:27 »
Nowy numer Samaela - "Black Hole" - Samael z blastami... to¿ to ¶wiat na g³owie stan±³.

Poza tym katujê:

Irreversible - Sins - taki zacny post metal na skrzy¿owaniu starego Isis, Old Man Gloom i Cult of Luna. Bardzo, bardzo udany. Wrêcz wybitny.

Lazarus Blackstar - Revelations - bardzo srogi sludge stoner, trudny w ³ykniêciu ale na swój sposób wci±gaj±cy.
[under construction]

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4670 on: 2009-01-03, 19:32:07 »
Syrinx - ciekawe d¼wiêki, tu na majspejsie z przewag± akustycznych, ale podobno w wiêkszej ca³o¶ci niepozbawione elementów klasyki rockowej...

Naprawdê przyjemne, szkoda, ¿e tak ma³o... ;) Chyba nawet Last o tym nie s³ysza³, bo nie mog³em znale¼æ. :-k
A czy to przypadkiem nie s± oni? Niestety trzeba bêdzie poczekaæ a¿ wyjd± z podziemia, bo póki co oprócz Artura Chachlowskiego chyba ma³o kto s³ysza³ ich p³yty w ca³o¶ci ;]

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4671 on: 2009-01-03, 21:00:10 »
A czy to przypadkiem nie s± oni?
Ale albumy jakie¶ inne... W ogóle to to wygl±da na jaki¶ stary zespó³. Ja wiem, ¿e wygl±daæ mo¿e ró¿nie, ale jak na to trafi³em, to stwierdzi³em, ¿e to raczej nie to.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Polecamy ciekawą muzykę
« Reply #4672 on: 2009-01-04, 21:25:25 »
Wysprzątałem (do spółki z Unasem) wątek przerzucając posty niespełniające kryteriów do "Czego aktualnie słuchacie". Ten wątek w zamyśle ma być skarbnicą recenzji ciekawej muzyki. Nie ma tu miejsca na "zobaczcie co dziś fajnego znalazłem" bez jakiegokolwiek dłuższego komentarza. Proszę moderatorów o pilnowanie tego na przyszłość.

W drugim poście (ewentualnie kolejnych) zostanie wkrótce utworzone podsumowanie - alfabetyczny spis zespołów i płyt wraz z odnośnikami do odpowiednich postów i datą dodania recenzji. Dzięki temu można wejść na pierwszą stronę wątku, rzucić okiem i już wiadomo co ciekawego ostatnio opisano.
« Last Edit: 2009-01-04, 21:54:47 by minder »
True Pagan Winter Crew

Szponek

  • Posts: 24
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecamy ciekaw± muzykê - RECENZJE
« Reply #4673 on: 2009-01-04, 23:01:35 »
nudzi mi siê to skrobne troszke o zesz³orocznych p³ytach:

Avantasia – The Scarecrow
Kolejny ostatnimi czasy mix muzyków, tym razem stricte heavy/power metalowy.
Tobias Sammet, znany jako wokalista grupy Edguy, nagra³ 3 ju¿ p³ytê swojego projektu, na któr± i tym razem zaprosi³ grono znakomitych muzyków z zaprzyja¼nionych kapel. S± to miêdzy innymi: Alice Cooper, Michael Kiske, Jorn Lande, Roy Khan (Kamelot), Bob Catley (Magnum), Kai Hansen, Henjo Richter (obaj Gammy Ray) czy Rudolpha Schenkera (Scorpions). Po „Operach Metalowych” nie mamy tu do czynienia z albumem koncepcyjnym, lecz wy³±cznie z „my¶l± przewodni±” albumu, a jak±??? Nie bêdê psuæ wam tej przyjemno¶ci...
Reasumuj±c: jest o wiele lepsza od nowego Ayreona!!!, a i przypomnia³a mi, co mnie kiedy¶ zachwyca³o (zachwyca?!) w takim graniu.

Deicide - Till Death Do Us Part
Jedyne co ci¶nie mi siê na usta to ziewniêcie. Decide, kapela która wyznacza³a „trendy” Death metalu nagra³a p³ytê strasznie nudn±. Glen Benton - cz³owiek, którego wokal inspirowa³ ca³e rzesze m³odych muzyków, na tej p³ycie przyprawia mnie o drzemkê. Ca³o¶æ muzyczna przywodzi na my¶l dokonania podrzêdnej kapeli Doom/Death ni¿ przebrzmia³ych lecz zas³u¿onych bogów ekstremy. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda!!! A mia³o byæ tak piêknie...

Machinery - The Passing
Szwedzki mix Heavy/Thrash/Death metalowy. Wiem, ¿e to mo¿e siê kojarzyæ z nieudolnymi kapelami, które tylko odgrzewaj± kotlety które s± ciê¿ko strawne , jednak ta p³yta wnosi rado¶æ i przemy¶lane zniszczenie w moich s³uchawkach. Perfekcyjna prostota, te dwa s³owa oddaj± ca³± strukturê muzyczn± tej p³yty. Niby zwyk³y Metal a
jednak ma to co¶...

Pineapple Thief - Tightly Unwound
Zespó³ graj±cy Rock progresywny z Anglii, czêsto porównywany z Porcupine Tree, czym zwrócili moj± uwagê. Dziêki Last.fm pozna³em t± kapele, i ku mojej rado¶ci okaza³o siê, ¿e w tym roku wydali swoje nowe dzie³o. Muzyka zawarta na tym albumie to znakomity klimatyczny rock idealny na jesienno-zimowe chillouty. Proste klimatyczne granie z hipnotyzuj±cym wokalem sprawia, ¿e p³yt s³ucha siê bardo przyjemnie a jeszcze przyjemniej siê do niej wraca.
Cursed to be walkin in the shadows of death for a lifetime...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Chroma Key
« Reply #4674 on: 2009-01-04, 23:59:55 »
Kevin Moore może być niektórym znany z jego działalności w Dream Theater. Część osób zapewne kojarzy go z OSI. Warto jednak pamiętać o innym z jego projektów, mianowicie Chroma Key. Przypomniałem sobie o tym dzięki trójkowemu MiniMaksowi.


Pierwszy album, Dead Air for Radios jest bardzo zbliżony do produkcji OSI, choć znacznie łagodniejszy. Utwory utrzymane są w konwencji prog-rockowej, z wokalem Kevina i wplecionymi samplowanymi gadkami. Nie ma prawie żadnych wycieczek w cięższe rejony, co najwyżej trochę szybsze tempo lub jakiś przester daleko w tle w jednym utowrze. Całość miejscami zalatuje Porkami i Pink Floydami, ale w bardzo pozytywny sposób. Nie podoba mi się tylko falsetowanie w utworze "On the Page".


You Go Now to bardzo zdecydowany krok w kierunku art-rockowej estetyki. W drugiej części płyty wokal jest bardziej wycofany, nieco więcej jest elektroniki, a utwory spokojnie sobie płyną malując miejscami fantastyczne pejzaże. Momentami da się zauważyć post-rockowe klimaty pokrewne Bark Psychosis. W sumie im dalej w album, tym więcej post-rocka da się zauważyć, szczególnie od pięknego "Lunar" i dalej. Bardzo ładny album, przyjemny do relaksu po ciężkim dniu.


Graveyard Mountain Home jest jeszcze delikatniejszy od poprzedników - spokojny, wyciszony, postrockowo-ambientowy. Wokal występuje, ale jest wycofany, wręcz eteryczny. Wszystkie utwory dość płynnie przechodzą jedne w drugie. Podobnie jak poprzedni, album ten świetnie nadaje się do kojenia nerwów po ciężkim dniu.
True Pagan Winter Crew

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4675 on: 2009-01-05, 02:03:24 »
Khoma - Tsunami.



Bardzo ciekawy album post-rockowo / metalowy. Melodyczne granie, Momentami zalatuje troszke Porkami / Blackfield.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4676 on: 2009-01-05, 08:45:14 »
BiLocation - Sudden Death Syndrome - Wynalazek zaproponowany przez Snufkina. To ju¿ ich druga p³yta, do pierwszej jak na razie nie dotar³em. Ta jest bardzo, bardzo, bardzo... opethowa. Niektóre fragmenty s± bardzo podobne do tego, co Opeth tworzy³ przez pierwsze cztery albumy. BiLocation daleko do Opeth, ale i tak dobrze siê tego s³ucha. Jest co odkrywaæ, jest czego siê uczyæ. Mo¿e bêd± z nich ludzie. Na razie wydali dobr± p³ytê, która do mnie trafia.
BiLocation czy Bilocate? :wink: Jak ju¿ wcze¶niej pisa³em, bardzo fajnie s³ucha siê tego zespo³u (a dok³adnie kilku kawa³ków na MySpace z tej p³yty) - w ¿yciu bym nie pomy¶la³ (nie zgad³), ¿e w tamtym rejonie ¶wiata interesuj± siê, mog± graæ, graj±, nie tylko muzykê rockow±, ale tak¿e death black metal... :shock:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4677 on: 2009-01-05, 08:59:38 »
Oczywi¶cie BiLocate, nie wiem sk±d mi siê to wziê³o, ju¿ poprawiam ;)

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4678 on: 2009-01-05, 14:10:04 »
Ogromne dziêki dla Kasandry, ¿e postanowi³a skrytykowaæ ideê muzycznych podsumowañ roku! Dziêki temu przypomnia³em sobie i teraz leci Sidewaytown - 'Years in the Wall'. Kapitalna muzyka! Kapitalny album, uwielbiam, uwielbiam.

Tylko dlaczego o tym zapomnia³em od wakacji? :roll:

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #4679 on: 2009-01-05, 20:13:42 »
Do diaska, dzi¶ niemal ca³y dzieñ s³ucham niemal tylko Lengsel - [2006] - The Kiss, The Hope. Ten album jest genialny! Ju¿ opisywa³em go, ale on siê w ogóle nie nudzi, niesamowity jest! Za ka¿dym razem przepyszny!

 

lofty-success